Autor Wątek: Suchy skafander - szycie na miarę.  (Przeczytany 4371 razy)

Offline qbeu

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Suchy skafander - szycie na miarę.
« dnia: 08 Listopad 2010, 23:57:11 »
Helloł,
staram się wstępnie zorientować w kwestii szycia na miarę suchego skafandra, gdzie warto takowy sobie uszyć i jak to wypada finansowo, chociaż i tak na razie nie będę w stanie sobie na to pozwolić.
              Na pewno chciałbym aby skafander był z typu membranowych. Wydaję mi się, że najlepiej uszyć go gdzieś w Polsce, podjechałbym aby mnie pomierzyli i potem ew. poprawki byłyby robione w miarę szybko i nieodpłatnie, podobno praktycznie zawsze suchy szyty na miarę jest do poprawki. W przypadku awarii też lepiej mieć serwis w kraju. Osobiście zainteresował mnie TryTech z equesa, ze względu na dość atrakcyjną cenę przyznam :) niestety nie mam rozeznania i nie wiem czy toto coś warte. Jeśli macie jakieś pomysły gdzie warto uszyć skafander za przystępne pieniądze to piszcie proszę :)

pozdrawiam  :niemalekko2:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez qbeu »

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Listopad 2010, 14:12:08 »
Cytat: "qbeu"
uszyć skafander za przystępne pieniądze

w PL to marzenia ;) suchacze u nas niestety drooogie, a szycie na miarę to ekstra wydatek. Potentat szycia na miarę to Santi, mierzysz się sam w domu wg ich wskazówek i dostajesz uszyty skafander. Cena tylko spora...
a przymierzałeś coś z rozmiarówki seryjnej? na siebie coś byś może dopasował /problem mają osoby o dość nietypowych rozmiarach, np bardzo wysocy + chudzi/
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline Vojack

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopad 2010, 16:46:18 »
Nie mam wiedzy na ten temat, ale gdy miesiac temu robiliśmy kurs P1 na zakrzówku, zagadał do nas jakiś koleś i właśnie mówił, że ma suchy skafander szyty na miare przez Santi, ale odradzał ich usługi bo mówił, że skopali mu już drugi i musiał znowu odsyłać do poprawy ;p
a co do kosztów to nie jestem pewny czy dobrze pamiętam, ale wyniosło go to 4,5 tysiąca.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Vojack »

Offline Yeald

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1, MNO, MNA, MPE, PN1, MSS, MZB, MPM
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Listopad 2010, 17:13:19 »
Kuba.
Ty spokojnie znajdziesz skafander z seryjnej rozmiarówki dla siebie.
Po co ci szyty na miarę?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Yeald »

Offline qbeu

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad 2010, 17:27:17 »
Sporo czytałem nt. skafandrów Santi i szczerze mówiąc jak na rodzimą produkcję mają dość wysoką, zachodnią cenę. Za podobną kasę mógłbym mieć np. Bare a wydaję mi się, że Bare to jednak trochę wyższa półka.

Yeald
mierzyłem już kilka suchych i niestety mimo, że powinny pasować wd. rozmiarówki to wszystkie są trochę przyciasne w udach. Poza tym skafander będzie mi służył dobre parę lat, a im lepiej będzie dopasowany tym fajniej będzie się w nim pływać.

pzdr
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez qbeu »

Offline Cyborg

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopad 2010, 18:09:12 »
Cytat: "qbeu"
Sporo czytałem nt. skafandrów Santi i szczerze mówiąc jak na rodzimą produkcję mają dość wysoką, zachodnią cenę. Za podobną kasę mógłbym mieć np. Bare a wydaję mi się, że Bare to jednak trochę wyższa półka.

A co byś powiedział na to, że Santi to coś więcej niż "zachodnia półka"? W każdym razie, na Florydzie dużo osób przesiada się z DUI na Santi.

P.S. Sam mam DUI - było tańsze :P
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Cyborg »
Quo non descendam?
„Jeżeli o 10tej rano pijesz rum to nie oznacza, że jesteś alkoholikiem, tylko piratem!” (Sentencja na ścianie w jednym z pubów w Kownie)

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Listopad 2010, 13:40:20 »
ja chyba będę sprzedawał mój pierwszy skafander Bare, jakbyś był zainteresowany ;), crash neopren
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline qbeu

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Listopad 2010, 15:56:34 »
Cytat: "Bartolomeo"
ja chyba będę sprzedawał mój pierwszy skafander Bare, jakbyś był zainteresowany ;), crash neopren


dzięki Bartku za propozycję ale szukam czegoś z trylaminatu. Mogę mieć Santi Espace w dość dobrych pieniądzach szyty na miarę ale jeszcze nie jestem zdecydowany. No i kasy nie ma  :evil:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez qbeu »

Offline X

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Listopad 2010, 19:04:35 »
Cytat: "Cyborg"
Cytat: "qbeu"
Sporo czytałem nt. skafandrów Santi i szczerze mówiąc jak na rodzimą produkcję mają dość wysoką, zachodnią cenę. Za podobną kasę mógłbym mieć np. Bare a wydaję mi się, że Bare to jednak trochę wyższa półka.
A co byś powiedział na to, że Santi to coś więcej niż "zachodnia półka"? W każdym razie, na Florydzie dużo osób przesiada się z DUI na Santi.

P.S. Sam mam DUI - było tańsze :P


Kryzys Panie.. kryzys :-)

A tak na serio, to faktycznie marka ta jest na Florydzie "znana". 2 lata temu w Ginnie Springs jeden z instruktorow nurkowych pytal nas "dlaczego w US nie mozna kupic ocieplacza Santi? Fajnie wygladaja i maja dobre opinie."

--

X
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez X »
once you go side.. you don\'t want to go back

Offline malinowy1@op.pl

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Styczeń 2011, 22:45:49 »
Zerknijcie na to http://www.seaskin.co.uk/acatalog/SeaskinNovaDS.html Mam to od 2lat i na razie nie narzekam...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez malinowy1@op.pl »