Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Dan

Strony: 1 2 3 [4]
31
Witam, pogoda jest bardzo wyjątkowa, zauważyłem, że mocno deszczowe okresy wiosny zdarzają się raz na kilka lat więc okazję trzeba wykorzystać! a co chodzi...? 

Spływamy po Rabie od mostu koło tamy w Dobczycach do czasu, aż zajdzie słońce:). W 2010 roku wykorzystałem taką okazję i z kumplem w pontonie mojego ojca "made in NRD" spływaliśmy w ten sposób od 7:00 rano do 19:00-20:00 dobijając kilka kilometrów poniżej Bochni- bez wiosłowania!. Na odcinku Dobczyce- Gdów była walka o "przetrwanie" ( patrz. link> filmik).
http://www.youtube.com/watch?v=17N46q3vVdw
 A później "high-life full relax" :D. Jak na razie nie ma takiej fali i chyba raczej nie będzie, ale jest stan o ok. 1 metr wyższy, co pozwala na spływ i woda wartko płynie także jest opcja na  "high-life full relax" :D. Z racji że spływamy za tamą to woda i koryto jest czyste od drzew i wypłukanych śmieci.
 Najbliższa niedziela zapowiada się pogodnie to idealny moment na tego typu spływ. Niestety mój ponton "made in NRD" puścił na szwach.

Dlatego kieruje pytanie do wszystkich zainteresowanych, którzy mają ponton lub pontony.
Plan jest taki: startujemy jak najwcześniejszej - najlepiej o świcie w niedziele z Dobczyc( do Wisły nie dopłyniemy, ale im bliżej tym lepiej).
Wypadałoby mieć jakieś kapoki lub pianki neoprenowe- pianka się sprawdzi na wypadek deszczu.
Transport powrotny się zorganizuje, mam w zasięgu dostawczego caddy więc ponton jest gdzie wrzucić, ewentualnie jest też bagażnik dachowy na kajaki.
Jedyny koszt to zrzuta na paliwo i własny prowiant (pstryk pstryk:)
 
Jest jeszcze opcja Hard- lub "na bogato" którą wymyśliłem płynąc 4 lata temu. Każdy ma swój swój mały ponton i jest jak na zawodach;)
http://allegro.pl/ponton-rekracyjny-fly-fish-1-osobowy-185x98x28-i4196896185.html  - to nie żart :) - w takim tylko 6 osobowym płynąłem 4 lata temu tylko że był z NRD.
jak to mówią jest ryzyko jest zabawa, najlepiej byłoby kupić dwa takie pontony w razie awarii dmuchamy nowy i płyniemy dalej:D. Przy tej opcji obowiązkowo pianka i kapok.
Ja bym chętnie w to wszedł:D
piszcie lub dzwońcie :533.003.670.

32
Witam wszystkich, wpadłem właśnie na taki pomysł, aby ku promocji naszego sportu podwodnego wyłapywać i serwować na forum linki do ciekawych ogłoszeń sprzedaży nowego/ używanego sprzętu nurkowego.
 
Po kursie lub przed pierwszym kursem wiele osób zastanawia się ile trzeba $$$ na start pod kątem sprzętu/ wyposażenia. Przemyślenia kierują uwagę prosto do sklepów nurkowych, gdzie zwłaszcza dla nurka-studenta ceny mogą być wręcz zaporowe dla dalszego rozwoju nowej pasji.
 Jednym z rozwiązań jest wypożyczanie sprzętu w klubie, ale to nie to samo co własny skonfigurowany pod siebie ekwipunek na nurkowe wyprawy.

Idea tematu: ułatwić świeżym nurkom start w podwodnej zabawie poprzez serwowanie linków do ciekawych ofert zamieszczanych na przeróżnych krajowych i zagranicznych serwisach aukcyjnych.
Np. osobiście od paru miesięcy poluje na konkretny sprzęt, a przy okazji trafiam na świeże oferty ogłoszeń gdzie można nabyć naprawdę coś stosunkowo tanio i dobrej jakości, trzeba być szybkim bo co dobre to sprzedaje się na pniu, ale czasem jest też tak, że sprzedający wymyśla cenę z kosmosu i potrzebuje np. miłej rozmowy telefonicznej, żeby zejść 30% w dół.
Czyli:" Mnie się już to nie przyda, ale >Tobie może tak."

Podstawową zasadą o której każdy powinien wiedzieć kto chce skorzystać z proponowanych ogłoszeń, iż są to ogłoszenia "osób trzecich" i istnieje ryzyko związane z transakcją jak i jakością używanego przedmiotu.
 Zamieszczone linki do ogłoszeń są wyrazem dobrej woli, a zamieszczający jest zwolniony ze wszelkiej odpowiedzialności za ich jakość i treść oferty.

Co o tym myślicie? ( pytanie do starszyzny klubu)  :wink:

33
Hajdpark / kulig
« dnia: 05 Luty 2014, 12:28:06 »
Szkoda, że u nas nie ma śniegu....   :mrgreen:
http://foreveralone.wrzuta.pl/film/aFbv ... r-endboard

34
Sprzęt / Sprężarka Bauer Various - opinia?
« dnia: 29 Grudzień 2013, 20:33:54 »
Witam, chciałem zapytać czy ktoś miał kiedyś kontakt ze sprężarką Bauer various 2 b. Udało mi się nabyć taki kompresor w promocyjnej cenie i się zastanawiam czy go zostawić u siebie. Wizualnie jest w bardzo dobrym stanie, podobno ma max 80 -100 motogodzin przepracowanych. Zaobserwowałem, że kiedy spuszczam kondens to wraz z wodą czasami leci takie rzadkie mleczko( pewnie olej), natomiast komora filtra z węglem aktywnym i złożem na ściankach jest trochę tłusta. Na ile jest to normalne? Sprzęt bije do 230Bar, twina 2x12 to tak kolo 50-55- minut. Jak ktoś ma instrukcję lub pojęcie to będę bardzo wdzięczny. Foto z tabliczką znamionową na dole. Pozdro

Strony: 1 2 3 [4]