Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kirdan

Strony: 1 [2] 3 4 5
11
Cytuj
dzięki za odpowiedź, mam prośbę jak Patryk Ci odda sprzęt, weź go zważ taką dokładną wagą np. hakową. Wszystkie te elementy które wymieniłeś wydają się mocno przekraczać 4kg, ale mogę się mylić.

Najcięższe rzeczy to:
automat z octo:  350g + 130g
jacket: 1.8 kg
płewty: 1.6 kg
Krótka pianka waży tyle, co dwie bawełniane koszulki, buty podobnie. Maska jest mała i lekka, podobnie komputer. Jak automat wróci, wrzucę sprzęt w worek, w którym to wożę i jakoś to zważę.

Cytuj
Targowanie to oczywiście jest sposób na obniżenie kosztów, ale trudno założyć, że za każdym razem Ci się uda, zwłaszcza, że np. będziesz mocno się targował o jeden dzień nurkowy w miejscu gdzie jest tylko jedno centrum nurkowe...

Targujesz się o cenę jednego nurka, nie dnia. Na Bunaken czy na Togeanach możesz zrobić 4 nury w ciągu dnia, na Havelock czy w Dahab - jeden. W Birmie na ten przykład było jedno centrum nurkowe, absolutny monopol, ale za dwa nurki z łódki zapłaciłem tylko 100 USD (to były piękne czasy, kiedy dolar był po 2.90 PLN) właśnie ze względu własny sprzęt, podczas gdy normalna cena to było coś koło 80 USD za jednego nura. Tak czy inaczej, wożenie własnego sprzętu się stanowczo opłaca.

Cytuj
neoprenowa czapka nurkowa.. brzmi jak ciekawa alternatywa:)

Takie cudo: http://www.underwater.pl/475-czapka-neoprenowa-bare-neo-beanie-unisex.html
Pod wodę się oczywiście nie nadaje, ale do uszu Ci na łódce nie nawieje.

12
Ja do Azji zawsze wożę ze sobą cały sprzęt, poza balastem i flaszkami. Na wejście można dostać nawet 10% zniżki na nury, a czy zapłacisz połowę ceny, to już tylko od Twoich umiejętności negocjacyjnych zależy. ;) Mnie w każdym razie, biorąc pod uwagę ilość wykonanych na nim nurków, sprzęt już się zamortyzował.

Sprzęt wyjazdowy mam na stałe skonfigurowany w ten sposób:

maska: SubGear Ghost
fajka: Seac Sub Seaflex (zwijana)
płetwy: Tusa Solla (paskowe)
buty: Bare Feet 1,5 mm
pianka: Bare Sport 2mm (krótka)
automat: Apeks Flight z octopusem
jacket: Zeagle Wicked Lite z pojedynczym, lekkim pasem do butli
komputer: Suunto Vyper Air z nadajnikiem (odpada mi manometr, który trochę waży)

Ogólnie, na miesięczny wyjazd pakuję się z całym tym sprzętem w 70-litrowy plecak, którego waga nie przekroczyła nigdy 16 kg (z czego, jak mi się wydaje, najwyżej 4 kg to sprzęt nurkowy). Póki co, powyższy sprzęt sprawdził się w Egipcie, Birmie, Indonezji i w Indiach na Andamanach, z zastrzeżeniem, że w zimie w Egipcie miałem ze sobą długą piankę Bare Elastek 5mm i takież buty. Pierwsze cztery elementy z listy wystarczą, żeby komfortowo snorklować. Pasa balastowego nie używam, wystarczą mi kieszenie w jackecie. W zależności od tego, gdzie i jak planuję nurkować, biorę ze sobą jeszcze nóż-nożyce i/lub latarkę z uchwytem Goodmana. Zapalniczka, scyzoryk (a najlepiej jakiś multitool) to ogólnie w podróży się przydaje, podobnie jak linka bungee, więc nie zaliczam ich do sprzętu nurkowego. Uważam, że kaptur zupełnie nie jest potrzebny - lepsza jest neoprenowa czapka, żeby uszu na łódce nie zawiało. Tak a'propos uszu, to fajnie sprawdzają się proplugsy, jeśli ktoś często łapie zapalenie.

Fotę dorzucę przy okazji, bo nie chce mi się wstawać od kompa i schodzić na dół. Poza tym mój Apeks Flight jest teraz z Patrykiem w Meksyku i nurkuje w cenotach. ;)

13
Szkolenia / Odp: Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP).
« dnia: 12 Luty 2016, 14:20:32 »
Czy ten kurs będzie organizowany w marcu lub w kwietniu?

14
Hajdpark / Wygodne płatności w centrach nurkowych poza Polską
« dnia: 29 Sierpień 2015, 12:05:34 »
Mam kolejne dwa pytania o Wasze opinie:
1) Kiedy wybieracie się zanurać gdzieś poza Polskę (np. w cenotach na Jukatanie), jaka forma płatności jest dla Was wygodniejsza za pakiety nurkowe: opłata on-line (PayPal, przelew) czy na miejscu, gotówką?
2) Preferujecie opłaty w walucie "lokalnej" (pesos, EUR lub USD), czy w złotówkach (jeśli oczywiści byłaby taka możliwość)?
Z góry thx za odpowiedzi.

15
Hajdpark / Odp: Pytanie o zniżkę na nurkowanie z własnym sprzętem
« dnia: 05 Sierpień 2015, 11:22:21 »
Na przełomie 2014/2015 podstawowa cena ze sprzętem to było 20 EUR/nura. Jako, że miałem własny, wynegocjowałem sobie po ostrych targach 5 EUR zniżki. Potem jeszcze doszła jakaś zniżka za ilość (10+ nurkowań), tak, że ostatecznie jeden dzienny nur wyszedł mnie średnio 13.50 EUR. Przy czym to były nurki z brzegu, nie z łódki.
Ale w Indonezji w 2014 nurkowania z łódki i bez rabatu za ilość, wyszły mnie niewiele więcej, bo koło 16 EUR (podstawowa cena na Bunaken ze sprzętem była bodajże w okolicach 22 EUR).

16
Hajdpark / Odp: Pytanie o zniżkę na nurkowanie z własnym sprzętem
« dnia: 05 Sierpień 2015, 09:08:26 »
No, właśnie nie do końca. Jak nurkowałem w Indonezji (Bunaken, Togeany, Pantai Bira), w Birmie (Ngapali), w Indiach (Andamany), w Egipcie (Dahab) to zawsze oferta bazy obejmowała kompletny sprzęt w cenie nurkowania. Jak miałem swój ekwipunek (poza ołowiem i balastem, oczywiście) to negocjowałem sobie zniżkę na nura, zwykle jakiś % wartości całego pakietu. Stąd właśnie moje pytanie, jaka zniżka zachęca do wożenia ze sobą własnego sprzętu.

Ale z Waszych wypowiedzi rozumiem, że jeśli w danym centrum nurkowym w cenie nurkowania byłby już kompletny sprzęt i nie trzeba byłoby za niego dodatkowo płacić, to chętniej korzystalibyście z usług takiego centrum. Czy dobrze myślę?

17
Hajdpark / Odp: Pytanie o zniżkę na nurkowanie z własnym sprzętem
« dnia: 31 Lipiec 2015, 14:24:48 »
Nie tyle chodzi mi o negocjowanie, co poznanie odpowiedzi na zadane pytanie. Założenie jest takie, że sprzęt jest standardowo wliczony w cenę nurkowania, tak? Ale jak ktoś przywozi swój sprzęt (bo się z nim bezpieczniej czuje, bo jest z nim emocjonalnie związany, bo ma taką fanaberię), to liczy na rabat. I próbuję właśnie jakoś ustalić ten rabat na rozsądnym poziomie.

18
Hajdpark / Pytanie o zniżkę na nurkowanie z własnym sprzętem
« dnia: 31 Lipiec 2015, 12:50:48 »
Wrzucałem to na grupę na FB, ale pewnie są w Krabie osoby, które nie korzystają z Fejsa.

Pytanie jest takie: jaka zniżka (procentowa) na nurkowanie skłoniłaby Cię do zabrania na wyjazd (np. na Jukatan do Meksyku) własnego sprzętu nurkowego (bez flaszek i balastu, oczywiście) zamiast skorzystania ze sprzętu dostarczonego przez bazę nurkową?

19
Sprzęt / Odp: Adapter DIN - Yoke
« dnia: 23 Kwiecień 2015, 11:27:11 »
Mam i mogę pożyczyć, bo się na razie nigdzie nie wybieram.

20
Aktualności / Odp: Wyprawa Malta 2015
« dnia: 01 Marzec 2015, 16:53:12 »
A można dolecieć na tę Maltę na własną rękę? Bo mnie przelot "Lufthansą" tak ze dwa razy taniej wyjdzie, niż te 1550 PLN.

Strony: 1 [2] 3 4 5