Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Cyborg

Strony: [1] 2 3 4
1
"Podczas budowy gazociągu Nord Stream-2 dokonano niesamowitego znaleziska. Wrak amerykańskiego samolotu A-20 Havoc jest rewelacyjnie zachowany, jego stan jest niemal nienaruszony."
https://turystyka.wp.pl/na-dnie-baltyku-odnaleziono-bombowiec-z-czasow-ii-wojny-swiatowej-6123021852980865a
Niestety głębokość ok. 100m :-(

2
http://www.tvn24.pl/nurek-odkryl-zabytkowa-lodz-jednopienna,733704,s.html
"Adam Witczak wygrzebał z mulistego dna... drewnianą łódź jednopienną. Takie łodzie wykorzystywano w X wieku."

3
Forum ogólne / Mandżuria zimą - slajdowisko
« dnia: 25 Marzec 2017, 20:44:19 »
Tych wszystkich, którzy są "wycofani społecznie" albo chociaż nie marnują czasu na przesiadywanie na FB ;-) również zapraszam serdecznie na kolejne slajdowisko w Krabie, które odbędzie się 31 marca (piąteczek) od 18:00. Opowiem Wam trochę o podróżowaniu po Chinach z plecakiem, o jedzeniu, o chińskim Nowym Roku i o tym, jak Chińczycy radzą sobie z wielkim mrozem. Odwiedzimy też największą na świecie wystawę rzeźb lodowych w Harbinie...
Na FB zachęcałem do pozostawienia samochodów w domach, bo zapraszam jednocześnie na moje urodziny, które wypadają w ten właśnie dzień, ale po ostatnich wydarzeniach w Krabie nie wiem co z tego wyjdzie - najwyżej zmienimy lokal ;-)
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/373127786419658/

4
http://www.tvn24.pl/14-godzin-w-oceanie-ratownicy-odnalezli-dryfujacego-nurka,689923,s.html
"Płetwonurek z Australii był poszukiwany przez ponad 14 godzin przez służby ratunkowe po tym, jak nie wrócił do portu. Ratownicy twierdzą, że jego poszukiwanie przypominało szukanie igły w stogu siana. Wypatrzyli go ze śmigłowca niemal w ostatnich chwili przed powrotem do bazy."

6
http://www.tvn24.pl/pomorze,42/leba-powstanie-nowa-placowka-muzeum-archeologii-podwodnej,663246.html
"Słowiańskie łodzie z czasów wikingów, sztuka szkutnicza, zabytki wydobyte w czasie podwodnych badań archeologicznych - tak ma wyglądać nowy oddział Narodowego Muzeum Morskiego. Placówka ma powstać w Łebie w ciągu najbliższych trzech lat."

7
Forum ogólne / Pływanie kraulem metodą Total Immersion
« dnia: 12 Lipiec 2016, 21:45:22 »
W zasadzie wątek ten powinien znaleźć się w dziale Szkolenia, ale nie mam tam praw zakładania nowych wątków wiec piszę tutaj.
Jestem świeżo po 2 dniowych warsztatach pływania kraulem metodą Total Immersion i muszę Wam powiedzieć że to działa.
Od lat uczestniczę w basenach karbowych. Byłem doskonalony w Krabie w technice pływania klasycznym (żabką) na zasadach: odbij się raz, podrzędnie, a później szybuj i to działa - jestem zawsze jednym z najlepszych jak nie najlepszym w tym stylu w grupie w której pływam. Byłem uczony pływania na bezdechu pod wodą: machnij nogami/rękami porządnie a później optymalizuj opływ w wodzie i to działa - mam tam jakieś skromne osiągnięcia (przyznam - mało jeszcze ćwiczyłem). Byłem też uczony kraula: machaj maksymalnie rękami i nogami a jakoś popłyniesz i to NIE działała. Znaczy: jakoś tam poruszam się do przodu ale wydatek energetyczny jest niesamowity - przepłynę 50-100m i mam dość. Pewnie mam słabą kondycję i koordynację ruchów, ale w klasycznym jakoś daję rade. Jak w standardowym/krabowym kraulu macham samymi nogami tak aż woda to pieni się za mną to poruszam się dopóki działa odbicie od ściany - później nic. Wiem że znaczna cześć grupy pływa swobodnie na dłuższe dystanse kraulem ale jakim kosztem? Dlaczego odcinki klasycznym są traktowane jako odpoczynek po kraulu? Bo taki kraul jest mało efektywny.
Dlatego spróbowałem nauczyć się kraula inną metodą. Zresztą nie jestem sam - namówił nie na to jeden z krabów pływających wcześniej z takimi samymi problemami jak ja. I to działa - po 2 dniach warsztatów jestem w stanie płynąć kraulem prawie bez wysiłku z prędkością jak wcześniej. Metoda Total Immersion zakłada w pierwszej kolejności optymalizację oporu opływu w wodzie a później dopiero sprawność napędu. Więcej szczegółów na: http://www.ti-europe.com. Metoda ta pewnie nie sprawdzi się na sprint 100m - tam trzeba się nie oszczędzać i trzeba napier*alać na max ale na dłuższych dystansach przynosi same korzyści. I takie są moim zdaniem potrzeby Kraba/nurkowe - pływać efektywnie na dłuższy dystans.
Ja jeszcze nie pływam pełnym stylem TI - brakuje mi koordynacji nóg, którą będę systematycznie dopracowywał. Praca nóg jest jednak minimalizowana w TI.
Wnioskuję jednak, żeby nasi instruktorzy pływania zaznajomili się chociaż z zasadami TI. Wystarczą takie warsztaty jak ja zaliczyłem. Później poćwiczyli we własnym zakresie i wyrobili sobie zdanie na temat tej techniki. Później mogą uczyć według oficjalnych podręczników TI i filmów instruktażowych, które są dostępne za niewielką kasę (sam mogę pożyczyć) . To nie musi  się nazywać "szkolenie według zasad TI". Byle metoda była dobra. Rozważcie to.

8
Forum ogólne / Książka Homo Delphinus
« dnia: 17 Maj 2016, 17:49:09 »
Hej, kto pożyczył ode mnie jakiś czas temu książkę "Homo Delphinus" Jacquesa Mayola i nie oddał?
Przyznawać się i to już ;-)

9
http://wp.tv/i,wazne-odkrycie-u-wybrzezy-izraela,mid,1926088,cid,4051,klip.html?_ticrsn=3&ticaid=517069
"Izraelscy archeolodzy odnaleźli statuetki z brązu oraz tysiące monet we wraku rzymskiego statku handlowego, który zatonął około 1600 lat temu. Odkrycia dokonano niedaleko zabytkowego portu Cezarea we wschodniej części Morza Śródziemnego. Nurkowie wyłowili całą gamę różnorodnych przedmiotów z brązu - m.in. lampy z wizerunkiem boga Sola, figurki boginie Luny oraz dwie skrzynie z monetami."

Z filmu widać, że bardzo płytko.

Strony: [1] 2 3 4