Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - piroman

Strony: [1] 2 3 ... 31
1
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Re: Zakrzówek 29-30.12
« dnia: 21 Styczeń 2013, 00:56:09 »
Galeon? Równie dobrze to mógłby być odwrócony dach stodoły. Mogło by też spełniać funkcję całkiem sporego paśnika, zima jest to trzeba zwierzynę dokarmiać ;)

Jeśli to coś będzie na 15 metrach to górne wierzchołki zapewne będą płycej niż 10m.

Pozdrawiam,
Romek

2
Aktualności /
« dnia: 17 Grudzień 2011, 23:21:27 »
Ja też Kazka kojarzę jako uczynnego i niezwykle optymistycznie nastawionego do życia człowieka. Jest smutek ale też masa wspaniałych wspomnień.

Jako że dziś jest wigilia krabowa pozwolę sobie przytoczyć słowa kolędy.

A nadzieja znów wstąpi w nas
Nieobecnych pojawią się cienie
Uwierzymy kolejny raz
W jeszcze jedno Boże Narodzenie
I choć przygasł świąteczny gwar
Bo zabrakło znów czyjegoś głosu
Przyjdź tu do nas i z nami trwaj
Wbrew tak zwanej ironii losu

Daj nam wiarę, że to ma sens
Że nie trzeba żałować przyjaciół
Że gdziekolwiek są dobrze im jest
Bo są z nami choć w innej postaci
I przekonaj, że tak ma być
Że po głosach tych wciąż drży powietrze
Że odeszli po to by żyć
I tym razem będą żyć wiecznie

Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat
Żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole
Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas
I zapomnieć, że są puste miejsca przy stole

A nadzieja znów wstąpi w nas
Nieobecnych pojawią się cienie
Uwierzymy kolejny raz
W jeszcze jedno Boże Narodzenie
I choć przygasł świąteczny gwar
Bo zabrakło znów czyjegoś głosu
Przyjdź tu do nas i z nami trwaj
Wbrew tak zwanej ironii losu

Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat
Żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole
Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas
I zapomnieć, że są puste miejsca przy stole

http://www.youtube.com/watch?v=CD1RJtYd1lA

3
Hajdpark /
« dnia: 02 Grudzień 2010, 22:14:17 »
Hej,

Nie wiem czy ten link już był. W razie czego będzie przypomnienie.

http://www.youtube.com/watch?v=pyVFT6YbBFM

4
Szkolenia /
« dnia: 28 Kwiecień 2009, 15:22:33 »
Cytat: "Agusia"
Piroman robił wtedy sternika więc może zdradzi więcej szczegółów


Tak robiłem kurs teoretyczny w Krakowie a praktyczny w Trzebieży w terminie 9-16 sierpień fotki. Szkoliłem się na sternika, ale myślę, że w przypadku żeglarzy podobnie to wygląda jedynie łajba mniejsza i teoria nie obejmuje nawigacji. Trzeba przyznać, że był wycisk, po tygodniu kursu przez jakiś czas nie mogłem patrzeć na wodę. Przebieg samego szkolenia zależał od instruktora u mnie pobudkę przeważnie ustalaliśmy między 7:00 a 8:00, do znudzenia ćwiczyliśmy odejście i dojście do pomostu do bojki i do człowieka. Wieczorem były wykłady raczej po to żeby przypomnieć to co przerabialiśmy w Krakowie, bo nie było czasu na naukę, do spania większość grzecznie padali przed północą :) Moim zdaniem to jest dobre miejsce na robienie kursu. Jest wiele innych użytkowników wody począwszy od małych rybackich łódek po wielkie kontenerowce lub masowce płynące do potu w Szczecinie. Jest tam szlak żeglowny, czyli jest sporo znaków nawigacyjnych, więc jest na czym ćwiczyć. Kurs zaczął się przy jakiejś małej przystani na jeziorze Dąbie Małe (okolice Szczecina a może to jest jeszcze Szczecin). Potem przepłynięcie do Trzebieży, reszta kursu i egzamin w Trzebieży. Na koniec przepłynięcie do Świnoujścia i długa droga pociągiem do Krakowa.

5
Szkolenia /
« dnia: 14 Kwiecień 2009, 15:55:03 »
Cytat: "Tomek Tatar"
Cytat: "Martin"
Z czego wynika brak zainteresowania?

Główna przeszkoda to chyba brak sprzętu...


Brak sprzętu, który jest powodem braku doświadczenia w nurkowaniu z tym sprzętem. Samo pożyczenie sprzętu nie rozwiązuje problemu, jeśli na co dzień nurkuje się z pojedynczą butlą.

6
Hajdpark /
« dnia: 03 Kwiecień 2009, 08:49:33 »
Mi wyszło 116. Może jakbym miał trzy bidony, światełka, teleskopy i inne bajery to wyszło by więcej ;) A ja nawet roweru nie mam tylko od brata pożyczam :)

7
Akcje klubowe /
« dnia: 18 Sierpień 2008, 14:21:39 »
Hej
Jedno miejsce zwolniło się. Jeśli jest ktoś chętny na rejsik to zapraszam na prv.

Cena samego rejsu i transportu(bilety lotnicze) to 2500zł. Doliczyć do tego trzeba dwudniowy pobyt na wyspach po rejsie. Oraz prom, bo odlatujemy z innej wyspy niż ta na której kończymy rejs.

Pozdrawiam
Romek

8
Forum ogólne /
« dnia: 04 Lipiec 2008, 16:59:03 »
Ekipa instruktorów rośnie w siłe oby kursantów starczyło ;)

GRATULACJE

WIELKIE BRAWA  =D>

9
Forum ogólne /
« dnia: 04 Lipiec 2008, 16:49:43 »
Ostatnio rzadko bywam na forum, ale to że ludzie nie dają swoich fotek to nic nowego. Nigdy mi to nie przeszkadzało. Ale tu jest problem chyba bardziej złożony

Kwestia czego oczekujemy od forum, bo jeśli szukamy informacji (jakiś bardziej wyrafinowanych typu porady) to tak jak Tomek napisał jest to w naszym interesie żeby swój profil nakreślić. Ale jeśli chcemy tylko rozeznać się w środowisku klubowym to możemy jedynie czytać ewentualnie od czasu do czasu odezwać się w mniej lub bardziej istotnej sprawie.

Każdy jest inny jedni chcą być rozpoznawalni inni nie, jedni są bardziej otwarci inni raczej z dystansem podchodzą do nowej grupy. Ktoś całkiem obcy nie mający jeszcze znajomych w klubie nie koniecznie od razu rzuca się i wylewnie opowiada o sobie i ze wszystkimi chce się przyjaźnić. Czasami potrzebuje czasu, początkowo tylko czyta forum potem się zarejestruje, jakiś czas później zacznie się odzywać a jak już znajdzie znajomych i dobrze poczuje się to pewnie i fotkę zasadzi w profilu.

Moim zdaniem jeśli człowiek wypowiada się kulturalnie nie obraza innych to nie ma żadnego problemu. Jeśli po jakimś czasie zdecyduje się na fotkę to fajnie, jeśli nie to tez ok. Ale nie ma czego się wstydzić i zdjęcie można zapodać, to w jego interesie nawet leży żeby był rozpoznawalny. Bo nawet jeśli kiedyś jakąś głupotę napisze to wiadomo że potraktuje się to z przymrużeniem oka a nie od razu głowę zmyje ;) Inaczej rozmawia się z kimś kogo się kojarzy a inaczej z anonimem.

Chyba że ktoś jest pieniaczem lubi robić zamęt i zależy mu na anonimowości. Ale takich to tępiłbym bezwzględnie :evil: Wyjazd z forum nawet jeśli miałby zdjęcie rodzinne razem z babcią i dziadkiem w profilu i rodowód w opisie :mrgreen:

To odnosiło się do tych mniej śmiałych użytkowników :) Inna sprawa jeśli ktoś już się ośmieli ;) i wypowiada się w bardziej istotnych sprawach typu porady w doborze sprzętu lub planowania nurkowania. Podczas takich dyskusji może dojść do różnicy zdań i przedstawiania swoich racji (oczywiście w kulturalny sposób, bo jak nie to patrz akapit wyżej ;) ). Podczas takiej wymiany zdań powinniśmy być identyfikowalni, po prostu tak wypada, przez szacunek dla współrozmówcy, który jest rozpoznawalny. I chyba o to chodzi w tym wątku. Czyli jeśli ktoś jest nowy i chce dyskutować czy to z Sylwkiem szefem szkolenia czy z innymi rozpoznawalnymi osobami to jednak mile widziane byłoby żeby oni wiedzieli z kim rozmawiają.

10
Szkolenia /
« dnia: 02 Czerwiec 2008, 18:51:48 »
Umówiłem się z Marcinem Pankiem.
Jutro (wtorek) koło 17 w przychodni.
ul. Olszańska 5
pok. 310 b, pietro 3

Strony: [1] 2 3 ... 31