Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - jackdiver

Strony: [1] 2 3 ... 36
1
Forum ogólne / Odp: Jola Olszowska nie żyje.
« dnia: 23 Październik 2021, 18:24:26 »
Msza za Jole i pogrzeb w najbliższy piątek 29.10 o 13 w Rytrze

2
Forum ogólne / Odp: Jola Olszowska nie żyje.
« dnia: 23 Październik 2021, 13:11:11 »
Pamiętam ją z pierwszego mojego obozu nurkowego w 1979 nad jez. Lubikowskim. Była bardzo ambitną i wymagającą instruktorką M2, chyba pierwszą kobietą instruktorem w historii KRAB.
R.I.P. Jola

3
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« dnia: 07 Maj 2021, 12:19:43 »
Damian
Czarno to wszystko widzisz i Twoje twierdzenie opiera się tylko na tym że będzie bajzel szkoleniowy.
Wykreślenie paru słów typu "tylko CMAS" ze Statutu ma spowodować ten bajzel ?
A czy obecnie Klub nie przeżywa ( od czasów wypadku w Palinuro ) jakiś kolosalnych problemów ?
Nie ma nowych naborów, kursów jak na lekarstwo, basen Wisła zlikwidowany, Zakrzówek zamknięty, nie ma busa klubowego i w zasadzie Klub od jakiegoś czasu działa tylko jako wypożyczalnia sprzętu nurkowego na wyjazdy prywatne.
Dodatkowo nie było Walnego zebrania i nowych wyborów a stary Prezes abdykował.
Czy to wszystko jest normalne ? To jakiś armagedon !
Więc Twoje twierdzenie że będą jakieś problemy szkoleniowe albo że nie ma chętnych żeby ktoś nowy został instruktorem są wg. błahe.
Pozdrawiam Jacek

4
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« dnia: 29 Kwiecień 2021, 12:00:03 »
Artur
To tylko Twoje zdanie.
Ja bym to tak powiedział że Instruktorzy robią dodatkowe uprawnienia i zakładają działalność gospodarczą lub szkolą w innych centrach nurkowych bo niestety w naszym Klubie formalnie szkolić wg. innych standardów nie mogą a mogliby gdyby tylko zmienić zapis w statucie.
Czy wg Ciebie nurek, który zrobił Rescue i Deepa w SSI to nie to samo co P2 w CMAS ?
A co do bałaganu szkoleniowego to chyba sporo przesadzasz bo u niektórych się to sprawdza i większego problemu z tym nie ma.
Popatrz jak to robią np. w Nototeni http://nototenia.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=164&Itemid=89
Instruktorzy szkolący w SKKP NOTOTENIA:

Instruktorzy CMAS KDP PTTK
Maciej Tomaszek
Łukasz Leśniak 
Wojciech Mikus
Maciej Paleta
Tomasz Frankiewicz
Dariusz Rauczyński
Aleksander Władyka
Emanuel Miemiec 

Instruktorzy CMAS KP LOK
Maciej Tomaszek
Wojciech Mikus
Maciej Paleta
Tomasz Frankiewicz
Dariusz Dyda
Tomasz Dzięgiel
Adam Czapla
Tomasz Pawela

Instruktorzy PADI
Dariusz Szylko
Łukasz Leśniak
Paweł Bogunia

Instruktorzy SDI/TDI
Marcin Śliz

Instruktorzy NAUI
Maciej Tomaszek
Maciej Paleta
Wojciech Hodorowicz

Instruktorzy DAN
Maciej Tomaszek
Maciej Paleta
Wojciech Mikus
Dariusz Dyda
Tomasz Frankiweicz

5
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« dnia: 23 Kwiecień 2021, 23:25:28 »
Z punktu widzenia klubu nie ma tu zbyt wielu korzyści - jest natomiast ryzyko utworzenia taniej wypożyczalni sprzętu. Jeżeli do klubu przyjdzie instruktor XY i będzie chciał sobie wyszkolić kursanta w federacji np. PADI, to certyfikat zostanie wystawiony przez instruktora XY, z klubu pobrany zostanie jedynie sprzęt. Właściwie istnienie Klubu jako takiego jest w tej sytuacji zbędne, bo po co z tego, że kursant zapłaci śmieszną składkę klubową jak sprzęt na kursy pod szyldem instruktora weźmie za pół darmo? Jaka w tej sytuacji jest funkcja klubu poza słupem ogłoszeniowym i wypożyczalnią?
E tak łatwo to nie będzie. Klub ma zostać Klubem. Każdy instruktor, który chce szkolić w Krabie musi dojść przynajmniej do stopnia P2 zrobionego w Krabie i działać potem jako przewodnik P3 lub DM też przynajmniej 2 lata. Dopiero potem może sobie zrobić kurs instruktorski w dowolnej organizacji i zacząć szkolić w Krabie na takich samych zasadach jak inni instruktorzy. Nikt nie będzie robił sobie prywatnych kursów tylko jak się zbierze grupa po ogłoszeniu to dopiero taki instruktor może zacząć szkolenie tej grupy. Tak to widzę bo inaczej upadnie klubowość.
[/quote]
O jakich uprawnieniach instruktorów innych federacji mówisz?
Mówię o naszej aktywnej kadrze, w której oprócz 15 instruktorów CMAS co najmniej trzech ma dodatkowo uprawnienia SSI a jeden jeszcze PADI


6
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« dnia: 04 Styczeń 2021, 22:39:35 »
Czyli jak rozumiem postulujesz aby szkolenie w Klubie dopuszczało także możliwość szkolenia w innych federacjach nurkowych?
Tak właśnie postuluje bo KDP PTTK nie ma monopolu na szkolenia nurkowe.  Coraz więcej naszych instruktorów ma uprawnienia więcej niż jednej federacji i aż żal z nich nie skorzystać jak pojawi się w Klubie taka potrzeba.
Myślę, że ten punkt w obecnym kształcie jest po prostu konsekwencją postanowień §4. Jeżeli Klub ma pozostać jednofederacyjny to powinien stosować się do zasad tejże federacji.
Zgadza się zmiana §4 pociągnie za sobą automatycznie zmiany w §13
Czy nie wynika to z podpunktu "Realizacja uchwał Walnego Zebrania Członków oraz postanowień statutu" z §21?
Walne Zebrania Członków nie planują wypraw klubowych. One powinny się rodzić w głowach Zarządu i aktywnych członków Klubu, którzy chcą coś zorganizować

7
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« dnia: 16 Grudzień 2020, 13:35:21 »
Hej
Dobrze że zmiany zostały zaznaczone kolorem czerwonym. Zdecydowanie ułatwia to wychwycenie tych zmian. Cieszy też fakt że w ogóle jakieś działania w tej kwestii obecny Zarząd zapoczątkował.
Dobrze że zostały wyraźnie zaznaczone takie kwestie jak w §30 że Klub może prowadzić działalność gospodarczą, służącą realizacji celów statutowych oraz w §10 że Członkiem zwyczajnym Klubu może zostać każda osoba fizyczna, posiadająca dowolny stopień nurkowy. Takich zmian oczekiwali wszyscy od dawna
Mnie natomiast zajmują głównie  sprawy szkoleniowe i tutaj nie widzę żadnych znaczących zmian.
Moje stanowisko w tej kwestii jest znane. Dotyczą one głównie  §4, §13, §16 i  §25
  • W §4 napisane jest że "Klub w zakresie szkolenia nurkowego działa w oparciu o przepisy wydane przez Komisję Działalności Podwodnej Zarządu Głównego PTTK" moja natomiast propozycja była taka by W zakresie szkolenia nurkowego Klub działał w oparciu o aktualne akty prawne obowiązujące w Polsce i UE oraz przepisy  wewnętrzne organizacji nurkowych. Wynika to oczywiście z mojego szerokiego zainteresowania możliwościami szkoleniowymi w różnych systemach oraz ułatwiania naszym Członkom realizowania się w drodze do profesjonalnego nurkowania i zdobywania uprawnień wymaganych w bazach zagranicznych.
  • W §13 jest napisane ze Członek Klubu ma obowiązek "Przestrzegania wytycznych KDP PTTK w zakresie bezpiecznego uprawiania płetwonurkowania, zgodnie ze swoimi uprawnieniami nurkowymi". A co inne organizacje nie mają swoich wytycznych w zakresie bezpieczeństwa nurkowania ? Dlatego proponuję też - dla osób które nie posiadają uprawnień CMAS - zapis Przestrzegania wytycznych Kadry klubowej i organizacji nurkowych w zakresie bezpiecznego uprawiania płetwonurkowania, zgodnie ze swoimi uprawnieniami nurkowymi.
  • W §16 jest napisane że Władzę w Klubie sprawuje: "Walne Zebranie Członków, Zarząd Klubu i Rada Klubu". A co z Zespołem Instruktorskim, dlaczego nie jest dodany w tej wyliczance ? Ja proponuję by dołożyć jeszcze Zespół instruktorski w sprawach szkoleniowych. Dlatego że głównym celem działalności Klubu jest działalność szkoleniowa i Zespół Instruktorski powinien mieć w tej kwestii głos decydujący.
  • W §25 jest napisane "W skład Zespołu Instruktorskiego wchodzą instruktorzy płetwonurkowania i nurkowania swobodnego, będący członkami Klubu, którzy przynajmniej raz na 2 lata prowadzili szkolenie basenowe w Klubie lub prowadzili szkolenie na dowolny stopień KDP/CMAS organizowane przez Klub oraz z urzędu Prezes Klubu". Tutaj nie zgadzam się by Prezes był z urzędu w Zespole Instruktorskim jeśli nie jest instruktorem czynnym. Może brać udział w spotkaniach Zespołu instruktorskiego ale wypowiadać się tylko w sprawach organizacyjnych a nie szkoleniowych o ile nie jest czynnym instruktorem.
I na koniec jeszcze  jedna ważna sprawa. Jednym z kluczowych działań Klubu jest jak wynika z §6 oprócz szkolenia "Organizowanie aktywnych form rekreacji dla członków Klubu i Organizowanie wyjazdów turystyczno-nurkowych". A kto ma to organizować bo jak wynika z §21 Zarząd nie ma takiego obowiązku więc kto ? Kto ma organizować tzw. wyjazdy/wyprawy klubowe ? Nautica, Nautilus czy Basia Białek ? Nie, to powinno też znaleźć się w obowiązkach Zarządu w §21
I to by było w skrócie na tyle
Pozdrawiam  :)

8
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« dnia: 14 Grudzień 2020, 20:44:27 »
Hej
A to moja wersja statutu w załączniku, która już jakiś czas temu przekazałem do Rady Klubu.
Pozdrawiam Jacek

9
Forum ogólne / Odp: Propozycja zmian w statucie Klubu
« dnia: 14 Grudzień 2020, 20:24:20 »
Hej
A co tu jest do akceptacji ?
To przecież niemal aktualna wersja starego statutu
Czy aktualny Zarząd proponuje jakieś zmiany ?
Jeśli tak to powinien je zaznaczyć na czerwono
Ja poniżej podam moją wersję statutu, którą przedstawiałem na ostatnim Walnym i którą ewentualnie można podać pod dyskusję
Pozdrawiam Jacek

10
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Attersee
« dnia: 03 Sierpień 2018, 20:34:22 »
Hej
W dniach 7-9 września z Foką organizujemy nurkowy wyjazd nad jezioro Attersee https://pl.attersee.at/pl.html.
Wyjazd ma charakter prywatny.
Przejazd nowym busem Opel Vivaro.
Zakwaterowanie na dwa dni z posiłkami w Miglberg w Gasthaus Schöberingerhof.
Ambitnie planujemy wykonać po 3 nurkowania dziennie.
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu na priva.
Artur Lipko 604580991
Jacek Zachara 694727188  8)
Strony: [1] 2 3 ... 36