Autor Wątek: Prośba o pomoc  (Przeczytany 2562 razy)

Offline PabloNurek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Prośba o pomoc
« dnia: 01 Wrzesień 2008, 18:14:18 »
Hej mam prośbę do kogoś bardziej doświadczonego ode mnie aby odpowiedział mi na pytanie !! Czy po nurkowaniu możliwe jest pogorszenie samopoczucia na drugi dzień, w sumie czuję się tak jakbym "miał gorszy dzień" trochę poirytowany ze stresowany, zmęczony.... czy mogą to być subkliniczne objawy dcs? i czy to groźne?

Dziękuję za odpowiedź  
 :roll:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloNurek »

Offline moris

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Wrzesień 2008, 20:13:51 »
A jaki miałeś profil nurkowania? Objawy DCS mogą się pojawiać do 24 godzin od nurkowania! Tak, jest to BARDZO GROŹNE
Myślę, że najlepiej skontaktować się z Komorą w Gdyni - tam na podstawie twoich objawów, profliu nurkawania oraz innych informacji o Tobie (wiek, waga itp.) chyba najlepiej Ci odpowiedzą. tel. 058 622 51 63 (całodobowy). Oni wiedzą o DCS najwięcej w Polsce (bez urazy dla kogokolwiek).
Powodzenia, Mietek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez moris »

Offline PabloNurek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Wrzesień 2008, 21:27:21 »
hej w sumie oprócz pogorszenia samopoczucia jest oki a nawet czuję się normalnie już, więc pewnie to te subkliniczne objawy :). Dzięki za numer! Czy te subkliniczne objawy są groźne?? bo czytałem że często występują jak się na nitroxie nie nurkuje  :roll:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloNurek »

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Wrzesień 2008, 22:28:38 »
Panowie nie zdziwiajmy, o DCSa to sie troche trzeba postarac. Jesli nurkowales do swoich uprawnien (18m) to jest to prawie nie mozliwe.
Byc moze nie nurkujesz zbyt czesto i jest to poprostu reakcja twojego organizmu na nurkowanie. Czesto mi sie zdaza ze po nurkowaniu miewam bule glowy, jestem troche zmeczony, spiacy to nic strasznego. Czasami czuje to rowniez na drugi dzien.
Nitrox poprawia troche konfort nurkowania ale nie demonizujmy jego znaczenia jesli chodzi o samopoczucie po fakcie
Tak wiec jesli nurek przeszed bez specjalnych niespodzianek i zaliczyles przystanek bezpieczenstwa to poprostu zwykle zmeczenie i tyle w temacie
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline Med!cus

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Wrzesień 2008, 22:49:31 »
Zgadzam się z Pablem. Jeśli często nie nurkujesz to organizm nie jest przyzwyczajony do gwałtownych zmian temperatury otoczenia. Mogą to nie być gwałtowne zmiany ale nawet 10 stopni w przeciągu minuty wystarczy żeby organizm przeżył mały szok :) W celu równoważenia zwiększonej utraty ciepła wzrasta gwałtownie metabolizm i to wykańcza organizm (to tak jakbyś przebiegł parę kilometrów bez rozgrzewki). Też swoje robi ciśnienie (dokładnie jego zmiany). To wszystko wpływa na ogólne samopoczucie po. Pocieszyć mogę tym, że im częściej nurkujesz i się odpowiednio zabezpieczasz (przed utratą ciepła, nawet po nurze) to objawy będą mniej nasilone lub nawet w ogóle nie wystąpią. Jak to mówią trening czyni mistrza :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Med!cus »
Jeśli wykluczy się niemożliwe, to, co pozostanie, choćby całkiem nieprawdopodobne, musi być prawdą.

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
Re: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Wrzesień 2008, 23:08:43 »
Cytat: "PabloNurek"
Hej mam prośbę do kogoś bardziej doświadczonego ode mnie aby odpowiedział mi na pytanie !! Czy po nurkowaniu możliwe jest pogorszenie samopoczucia na drugi dzień, w sumie czuję się tak jakbym "miał gorszy dzień" trochę poirytowany ze stresowany, zmęczony.... czy mogą to być subkliniczne objawy dcs? i czy to groźne?

Dziękuję za odpowiedź  
 :roll:



Forum nurkowe to nie najlepsze miejsce do uzyskiwania informacji co robić w takim przypadku.  Nie mam zamiaru na forum gdybać co Ci jest, a co raczej nie... Nr alarmowy do komory już masz podany wyżej. Mam nadzieję, że już tam dzwoniłeś i konsultowałeś objawy. (Możesz również zadzwonić do instruktora, który nadał Ci stopień nurkowy, lub kogoś z naszych Lekarzy Klubowych lub Kadry Instruktorskiej. Napewno udzielą Ci wskazówek, co robić dalej.) Ja jestem poza krajem, mogę jedynie na gg 74 111 77, jestem jeszcze ze 30 min.

Sylwek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline PabloNurek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Wrzesień 2008, 09:25:54 »
Hej! Dziękuje wszystkim za odpowiedź, i przepraszam że takimi pierdołami głowę zawracam,  :) Jeszcze raz dzięki za ten numer, obsługa bardzo miła i profesjonanlna  =D> , bardzo mnie uspokoiła!  :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloNurek »

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Wrzesień 2008, 10:50:40 »
Cytat: "PabloNurek"
i przepraszam że takimi pierdołami głowę zawracam


To nie sa zadne pierdoly tylko bardzo powazne sprawy. Lepiej 10 razy zapytac niz raz cos zawalic. Zawsze jak masz jakiekolwiek watpliwosci to pisz dzwon i molestuj kogo popadnie. W Krabie nikt sie o to nie obrazi
Tez pewnie nie raz zadaje glupie pytania i jakos nikt mi tego nie wytknal a wrecz przciwnie, zawsze otrzymalem wyczerpujaca odpowiedz za co wielkie dzieki bardziej doswiadczonym
(czytaj : Gunio, Tomasz T., Sylwek, Grzegorz B. i wielu innych)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline PabloNurek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Wrzesień 2008, 11:49:03 »
To super jeszcze raz dzieki za szybką odpowiedz!  :D Ja dopiero zaczynam przygodę z nurkowaniem, więc mam jeszcze sporo wątpliwości i obaw, właśnie jestem w trakcie robienia AOWD i spobie uświadomiłem jak niebezpieczne nurkowania robiłem do tej pory, szczególnie z zagranicznymi bazami gdzie nikt nie przestrzegał żadnych procedur i ludzi bez doświadczenia zabierali na 30m :shock:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloNurek »

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Wrzesień 2008, 21:50:36 »
PabloNurek gdzie czytałeś o tym że objawy subkliniczne występują często po nurkowaniu na nitroksie? Masz jakiegoś linka ?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl