Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - murena

Strony: [1] 2 3 4
1
Jak wyżej. Pożyczę w terminie 01.08.-12.08.
Dodatkowo butlą stage 11l czystą tyż się zaopiekuję:)

Kto ma pożyczyc w tym terminie - proszę o kontakt tel.
Odwdzięczę się w naturze-w stosownych gazach, albańskich trunkach bądź kto tam co chce;)

2
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Techmeeting 2015
« dnia: 03 Luty 2015, 20:24:10 »
Jak w temacie - ktoś się wybiera?
http://www.techmeeting.eu/

3
Wolne 1 a nawet 2 miejsca na wyjazd do Kobanyi - ten kilka postów niżej na który jedzie 9 osób z Kraba. Niestety w ost. momencie zrezygnowała z przyczyn chorobowych 1 osoba a wcześniej 2.
Tak więc jeśli ktoś ma ochotę - szybko, szybciutko dawajcie znać!!! 788973064

4
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / jaskiniowo
« dnia: 20 Styczeń 2015, 22:09:50 »
Oto obiecany filmik ze Speleokonfrontacji 2014

https://www.youtube.com/watch?v=7L0vzqzJDfI

Mam nadzieję że choć trochę udało się przybliżyć to co się tam działo.
Na resztę zapraszam do Klubu, pewnie w lutym jakoś - osoby chętne żeby się dowiedzieć jak jest w tej jaskini i co trzeba zrobić żeby tam działać, a także te, które nie są chętne, ale ciekawi je nurkowanie speleo. Opowiem nieco szczegółowiej o tym co zrobiliśmy w latach 2013/14 a także co udało się dokonać w tym roku.
Trzeba się przygotować na wiele a nawet jeszcze więcej - chodzenie po górach, jaskini, zimno, ciemno, ciasno, gorąco, uważnie i rozważnie;)

Tymczasem pozdrawiam, szczególnie kobany'owiczów, już niedługo znów overhead!

wasza murena

ps. lodu chyba nie uświadczymy w tym roku5
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Kobanya - mine diving
« dnia: 20 Listopad 2014, 18:54:32 »
Otóż nadeszły mnie słuchy, że jest parę osób chętnych na zwiedzenie budapeszteńskich podziemi.
Jako że byłam tam dość niedawno i mam kontakt z Jozsefem, spieszę z ofertą, że już niebawem JEST to możliwe.

Najbliższy wolny termin to 17-18 stycznia.
Nurków maksymalna ilość to 8.
Cena za nura to 40 euro
Możemy zrobić w sobotę 2 nury a w niedzielę trzeci dla chętnych.
Są 4 miejscówki nurkowe.

Konieczne wymagania to: idealna kontrola pływalności i nienaganna technika nurkowania, twinset lub sidemount, suchy skafander, światło główne i dwie latarki zapasowe
Mile widziane: conajmniej PN2, P3, chętnie ludzie mający jakiekolwiek doświadczenie i pojęcie w pływaniu pod stropem, w wielu miejscach mamy tam możliwość bezpośredniego wypłynięcia do powierzchni, ale w wielu nie.
Nie ma konieczności pływania tam w konfiguracji SM, więc należy wziąć to w czym się czujemy pewniej, ewentualnie jedno i drugie. Czasem jest możliwość nabicia butli przez Jozsefa w cenie nurów, ale może jej nie być, więc trzeba się liczyć z komercyjnym biciem.

Koszt noclegów zależny od ilości osób, ale w granicach 15-19 za noc.
Myślę że sensownie będzie pojechać w piątek po pracy, nureczki sobota, niedziela i powrót.
Piątek wieczór zwiedzanie Budapesztu.
No chyba że opcja z wyjazdem w czwartek lub powrotem w poniedziałek? Tzn. + jeden dzień wolny?

Proszę o deklaracje i wolne wnioski.

6
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Nurkowanie z dynią... REPLAY
« dnia: 28 Październik 2014, 17:51:18 »
31.10.2014 z okazji Wigilii przed Świętem Wszystkich Świętych, w naszej tradycji nawiązując do "Dziadów", Zaduszek, w celtyckiej do święta Samhain a w nieco bardziej współczesnej znanej jako Helloween, będę organizować nurkowanie z dynią podczas którego będzie można... zanurkować... z dynią! taką świecącą pod wodą, wydrążoną w środku. Będzie można też polatać na miotle pod wodą - zapewniam miotły, choć własne też mile widziane;)
Poczęstuję też pyszną zupką dyniową a po nurkowaniu być może innym pomarańczowym trunkiem - może miód grzany, może dyniówka? :)
Zapraszam wszystkich chętnych, w planach płytkie nury z dynią, miotłą i innymi akcesoriami. Bardzo mile widziane przebrania podwodne np. - nurek-duch omotany prześcieradłem, nureczka-wiedźma w czarnej spódnicy i ciekawym kapeluszu, nurek-diabeł z rogami i widłami.
Inspiracje być może wkleję, jeśli znajdę zdjęcia z poprzedniej tego typu imprezy organizowanej przeze mnie kilka lat temu z powodu mojego 100 nurkowania.

Właśnie dlatego jest to "replay" tamtej imprezy, która się całkiem fajnie udała i co roku planowałam ją powtórzyć, ale dopiero teraz pojawiła się szansa realizacji.

Tak więc:
31.10.2014 o godzinie 16.00 na Zakrzówku

Taki jest wstępny plan. Do wody wejdziemy pewnie koło 17.30/18 - tak więc jeśli ktoś późno kończy pracę, ma szanse zdążyć.
Proszę o ewent. wstępne deklaracje.
Wiem że termin jest specyficzny, pewnie sporo osób wyjeżdża do rodzin, ale ci co nie wyjeżdżają i chcą alternatywy dla Helloweenowej zabawy, są gorąco zaproszeni!

Wasza murena :)

7
Akcje klubowe / 26.07.2014 Nocne Nurkowanie na Zakrzówku
« dnia: 11 Lipiec 2014, 16:08:31 »
Jak w temacie.
Tego dnia zapraszam zgodnie z moją obietnicą z zeszłego roku, wszystkich świeżych nurków - P1 ze specj. nocną na nocnego nura. Oczywiście jeśli ktoś ma P2 czy jakikolwiek inny stopień nurkowy - też może przybyć.
W planach szwendanie się po płytkich Zakrzówkowych szuwarkach i poszukiwanie ryb, raków i wszystkiego ciekawego co pływa pod wodą a także zabawa światłem pod wodą - filmiki i zdjęcia przy różnym oświetleniu pod wodą.
Zapraszam więc nie tylko początkujących nurków ale i zaawansowanych fotografów, którzy znają się na fotografii w ciemności i chcą porobić fajne fotki przy różnym świetle. Kto ma ochotę?
Ze swojej strony zapewniam organizację, opiekę nad mniej doświadczonymi, trochę latarek do testów, dużo ciepłej herbaty i pierniczki na brzegu. 

8
Zwolniło nam się miejsce na wyjazd w długi weekend.
Boże Ciało.
Wyjazd w czwartek 19.06 wczesnym rankiem. Powrót w niedzielę.
W planie - czwartek - przyjazd, zwiedzanie Budapesztu.
Nurkowanie w kopalni KOBANYA w BUdapeszcie - dwa nurkowania albo więcej jeśli ktoś chętny - piątek ewent piątek i sobota. W sobotę można albo nurać albo zwiedzać.
Za nura w Kobanyi 40 euro.
W niedzielę nurkowanie w kamieniołomie z kawerną i ciepłym źródłem przy dnie czyli słynna Tornala.
Za nura w Tornali 10 euro.
Trzy noclegi w Budapeszcie - 55 euro.
Ekipa - wyśmienita.

WYMAGANIA: kwity jaskiniowe ALBO techniczne, tzn. uprawniające do nurkowania ze gazami deco tj. PN2, Advanced Nitrox czy cokolwiek mile widziane, nie są konieczne papiery jaskiniowe ale techniczne raczej tak. Nurkowania z twinem + stage Nx50. Ewent. Side Mount można ale nie ma sensu. Ubezpieczenie nurkowe, może być Hestia na 3 dni. Badania nurkowe robię na miejscu, jeśli ktoś nie ma ;)

Chętni proszę pilnie dzwonić na mój nr, podany w zakładkach "lekarze klubowi". Albo pisać na priv.

9
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / Testowanie nosa
« dnia: 03 Czerwiec 2014, 00:14:56 »
Serdecznie zapraszam WSZYSTKICH chętnych a szczególnie nurków początkujących, moich zeszłorocznych kursantów, zeszło i tegorocznych pacjentów, tegoroczne P1 po Elbie, ale i wszystkich moich niegdysiejszych partnurów, koleżanki, kolegów, współimprezowiczów itd. na TESTOWANIE NOSA, które odbędzie się w weekend 14-15.06. na Zakrzówku.
Daty są dwie - piszcie która Wam bardziej odpowiada i która godzina, generalnie będziemy w sobotę i w niedzielę i jeśli chcecie to zapraszam w oba dni, ale tak czy inaczej proszę wyrazić swą chęć i możliwości.
Sprzęt nurkowy trzeba sobie zarezerwować, lepiej większą butlę, bo plany są ambitne ;)
Nurkowanie oczywiście będzie zgodnie z uprawnieniami i takie aby nie wyjść wychłodzonym, ale zadbajcie w miarę proszę o komfort termiczny, zwłaszcza po Elbie, w kamieniołomie może być na 10m zimno.
Zarezerwować sobie też trzeba czas - będzie się sporo działo - relaks, nurkowanie, picie, testowanie...
No i tu przechodzę do rzeczy tzn. do nosa. Mój nos jest po operacji i trzeba sprawdzić czy działa-taki jest główny cel tego nurkowania, bez obaw - będzie zabezpieczenie medyczne. Poszukiwani chetni na - operatora kamery, fotografa, speca od wyżywienia, speca od trunków - kamerę, aparat, jedzenie i napoje oczywiście zapewniam.
Nos, przegroda, trąbki - wszystko zostanie poddane kompresji do kolejnych ciśnień - a wraz z nim murena, czyli ja.
Pytanie czy i jak murena to zniesie - zostaje narazie bez odpowiedzi, ale - przekonacie się sami!
Prócz naszego klubu będzie też kilku nurków z innych miast, innych organizacji, z innym sprzętem i innym nosem - będzie okazja poznać się, wspólnie ponurkować i inne takie.

Dla mnie to bardzo ważny dzień i niezależnie czym skończy się testowanie mojego nosa, wy swój możecie przetestowac i zanurzyć w wodzie zakrzówkowej tak czy inaczej - wszystko będzie zaplanowane.

Atrakcje inne niewykluczone.
Mile widziane nosy wszelkiego typu - sztuczne, klauna, wiedźmy, haczykowate, proste, krzywawe, trąby słonia i chrapy konia ;)

Proszę chętnych o wstępne deklarowanie się, coby można zaplanować ilość jadła i napojów a także ilość miejsca we wiatach ewent.

ZAPRASZAM

Wasza murenka!

10
Nurkowania, wyjazdy i imprezy prywatne / wot i taki nur
« dnia: 13 Sierpień 2013, 21:57:21 »
murena jak to murena znalazła swoją dziurę i postanowiła tam się wpakować.
oto na szybko posklejana dokumentacja z tego nurkowania: http://https://vimeo.com/72271182

Strony: [1] 2 3 4