Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Sylwek

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30
41
Łowiectwo podwodne / Cholerzyn Duży
« dnia: 17 Wrzesień 2014, 14:01:37 »
Zbiornik znajduje się na terenie czynnej kopalni, od jej pracy zależy widoczność. Trwają prace z uporządkowaniem i wyrównaniem brzegów. Są plany przeniesienia sprzętu wyrobiskowego na drugi mniejszy zbiornik (nie udostępniony do łowiectwa), a prace związane z wyrównaniem terenu podobno są już zakończone. Tak czy siak, obecna widoczność wystarcza do podwodnych wojaży, ale trzeba być czujnym przy planowaniu wypadu, potrafią tak zabełtać wodę, że nic nie widać.

Ukształtowanie dna. Ze względu na powyrobiskowe pochodzenie, dno szybko opada. Pas trzcin wąski, roślinności podwodnej praktycznie brak. Głębokość – podobno do 11m. Dno gliniasto-ilaste.

W sezonie 2014 obowiązuje zakaz poławiania szczupaka i sandacza.

Więcej info. napiszę wkrótce.


pozdrawiam serdecznie,
Sylwek

42
Cześć,
Polski Związek Wędkarski jest największym użytkownikiem rybackim śródlądowych wód powierzchniowych w Polsce. W niektórych regionach wręcz monopolistą w zakresie posiadania wód nadających się do amatorskiego połowu ryb kuszą. Co prawda Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb PZW zezwala na uprawianie łowiectwa podwodnego na wodach użytkowanych przez okręgi PZW, ale ostateczną decyzję o dopuszczeniu takiej czy innej metody połowu (np. kuszą, na 2 wędki, na żywca, tylko przynęty sztuczne itd.) podejmuje okręg PZW jako uprawniony do rybactwa na danej wodzie. Jesteśmy skazani na łaskę i niełaskę wędkarzy. Siła wyższa. Jest ich więcej (ok. 600 tyś zrzeszonych w PZW), użytkują rybacko wody skarbu państwa, niektóre akweny, nie wchodzące w skład obwodów rybackich dzierżawią od gmin itp. i to od ich dobrej woli zależy czy nas wpuszczą do wody, na której prowadzą gospodarkę rybacką.
Poniżej wykaz okręgów PZW, które nie dopuszczają łowiectwa podwodnego na wodach przez nich użytkowanych rybacko (lista jeszcze nie jest pełna, zbieram dane).

pozdrawiam serdecznie,
Sylwek


Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Chełm
Legnica
Łódź
Katowice
Kielce
Konin
Kraków
Mazowiecki
Nowy Sącz
Okręg Nadnotecki PZW w Pile
Siedlce
Słupsk
Skierniewice
Szczecin
Tarnobrzeg
Wałbrzych
Wrocław

43
Łowiectwo podwodne / Łowiectwo podwodne w Bałtyku - pozwolenia
« dnia: 10 Wrzesień 2014, 14:01:05 »
Uwaga, w związku z wejściem w życie w 2015 r. nowych przepisów, zmianie uległ sposób zdobywania licencji. Szczegóły w postach niżej.

Na Bałtyku wymagane jest zezwolenie, które można uzyskać tylko w Okręgowych Inspektoratach Rybołówstwa Morskiego i ich jednostkach terenowych. Licencje wydawane są od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00, kwotę należy wpłacić na konto i zabrać potwierdzenie (lub opłata skarbowa na miejscu). Jest to gigantyczny problem przy weekendowym wypadzie, w piątek po 13:00 już nic nie załatwimy aż do... poniedziałku.
Jest możliwość uzyskania zezwolenia korespondencyjnie, wpłata na konto, zezwolenie prześlą nam pocztą – w tym celu należy się skontaktować z OIRM i dopytać o szczegóły (płatność za przesyłkę itp.).
Plusem są niedrogie licencje: 49 zł/rok, 16 zł/m-c, sezon trwający cały rok, możliwość strzelania do łososiowatych i węgorzy oraz połów na wędkę i kuszę na to samo zezwolenie (potrzebna karta wędkarska przy połowie na wędkę). Minusem niepewna widoczność, którą ciężko ocenić na odległość. Wiatr falowaniem potrafi zabełtać kompletnie wizurę, podobnie jest z prądami morskimi, które nanoszą masy wody zawierające dużą ilość fitoplanktonu. Potrafi widoczność spaść do 30 cm! Od akwalungowców nurkujących na wrakach, wiemy, że jednego razu mają 10m wizury, by 2 dni później widać było tylko 1m na tej samej pozycji.

pozdrawiam serdecznie,
Sylwek

44
Nie ma w Polsce wykazu łowisk udostępnionych do łowiectwa podwodnego. Mnogość użytkowników rybackich sprawia, że musimy „na piechotę” poszukiwać takich informacji i je aktualizować. Bardzo to utrudnia dostęp do tych akwenów, szczególnie początkującym łowcom, skutecznie ograniczając rozwój łowiectwa podwodnego w Polsce. Mając małą ilość zainteresowanych łowiectwem podwodnym, jesteśmy słabym partnerem w rozmowach z uprawnionymi do rybactwa o dopuszczenie tej metody połowu na użytkowanym rybacko przez nich akwenie.

Chciałbym stworzyć taką bazę danych, dostępną za darmo, dla wszystkich, bez ograniczania dostępu np. tylko dla członków stowarzyszenia, po opłaceniu składki, pełna wersja tylko po zalogowaniu, itp. Z Waszą pomocą baza będzie pełniejsza, a zawarte w niej dane bardziej aktualne. Osoby nie zalogowane na forum, mogą przesyłać info. na buncio@wp.pl, w temacie wiadomości proszę wpisać: „ łowiectwo baza danych”, forumowiczów tradycyjnie proszę o kolejne posty w tym temacie, będę na bieżąco aktualizować wykaz.

Obowiązkiem dokonującego amatorski połów ryb jest sprawdzić, kto jest uprawnionym do rybactwa na danym akwenie, obwodzie rybackim oraz uzyskać zezwolenie na połów ryb daną metodą w formie dokumentu, jeżeli taki połów jest dopuszczony. Uwaga: niektóre zezwolenia dopuszczają amatorski połów ryb, bez wskazania metody połowu (wędką, kuszą), a informacje zawarte są w regulaminie załączonym do zezwolenia – zawsze wydrukuj i przeczytaj regulamin. Upewnij się, że łowiectwo podwodne na danym akwenie jest udostępnione i posiadasz odpowiednie zezwolenie na tą metodę połowu (dokument).
Na wodach skarbu państwa (wszystkie obwody rybackie, zbiorniki na terenach lasów państwowych, wody gminne itp.), oddanych lub nie oddanych w dzierżawę, użytkowanie rybackie, obowiązuje posiadanie Karty Łowiectwa Podwodnego + zezwolenie od uprawnionego do rybactwa w formie dokumentu. Jest to pewnie ok. 99% powierzchniowych wód śródlądowych w Polsce. Obowiązuje na nich ustawa o rybactwie śródlądowym, oraz przepisy wydane na jej podstawie.

Poniższy wykaz może zawierać błędy oraz informacje nieaktualne lub nieprawdziwe. Służy jedynie ułatwieniu dotarcia do potencjalnych akwenów udostępnionych do łowiectwa. Regulaminy mogą się zmienić, jezioro udostępnione w jednym roku, w kolejnym może być wyłączone z tej metody połowu.


pozdrawiam serdecznie,
SylwekJEZIORA DOPUSZCZONE DO ŁOWIECTWA PODWODNEGO:
* jeziora sprawdzone, z dobrą i bardzo dobrą widocznością – nazwa na niebiesko
jeziora z widocznością słabą, być może tylko okresami nadające się do łowiectwa – nazwa na czerwono lubuskie


Jezioro
pow.[ha]
Gmina Uprawniony do rybactwa Opłaty
dni-zł

.
     Informacje, uwagi
Trześniowskie Łagów Okręg PZW Zielona Góra3-200PZW Zielona Góra - opłaty
Rynnowe jezioro z bardzo wąską strefą litoralu, do końca czerwca widoczność do 5m, w połowie lipca zakwit ogranicza przejrzystość do 1-1,5m, szczególnie bliżej Łagowa. Nie posiadam info. o widoczności w okresie VIII-X. Ichtiofauna: występuje sieja i sielawa, gruby okoń, jest szczupak, lin, ładna płoć, węgorz, rzadko można spotkać drobne sumy.
Chycina Duża BledzewOkręg PZW Gorzów Wielkopolski1-70PZW Gorzów - łowiectwo podwodne
LubikowskiePrzytocznia Okręg PZW Gorzów Wielkopolski 1-70PZW Gorzów - łowiectwo podwodne
Bardzo czyste jezioro, łąki podwodne zdominowane przez ramienice, nurkowanie w nim na zatrzymanym to prawdziwa przyjemność. Ichtiofauna: sporo drobnego szczupaka, ładne liny, gruba wzdręga, jest okoń, płoć, leszcz
Bierzwnik Bierzwnik Okręg PZW Gorzów Wielkopolski 1-70PZW Gorzów - łowiectwo podwodne
Szarcz Duży Pszczew Okręg PZW Gorzów Wielkopolski 1-70PZW Gorzów - łowiectwo podwodne
Bardzo czyste jezioro, łąki podwodne, ma być udostępnione do łowiectwa od 2016 r.
TrzebuńDrawno Okręg PZW Gorzów Wielkopolski 1-70PZW Gorzów - łowiectwo podwodne
Sławskie Sława Gospodarstwo Rybackie Sława sp. z o.o. 1-35 Gospodarstwo Rybackie Sława - cennik, regulamin
Cały obwód Rybacki Jeziora Sława na rzece Obrzyca nr 1, w skład obwodu wchodzi 9 jezior: Sławskie , Tarnowskie Duże i Małe, Młyńskie (Głuchowskie) Duże i Małe Kuźnickie (Błotne), Brzezie (Radzyńskie) Steklno Górne i Dolne (Droniki i Nowa Rola). Widoczność zmienna, czasem nie da się polować, w 2014 maj/czerwiec zakwit, brak warunków, w październiku woda dobra.
Tarnowskie Duże Sława Gospodarstwo Rybackie Sława sp. z o.o. 1-35 Gospodarstwo Rybackie Sława - cennik, regulamin
Cały obwód Rybacki Jeziora Sława na rzece Obrzyca nr 1, w skład obwodu wchodzi 9 jezior: Sławskie , Tarnowskie Duże i Małe, Młyńskie (Głuchowskie) Duże i Małe Kuźnickie (Błotne), Brzezie (Radzyńskie) Steklno Górne i Dolne (Droniki i Nowa Rola). Widoczność zmienna, w 2014 maj/czerwiec dobra, październik zła. Ryba: sporo szczupaka 50-60cm, ładne leszcze.
Białe
Brodzisz
Błotne
Czarne
Grzebynek
Kokienko
Kokno
Lipie
Mały Osiek
Ogardzka Odnoga
Osiek-Chomętowskie
Stołuńskie
Słowa
Tartak
Urszulanka
Ługi Żabie
Wielkopolski Ośrodek Wędkarski Rybak sp. z o.o. 1-50
3-75
10-150
cennikkujawsko-pomorskie


Jezioro
pow.[ha]
Gmina Uprawniony do rybactwa Opłaty
dni-zł

.
Informacje, uwagi
Okoniny Śliwice Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o 1-17 Gosp. Ryb. w Charzykowych
 W drugiej połowie 08.2014 r. widoczność 1m
Wielki Kanał Brdy Tuchola, Czersk Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o 1-17  Gosp. Ryb. w Charzykowych
 Obwód nr 9 – od mostu w Małych Swornychgaciach do mostu w Dużych Swornychgaciach
Obwód nr 10 – od mostu w Dużych Swornychgaciach do mostu drogowego w Męcikale
W skład obwodu wchodzą: Kanał od jazu w Konigorcie do zbiornika Barłogi, jezioro Świderka, rozlewiska, jezioro Zarżonek, jezioro Dubielnik, zbiornik Barłogi, mały kanał Brdy oraz jezioro Duk.
Wąsosz
61
powiat: Szubin Gospodarstwo Rybackie Łysinin Sp. z o.o.  1-50Gosp. Ryb. Łysinin - łowiectwo
po rekomendacji SSP, podobno ma nie być udostępnione na 2015 - sprawdzić
Żędowo
67
powiat: Szubin Gospodarstwo Rybackie Łysinin Sp. z o.o.  1-50 Gosp. Ryb. Łysinin - łowiectwo
po rekomendacji SSP
Ostrowskie Jeziora Wielkie ?? informacje o jeziorze


pomorskie


Jezioro
pow.[ha]
Gmina Uprawniony do rybactwa Opłaty
dni-zł

.
Informacje, uwagi
Garliczno Duże i Małe Brusy Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o 1-17Gosp. Ryb.
Głuche Duże Brusy Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o1-17 Gosp. Ryb.
Karasin-DługieChojnice Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o1-17 Gosp. Ryb. Nadaje się okresami do łowiectwa
ZmarłeBrusy Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o1-17 Gosp. Ryb.
Wielki Kanał Brdy Tuchola, Czersk Gospodarstwo Rybackie w Charzykowych sp. z o.o1-17Gosp. Ryb.
Obwód nr 9 – od mostu w Małych Swornychgaciach do mostu w Dużych Swornychgaciach
obwód nr 10 – od mostu w Dużych Swornychgaciach do mostu drogowego w Męcikale
W skład obwodu wchodzą: Kanał od jazu w Konigorcie do zbiornika Barłogi, jezioro Świderka, rozlewiska, jezioro Zarżonek, jezioro Dubielnik, zbiornik Barłogi, mały kanał Brdy oraz jezioro Duk.
Salino PZW Gdańsk 1-30/60*  PZW Gdańsk - opłaty
* dla członków pzw taniej
Podobno słaba widoczność
Pietrzykowskie (głębokie) k. Miastka rok-200tel. 697-342-207
Wizura potrafi być kapryśna ale zdarzają się dobre okresy. Szczupak, okoń, węgorz, płoć, wzdręga, leszcz, linwarmińsko-mazurskie


Jezioro
pow.[ha]
Gmina Uprawniony do rybactwa Opłaty
dni-zł

.
Informacje, uwagi
Leleszki, 445
Krominek, 19
Jegły, 10
Okrągłe, 8
Elganowiec, 12
Kroninek, 14
Kiepunki, 14
Kalwa D, 640
Kalwa M, 10
Rusek, 46
Sąpłaty, 85
Serwent, 249
Dłużek, 28
Links D, 117
Links M, 40
Orżyny, 31
Marksoby, 162
Rańsk, 268
Barbant D, 264
Barbant M, 67
Miętkie, 26
Słupek, 17
Tejsowo, 33
Kały, 9
Krawno, 86
Krawienko, 42
Kompania Mazurska Pasym
wypoczynkowa 2
12-130 Pasym
1-50
3-75
10-150
Kompania Mazurska Pasym
tel. 089 621 20 09
cennik
Kierźlińskie (Aar) BarczewoGosp. Ryb. Bartoły Wielkie 1-15
14-100
regulamin
cennik
Bajtkowo Duże
Bajtkowo Małe
Dębniak
Druglin Duży
Druglin Mały
Guzki
Kociołek
Lepaki Duże
Lipińskie
Mrozy
Regielnica Duża
Selmet Wielki
Straduńskie
Sunowo
Seneczek
Szarek
Szlam
Woszczele
Zielone
EłkGosp. Jeziorowe. w Ełku Sp. z o.o. 1-16
7-60
Gospodarstwo Jeziorowe w Ełku
Garbas Duży
Grabnik
Henzelewo
Łaśmiady
 Mleczówka Duża
Rekąty
Rogale Małe
Rogale Wielkie
Sawinda Duża
Sawinda Mała
Szóstak Duży
Szóstak Mały
Ślepieniec
Ułówki
Zawadzkie
Stare Juchy Gosp. Jeziorowe. w Ełku Sp. z o.o. 1-16
7-60
Gospodarstwo Jeziorowe w Ełku
Kaleń
Kępno Duże
Ogórek
Przykop
Rostki
Zdedy
Orzysz Gosp. Jeziorowe. w Ełku Sp. z o.o. 1-16
7-60
Gospodarstwo Jeziorowe w Ełku
Dobrzyń Wydminy Gosp. Jeziorowe. w Ełku Sp. z o.o. 1-16
7-60
Gospodarstwo Jeziorowe w Ełku
Krzywe Oleckie Świętajno Gosp. Jeziorowe. w Ełku Sp. z o.o. 1-16
7-60
Gospodarstwo Jeziorowe w Ełku
Gołubie Kalinowo Gosp. Jeziorowe. w Ełku Sp. z o.o. 1-16
7-60
Gospodarstwo Jeziorowe w Ełkuwielkopolskie


Jezioro
pow.[ha]
Gmina Uprawniony do rybactwa Opłaty
dni-zł

.
Informacje, uwagi
Budzisławskie
Długie-Logo
Jesionówek
Kruteckie
Mnisze
Proboszczowskie
Sołeckie
Straduńskie-Smolarnia
Wielkopolski Ośrodek Wędkarski Rybak sp. z o.o. 1-50
3-75
10-150
cennik
Budzisławskie- czyste, jak się je pozna, jest na co polować
Trzeboń Mały
Liszkowskie
 
Łobżenicaosoba prywatna sprzedaż licencji na miejscu u uprawnionego do rybactwa, 501 484 189, więcej info: http://www.spearfishing.pl/forum/viewtopic.php?p=61626#p61626
DominickieOkręg PZW w Poznaniu 1-50
14-150
rok-500
warunki połowu
Udostępnione dla członków Spearfising Polandzachodniopomorskie


Jezioro
pow.[ha]
Gmina Uprawniony do rybactwa Opłaty
dni-zł

.
Informacje, uwagi
IńskoIńsko Ińskie Centrum Rybactwa 1-50ICR
Bierzwnik Bierzwnik Okręg PZW Gorzów Wielkopolski 1-70PZW Gorzów - łowiectwo podwodne
Woświn Węgorzyno Ińskie Centrum Rybactwa 1-50ICR
Krzemień Ińsko Ińskie Centrum Rybactwa 1-50ICR
Śmiadowo (Śniadowo) Przedsiębiorstwa  Rybackiego
Sp. z o.o ul.Koszalińska 89/2
78-400 Szczecinek 
1-50
7-100
Przeds. Ryb. - łowiectwo podwodne
 Lobeliowe
Binowo   Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia
Glinno   Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia
Wełtyń   Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia
Chłop   Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia
Miedwie   Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia
Zaborsko PłońskieModehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia
Górne (Zielone)  Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia
Strzeszowskie  Modehpolmo 14-150Modehpolmo - pozwolenia
Zarańsko
180
  Przedsiębiorstwo Rybackie
Złocieniec Sp. z o.o.
78-520 Złocieniec,
ul. Staszica 19
1-40
3-75
licencje
Kortkowo,16
Czochryńskie, 17
Jeziorno
22
  Gosp. Rybackie w Czaplinku
Sp. z o.o.78-500 Czaplinek
ul. Jeziorna34
1-20
3-40
opłaty
Bożejewko-Paprzyca
Kościelne
Młotkowo Małe
Rymierowo-Rymierzewo
Stobińskie
Paprzyca Mała
Paprzyca Średnia
Wielkopolski Ośrodek Wędkarski Rybak sp. z o.o. 1-50
3-75
10-150
cennik


45
Łowiectwo podwodne / łowiectwo podwodne na naszym forum
« dnia: 10 Wrzesień 2014, 11:50:58 »
Łowiectwo podwodne gdzieś zawsze towarzyszyło płetwonurkowaniu. Nie tylko nestorzy nurkowania w Polsce ale i sam Jacques-Yves Cousteau polował na ryby.
Postaram się w najbliższym KrabOn’nie napisać o łowiectwie podwodnym więcej. Wywołuje ono sporo kontrowersji, szczególnie wśród osób bez odpowiedniego przygotowania do tematu. Do niedawna nie było specjalnie możliwości do jego uprawiania na południu Polski. Ograniczało to bardzo popularyzację tej formy polowania. Powoli się to zmienia, mamy koło Krakowa udostępniony akwen, a w Polsce coraz więcej użytkowników rybackich zezwala na podwodne polowania :) I jest jeszcze Bałtyk, trudny i chimeryczny, jak to morze, ale możliwy i dostępny.  Kartę łowiectwa ma już kilka osób w klubie, jesteśmy w stanie robić weekendowe wypady na bardzo atrakcyjne łowiska.

Nie zakładamy tego działu bez powodu. Moim celem jest popularyzacja łowiectwa w Polsce. Kilka lat temu udało mi się na Krajowej Naradzie Aktywu Podwodnego PTTK przeforsować pewne zmiany w dostępności do uzyskania uprawnień (zniesienie wymogu posiadania stopnia płetwonurkowego dla kandydatów na podwodnych myśliwych). Kolejnym celem jest stworzenie ogólnodostępnej mapy (wykazu) akwenów udostępnionych do łowiectwa w Polsce. Ponieważ były obietnice stworzenia takich map na innych portalach, nie działałem w temacie. Minęło kilka lat, mapy nie powstały, a wykazy które są, albo są dostępne tylko dla członków, albo daleko im do funkcjonalności i kompletności. Nie ułatwia to uprawiania łowiectwa, szczególnie nowym adeptom.
Tu składam zapewnienie, wykaz który przygotowuję, będzie w sieci dostępny dla każdego, bez logowania, opłacania, członkostwa itd. Ma służyć ułatwieniu w dotarciu do łowisk. Będzie przeze mnie moderowany i uaktualniany. Liczę na Waszą pomoc.
Dział ma pomóc w rozpoczęciu przygody z harpunem w ręce, szczególnie tu na południu kraju, gdzie akwenów udostępnionych jest jak na lekarstwo. Ułatwić już tym wtajemniczonym organizację wspólnych wypadów, oraz dać rzetelne informacje na temat łowisk. Nic tak nie rozbraja, jak informacja, że gdzieś można... a po przyjeździe na miejsce, po 8h jazdy, mamy widoczność na wyciągnięcie ręki  ;)

pozdrawiam serdecznie,
Sylwek

46
Freediving / nowy dział na forum
« dnia: 10 Wrzesień 2014, 10:04:29 »
Cześć,
Mamy założony nowy dział na forum. Nasza sekcja działa już dobrych kilka lat, trenuje w niej sporo osób. W tym sezonie mieliśmy porównywalną ilość trenujących freediving co i Krabowiczów w grupach kondycyjnych ze stopniem. Liczne zdobyte tytuły, rekordy życiowe, zorganizowane MP we freedivingu przez nasz klub, poprowadzony kurs instruktorski przez naszego Mistrza oraz nowe struktury szkoleniowe w zakresie freedivingu w naszej federacji, wychowanych trzech instruktorów freedivingu w klubie... wymieniać można by bez końca  ;)
Przeniosę do tego działu wszystkie tematy z forum związane z freedivingiem.

PS: Rekrutacja do krabowskiej sekcji freedivingu na zajęcia jesienno-zimowe już niebawem. Uruchamiamy 3 poziomy zaawansowania.

pozdrawiam serdecznie,
Sylwek

47
Cześć,
Zapraszam na tradycyjny wyjazd nurkowy do Chorwacji na pożegnanie lata. Tak by złapać ostatki kapitalnego chorwackiego słońca, gdy u nas jesień będzie już w pełni, a deszcz będzie stukać po szybach...
Temp powietrza 25 st., wody 22 st., termoklina na 35m i do tego ta kapitalna, nieziemska widoczność!!! Lekkim kalafiorem 30m!!!  Nurkując przy ogromnych ścianach, przy takiej widoczności, czujemy marną nicość w obliczu potęgi morza. Nie posmakujemy tego, nurkując na pocz. lata.

Wyjazd również dla świeżych P1. Pierwsze nurkowania w Adriatyku pozostaną na długo w pamięci. Jest to kapitalna okazja do zebrania nurkowań stażowych do P2, które można będzie zrobić zaraz po powrocie 

Mała zmiana w tym poście. Jest już miejsce, znamy koszty:
Jedziemy na Hvar do miejscowości Hvar.
Pakiet 10 nurkowań z łodzi 180E
Zakwaterowanie 15E/dobę
Dojazd samochód lub autokar.
Więcej szczegółów, zdjęcia kwater itp. dalej w temacie.


zapraszam wszystkich na kapitalne nurki,
Sylwek

48
Łowiectwo podwodne / łowiectwo podwodne - wypad na ryby
« dnia: 08 Lipiec 2014, 15:08:02 »
Cześć,
Nie wiem jaka jest widoczność na Cholerzynie za Kryspinowem. Był ktoś z Was ostatnio?
Tymczasem proponuję weekendowy wypad nad jezioro Sławskie koło Zielonej Góry. Większą cześć drogi jedzie się autostradą. Licencja połowowa 50zł za weekned, oczywiście jezioro udostępnione do łowiectwa podwodnego :))))

Link do użytkownika rybackiego, jest regulamin i cennik: http://gospodarstworybackie.slawa.pl/index.php/polowy-z-kusza/cennik
Link do wątku na forum: http://www.spearfishing.pl/forum/viewtopic.php?f=94&t=4370

Pisałby się ktoś na wypad?
Sylwek

49
Cześć,
W lipcu oraz na początku sierpnia planujemy przeprowadzić kursy:

PNO - 19.07
PNA - 20.07
PE - 26-27.07
P2 – 02-03, 09-10, 16-17.08
PN1 - 20.07

Zapisy w klubie.

pozdrawiam serdecznie,
Sylwek

50
Szkolenia / klubowy instruktor
« dnia: 04 Lipiec 2014, 11:20:10 »
Cześć,
Kilka osób pytało mnie o warunki zostania klubowym instruktorem. Cieszę się, że jest zainteresowanie wśród klubowiczów. Wprowadziłem kartę obiegową dla klubowych kandydatów na M1 KDP/CMAS. Oczywiście na kurs instruktorski pojechać może każdy, kto spełnia wymagania formalne, natomiast by zasilić szereg klubowych instruktorów, potrzeba spełnić kilka wymagań dodatkowych. Ci z Was, którzy nie traktują M1, jako kolejnego stopnia w „karierze”, są związani z klubem i przejawiają zainteresowanie szkoleniem, spełniają wszystkie wymagania z marszu.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt, przekażę listę wymagań oraz kartę obiegową.
Temat jest zamknięty, w formie ogłoszenia. Z pytaniami zapraszam tylko osobiście.

pozdrawiam serdecznie,
SylwekStrony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30