Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - ZAAN

Strony: [1] 2 3 ... 27
1
Sprzęt / Re: Pamięć do laptopa
« dnia: 16 Lipiec 2013, 19:24:59 »
Posiadam 2 x kość DDR 333mhz 256MB, mogę udostępnić w razie czego (priv).

2
Forum ogólne / Re: Bombowiec Junkers - "nowy" wrak na Bałtyku
« dnia: 13 Luty 2013, 00:27:18 »
Stara wiadomość, nowe informacje, m.in. film

3
Forum ogólne / Bombowiec Junkers - "nowy" wrak na Bałtyku
« dnia: 09 Luty 2013, 21:16:53 »
Cytuj
Niezwykłe znalezisko na dnie Bałtyku. Natrafiła na nie załoga okrętu hydrograficznego ORP „Arctowski”. To wrak niemieckiego bombowca z czasów drugiej wojny światowej.
"Arctowski" jesienią ubiegłego roku wypłynął w morze, aby zebrać dane dotyczące między innymi ewentualnych przeszkód na morzu. Na wysokości wschodniego wybrzeża urządzenia okrętu zarejestrowały duży obiekt, który spoczywał na głębokości 20-30 metrów. Załoga podejrzewała, że może mieć do czynienia z samolotem. Te jednak, podczas upadku, zazwyczaj ulegają całkowitemu zniszczeniu. Wrak jest natomiast w dobrym stanie.  W grudniu znalezisko zostało zbadane za pomocą sonarów i echosond. Na początku nowego roku, pod wodę wysłano specjalistyczne kamery, które nagrały film. Dowódca okrętu "Arctowski", kmdr ppor. Artur Grządziel przyznał, że teraz jest niemal pewny, że na dnie Bałtyku spoczywa niemiecki bombowiec Junkers.

http://www.polska-zbrojna.pl/home/artic ... ie-Baltyku

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 4Bz7fe0pdI

W zasięgu "Eksploratorów" :)

4
Dodam tylko, że tradycja chodzenia w środę do Portu jest znacznie dłuższa niż ta opisywana na forum. Odwiedzanie Starego Portu rozpoczęło się już w 2003-2004 roku, kiedy to AGH pozbawiła Kraba siedziby przy ul. Akademickiej Bocznej, gdzie spotykaliśmy się cyklicznie w każdą "pierwszą środę" tygodnia.

To było jeszcze za czasów prężnie działającego DDT, którego historie można poczytać jeszcze w archiwach Internetu
http://web.archive.org/web/200412161936 ... am.prv.pl/ :D

Jeden z wpisów starej daty
"Pierwsza środa basenowa w roku!!!
autor: marcin (szuwar) czas: wtorek, 26 października 2004 02:35
tak tak moi drodzy to nie plotki wlasnie na ten tydzien astonomowie zapowiadaja pierwsza srode basenowa podczas symbolicznych ale za to calkowicie spontanicznych obchodów poniedzialku postanowilismy na srode przygotowac cos extra... moze nie az tak jak frytki ale zawsze:)

okazja jest tym bardziej niebanalna ze wyjatkowo tym razem pierwsza sroda basenowa sezonu wypada dokladnie w ten sam dzien kiedy pierwsza sroda tygodnia sami chyba wiecie co to zwiastuje...

tak wiec nurkowie DDT, drodzy Kamraci i nurkowie wszelkiej masci... (moze bez zielonych...) ktokolwiek slyszal ktokolwiek wie gdzie jest STARY PORT zostaje niniejszym zobowiazany do stawienia sie w nadchodzaca srode! Sa dwa warianty (wariatow jest duzo wiecej) dla tych kt nie sa zainteresowani srodowym basenem a jedynie jego obchodami mozna zjawic sie tam wczesniej dajmy na to kolo 21 ale tu juz dogadanie pozostawiam wam... ja na ten przyklad zawitam po basenie tj ok 23:10... zatem do zobaczenia!!!

WAZNE!!! nie zapomnijcie zabrac ze soba ksiazeczek plastikow czy co tam macie bo we srody nurkowie w Starym Porcie placa za piwko nieco minej:) a przy tej ilosci o kt tu mowimy oszczednsci moga okazac sie znaczace!!!
"

5
Szkolenia / Re: Nowi instruktorzy M1
« dnia: 16 Lipiec 2012, 12:48:29 »
Gratulacje :)

6
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Re: transport na obóz
« dnia: 27 Czerwiec 2012, 22:05:02 »
Ja mam 2 miejsca wolne na 8 lipca (niedziela) z Łodzi do Łagowa i powrót 15 lipca (niedziela) do Łodzi.

Pisać na prv jak coś.
Pozdrawiam

7
Foka. I ja gratuluje :).

8
Hajdpark / Re: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement
« dnia: 26 Styczeń 2012, 11:39:42 »
Cytat: "Yeald"
ACTA podpisana.
No właśnie... http://niezalezna.pl/22396-polska-podpi ... ienie-acta
Czytam
Cytuj
ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć UE.
Widać jak na dłoni, że ten akt najbardziej dotknie nieobecnego na tej liście największego "podrabiacza" różnych dóbr. Mam na myśli Chiny.

Dostają chińczycy ostatnio w kość. Co rusz gdzie zainwestują to jakaś rewolta. A teraz jeszcze ta ACTA.
(Sudan) http://sudaninfo.wordpress.com/2010/10/ ... z-sudanem/
(Libia) http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... ty-w-Libii
(Nigeria) http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... -rafinerie
(Iran) http://www.stosunkimiedzynarodowe.info/ ... na_Teheran

Mają pecha. Najwyższe PKB, kwitnąca gospodarka, inwestycje na całym świecie. No wzór. Uwzięli się na te Chiny czy co  :idea: ;) Ot takie spostrzeżenie obok dyskusji.

9
Hajdpark / Re: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement
« dnia: 26 Styczeń 2012, 10:45:34 »
Cytat: "POSTER"
Tu juz nie chodzi tylko o sama umowe ale rowniez o sposob jej wdrazania i generalnie sposob w jaki jestesmy o pewnych rzeczach (nie) informowani.

Właśnie to jest zatrważające, bo jak jasno wynika z przytoczonego przez Ciebie tekstu, minister Boni kłamie w żywe oczy. Nie dość, że żaden kraj nie podpisał tego aktu, to jeszcze Polska zrobi to jako pierwsza i pomimo tego, że "niby" dołączymy do niej jakąś klauzulę "doprecyzowującą", to w rzeczywistości żadne klauzule nie są dozwolone.

Teraz ACTA, jutro INDECT http://www.indect-project.eu/front-page (koordynowany przez AGH - nota bene przez moją katedrę)
Oficjalny materiał http://www.youtube.com/watch?v=9gVBFJg1AbA
Nieoficjalny materiał http://www.youtube.com/watch?v=1SA8oqCebW0

Każda rzecz może służyć do dobrego albo do złego. Zależy kto ją używa i w jakim celu wprowadza. Jeżeli jednak ktoś stara się coś zrobić za moimi plecami to od razu zapala mi się czerwona lampka i pojawia się pytanie... czy to aby na pewno będzie dla mnie dobre. Myślę, że nie jestem odosobniony w takim postrzeganiu tematu.

10
Hajdpark / Re: ACTA - Anti-Counterfeiting Trade Agreement
« dnia: 25 Styczeń 2012, 14:30:56 »
Chciałem dodać jeszcze w tym temacie jedną rzecz, która mnie niepokoi. Protest przeciwko podpisaniu ACTA przybrał formę blokowania różnych stron rządowy poprzez ataki DDOS lub włamania. Dodam od razu, że nie popieram tego typu działań, bo one w tej chwili bardziej szkodzą niż pomagają sprawie.

W zeszłym roku zostały wprowadzone pewnie zmiany w polskim prawie odnośnie wprowadzenia stanu wyjątkowego.
Cytuj
Koziej powiedział, że ustawa doprecyzuje te pojęcia, które już w przepisach funkcjonują - na przykład zewnętrzne zagrożenie państwa, spowodowane działaniami w cyberprzestrzeni, awarie czy katastrofy skutkujące koniecznością wprowadzenia stanu klęski żywiołowej, spowodowane np. atakami hakerskimi czy zaburzenia bezpieczeństwa obywateli czy ustroju konstytucyjnego państwa spowodowane np. zakłóceniami systemów teleinformatycznych.
kwiecień 2011, http://polska.newsweek.pl/bbn--stop-cyb ... 6,1,1.html

I tutaj
http://radtrap.wordpress.com/2011/09/02 ... wykonaniu/

I tutaj podpisano ustawę we wrześniu
http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.r ... =146601797

Kilka dni temu szef BBN gen. Koziej powiedział
Cytuj
Jeśli długotrwałe ataki hakerów zakłócą życie publiczne i na masową skalę nie będą mogły działać instytucje rządowe, wtedy trzeba będzie zastanowić się nad koniecznością wprowadzenia stanu wyjątkowego
http://wyborcza.pl/1,75248,11015104,Sta ... erow_.html

I tutaj coś więcej
http://www.prezydent.pl/kancelaria/akty ... nstwa.html

Dzisiaj obejrzałem filmik
http://www.youtube.com/watch?v=3Wk3elWchEk
Jak dla mnie to groźba którą spokojnie podciągnąłbym pod cyberterroryzm


Ciekawy zbieg okoliczności. Miały nosa nasze władze... nie mijają 4 miesiące a już nowe prawo można zastosować. Szkoda, że brakuje im takiej przenikliwości w innych dziedzinach ;). Z zaciekawieniem czekam na rozwój wydarzeń.

Strony: [1] 2 3 ... 27