Autor Wątek: "Nurkowanie w pytaniach i odpowiedziach"  (Przeczytany 10800 razy)

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
"Nurkowanie w pytaniach i odpowiedziach"
« dnia: 02 Luty 2005, 22:36:31 »
Wpadł mi do głowy pewien pomysł, a mianowicie otwarcie na naszym forum jeszcze jednego działu, w któym moglibyśmy wymieniać poglądy na tematy stricte nurkowe.

Byłoby to zarazem idealne miejsce, w którym kandydaci na stopnie mogliby zadawać nurtujące ich pytania, a jako że niedługo ruszamy z wykładami - temat stanie się aktualny.

Co o tym myślicie? Pytam głównie osoby, które przymierzają się do kursów w tym roku.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

Offline TomekB

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Luty 2005, 08:08:32 »
Mnie sie wydaje ze to dobry pomysl. Takie forum moze byc bardzo popularne szczególnie przed egzaminami teoretycznymi :mrgreen:
Jestem za!
Pzdr
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez TomekB »
2Dive or not 2Dive?
That\'s not a question!
2Dive 4 sure!!!

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Luty 2005, 12:03:53 »
Bardzo dobry pomysl. Popieram.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline jagathy

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Luty 2005, 13:54:32 »
no z uwagi na to ze jak tylko mi czas na to pozwoli to chcialabym zrobic P2 w tym roku, to jestem jak najbardziej za :)

mam nadzieje ze Ty Bartek tez z takiego powodu popierasz ten pomysl...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jagathy »

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Luty 2005, 14:03:57 »
Oczywiście otwierajcie taki dział zaraz tam napiszę kilka tematów np: O wyższości PADI nad cmasem , Dlachego DIR jest jedyna słuszna drogą w nurkowaniu , Jak sie nie zaplatać w długiego węża itp.itd  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline wwwojtus

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 384
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Luty 2005, 14:24:35 »
mi sie podoba

a jak juz przy tym jestesmy to postulowalbym wprowadzenie jeszec jednego ciekawego dzialu. mianowicie opis nurkowisk - jak w ogole wyglada zbiornik, gdzie jest i co tam warto zobaczyc, oraz krotkie wypowiedzi osob ktore tam byly ostatnio, jakie aktualnie sa warunki - tak to sobie mniej wiecej wyobrazam

natomiast trzeba by jakos dokladniej wymyslec forme tego dzialu, gdyz nie wydaje mi sie dobrym raozwiazaniem aby kazdy mogl sam sobie dodawac jakis zbiornik, ale wysylal by propozycje (najlepiej opisany zbiornik wedlug jakiegos standardu) i zamieszczal by ten opis jakis admin, czy moze mod. chodzi o to, zeby kazdy taki zbiornik byl wlasciwie opisany i zeby nie bylo jakis niesprawdzonych informacji... teoretycznie mozna by bylo to zrobic np edytujac zamieszcona wiadomosc, ale wydaje mi sie, ze lepszym rozwiazaniem byloby wpisywanie tego przez, ze sie tak wyraze, odpowiedzialne za lad na forum osoby :)

wydaje mi sie to dobrym pomyslem zwlaszca dla takich zbornikow, na ktorych czesto nurkujemy, np Zakrzowek, Jaworzno, Pogoria. wtedy kazda osoba wybierajaca sie w tamta strone mogla by sobie na bierzaco sprawdzic jakei aktualnie panuja tam warunki. do tego mozna by sie duzo dowiedziec o jakis nowych zbiornikach, na kktorych komus udalo sie zanurkowac.

mozna by tez podzielic to na np krajowe jeziora, zagraniczne, morza itd. itp. ale to juz chyba rozwazania na dalszym planie

co o czyms takim myslicie? mi sie podoba :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wwwojtus »
\"Uważaj o co prosisz, bo możesz to dostać\"

Offline TomekB

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Luty 2005, 16:11:03 »
Tez spoks pomysl! Ale racja ze ktos powinnien nad tym nadzorowac. Ja moge dosłać opis kilku miejsc na Mazurach i lekki hardcorek - nurek w zalanym bunkrze;) Tylko do jakiej kategorii to wrzycic :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez TomekB »
2Dive or not 2Dive?
That\'s not a question!
2Dive 4 sure!!!

Offline msmisiu

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
    • http://www.velmori.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Luty 2005, 17:45:27 »
no wiec ja jako zerowka pewnie mammalo do powiedzenia  :D ale uwazam ze taki dzial z pytaniami i dpowidziami bylby niezlym pomyslam. zwlaszcza ze z praktyki ze stodiof zawsze na takich dzialach pojawiaja sie przecieki :- ))))
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez msmisiu »

jazz

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Luty 2005, 18:42:56 »
Cytuj (zaznaczone)
postulowalbym wprowadzenie jeszec jednego ciekawego dzialu. mianowicie opis nurkowisk - jak w ogole wyglada zbiornik, gdzie jest i co tam warto zobaczyc, oraz krotkie wypowiedzi osob ktore tam byly ostatnio, jakie aktualnie sa warunki
Cytuj (zaznaczone)
lepszym rozwiazaniem byloby wpisywanie tego przez, ze sie tak wyraze, odpowiedzialne za lad na forum osoby


Myślę już o tym od jakiegoś czasu i mam następującą propozycję, która nie wiele się różni od tego co już powiedział wwwojtus: umieścić opisy nurkowisk w serwisie www (serwis www to taki nasz wewnętrzny termin określający wszystko co znajduje się pod www.krab.agh.edu.pl wyłączając forum) zamiast na forum.
Dlaczego?
1. Będziemy mieli wtedy pełny nadzór.
2. Opis nurkowisk nie wymaga "odpowiadania" a więc nie za bardzo nadaje się na forum.

Co o tym myślicie?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jazz »

Offline TomekB

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Luty 2005, 18:55:06 »
Najlepiej chyba umiesic opis na www a jak ktos bedzie chcial sie dowiedziec konkretnie jak to wyglada w danym momencie to zawsze moze puscic posta na Forum.
Pozatym im wiecej ciekawych rzeczy na stronie tym bardziej popularna stronka się staje!
Tylko warto wtedy przy opisie miejsca umieszczac info kogo najlepiej pytac na Forum o dany akwen - cos w rodzaju opiekuna.
Pzdr
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez TomekB »
2Dive or not 2Dive?
That\'s not a question!
2Dive 4 sure!!!