Autor Wątek: Komputer nurkowy Cressi Leonardo  (Przeczytany 7796 razy)

Offline Iron

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 764
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1
Re: Komputer nurkowy Cressi Leonardo
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Lipiec 2012, 13:07:04 »
Cytat: "Turbik"
W teorii to koledzy już odpowiedzieli. A w praktyce te opcje przydadzą się dopiero
jak zrobisz kurs PN2.

Śmiem twierdzić, że się nie przydadzą.

Cytat: "Turbik"
A co do deepstopów: możesz je wykonywać niezależnie od tego czy komputer
posiada taką funkcję czy nie. Nawet jeśli jej nie posiada to i tak je uwzględni.

To jeszcze raz zadam pytanie: Po co i w jakim celu robimy deepstopy?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
/Tomek
tel. 728401279

Offline Yeald

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1, MNO, MNA, MPE, PN1, MSS, MZB, MPM
Re: Komputer nurkowy Cressi Leonardo
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Lipiec 2012, 13:25:39 »
Cytat: "Iron"
To jeszcze raz zadam pytanie: Po co i w jakim celu robimy deepstopy?

Pytasz bo nie wiesz, czy żeby zachęcić do pogłębiania swojej wiedzy nurkowej?

Deep stopy by Nurkomania
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline Turbik

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Re: Komputer nurkowy Cressi Leonardo
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Lipiec 2012, 13:28:09 »
Cytat: "Iron"
Cytat: "Turbik"
W teorii to koledzy już odpowiedzieli. A w praktyce te opcje przydadzą się dopiero
jak zrobisz kurs PN2.

Śmiem twierdzić, że się nie przydadzą.
Tego nie wiem, ale doprecyzuję: W praktyce na pewno się nie przydadzą bez kursu PN2. :)

Cytat: "Iron"
Cytat: "Turbik"
A co do deepstopów: możesz je wykonywać niezależnie od tego czy komputer
posiada taką funkcję czy nie. Nawet jeśli jej nie posiada to i tak je uwzględni.

To jeszcze raz zadam pytanie: Po co i w jakim celu robimy deepstopy?
Dla kolegi nie jest ważne po co robić deepstopy, gdy wybiera komputer, tylko to,
że może je robić równie dobrze nawet jeśli komputer nie będzie miał takiej funkcji.

Ja również uważam że jest zbędna...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline Iron

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 764
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1
Re: Komputer nurkowy Cressi Leonardo
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Lipiec 2012, 14:55:45 »
Cytat: "Yeald"
Pytasz bo nie wiesz, czy żeby zachęcić do pogłębiania swojej wiedzy nurkowej?

Pytam, żeby zachęcić do dyskusji.

Rozumiem, że sporo z was jednak robi te przystanki i teraz pytanie ilu z was tak naprawdę lepiej się czuło po nurkowaniach z deepstopami, albo gorzej bez nich?
Ja szczerze nie widzę, żadnej różnicy, czy robię te deepstopy czy nie.

Osobiście mnie Pan Richard Pyle słabo zachęcił do korzystania z deepstopów, a i też nie wiem czy ufam zoologowi co oglądając rybki stwierdził, że może jak się zatrzyma na chwile podczas wynurzania, to się chyba lepiej czuje...
Potem korporacje podchwyciły temat ubrały to ładnie w propagandowy język korzyści, ruszyła cała machina i teraz wszyscy wierzą, że tak ma być bo mój komputer tak pokazuje :> no sorry...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
/Tomek
tel. 728401279

Offline Yeald

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1, MNO, MNA, MPE, PN1, MSS, MZB, MPM
Re: Komputer nurkowy Cressi Leonardo
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Lipiec 2012, 15:45:33 »
Cytat: "Iron"
Rozumiem, że sporo z was jednak robi te przystanki i teraz pytanie ilu z was tak naprawdę lepiej się czuło po nurkowaniach z deepstopami, albo gorzej bez nich?
Nie mam jakoś bardzo dużo głębokich nurkowań ma koncie ale odkąd pierwszy raz usłyszałem o deep stopach Pyle'a staram się je stosować i jest mi lepiej po nurkowaniu.
Nie boli mnie głowa, nie chce mi się tak spać.

Cytat: "Iron"
korporacje podchwyciły temat ubrały to ładnie w propagandowy język korzyści, ruszyła cała machina i teraz wszyscy wierzą, że tak ma być bo mój komputer tak pokazuje
.
W wiekszości komputerów (chyba) można deep stopy wyłączyć ale jak mi na tym forum kiedyś powiedziano: "lepiej mieć i wyłączyć niż nie mieć".


Wracając do głównego tematu...

Niedawno miałem podobny dylemat co do komputerów.

- Zoopa odrzuciłem za brak podświetlenia. Uważam, że to obowiązkowa funkcja w naszych wodach
- Na Cressi Leonardo bym się nie zdecydował, gdyż to nowy produkt. Nie wiadomo jeszcze jakie wady produkcyjne ma, nie znam nikogo kto ma komputer cressi.
- Zostaje Puck, który poważnie rozważałem jako najlepsza opcja w tym przedziale cenowym (nitrox, podświetlenie, deep stopy, uznana i sprawdzona marka).

Jednak pod wpływem wypowiedzi bardziej doświadczonych ode mnie kolegów instruktorów odrzuciłem wszystkie komputery z algorytmem RGBM (który ponoć RGBM nie jest) i kupiłem Aladina 2G (za 1000 zł - funkiel nówka), z którego jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję, że będzie mi służył długo i bezproblemowo.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline Turbik

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Re: Komputer nurkowy Cressi Leonardo
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Lipiec 2012, 16:29:21 »
Cytat: "Yeald"
Zoopa odrzuciłem za brak podświetlenia. Uważam, że to obowiązkowa funkcja w naszych wodach
Eee, podświetlanie jest do kitu, trzeba co chwile (i przez chwile) dusić guzik żeby włączyć.
Najwygodniej poświecić latarką na komputer czy tam kompas. Zoop ma ekran fluorescencyjny
ale nie ma podświetlania. Ja w komputerze mam na odwrót, więc jak świecę latarką to nie widzę
nic... moim skromnym zdaniem porażka.

P.S. Co innego wyświetlacz w takim OSTC. :8
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline panq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 653
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: MA
Re: Komputer nurkowy Cressi Leonardo
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Lipiec 2012, 17:36:16 »
Cytat: "Turbik"
Eee, podświetlanie jest do kitu, trzeba co chwile (i przez chwile) dusić guzik żeby włączyć.
Z tego, co wiem, w Aladinie po prostu włączasz i działa, dopóki nie wyłączysz.

Cytat: "Turbik"
Dla kolegi nie jest ważne po co robić deepstopy, gdy wybiera komputer, tylko to,
że może je robić równie dobrze nawet jeśli komputer nie będzie miał takiej funkcji.
Sam stwierdziłeś, że osoba po P1 (i zwykle po P2 również) nie ma podstaw teoretycznych, więc niby skąd będzie wiedziała, jak sobie wyliczyć samodzielnie te deepstopy? A tak komputer robi to za nią.

Cytat: "Iron"
Jeśli już zaczynamy się bawić w poważne nurkowania dekompresyjne z dekompresją akcelerowaną, to sam osobiście bym się bał zawierzyć komputerowi, który liczy tą dekompresję w sobie tylko znany sposób.
A powiedziałem gdziekolwiek, że wierzę? Po prostu nie majac wiedzy o planowaniu deco, a nurkując na wyjazdach w ten sposób, w jaki się nurkuje, wolałbym wybrać mniejsze zło.

Cytat: "Iron"
To jeszcze raz zadam pytanie: Po co i w jakim celu robimy deepstopy?
Po to, żeby się lepiej odsycić. Skracasz tym czas na płytszych przystankach. Teorię znasz. Są głosy za i przeciw - jak zawsze. Ja tam wolę robić.

Cytat: "Iron"
Osobiście mnie Pan Richard Pyle słabo zachęcił do korzystania z deepstopów, a i też nie wiem czy ufam zoologowi co oglądając rybki stwierdził, że może jak się zatrzyma na chwile podczas wynurzania, to się chyba lepiej czuje...
Stary! Pyle to przecież prekursor deepstopów i w pewnym sensie już historia nurkowania! Gość sobie na pałę wyznaczał te przystanki i nie korzystał przy tym z żadnych naukowych podstaw. Chcesz korzystać z deepstopów, to korzystaj z WKPP.

Dla mnie jeśli chodzi o przyrządy to ma sens Digital i coś klasy OSTC. A jakbym miał już kasę koniecznie wydać, żeby mi nurkowania zliczało w Egipcie, to na coś choć trochę sensownego.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Jeżeli coś jest głupie, ale działa - to nie jest głupie.
/ tel. 696 47 30 62

Offline Turbik

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Re: Komputer nurkowy Cressi Leonardo
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Lipiec 2012, 19:49:45 »
Cytat: "panq"
Cytat: "Turbik"
Eee, podświetlanie jest do kitu, trzeba co chwile (i przez chwile) dusić guzik żeby włączyć.
Z tego, co wiem, w Aladinie po prostu włączasz i działa, dopóki nie wyłączysz.
No to super, ale chodziło o to że fluorescencyjny ekran w Suunto Zoop to świetna sprawa...


Cytat: "panq"
Cytat: "Turbik"
Dla kolegi nie jest ważne po co robić deepstopy, gdy wybiera komputer, tylko to,
że może je robić równie dobrze nawet jeśli komputer nie będzie miał takiej funkcji.
Sam stwierdziłeś, że osoba po P1 (i zwykle po P2 również) nie ma podstaw teoretycznych, więc niby skąd będzie wiedziała, jak sobie wyliczyć samodzielnie te deepstopy? A tak komputer robi to za nią.
He he, nic takiego nie napisałem ?! Twierdze dokładnie na odwrót... podstawy
teoretyczne można zdobyć i wykonywać deepstopy bez pomocy komputera.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline panq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 653
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: MA
Re: Komputer nurkowy Cressi Leonardo
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Lipiec 2012, 21:11:52 »
Cholera, to może Armani napisał :P
Poza tym nie każdy się nauczy. Ty jesteś pod względem wczesnej nauki teorii deco akurat wyjątkiem :P

Nie lubię fluorescencyjnych ekranów - wolę podświetlane.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Jeżeli coś jest głupie, ale działa - to nie jest głupie.
/ tel. 696 47 30 62

Offline artur lipko

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 904
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pseudonim artystyczny - FOKA :)
    • Zobacz profil
    • Okean.pl - Internetowy sklep nurkowy
  • Stopień nurkowy: M1
Re: Komputer nurkowy Cressi Leonardo
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Lipiec 2012, 22:03:27 »
http://www.divesystem.it/divingcomputers/eng/orca.htm

:) ja choruję na ten zalety te same co ostc plusy na korzyść "orki"
-trochę tańszy
- liczy gradient faktor z interpolacji nie liniowej. z tego co wiem to chyba tylko on tak liczy
http://www.divesystem.it/divingcomputer ... doppio.htm

jak uzbieram to "se" kupie :P cena koło 3000

a i robią go we Włoszech a nie u żółtych kurdupli
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Handel sprzętem nurkowym. Na pewno się jakoś dogadamy ;) + 48 604 580 991 Handluje praktycznie każdą znana marką nurkową :) zniżki dla krabowiczów.
www.okdive.pl - Kursy nurkowania
www.okean.pl - Sklep nurkowy