Autor Wątek: Nowość w dziedzinie automatów  (Przeczytany 1348 razy)

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
Nowość w dziedzinie automatów
« dnia: 26 Lipiec 2008, 10:01:40 »
Wszedł na rynek nowy automat DiveRite RG 3000 Automat do nurkowań technicznych świetne parametry zatem można zamawiać od razu z długim i krótkim wężem. Fabrycznie czysty tlenowo.

OPIS PRZETŁUMACZONY ZE STRONY PRODUCENTA   http://www.diverite.com

Dive Rite RG 3000

"Kombinacja przetestowanego pierwszego stopnia 1208 z nowym drugim stopniem z serii RG3000 tworzy wysoko wydajny automat zaprojektowany dla rygorów nurkowania technicznego. Posiadając normę europejską EN250 zasługuje na miano automatu posiadającego znakomite parametry oddychania, podczas trudnych, wymagających a czasem i nadużywanych nurkowaniach technicznych. Dzięki temu, że automat został zaprojektowany jako pneumatycznie zrównoważony - dostarcza on czynnik oddechowy o stałym ciśnieniu, który zapewnia oddychanie bez wysiłku niezależnie od głębokości czy też ciśnienia gazu w butli. Membrana pierwszego stopnia redukuje liczbę ruchomych części i utrzymuje wewnętrzne części w separacji od czynników zewnętrznych i zanieczyszczeń. Nowy ergonomiczny, z dźwignią venturiego jest łatwy do regulacji nawet w grubych rękawicach. Pierwszy stopień RG3000 posiada dwa 7/16 cala wejścia HP (wysokiego ciśnienia) i cztery 3/8 cala wejścia LP na obrotowej głowicy, żeby zapewnić łątwą konfigurację węży. RG3000 posiada opcjonalny kit na zimną wodę. Pozwala on działać automatowi w bardzo zimnej wodzie, separując części od środowiska zewnętrznego. Zainstalowany kit środowiskowy chroni również automat przed solą, piaskiem i innymi zanieczyszczeniami.RG3000 przychodzi standardowo z 300 barowym gwintem DIN i adapterem pozwalającym na zastosowanie do złączek typu INT. Automat jest dostarczany jako czysty tlenowo z vitonowymi o-ringami i nasmarowany smarem kompatybilnym tlenowo i przygotowanym do użycia z nitroksem. Posiada normę CE EN250.

Zrównoważony membranowy pierwszy stopień z obrotową głowicą,

Waga 3.1 lbs (1.4 kg)

- RG3000 pierwszy stopień
- Europejska norma EN250: Automat odpowiadający normom Europejskim EN 250 - 2003
- Zaprojektowany jako pneumatycznie zrównoważony
- Cztery porty LP (3/8-24 UN)
- Dwa porty HP (7/16-20 UNF/ISO263)
- Złączka 300 Bar i adapter INT
- Ciśnienie międzystopniowe 140 PSI
- Temperatury pracy: 50 do 95 st. F ( 10 do 19 st. C ) (27 st. F / -2 st. C z kitem na zimną wodę - cold water kit )
- Oringi: Vitonowe o-ringi ze smarem kompatybilnym tlenowo
- Połączenie DIN
- Opcjonalnie system anty-zamarzający - cold water (RG3000ICE)

- RG3000 drugi stopień
- Zaprojektowany jako zrównoważony pneumatycznie
- Wszystkie wewnętrzne ruchome części są powleczone teflonem dla użycia w zimnej wodzie
- O-ringi: Vitonowe o-ringi ze smarem kompatybilnym tlenowo. "Kilka słów o firmie :

Firma powstała w 1984 roku. Obecny właściciel, Lamar Hires (kupił firmę w 1997 roku), był jej pierwszym pracownikiem. Wszyscy pracownicy firmy nurkują, z czego 50% technicznie. Dive Rite specjalizuje się w produkcji sprzętu do nurkowań technicznych, ma jednak w swojej ofercie także sprzęt ABC. W katalogu produktów Dive Rite'a znajduje się pełna gama wszelkiego rodzaju akcesoriów - karabińczyków, D-ringów, klamer, kieszeni, narzędzi tnących itp.

Firma słynie także z doskonałego oświetlenia podwodnego. Lamar Hires sam projektuje każdy element sprzedawanego przez firmę sprzętu. Co więcej, on i inni pracownicy, mający duże doświadczenie w nurkowaniu technicznym, testują każdy produkt i ulepszają go przed wprowadzeniem do masowej sprzedaży. To czyni produkty Dive Rite'a dopracowanymi i spełniającymi potrzeby nawet najbardziej wymagających.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl