Autor Wątek: Zakup latarek  (Przeczytany 14349 razy)

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Sierpień 2009, 01:26:48 »
Napisałeś że naczynie testowe to wanna. To wanna dla ludzi ? Zadziałała mi wyobraźnia plastyczna i usiłuje sobie wyobrazić jak do tego można wleść oczywiście po wyciągnięciu latarek ](*,)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Sierpień 2009, 11:31:46 »
Cytat: "PabloSz1970"
Cytat: "Iron"
Pablo, ja mysle, ze masz juz troche "przejechane" baterie
toprawda ze nie ladowalem azona przed tym nurkowaniem i nie pamietam kiedy, czy i czy do konca go naladowalem

To z całym szacunkiem, taki test można o kant dupy rozbić.
Test, który z góry zakłada który produkt jest lepszy. To jak testy w 99,9% kolorowych magazynów, pisane na zamówienie i sponsorowane przez wygrywającego.
Jedyną dobrą stroną tego testu, że ktoś z tą latarką ponurkował i stwierdził, że się nadaje i jeszcze działa...

Test z wanny oki  :wink:
ps: a na jakich bateriach była Vega? Ja zauważyłem, że nie żałując kasy na baterie, świeci duuużo lepiej, mocniej i dłużej (wynik kilkanaście godzin jest dobry).
ps2: jaką miała żarówkę?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Sierpień 2009, 13:14:53 »
Cytat: "Sylwek"
a na jakich bateriach była Vega?
Vega byla na swiezo zalozonych bateriach VARTA
Cytat: "Sylwek"
To z całym szacunkiem, taki test można o kant dupy rozbić.

Robilismy juz wczesniej z Bartkiem test na swiezo naladowanych akumulatrach na Chorwacji na nocnym i roznica byla widoczna. Jak juz pislaem nie ma nic za darmo ale zakupu nie zaluje bo mnie Azon z akumulatorami kosztowal 520 PLN
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline Crom

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Sierpień 2009, 13:51:19 »
Ja również dopisuje sie do zamówienia.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Crom »

Offline wegorz69

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Sierpień 2009, 16:00:58 »
plus jeden
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wegorz69 »
503 990 663 - to nie są moje wymiary

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Sierpień 2009, 16:10:07 »
Cytat: "Sylwek"
To z całym szacunkiem, taki test można o kant dupy rozbić.
Test, który z góry zakłada który produkt jest lepszy. To jak testy w 99,9% kolorowych magazynów, pisane na zamówienie i sponsorowane przez wygrywającego.
Jedyną dobrą stroną tego testu, że ktoś z tą latarką ponurkował i stwierdził, że się nadaje i jeszcze działa...

Wypraszam sobie, sugerujesz że ktoś mi za coś płaci? Poza tym nie wykonywaliśmy testów azona, bo chyba do tego nawiązujesz - to była uwaga poczyniona 'przy okazji' jako że obie latarki były obok siebie w wodzie.

Cytat: "Sylwek"
ps: a na jakich bateriach była Vega? Ja zauważyłem, że nie żałując kasy na baterie, świeci duuużo lepiej, mocniej i dłużej (wynik kilkanaście godzin jest dobry).
ps2: jaką miała żarówkę?


Tak jak pisałem nie da się ocenić obiektywnej mocy latarki z tych zdjęć, więc nie można stwierdzić czy Twoja świeci mocniej. Podejrzewam że może świecić mocniej ze względu na lepszą żarówkę. Dlatego pisałem 'klubowa Vega' czyli egzemplarz użytkowany w klubie i z żarówką taką jaka jest tam zamontowana.
W naszych warunkach klubowych nie wywalimy kasy na super baterie ani na wymianę żarówek na oryginalne po 50zł za sztukę, bo i tak je raz dwa szlag trafi. W tym sezonie wydaliśmy na baterie lekko licząc z 1000 zł  ](*,), po wymianie latarek jeden komplet powinien wystarczyć na cały sezon (mały gral świeci dalej, w sumie już 52h)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Sierpień 2009, 17:21:22 »
Cytat: "Bartolomeo"
(mały gral świeci dalej, w sumie już 52h)

Ale świeci jak świeczka czy w użytecznym stopniu do nurkowania? Bo po 8 godzinach już było widać, że słabnie...

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline maćq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Sierpień 2009, 18:02:20 »
Ależ Tomku mówiąc o użytecznym świetle klubowej Vegi na kursach zwłaszcza tych na obozie - to mocno przesadzamy :) ja na kursie p1 wchodziłem do wody z latarką która już się żarzyła. Latarka nie może się palić światłem mocnym podczas całego nurkowania - kiedy ludzie mają przeżyć to niesamowite uczucie kiedy latarka robi w ciągu 2 minut mniej więcej   "O 0 o . .  " :).

A serio:
Jakiekolwiek nowe latarki będą lepsze w warunkach klubowych niż stare VEGI bo
1. żarówki do VEG są drogie - te z Obi nie świecą tak jasno jak oryginały - liczba przejadanych rocznie żarówek do 10 szt.
2. nowe latarki nie mają problemów z uszczelnieniami - VEGę jeśli zakręcał ktoś nie przeszkolony to była duża szansa że zostanie zalana, a jak się zalała to często wybuchały baterie w środku.
3. Z powodu częstych zalań bezzasadnym było używanie akumulatorów. Zalanie akumulat.. skutkowało tym że były do wyrzucenia, a stosowane w VEGAch R20 są jednymi z droższych akumulatorów, wyrzucone zostały wszystkie komplety akumulatorów na skutek ich uszkodzenia.
4. Staruszki VEGi już się sypnęły prawie wszystkie a nówki VEGi są stosunkowo drogie i nieekonomiczne w użytkowaniu

LEDy rządzą :)
Pozdrawiam
Maciek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maćq »

Offline IWAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
    • http://www.alpintech.pl/index.php?d=katalog&k_id=32
(Bez tematu)
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Sierpień 2009, 20:45:16 »
Vegi to przeżytek. Niemniej te ledówki też da sie zalać jak ktoś sie uprze. Oringi wymagaja odpiaszczenia i przesmarowania co jakiś czas najlepiej przy każdej wymianie bateri. Można by się jeszcze zastanowić czy mała jakby na to nie patrzeć słaba latarka zapasowa spełni w klubie funkcje jako oświetlenie główne.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez IWAN »
Kontakt 609-207-256 lub biuro@alpintech.pl

Offline armani

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 374
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Sierpień 2009, 23:18:29 »
ja jednak wezme ta latarke. bede wdzieczny jak ktos zalozy za mnie w trakcie zakupu i poinformuje na PM na forum. kase za nia bede mogl dac koncem sierpnia lub w poczatkiem wrzesnia. z gory przepraszam za utrudnienia :?

pozdrawiam
A.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez armani »
armani
508 068 055