Autor Wątek: Sprzedam: kamera podwodna, argonówka z automatem, kamizelka, 2 światła HID video  (Przeczytany 2176 razy)

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
Obudowa podwodna na kamerę + kamera HD

W skład zestawu wchodzi kamera Sony HDR-HC5, obudowa krajowej produkcji, konwerter szerokokątny, torba na kamerę.
Kamera Full HD, rozdzielczość 1080i, zapis na kasetkach MiniDV. Poza nagraniem wideo, kamerą można robić zdjęcia zapisywane na karcie pamięci (karta w komplecie).
Ponadto do kamery dołączam:
- dwa akumulatory - standardowy i o powiększonej pojemności
- zasilacz sieciowy
- pilot sterujący kamerą (wyczerpana bateryjka pilota)
- 2 kabelki Firewire (na różne wtyczki) służące do zgrywania na komputer
- 5 kaset MiniDV 60 minut
- kasetkę czyszczącą
- konwerter szerokokątny Sony x0,7 w ochronnym woreczku
- torbę Lowepro - mieści kamerę, konwerter, zasilacz, kabelki, kasetki - wejdzie wszystko poza obudową podwodną
https://photos.app.goo.gl/Ctv5AfxQ9Y6vfnjp9
Obudowa krajowej produkcji, robiona na zamówienie pod ten model kamery wraz z konwerterem szerokokątnym. Zaprojektowana do głębokości 40 m. Z przodu iluminator sferyczny - z tego co pamiętam Ikelite. Sterowanie z zewnątrz to włączanie, wyłączanie, start/stop nagrywania oraz funkcje naciskane dźwigienką na ekranie dotykowym. Obserwacja obrazu przez wizjer i tylną ściankę obudowy lub przez lusterko boczne na ekraniku. Dwa wygodne uchwyty i dwa złącza kulowe do zamocowania świateł. (Mam też ramiona i złącza motylkowe, ale rezerwuję je też dla kupującego światła). Na spodzie obudowy szufladka, w której można umieścić płytki piankowe albo ołowiane i precyzyjnie wyważyć obudowę z kamerą do zerowej pływalności.
https://photos.app.goo.gl/qh7cmbPK9oPW35nP6
Filmy nakręcone tą kamerą i w tej obudowie:
https://vimeo.com/41044096
https://vimeo.com/41739555
Cena za zestaw: 600 zł.
Sama obudowa: 200 zł.

argonówka + automat

Argonówka - butla aluminiowa Luxfer S006, z zaworem, kupiona w Polsce w sklepie Divezone. Butla produkcji USA, nie ma nabitego CE i nie ma aktualnego atestu. Ma przebieg najwyżej 20-30 nurkowań/nabić (używana tylko do nurkowań trimiksowych). Dodaję gratis mocowanie do płyty firmy DTD.
https://photos.app.goo.gl/QrHH2R2NjTLALivA8
Automat to I stopień Posejdona z wężykiem do suchego skafandra i zaworkiem bezpieczeństwa. Kupiłem go z drugiej ręki. Automat nie był przeze mnie nigdy serwisowany, ale jest sprawny.
https://photos.app.goo.gl/1SDVZ1CjV5se3bRp8
Butla: 300 zł.
Automat: 200 zł.
Komplet: 450 zł.

kamizelka docieplająca Santi

Kamizelka prawie nieużywana - przebieg 3 nurkowania. Mój skafander okazał się zbyt dopasowany, żeby komfortowo mieścić w sobie ocieplacz i kamizelkę.
Rozmiar kamizelki: S. Wg rozmiarówki Santi obwód klatki piersiowej: 93-96 cm.
https://photos.app.goo.gl/JgcHMQ6kVbrMeBDKA
Cena: 200 zł

2 światła HID video

Dwa światła Gralmarine HID video. Z tego co pamiętam miały moc 35 W każde. Gralmarine dla nowych HID 45 W podawało 5000 lumenów, więc przypuszczam, że moje mają przynajmniej po 3000. Na pewno świeci jaśniej niż Vpro. Obecnie Gralmarine nie ma w ofercie świateł HID więc nie potrafię podać ścisłych danych. Sprzedaję dwa światła (reflektor z żarówką, kablem i wtyczką), bez akumulatorów. Wtyczki pasują do akumulatorów Gralmarine. Na tych najmniejszych akumulatorach 6,8 Ah uzyskiwałem 1,5 godziny świecenia - akurat dwa nurkowania filmowe dziennie. Potrzebne dwa akumulatory - po jednym do każdego światła lub większy akumulator z dwoma gniazdami.
https://photos.app.goo.gl/PyJYFtNcG372GpCn9
Od siebie - światła świecą fantastycznie. Szeroki kąt świecenia. Dwa światła są w stanie pokryć kąt widzenia GoPro (ja używałem Hero2). Pole oświetlone jest jednorodnie. Tu można zobaczyć efekt tych świateł w cenotach w Meksyku:
https://vimeo.com/55679067
i w bardziej rodzimych wodach Bałtyku (wszystkie ujęcia podwodne z tymi światłami - nawet w dzień skutecznie oświetlają pierwszy plan):
https://www.youtube.com/watch?v=y35TM5E-3sQ
Cena za dwa światła: 1400 zł.

cdn

Serdecznie pozdrawiam.
Tomek Tatar