Ważne wydarzenia
Zanurkuj z Krabem dla WOŚP

Pomaganie poprzez nurkowanie?! Ależ owszem!
Już 29.01.2022 podczas finałowego weekendu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy masz niepowtarzalną okazję rozpocząć przygodę z nurkowaniem i wspomóc WOŚP!

2022-01-19
Wyjazd stacjonarny do Egiptu - Safaga 17.03-24.03.2022

Ahoj Kraby!

Zapraszamy Was na wyjazd stacjonarny do Egiptu - Safagi.

Termin:
17.03.2022 - 24.03.2022 (od czwartku do czwartku).
2022-01-19
AKCJA REKRUTACJA!!!

Niezmiernie miło nam poinfomorać, że ruszamy z Akcją Rekrutacją online! Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych eksploracją podwodnego świata...

2021-04-18

Płetwonurek Ekolog (PEK)

 

Opis:

Kurs skierowany do płetwonurków, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę nt. środowiska przyrodniczego, w którym przebywają podczas nurkowania. Zajęcia teoretyczne systematyzują wiedzę praktyczną o roślinach i zwierzętach spotykanych nad i pod wodą. Na zajęciach przekazywana jest również dawka wiedzy o obszarach objętych ochroną. Dowiadujecie się, w jaki sposób można uzyskać pozwolenie na nurkowania w ciekawych, często niedostępnych miejscach. Uzyskane uprawnia upoważniają Was do udziału w imprezach ekologicznych, jako koordynator podwodnych zadań, w zakresach głębokości określonych dla posiadanego stopnia wyszkolenia płetwonurkowego KDP/CMAS. Ponadto certyfikują Was jako osoby potrafiące bezpiecznie dla środowiska, poruszać się w ekosystemach wodnych, na terenach objętych ochroną, co ma znaczenie podczas ubiegania się o pozwolenie do nurkowań w wodach objętych ochroną.

 

 

Zakres szkolenia:

Uczestnik kursu zdobywa podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną, która pozwala na poruszanie się w ekosystemach wodnych w sposób bezpieczny dla cennych siedlisk i gatunków. Przyczynia się tym samym do czynnej ochrony środowiska wodnego, które potrafi zinwentaryzować i opisać stosując podstawowe techniki dokumentacyjne stosowane pod wodą.

Warunki uczestnictwa w kursie:

• ukończone 14 lat,

• minimum stopień Płetwonurka KDP/CMAS * (P1) lub równorzędne kwalifikacje innej organizacji,

• stopień płetwonurka Nawigatora (PNA) lub równorzędne kwalifikacje innej organizacji,

• stopień płetwonurka Nocnego (PNO) lub równorzędne kwalifikacje innej organizacji,

• 15 zalogowanych nurkowań stażowych po uzyskaniu stopnia P1,

• zgoda rodziców lub opiekunów prawnych w przypadku osób niepełnoletnich na odbycie kursu,

• orzeczenie lekarza o niestwierdzeniu przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania płetwonurkowania(wydane nie wcześniej niż 1 rok przed datą rozpoczęcia kursu)

Program szkolenia:

Zajęcia teoretyczne (7 godzin) oraz zajęcia praktyczne (4 godziny), należy zrealizować w ciągu minimum 2 dni szkoleniowych. Minimum 2 nurkowania w zakresie głębokości odpowiednich do posiadanych uprawnień o łącznym czasie pobytu pod wodą minimum 60 minut. Maksymalny czas realizacji programu nie może być dłuższy niż 2 miesiące.

Uprawnienia:

Udział w imprezach ekologicznych jako koordynator podwodnych zadań, w zakresach głębokości określonych dla posiadanego stopnia wyszkolenia płetwonurkowego KDP/CMAS lub dla równorzędnych kwalifikacji innych organizacji.

 

Po kursie uczestnik otrzymuje wpis do Książki Płetwonurka KDP/CMAS, certyfikat Płetwonurka Ekologa KDP/CMAS (PEK1).