Ważne wydarzenia
Strona w trakcie przebudowy
Drodzy Klubowicze,
Chcielibyśmy poinformować Was, że nasza strona jest obecnie w trakcie przebudowy. Jak doskonale wiecie, koniecznie potrzbuje już odświeżenia. Pracujemy nad jej ulepszeniem oraz dodaniem nowych funkcji, aby jeszcze lepiej spełnić Wasze oczekiwania.
Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tego procesu. 
Zarząd AKP Krab AGH
2024-03-15
Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024 - rozpoczynamy zapisy
Nadeszła długo wyczekiwana chwila - rozpoczynamy zapisy na Morski Obóz Szkoleniowy Elba 2024!
Termin zapewne już znacie z poprzednich maili, ale rezerwujcie sobie dni: 29.05-09.06.2024 (wyjazd w środę 29 maja późnym popołudniem, powrót w niedzielę 9 czerwca około południa).
 
2024-03-12

Płetwonurek Wrakowo-Morski (PWM)

 

Kurs prowadzimy na Bałtyku. Nie obejdzie się bez wydłużenia weekendu o 2 dni bo za kursie jest co robić - poręczowanie, wycinanie się z sieci rybackich, kartowanie wraku... Kapitalny kurs, fajne wraki i wiedza o tym jak nurkować na morzu i jak dać sobie radę na wraku, np. jak go znaleźć, gdy skiper wyrzucił nas gdzieś gdzie On miał być, a jest tylko piach... I jak wrócić na łódź, gdy lina opustowa się zerwała, a nad wrakiem dmucha i porywa płetwonurków 

 Nurkwoanie na wraku to niezapomniane widoki.

 

Zakres szkolenia:
Uczestnik kursu zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie w morzu i nurkowanie turystyczne na wrakach. Penetracja wnętrza wraku możliwa jest z zastosowaniem technik nurkowania w przestrzeniach zamkniętych.

Warunki uczestnictwa w kursie:
• Posiadanie stopnia Płetwonurka KDP/CMAS*(P1) lub równorzędnych kwalifikacji innej organizacji,
• Minimum 25 potwierdzonych nurkowań po uzyskaniu stopnia P1.

Przebieg szkolenia:
• Część teoretyczna: 16 godzin wykładów,
• Część praktyczna: 10 godzin zajęć praktycznych w ciągu 3 dni szkoleniowych, w tym 4 nurkowania w morzu o łącznym czasie min. 2 godziny, w tym 3 nurkowania na wrakach w zakresie głębokości 5 m ÷ 30 m.

 Uwaga: Zajęcia praktyczne dla uczestników posiadających P1 odbywają się w zakresie głębokości 5 m ÷ 20 m.

 

Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP i certyfikat KDP/CMAS.