Autor Wątek: latarka MIRANDA 7280  (Przeczytany 4002 razy)

Offline artur lipko

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 904
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pseudonim artystyczny - FOKA :)
    • Zobacz profil
    • Okean.pl - Internetowy sklep nurkowy
  • Stopień nurkowy: M1
latarka MIRANDA 7280
« dnia: 15 Październik 2012, 10:57:53 »
witam

okazało się że jeden z nowo poznanych nurków z żywca jest producentem latarki nurkowej MIRANDA 7280 nigdy o tym nie słyszałem ale chłopaki z tym nurkują i jestem pod wrażeniem :) tutaj filmik z hermanic jak świeci :) też na nim jestem

http://www.youtube.com/watch?v=qa1L0KPZ ... el&list=UL

cena w tym momencie stanęła na 1800 zl mam obiecaną jedną na wiosnę do klubu do testów
cena jest taka sama jak gralmarine 70w po znajomościach a tu może się coś uda urwać jeszcze :)

http://www.youtube.com/watch?v=V8JkpAr- ... el&list=UL

tu jest porównanie z azonem 7000

zalety według mnie:
-dużo mniejszy cylinder "akumulatorowy" :P
-6800 lumenów czyli pełna moc diód 70 w :)
-akumulatroki duże paluszki (zaleta jest taka że na dwa długie nurkowania ładuję dwa komplety i zmieniam)
-na jednym zestawie świeci 1,5 h
-bardzo schludne i precyzyjne wykonanie nie widać że to domowa latarka

http://www.youtube.com/watch?v=Kj0vQf_C ... el&list=UL

też z hermanic tu widać jak świecą dwie :) i ja gdzieś tam się plącze koło fotografa z ogarkiem klubowym :P
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Handel sprzętem nurkowym. Na pewno się jakoś dogadamy ;) + 48 604 580 991 Handluje praktycznie każdą znana marką nurkową :) zniżki dla krabowiczów.
www.okdive.pl - Kursy nurkowania
www.okean.pl - Sklep nurkowy

Offline te_pe

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: nTMX
Re: latarka MIRANDA 7280
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2012, 09:19:49 »
Cytat: "artur lipko"


-akumulatroki duże paluszki (zaleta jest taka że na dwa długie nurkowania ładuję dwa komplety i zmieniam)
-na jednym zestawie świeci 1,5 h

zacytuję za producentem:
Pojemnik na akumulatorki. 50 x 260 mm , zasilanie akumulatorki Li-ion 18650 szt 9 -Panasonic 2600mA

koszt dwóch kompletów to jakieś 500 zł. oczywiście można kupić tanie z rozbiórki......

 świeci też krócej:
czasy świecenia na ogniwach Samsung 2600 mAh
tryb I - 60 min, tryb II -90 min. tryb III -120 min


pojemność takiego pakietu to ok. 96Wh - uwzględniając straty (sprawność przetwornicy, opór styków) oceniam na 70 - 80 Wh.

co potwierdza powyższa tabelka - 70W * 1h = 70 Wh   :wink:

Poza tym oglądnie filmików nie daje rzeczywistego odniesienia - kamera (przetwornik) GASI słabsze światło.
miarodajny byłby pomiar na ławie optycznej....

Tomasz
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Może wkrótce spotkamy się na Zakrzówku?

___
 /omasz

Offline artur lipko

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 904
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pseudonim artystyczny - FOKA :)
    • Zobacz profil
    • Okean.pl - Internetowy sklep nurkowy
  • Stopień nurkowy: M1
Re: latarka MIRANDA 7280
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik 2012, 09:00:12 »
Dokładnie dla tego na wiosnę będziemy mieli jedno w klubie do testów :) Artur Król ma też obiecane 2-3 na akcje jaskiniową. Co do trybów świecenia masz rację 90 minut to 2 tryb. Realnie świeci 90 minut po co świecić na maksa cały czas ta latarka naprawdę daje radę :) . Niema co dywagować sprawdzimy organoleptycznie i się okaże  :D

ps. co do akumulatorków masz rację chociaż idzie je trochę taniej kupić. Kup drugi akumulator do gralmarine ? ile ??
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Handel sprzętem nurkowym. Na pewno się jakoś dogadamy ;) + 48 604 580 991 Handluje praktycznie każdą znana marką nurkową :) zniżki dla krabowiczów.
www.okdive.pl - Kursy nurkowania
www.okean.pl - Sklep nurkowy

Offline Miranda

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Re: latarka MIRANDA 7280
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Październik 2012, 09:11:11 »
Witam serdecznie forumowiczów.
Aby uporządkować temat, latarka 1,5 h świeci w drugim trybie, w pierwszym 1h przy ogniwach 2600mAh.
Niema cudów, albo latarka ma moc i świeci trochę krócej, albo zmniejszamy jej moc i cieszymy się dłuższym  świeceniem, Miranda ma tę zaletę że ma trzy trybu i ma moc.
Czy GL7 przy akumulatorze 6,6 Ah i napięciu zasilania 12-14,4 V może z pełną mocą 70 W świecić 1,5 h ?
Kolega te_pe  z całą pewnością sprawnie to policzy.
Co do ceny ogniw, testowałem wiele sprzedawanych jak nowe rozbiórkowe z laptopów,
zawsze brałem markowe, i nie zdarzyło mi się trafić na ogniwo zepsute, wszystkie miały pełną pojemność i trzymały napięcie,zresztą sprzedawcy deklarują możliwość zwrotu jak by było coś nie tak z akumulatorkiem , osobiście nurkuję teraz na Samsungach 2800 mAh po 9,90 zł za sztukę, moi znajomi na takim wkładzie robią dwa nurki około 1h oczywiście nie świecą cały czas i na ful.
Latarkę projektowałem aby miała  minimalne gabaryty i  maksymalną moc, a ponieważ interesuje mnie film i fotografia podwodna, postanowiłem aby mogła być również oświetleniem podwodnym Video.
Koncepcja wymienialnych uniwersalnych ogniw też wydała mi się słuszna, z uwagi na błyskawiczny rozwój i ciągle spadające ceny ogniw Li-Ion 18650
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline artur lipko

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 904
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pseudonim artystyczny - FOKA :)
    • Zobacz profil
    • Okean.pl - Internetowy sklep nurkowy
  • Stopień nurkowy: M1
Re: latarka MIRANDA 7280
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Październik 2012, 19:36:01 »
no i mamy :) info z pierwszej ręki. Mógł byś wrzucić parę fot ??? najlepiej wrzuć je np na http://imageshack.us/ i linki podepnij
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Handel sprzętem nurkowym. Na pewno się jakoś dogadamy ;) + 48 604 580 991 Handluje praktycznie każdą znana marką nurkową :) zniżki dla krabowiczów.
www.okdive.pl - Kursy nurkowania
www.okean.pl - Sklep nurkowy

Offline te_pe

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: nTMX
Re: latarka MIRANDA 7280
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Październik 2012, 20:31:38 »
Cytat: "Miranda"
Kolega te_pe  z całą pewnością sprawnie to policzy.

nie będę liczył - moja uwaga dotyczyła niedokładnej informacji Artura o akumulatorkach 'duże paluszki'  :wink:

a zacytowałem Twoje dane

Cytat: "Miranda"
... osobiście nurkuję teraz na Samsungach 2800 mAh po 9,90 zł za sztukę,

podrzucisz 10 szt za 100PLNów?  :wink:

Cytat: "Miranda"
Latarkę projektowałem aby miała  minimalne gabaryty i  maksymalną moc, a ponieważ interesuje mnie film i fotografia podwodna, postanowiłem aby mogła być również oświetleniem podwodnym Video.

ale nie dogodzisz jednocześnie tym, którzy oczekują miecza Jedi 3 stopnie, oraz tym, którzy marzą o szerokim kacie wideo...

Może dwie wersje głowicy?


Tomasz 'Te_Pe'
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Może wkrótce spotkamy się na Zakrzówku?

___
 /omasz

Offline Miranda

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Re: latarka MIRANDA 7280
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Październik 2012, 10:17:37 »
Cytuj (zaznaczone)
podrzucisz 10 szt za 100PLNów?

Niema problemu  dam linki do kupna.
Cytuj (zaznaczone)
Może dwie wersje głowicy?
Tak to prawda, nie dogodzę wszystkim, ale dwie wersje głowicy nie mają sensu ponieważ na dzień dzisiejszy
z małej podkreślam małej głowicy w której jest upakowane 7 diód XML nie jest możliwe osiągnięcie kątów w stylu miecz świetlny
konkurencja w porównywalnie świecącej latarce ma głowicę 16 stopni lub drugą głowicę 125 stopni (bez optyki skupiającej ). W Miranda 7280 jest kąt 14 stopni z optyką, lub 120 stopni bez (po wyciągnięciu) z tej samej głowicy i to jest właśnie zaleta Mirandy że nie trzeba kupować dwóch głowic.Oczywiście zaleta dla tych którzy potrzebują czasami rozproszonego światła do videofilmowania.
W najbliższym czasie przedstawią zestaw ramion video wraz z uniwersalną płytą do mocowania aparatów.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline artur lipko

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 904
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pseudonim artystyczny - FOKA :)
    • Zobacz profil
    • Okean.pl - Internetowy sklep nurkowy
  • Stopień nurkowy: M1
Re: latarka MIRANDA 7280
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Luty 2013, 22:59:00 »
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Handel sprzętem nurkowym. Na pewno się jakoś dogadamy ;) + 48 604 580 991 Handluje praktycznie każdą znana marką nurkową :) zniżki dla krabowiczów.
www.okdive.pl - Kursy nurkowania
www.okean.pl - Sklep nurkowy