Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - goslas

Strony: 1 ... 3 4 [5]
41
Szkolenia / Morski Obóz Szkoleniowy - Elba 2019
« dnia: 19 Styczeń 2019, 19:11:22 »
Obóz szkoleniowy to jedna z najstarszych i najpiękniejszych tradycji AKP Krab AGH, którą kultywujemy nieustannie od ponad 50 lat.
W tym roku, po raz kolejny, zapraszamy Was do udziału morskim obozie szkoleniowym, który odbędzie się na włoskiej wyspie Elba.
Bogactwo flory i fauny, ciepła woda, wspaniała widoczność i zatoka praktycznie tylko dla uczestników naszego obozu - czegóż chcieć więcej? ;)

Termin:
Obóz szkoleniowy odbędzie się w terminie 22.05 – 02.06.2018 (wyjazd z Krakowa 22.05 około godz. 18, powrót 02.06).
 
Miejsce:
Jedziemy na włoską wyspę Elba do miejscowości Nisporto. Będziemy stacjonować w gościnnym ośrodku Sole e Mare. A nurkowanie? Nie gdzie indziej, tylko w Morzu Śródziemnym!

Zakwaterowanie:
Będziemy mieszkać w murowanych domkach. Domki są 4 lub 5 osobowe, każdy z łazienką i w pełni wyposażoną kuchnią  (można samemu przygotować posiłki). Nocleg w namiotach również jest możliwy.
Jeżeli ktoś wybiera się ze swoją rodziną i chce mieć domek na wyłączność, to oczywiście jest taka możliwość – prosimy o poinformowanie nas o tym podczas zapisów, a my skalkulujemy cenę.

Wyżywienie:
Wyżywienie we własnym zakresie. Na terenie campingu oraz na plaży znajdują się restauracje, a w sąsiedztwie naszego campingu znajduje się sklepik spożywczy. Ponieważ każdy z domków posiada wyposażoną kuchnie, bez problemu będziecie mogli sami gotować.

Dojazd:
Na miejsce obozu dotrzemy transportem autokarowym organizowanym przez Klub.

Ubezpieczenie:
W trakcie obozu każdy z kursantów zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia NNW obejmującego uprawianie sportów wysokiego ryzyka. Rekomendujemy zakup kary „Planeta Młodych” lub „Planeta Młodych Plus”.

Posiadanie aktualnej polisy oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do rekreacyjnego uprawiania nurkowania będzie warunkiem przystąpienia do szkolenia!

Chrzest:
W czasie obozu odbędzie się najważniejsze, najprzyjemniejsze, najdłużej wspominane wydarzenie w życiu każdego prawdziwego Kraba – tradycyjny chrzest na płetwonurka :)

Rekreacja:

W obozie mogą również uczestniczyć klubowicze jadący na Elbę rekreacyjnie. Z naszej strony możemy obiecać, że dołożymy wszelkich starań, abyście również i Wy mogli nurkować w trakcie obozu. Musicie jednak pamiętać, że priorytetem są szkolenia.
Jeżeli klubowe możliwości nie wystarczą, aby zapewnić Wam powietrze, będzie możliwość skorzystania z pomocy pobliskiego centrum nurkowego.
Postaramy się zorganizować dla Was w atrakcyjnej cenie wypłynięcia do rezerwatu przy wyspie Scoglietto di Portoferraio oraz wyjazdy samochodem w inne miejsca nurkowe na wyspie. Wypożyczenie sprzętu, bicie butli, wypłynięcia i wyjazdy na nurkowania nie są wliczone w cenę obozu.

Cena: przejazd + nocleg w domku – 1300 zł

Ilość miejsc na poszczególnych kursach ograniczona:
  • P2 - 4 osoby
  • P3 - 4 osoby


Wkrótce poinformujemy Was o kursach specjalistycznych, jakie specjalnie dla Was zorganizujemy w trakcie trwania obozu.

Zapisy w klubie: zaliczka 500 zł i kopia aktualnych badań lekarskich.

Pytania? Wątpliwości? Czekamy na Was w Klubie w każdy poniedziałek, środę i piątek od godz 18.00 do 21.00.

Zapraszamy do zapisów!

42
Szkolenia / Warsztaty teoretyczne 2019
« dnia: 13 Styczeń 2019, 22:29:55 »
Od 31.01.2019 ruszamy z serią warsztatów teoretycznych majacych na celu usystematyzowanie poznawanej podczas kursów wiedzy, a także zagłębienie się w tematykę związaną z trzema omawianymi tematami podczas warsztatów.

A. Węzły

Na zajęciach poznasz kilka rodzajów węzłów, które mogą bardzo się przydać podczas akcji nurkowych ale nie tylko. Będzie też okazja aby poćwiczyć ich wiązanie w praktyce. Zajęcia polecane nie tylko nurkom!

Kiedy?

    31.01.2019
    21.02.2019
    21.03.2019
    26.03.2019

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/2288305508105601/

B. RKO + AED

Na tych zajęciach najpierw poznacie niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (także z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora AED) a potem będziecie ją mogli od razu sprawdzić w praktyce. Klub posiada specjalistyczny sprzęt treningowy (fantom, defibrylator, zestaw tlenowy), na którym będziecie realizować różne scenariusze ratownicze pod okiem instruktorów, którzy posiadają profesjonalne przeszkolenie ratownicze. Nabyta wiedza i umiejętności przydadzą się na pewno nie tylko podczas wypraw nurkowych.

Kiedy?

    05.02.2019 - termin odwołany
    04.04.2019

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/2278357579077200/

C. Dekompresja

Cykl wykładów teoretycznych mających na celu przybliżenie zagadnień związanych z bezpiecznym wynurzaniem się. Wykłady podzielone są na stopnie zaawansowania; każdy znajdzie tu coś dla siebie. I tak:
- Dekompresja I (19.03.2019) -> przypomnisz sobie podstawy: co i dlaczego ma negatywny wpływ na poprawne odsycanie się, dlaczego odpowiedni profil nurkowy ma znaczenie, jak wynurzyć się bezpiecznie po nurkowaniu, i wiele innych.
- Dekompresja II (05.03.2019) -> dodatkowo nauczysz się planować nurkowania powtórzeniowe, poznasz trochę zaawansowanej wiedzy z dziedziny teorii dekompresji i współczesnych metod zapobiegania urazom dekompresyjnym.
-(NOWOŚĆ!) Dekompresja III (19.02.2019) -> moduł dedykowany jest nurkom technicznym. Na zajęciach omawiana będzie zaawansowana teoria dekompresji oraz algorytmy dekompresyjne (modele neo-haldanowskie, Gradient Factor, modele pęcherzykowe). Omawiane będzie także używanie Nitroxów oraz czystego tlenu w celu przyspieszenia dekompresji. W części praktycznej przewidziana jest praca na programie do planowania dekompresji oraz z komputerami nurkowymi.

Kiedy?

    19.02.2019
    05.03.2019

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/312721442691971/

Koszt:
dla osób z zapłaconą składką członkowską na rok 2019 udział w warsztatach jest bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy do Klubu w celu zapisów!

43
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Safaga z Krabem '19
« dnia: 09 Styczeń 2019, 19:46:39 »
Ahoj!

Już za niespełna 2 miesiące Kraby będą miały okazję wziąć udział w niezapomnianym siedmiodniowym wyjeździe stacjonarnym do Egiptu i odwiedzić miejscówki uczęszczane podczas safari nurkowych.

Ile?
Koszt przelotu i zakwaterowania: 2000 zł
Pakiet nurkowy (nurkowania z łodzi): 210 euro

Termin płatności (osobiście w Klubie):
- 1000 zł zaliczki do 15.02.2019 (po 15.02 zostaje już tylko wpłata 1000 zł + 210 €)
lub
- 2000 zł + 210 euro - po 15.02.2019; opcja dla osób, które nie zdecydują się na rezerwacje miejsca poprzez wpłacenie zaliczki

€ - prosimy nie wymieniać kwoty na złotówki

UWAGA!
Dla osób, które nie wpłacą zaliczki, tylko zapłacą całość po 15.02 - istnieje ryzyko noclegu w innym hotelu niż pozostali uczestnicy wyprawy.

Nocleg:
Lotus Bay Hotel - http://lotusbay.com/

Opisy nurkowisk ze strony Dive Top:

* Shaab Saiman
Piękna zewnetrzna rafa, ciągnąca się wzdłuż wybrzeża, oddzielona wąskim, piaszczystym skrawkiem, wznosząca się od 2 do 20-30, a przy poludniowym krańcu do 50 metrów głębokości. Duże ławice takich gatunków jak sparus czarnolicy, lucjan (snapper), barbata, fusiliers oraz wiele innych żyjących przy rafach. Na piszczystym pasie spotkać można ogończe, a na wschodnim spadku ogrodu (tam gdzie cumują łodzie) mureny, skrzydlice... Czasem można tu spotkać orlenie, barakudy a nawet rekina rafowego. Formacje twardych korali nie ustępujące żadnym innym w Morzu Czerwonym. Wypłynięcie na nią wymaga bezwietrznej pogody gdyz nawet wtedy falowanie jest dosc spore.

* Abu Soma
Lekko opadająca rafa leżąca naprzeciw wybrzeża zwanego Abu Soma,. Dzieli sie na kilka miejsc nurkowych, zaczynajac na Abu Soma Garden, a koncząc na Ras Abu Soma. Oferuje wiele znakomitych miejsc nurkowych: Abu Soma Garden to niegłebokie nurkowania w ogrodach w których oprócz wielu lawic malych rybek można spotkać mureny, ogończe, skrzydlice, rybe-krokodylą, skorpeny. Na końcu Abu Soma znajduje sie Ras Abu Soma. Miejsce to konczy sie spadkiem do 100m gdzie jest szansa spotkac rekina. Znajdują sie tam bardzo ciekawie wyrzeżbione spadki, które bardziej doświadczeni nurkowie mogą zobaczyc wykonując nurkowanie w prądzie.

* Tobia Arbaa
Inna nazwą tego miejsca jest "7 wież". jest to skupisko bloków koralowych wyrastających z dna na około 18 metrach az pod sama powierzchnie. Zyje tam mnóstwo ławic małych rybek. Przy jednym z pilarów na ok 5-7 metrach spotkać można polujące na nie skrzydlice i ostroboki. Przy dnie i pomiędzy ergami napotkać można ośmiornice, ogończe, mureny, arotrony olbrzymie (rozdymki), skorpeny, szkaradnice. i ryby-krokodyle. Żyja tu 2 napoleony, duży i mały, przy odrobinie szczęscia jest szansa je tu spotkać

* Tobia Kebira
Wyizolowana rafa wychodząca z płytkiego, piaszczystego miejsca. Oferuje interesujące miejsca nurkowe z ławicami ryb, murenami i strzępielami.

* Tobia Soraya
Rozciągają się od Tobia Island, łańcuchem wieżyczek z piaszczystym dnem pomiędzy nimi. Spotkasz tu płaszczki, rogatnice oraz duże ławice banner fish, na dnie zaś gorgonie i acroporas.

* Gamul Soraya
Bardzo kolorowe miejsce z ławicami "zebr" (sweetlip shoals), banner fish i chetoników (butterfly fish). Jest to dość mały koralowy blok, możliwy do opłynięcia w około pół godziny.

* Panorama Reef
Jedna z głównych atrakcji tego regionu. Duża formacja korali ześcianami opadającymi do ok. 200m. Liczne groty i nawisy, gorgonie i miękkie korale. Karanksy (jackfish), barakudy i rekiny (reef sharks) często odwiedzają to miejsce.

* Middle Reef
Północna ściana rafy opada do 30m, po czym spada pionowo na znacznie większą głębokość. Ogrody twardych korali na wschodnim i zachodnim rogu, zawierają m.in. acroporas oraz brain corals i salat corals. Przyjemne nurkowanie na południowej stronie przez płytki labirynt jaskiń, tuneli i korytarzy. Występują tam m.in. strzępiele (groupers), puffers i ryby luszczowate (sweetlips).

* Abu Kefan
Prawdopodobnie najlepsze miejsce nurkowe w okolicach Safagi, 300-metrowa wąska bariera o cechach ‘plateau’ na północnym i południowym końcu. Znakomita ściana do nurkowania z miękkimi i czarnymi koralami oraz wielkimi gorgoniami. Częstymi bywalcami są karanksy (jackfish), barakudy, rekiny rafowe i czasami rekin młot.

* Shab Sheer
Długa bariera tworzy tu płytka lagunę na południowej stronie i ogród twardych korali po stronie wschodniej i zachodniej. Są tu porites, acroporas, korale "fire coral" z ławicami karanksów (jackfish) i tuńczyków.

* Wrak Salem Express
Prom przewożący pielgrzymów wracających z Mekki, zatopiony w 1991 po uderzeniu w rafę nocą. 300 ofiar jednej z największych tragedii naszych czasów. Wrak jest bardzo słabo zarośnięty i wiele ryb zajęło go jako swoją rezydencję. Wielu nurków unika tego miejsca, zważając na jego posępny charakter. Dla doświadczonych nurków możliwość wpłynięcia na mostek kapitański, do jadalni i do korytarzy.

Link do wydarzenia na facebook'u:
https://www.facebook.com/events/2191826571057376/

Album zdjęć z wyprawy nurkowej Krabów "Safaga 2018":
https://www.facebook.com/karolina.maj/media_set?set=a.10217254824019766&type=3

Serdecznie zapraszamy do klubu z zaliczką!
Ilość miejsc ograniczona!

44
Szkolenia / Warsztaty basenowe 2019
« dnia: 07 Styczeń 2019, 16:53:27 »
Ahoj!

Od 18.01.2019 AKP Krab AGH rozpoczyna trzymiesięczny cykl warsztatów basenowych. Co tydzień w piątek w godzinach wieczornych grupa kursantów pod okiem jednego z naszych wykwalifikowanych instruktorów będzie miała okazję podszkolić swoje umiejetności z różnych dziedzin przydatnych w nurkowaniu. Poniżej opis i terminarz warsztatów:

A. Pływalność i trym

Na tych warsztatach skupimy się na szlifowaniu dwóch bardzo ważnych umiejętności nurkowych: pływalności i trymu. Na wstępie przypomnimy sobie jak prawidło się wyważyć oraz jak dobrać i rozmieścić balast tak aby nie zaburzał naszej prawidłowej pozycji pod wodą. Pod okiem instruktora będziecie mogli popracować nad waszą pływalnością oraz nad prawidłową sylwetką pod wodą. Zajęcia polecane każdemu bez względu na stopień zaawansowania.

Kiedy?

    18.01.2019
    08.03.2019

https://www.facebook.com/events/371906306720052/

B. Zaawansowane sposoby pływania w płetwach

Na tych warsztatach skupimy się na zaawansowanych technikach pływania w płetwach, m. in.: żabce, żabce zmodyfikowanej, pływaniu do tyłu, obrotach (tzw. helikopter) czyli na niezbędnych dla każdego nurka umiejętnościach przemieszczania się pod wodą. Dowiecie się także o wadach i zaletach każdego z prezentowanych stylów. Kurs w szczególności polecany kandydatom na stopnie Płetwonurek Eksplorator i P2.

Kiedy?

    25.01.2019
    15.03.2019

https://www.facebook.com/events/320125125265588/

C. Ratownictwo (pod)wodne

Zajęcia mają na celu przypomnienie podstaw ratownictwa podwodnego i auto-ratownictwa w typowych sytuacjach awaryjnych mogących spotkać każdego płetwonurka pod lub nad wodą. Przećwiczycie między innymi: wydobywanie nieprzytomnego płetwonurka na powierzchnię, reakcję na brak gazu u partnera w kilku wariantach (m. in. z przepłynięciem zadanego dystansu na „bezdechu“ lub bez maski), pomoc partnerowi, który utracił maskę. Bezwzględnie każdy nurek powinien przynajmniej raz w roku sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie; a najlepiej to zrobić pod okiem doświadczonego instruktora.

Kiedy?

    01.02.2019
    22.03.2019
    12.04.2019

https://www.facebook.com/events/2175457849373736/

D. Przypomnienie podstaw nurkowania

Warsztaty dedykowane osobom, które miały długą przerwę w nurkowaniu a chciały by do tego nurkowania wrócić. Na zajęciach przypomnimy Wam wszystkie niezbędne podstawy; będziecie także mogli pod okiem instruktora bezpiecznie rozpocząć na nowo swoją przygodę z nurkowaniem.

Kiedy?


    08.02.2019
    20.03.2019

https://www.facebook.com/events/1652521051560766/

E. Techniki puszczania bojki

Jak wiemy bojka to absolutnie niezbędny element wyposażenia podczas nurkowania na morzu lub akwenie gdzie odbywa się ruch jednostek pływających. Każdy z nas też wie z doświadczenia jak wiele kłopotów pod wodą może sprawić szpulka i bojka. Na tych warsztatach poznasz różne rodzaje bojek i sposoby ich napełniania a potem będziesz miał/miała okazję przećwiczyć je w praktyce. Zajęcia polecane każdemu nurkowi, bez względu na stopień zaawansowania.

Kiedy?

    15.02.2019 - termin odwołany
    05.04.2019

https://www.facebook.com/events/2207656369550242/

F. Inne konfiguracje: SM/Twin

Warsztaty dedykowane zaawansowanym konfiguracjom sprzętowym: zestaw butlowy lub sidemount. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych będziecie mogli lepiej poznać wybraną konfigurację a także praktycznie przetestować specyficzne dla każdej konfiguracji umiejętności. Warsztaty nie są substytutem szkolenia z nurkowania w danej konfiguracji a jedynie je uzupełniają i pozwalają przećwiczyć pod okiem instruktora nabyte wcześniej umiejętności. Dlatego też kierowane są one do osób, które już posiadają doświadczenie z daną konfiguracją sprzętową.

Kiedy?

    22.02.2019

https://www.facebook.com/events/385019842272095/

G. Techniki SM w nurkowaniu z butlą boczną

Zajęcia dedykowane dla nurków zaawansowanych, pływających z dodatkową butlą boczną. Dowiesz się jak w konfiguracji plecowej (twinset) wykorzystać techniki stosowane przez płetwonurków pływających w konfiguracji bocznej - stage będzie zachowywał się tak jak tego chcesz a Twoja sylwetka stanie się bardziej opływowa, zapłyniesz dalej i mniej się zmęczysz.

Kiedy?

    01.03.2019

 https://www.facebook.com/events/288384578547517/

Kilka spraw formalnych:

Warsztaty odbywają się zawsze w piątki o godzinie 20:45 na basenie TS Wisła.
Sprzęt należy pobrać z siedziny klubu w środę poprzedzającą warsztaty, a oddać w najbliższy poniedziałek po warsztatach.
Większość warsztatów poprzedzona jest wykładem teoretycznym, który odbędzie się w klubie bezpośrednio przed wizytą na basenie, ale o wszystkim powiadomi Państwa instruktor.
Koszt warsztatów dla klubowiczów to 80zł (90 minut na basenie + wykład + wejście na basen + potrzebny sprzęt) dla osób spoza klubu lub bez opłaconej składki człnkwoskiej na rok 2019 koszt wynosi 100zł.

Na każdy termin warsztatów może zapisać się maksymalnie 6 osób.
Informacja o dostępnych miejscach tylko w klubie!
Zapisy i płatność za warsztaty osobiście w siedzibie Kraba!

Serdecznie zapraszamy!

45
Akcje klubowe / Basenowe Wyzwanie Ironmana
« dnia: 04 Styczeń 2019, 19:20:43 »
Ahoj!
W dniu 19 stycznia 2019 r. o godz. 12:00 na Basenie TS Wisła najwytrwalsi pływacy z Kraba zmierzą się z dystansem 3,8 km. Przepłyną 152 baseny tym samym pokonując dystans wprost z jednego z najsłynniejszych zawodów triathlonowych Ironman.
Jak tego dokonać? To proste! Zgłoś się do Klubu i wpisz na listę osób chcących wziąć udział w Wyzwaniu. Spiesz się - ilość miejsc ograniczona!
A po Próbie zapraszamy do Klubu przy ul. Reymonta 21A. Wspólnie obejrzymy 30 minutowy film z Wyzwania Ironmana z Barcelony.
Serdecznie zapraszamy!

46
Serdecznie zapraszamy Was na Krabową imprezę sylwestrową.

Gwarantujemy dobrą zabawę i szaleństwo do białego rana.

Zapewniamy:
- Salę
- Muzykę
- Catering: dwa ciepłe posiłki (strogonow/ gulasz oraz barszcz czerwony z pasztecikami), zimne zakąski, owoce, ciasta, napoje bezalkoholowe, kawa, herbata
- Doborowe towarzystwo
- Ochronę

Alkohol we własnym zakresie, można wnieść swój na salę.
Dodatkowo na barze można będzie zakupić wszystko na co będziecie mieli ochotę! :)

Uprzedzając pytania z zeszłego roku: Impreza odbędzie się 31.12.2018r.

Bawimy się w Filutku: http://www.klubfilutek.pl/filutek
Adres: ul. Rostafińskiego 10.

Cena: 90zł/osobę - zapisy i bilety dostępne od 19 listopada.
Zapraszamy do klubu z wpłatami i po odbiór biletów!

Zarząd AKP KRAB AGH!

47
Ahoj Kraby!

Przed nami wydarzenie bez precedensu! Zima? Nie jest nam straszna! Wspaniałe wyzwanie przed nami, bo już w II połowie stycznia 2019 r. na Basenie TS Wisła czeka nas przepłynięcie 3800 m, czyli dystansu pochodzącego wprost ze słynnego Ironmana!
Przepłyniecie 152 basenów brzmi strasznie? Wy na pewno podołacie. Liczba osób mogących wziąć udział w wydarzeniu ograniczona, więc zainteresowanych wyzwaniem zapraszamy do Klubu w celu obgadania szczegółów.
Śledźcie na bieżąco komunikaty, bo lada moment padamy więcej informacji nt. eventu!

Do zobaczenia w Klubie!

48
Ahoj!

Dokonało się! Od 02.01.2019 ruszamy z nową grupą stopniową na poziomie
średnio-zaawansowanym. Zajęcia odbywać się będą w następujących
terminach:

pon: 20.45 - 21.30
śr: 21.30 - 22.15

Nie czekaj! Przyjdź do Klubu i już dziś zapisz się na zajęcia basenowe!

49
Fatalne niedopatrzenie z mojej strony! Oczywiście można się kontaktować również telefonicznie (nr: 501 424 939) choć zachęcamy do spotkania osobiście w Klubie  ;)

50
❗❗❗ALERT❗❗❗
Z ostatniej chwili: mamy dwa wolne miejsca na tygodniowy rejs nurkowy po wodach Morza Czerwonego! Już dziś możesz zapisać się na KRABOWE SAFARI NURKOWE FURY SHOAL i eksplorować razem z klubowiczami przepiękne rafy koralowe i jaskinie w Egipcie

Kiedy?
8 - 15 XII
Co?
pakiet ponad 15 nurkowań

Cena promocyjna! Przyjdź do klubu lub skontaktuj się za nami za pomocą facebook'a, a zaskoczymy Cię naszą ofertą!
Nie czekaj, zapisz się już dziś!
Możesz nas spotkać w poniedziałek, środę i piątek od 18.00 do 21.00 przy ul. Reymonta 21a
Do zobaczenia w Krabie!

Strony: 1 ... 3 4 [5]