Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Agusia

Strony: [1] 2 3 ... 11
1
Aktualności / Odp: Impreza integracyjna 2014
« dnia: 16 Listopad 2014, 02:46:06 »
hej, właśnie zorientowałam się, że zgubiłam na imprezie srebrną bransoletkę z cyrkoniami (oczka w kształcie owali i rombów).. szczęśliwego znalazcę uprzejmie proszę o kontakt: a.biel.wiendlocha@gmail.com , czeka tradycyjna nagroda Klubowa ;)

2
Akcje klubowe /
« dnia: 15 Styczeń 2010, 21:09:37 »
ech.. ja za to bym chciała żeby się Zuzka przebrała za Śpiącego Smacznie i Głęboko Dzidziusia ;) tak by rodzice mogli się nieco rozerwać...

3
Hajdpark /
« dnia: 16 Wrzesień 2009, 23:57:50 »
Wypowiedż Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Konstantego Radziwiłła (wrześniowa Gazeta Lekarska) na ten temat:
"Wielu znawców, zwracając uwagę na stosunkowo niską zakaźność oraz małą inwazyjność (łagodne przebiegi) nowego wirusa, nazywa ją epidemią przeziębienia. Mimo to w mediach, zwłaszcza w dniach, kiedy nie ma nic ciekawszego, licznik zachorowań bije, a ilość bzdur, które przy okazji pada, nie ma granic. Faktem jednak jest także, że Polska, w przeciwieństwie do wielu innych krajów, nie posiada scenariuszy na wypadek katastrof lub masowych zagrożeń zdrowotnych. Odpowiedzialność za brak takich instrukcji politycy próbują przerzucać na pracowników ochrony zdrowia, a media nieźle żyją z powszechnej niewiedzy."

cóż.. lobby firm farmaceutycznych jest ogromne - Polska już zamówiła kilka milionów szczeionek, które nie są jeszcze do końca przebadane i zatwierdzone. Niejeden producent chciałby mieć takie zamówienia na swój niesprawdzony i nie wyprodukowany jeszcze towar...

Cytat: "murena"
szczepionki niezła rzecz, ale spójrzmy na te rzesze reklam: pneumokoki, meningokoki, rotawirusy - rodziców łatwo przekonać

ponieważ jestem na bieżąco ;)
pneumokoki 280-400zł za dawkę (potrzeba 4-ech)
meningokoki 150-250 (2 dawki)
rotawirusy 300-450zł (3 dawki)
firmom chyba opłaca się wydać troszkę kasy na reklamę i "kampanię informacyjną"...
co nie zmienia faktu, że jak Murena napisała są dobre i Zuzkę zaszczepiłam

P.S. ciekawe tylko dlaczego nie ma reklam szczepionki na ospę mimo, że częstość zachorować znacznie przewyższa powyższe infekcje (podpowiedź - koszt szczepienia=40zł i wystarczy tylko 1 dawka)

4
Forum ogólne /
« dnia: 24 Lipiec 2009, 14:11:15 »
A ja przez długi czas jeździłam początkowo jako uczestnik a potem jako instruktor w najstarszym i wg niektórych najlepszym klubie narciarskim w Krakowie (narciarski odpowiednik Kraba - tradycje, poziom szkolenia etc) i pamiętam jak gromadnie deptaliśmy stoki kilka godzin by ubić kopny śnieg a potem móc zjechać trzy razy, na czas podchodziliśmy piechotą na Kasprowy, a gdy brakło śniegu to się brało miejscowego cłlopa z wozem i łopatą i zgarniało śnieg z pola by podrzucić na stok. I co? Czy to znaczy, że mam nie uznać zdobyczy techniki i zaprzeczyć istnieniu wyciągu i ratraka czy armatki?!! Pozostać w "starych jakże wspaniałych czasach" oddajac się jedynie wspominkom jak to dawniej super było a teraz jest do d... i na dodatek jeszcze ktoś się ośmielił wypromować narty karwingowe (patrz twinsety zamiast starych świetnych P22).

W dodatku Sylwek kto miałby te wyprawy organizować? Tego się nie da zrobić w dwie osoby. W Klubie jak wiemy chętnych do pomocy jest wielu  :wink:  widać to było szczególnie przy zbieraniu tegorocznego obozu - dwie czy trzy dziewczyny i mikro garstka chłopaków - reszta się zmyła nie kiwnąwszy palcem często nawet bez słowa. A Wielce Wspaniały Szef Szkolenia nie miał nawet czasu pozostać na oba turnusy - to jak znalazłbyś czas na Wielką Wyprawę w starym Stylu? (Wiem nie moja sprawa ale tak mi się tylko nasunęło..)

Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają i ich oczekiwania i trzeba to zaakceptować a nie żyć historią. A przy okazji sądzę, że nikt Ci nie będzie robił kłopotu jeśli zechcesz taki wyjazd zorganizować i znajdziesz chętnych - powodzenia.

pozdrawiam

5
Szkolenia /
« dnia: 23 Lipiec 2009, 16:08:05 »
jak Madzieńka - druga połowa września i ew październik :)

6
Szkolenia /
« dnia: 28 Maj 2009, 13:21:58 »
Cytat: "majrobbi"
Kandytom na stopnie P2 i P3

hm... był w literaturze KANDYD.. ale Kandyt??

7
Sprzęt /
« dnia: 27 Maj 2009, 23:23:50 »
ja w zeszłym roku przed wyjazdem klubowym do egiptu w lutym kupiłam sobie piankę Scubapro everflex 5+7. Zapłaciłam za nią w Nautice po zniżce 5% około (nie pamiętam dokładnie) 1100zł.
Myślę, że jest warta ceny:) Oprócz porządnego wykonania jej dodatkową zaletą jest łatwość zakładania - co przy kilku nurach w ciągu dnia docenisz. W Egiptowie było mi w niej cieplutko. Po powrocie - jeszcze w lutym- zrobiłam w niej 50 min nurka na Koparkach i to bez słynnej Decathlonowskiej żylety ...hm... wytrzymałam  :mrgreen:  ale miałam wtedy jeszcze skarpety i kaloszówki.

8
Sprzęt /
« dnia: 23 Maj 2009, 07:36:29 »
w Krakowie na ul. Długiej (idąc do Rynku od Kleparza po prawej stronie - tuż przed Placem Słowiańskim) jest sklep z torbami. Mają spory wybór i ceny niezłe.

9
Szkolenia /
« dnia: 12 Maj 2009, 23:18:12 »
no... można też zabrać kalkulator do liczenia zadań z fizyki nurkowej  :D

10
Szkolenia /
« dnia: 28 Kwiecień 2009, 12:02:16 »
Witam,
Wprawdzie patent robiłam jakieś 15 lat temu na Mazurach (i taką opcję polecam  :D ) to z tego co się orientuję w zeszłym roku był kurs - nie wiem przez kogo organizowany - którego część teoretyczna odbywała się w Starym Porcie przez kilka poniedziałków a potem pływania w weekendy na pobliskich akwenach. Piroman robił wtedy sternika więc może zdradzi więcej szczegółów odnośnie jakości kursu i cen  :)
pozdrawiam

Strony: [1] 2 3 ... 11