Ważne wydarzenia
Zanurkuj z Krabem dla WOŚP

Pomaganie poprzez nurkowanie?! Ależ owszem!
Już 29.01.2022 podczas finałowego weekendu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy masz niepowtarzalną okazję rozpocząć przygodę z nurkowaniem i wspomóc WOŚP!

2022-01-19
Wyjazd stacjonarny do Egiptu - Safaga 17.03-24.03.2022

Ahoj Kraby!

Zapraszamy Was na wyjazd stacjonarny do Egiptu - Safagi.

Termin:
17.03.2022 - 24.03.2022 (od czwartku do czwartku).
2022-01-19
AKCJA REKRUTACJA!!!

Niezmiernie miło nam poinfomorać, że ruszamy z Akcją Rekrutacją online! Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych eksploracją podwodnego świata...

2021-04-18

Treningi basenowe

 

Grafik zajęć basenowych w sezonie 2021/2022:   kliknij aby zobaczyć aktualny grafik

Krab już od ponad 50-ciu lat specjalizuje się w prowadzeniu basenowych zajęć kondycyjnych dla płetwonurków. Kilka pokoleń instruktorów wypracowało Krabowską Szkołę Nurkową, której fundamentem jest wysoka sprawność pływacko-bezdechowa członków naszego Klubu. Rok rocznie, pod bacznym okiem 20-sto osobowej kadry instruktorskiej stu kilkudziesięciu płetwonurków wiernych klubowym tradycjom szlifuje hart ducha i ciała na zajęciach basenowych. Każdy z nas wie, że dobry zatrzymany oddech zwiększa margines bezpieczeństwa podczas akcji nurkowych.

Zajęcia pływackie w sprzęcie ABC (maska, płetwy, fajka).

 

Odrobina aktywności fizycznej jest niezbędna do utrzymania minimum wydolności krążeniowo-oddechowej, tak ważnej dla naszego zdrowia, bezpiecznego uprawiania turystyki kwalifikowanej czy każdego sportu na poziomie amatorskim. Samemu ciężko się zmobilizować do systematycznego trenowania. Bolący kręgosłup od siedzenia przed komputerem i wieczne obietnice, że w końcu się za siebie wezmę…

Mamy na to lekarstwo! Zapisz się do nas na zajęcia basenowe! Nic tak nie mobilizuje do systematycznego treningu jak opłacona składka basenowa, grupa znajomych i czujne oko instruktora - motywujące i pilnujące byśmy się nie obijali
Treningi basenowe prowadzimy 2 razy w tygodniu po 45 min, w ciągu roku akademickiego. Zajęcia zaczynają się w pod koniec października i trwają do początku czerwca (zobacz grafik zajęć basenowych). Trenujemy na basenie TS Wisła, w godzinach wieczornych (obecnie w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki). Mamy cały wachlarz grup o różnym stopniu zaawansowania - od zupełnie początkujących, nie umiejących pływać do zawodników AZS-u. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią grupę.

Wakacyjne nurkowania zupełnie inaczej smakują po zimie dobrze przepracowanej na basenie. Lekkość, większy spokój i poczucie pewności, zero zmęczenia. Jak przyjemnie się wtedy nurkuje! Każdy z nas miał okazję się przekonać, jak ważne są treningi basenowe gdy z jakiegoś powodu zaniedbał hart ducha i ciała w sezonie jesienno-zimowym, a wiosną trafił na wyjazd nurkowy.

Zimowy trening basenowy jest u nas również przygotowaniem do kursu na wodach otwartych. Zaczynając przygodę w Krabie traficie do tzw. "Zerówki" – początkującej grupy basenowej. Szkoda czasu na naukę pływania w płetwach i masce na kursie nurkowym na wodach otwartych - można ten czas lepiej spożytkować.

Zajęcia pływackie - pływanie na zatrzymanym oddechu.

 

Kurs basenowy to ok. 50 basenów pływackich oraz 3 nurkowania w akwalungu. Każdy z Was podszlifuje kondycje i technikę pływania oraz doskonale opanuje nurkowanie na zatrzymanym oddechu w ABC (fajka, maska, płetwy). W ramach kursu basenowego będzie okazja zanurkować w akwalungu (2 razy na basenie i raz na wodach otwartych). Tak dobrze przygotowani przechodzicie do kolejnego etapu: kursu na podstawowy stopień nurkowy na wodach otwartych - P1 KDP/CMAS, który otwiera przed Wami bramy podwodnego świata.