Autor Wątek: Powershot A710 IS vs. obudowa do A720 IS  (Przeczytany 1187 razy)

Offline cfn

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Powershot A710 IS vs. obudowa do A720 IS
« dnia: 13 Czerwiec 2011, 22:50:01 »
Witam,

mam pewien dylemat. Posiadam aparat Canon Powershot A710 IS, który leży i trochę się kurzy, ale właśnie pojawiła się szansa, że powróci do łask ;) Szukałem ostatnio do niego obudowy podwodnej, ale ponieważ jest to aparat dość stary, natrafiłem tylko na obudowę do modelu o jedno oczko wyższego (A720 IS). Przykładowa aukcja TUTAJ.

Oba aparaty są niemalże bliźniaczo do siebie podobne.

Ten aparat posiadam (A710 IS):


Do tego (A720 IS) dedykowana jest znaleziona przeze mnie obudowa WP-DC16:


Na pierwszy rzut oka największą różnicą jest oczko do mocowania smyczy z boku mojego aparatu, ale jeśli będzie trzeba to je 'zdemontuję' ;) Szczegółowe porównanie obu aparatów można znaleźć TUTAJ. W wymiarach różnią się dosłownie o dziesiąte części milimetra:

A710 IS: 97.5 x 66.5 x 41.2 mm
A720 IS: 97.3 x 67.0 x 41.9 mm

Jest szansa (i jeśli tak to jak duża ;) ), że jedno będzie do drugiego pasować? Może ktoś bardziej doświadczony poradzi, na co zwrócić uwagę? A może ktoś ma po prostu do sprzedania obudowę WP-DC6? ;D

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,
Bartek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez cfn »

Offline majrobbi

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 679
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Czerwiec 2011, 23:17:34 »
Może pasować, albo i nie...

Producenci aparatów tak sprytnie robią swoje obudowy, że pasują one tylko do jednego konkretnego modelu... Oprócz wymiarów, przyciski mogą być nieco przesunięte i nie będziesz miał wszystkich funkcji aparatu...

Jedyne co mogę doradzić to przymierzyć tę obudowę do Twojego aparatu... Może znajdziesz taką gdzieś w Kraku by przymierzyć...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez majrobbi »
Robert M.
tel. 12-3982293
------------------------
Its a fact that the humans can\'t go without water for more than 3 days
<°))))>< - <°))))><

Offline cfn

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwiec 2011, 13:33:02 »
Zaryzykowałem i kupiłem... Szczęśliwie udało mi się namówić sprzedawcę na dość znaczne obniżenie ceny ;) Dodatkowo jeśli nie będzie pasować, to mogę po prostu ją odesłać. Najwyżej zapłacę za podróż obudowy na trasie Jarocin -> Kraków -> Jarocin ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez cfn »

Offline cfn

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec 2011, 11:02:48 »
Info dla potomnych: obudowa WP-DC16 idealnie pasuje do PowerShota A710 IS :)

Pierwszy test szczelności (basenowy) prawdopodobnie już w najbliższy weekend, nurkowy (mam nadzieję) tydzień później  :niemalekko2:

I tym sposobem mam aparat, który może nurkować na większą głębokość niż ja   :smt043
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez cfn »