Autor Wątek: Projekt zmian szkoleniowych  (Przeczytany 13396 razy)

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Luty 2011, 15:22:40 »
Hej,

Jak dla mnie, takie posunięcia są ewidentnym szukaniem sposobu jak więcej zarobić na kursach.

Z mojego (i nie tylko - kilka osób wyrażało podobne opinie) punktu widzenia najlepsze rozwiązanie byłoby takie:
- nie zmniejszanie zakresu szkoleń P1 i P2
- wprowadzenie dobrowolnych szkoleń z "nowych specjalizacji" (nocne, nawigacja)
- wymaganie kilku, do wyboru, szkoleń specjalistycznych przed kolejnymi stopniami
- wymagany kurs PP w KOMHu przed P3 i PN2

Co do PN2 po P3, to chyba rozsądniejsze byłoby, zamiast tego,  wymaganie stopnia P2 + minimalnej ilości głębokich nurkowań w suchym skafandrze z zestawem dwu-butlowym.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline Zet

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Luty 2011, 23:08:29 »
Witam

Czy wiadomo coś na temat zmian w szkoleniach technicznych w KDP?
Od dawna mówi się o podzieleniu kursu trimiksowego na normoxic i advanced, ale jakoś zmian nie widać. Słyszałem też o planach wprowadzenia szkoleń na CCR. Czy ktoś coś słyszał na ten temat?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Zet »

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
Re: Projekt zmian szkoleniowych
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Luty 2011, 01:53:41 »
Cytat: "X"
jak to jest z Krabem? Czy Krab oficjalnie szkoli w innych organizacjach?

z Krabem jest tak, że ani oficjalnie, ani nieoficjalnie nie szkolimy w innych organizacjach niż KDP/CMAS  :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline iska

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Luty 2011, 08:39:44 »
hej
Chyba już wszystko w temacie zostało powiedziane, ale jeśli chodzi o samo ilościowe określenie osób będących „za i przeciw” to zdecydowanie podpisuje się pod listą niezadowolonych z proponowanych zmian! Zgadzam się z przedmówcami, że dorabianie kursów „włączania latarki” jest raczej zbędne, a jeśli już jest to konieczne, to już bez przesady, niech to nie będzie obowiązkiem do kursów np. P2, bo stanie się barierą dla niektórych nie do przeskoczenia..zrobienie trzech kursów np. nawet niech po 200z ł plus trzy plastiki po 100zł…no to dziękuję za takie hobby.. większość zakończy karierę nurkową na P1.. Niech sobie będą jakieś kursy nocnego, ale dlaczego do nich zmuszać? Osobiście nie przepadam za znurkowaniami nocnymi, zobaczyłam na kursie o co chodzi, a później to już moja decyzja, czy na wyjeździe czy przy innej okazji, chce mi się wchodzić po zmierzchu do wody czy nie, ale po co tego wymagać i dorabiać ideologię? Czy jest to niezbędna umiejętność do ćwiczeń wykonywanych na P2, bo raczej sobie nic takiego nie przypominam..Co do plastików, to również uważam (jak kilka postów wyżej), że kursy podstawowe ok., ale specjalistyczne? No jeśli ktoś jest bardzo dumny z danej specjalności i chce jej plastikowego poparcia to super, ale wymuszane kursy jeszcze dyplomować oddzielnie? No wygląda, że co niektórzy działają jak nasi politycy, czyli oby się nachapać jak najwięcej… Jeśli chcą zmian, nowych kursów ok., ale niech to będzie dobrowolna oferta, bo taka może wtedy bardziej zachęcić i zaciekawić..
pozdrawiam serdecznie, iza
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez iska »

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Luty 2011, 10:30:51 »
Cytat: "Zet"
Od dawna mówi się o podzieleniu kursu trimiksowego na normoxic i advanced, ale jakoś zmian nie widać. Słyszałem też o planach wprowadzenia szkoleń na CCR.

Podział na 2 stopnie trimiksowe obowiązuje od 15.03.2010. O szkoleniach CCR nie słyszałem. Kto miałby/mógłby być instruktorem?

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline niedzielna

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 231
    • Zobacz profil
    • http://www.niedzielnezdjecia.republika.pl
  • Stopień nurkowy: P2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Luty 2011, 11:12:04 »
Widzac poprzednie wypowiedzi mozna odniesc wrazenie, ze te zmiany to jak wprowadzenie gimnazjow w swoim czasie - czyli jak popsuc system sprawdzony i dobrze dzialajacy. Jesli chca wiecej funduszy, wystarczylo by zeby powprowadzali obowiazkowe plastiki po obecnych stopniach..
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez niedzielna »

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Luty 2011, 12:51:50 »
Po ostatnich Kalatówkach widać, że zmiany w naszej federacji są nieuniknione. Klubów nurkowych pozostało w niej już niewiele, te które są mają coraz mniejsze znaczenie (ilość wyszkolonych osób).
Krab jest jedynym klubem który dostał się w tym roku do pierwszej dziesiątki pod względem przeszkolonych osób. Reszta, to komercyjne firmy i bazy nurkowe. Jesteśmy na trzecim miejscu, z tym, że różnice w pierwszej trójce są minimalne.
Jesteśmy na pierwszym miejscu pod względem wyszkolonych osób na P1 w Polsce!
Nasz głos ma znaczenie, ale nie możemy narzucić naszego punktu widzenia całej federacji. To co jest dobre dla Kraba, niekoniecznie odpowiada pozostałej dziewiątce z top 10.
Na naszej wewnętrznej instruktorskiej grupie dyskusyjnej, debatujemy już w tej sprawie od dłuższego czasu (tam, to sie dopiero dzieje  :wink: ), jutro mamy zebranie kadry w tej sprawie.
Wam mogę obiecać, że przeprowadzimy Kraba przez nowe zmiany, tak by Wam nie ograniczyć dostępu do dalszych kursów. By względy finansowe i organizacyjne nie były przeszkodą w podnoszeniu kwalifikacji. Możecie spać spokojenie, Klub i Kadra Instruktorska weźmie to na swoją klatę. Podzielam Wasze poglądy i obawy, my rówież zaczynaliśmy w akademickim klubie i do takiego wciąż należymy...

Sylwek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline X

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
Re: Projekt zmian szkoleniowych
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Luty 2011, 17:09:15 »
Cytat: "killer"
Cytat: "X"
jak to jest z Krabem? Czy Krab oficjalnie szkoli w innych organizacjach?
z Krabem jest tak, że ani oficjalnie, ani nieoficjalnie nie szkolimy w innych organizacjach niż KDP/CMAS  :)


Z czegos konkretnie to wynika? Moze czas to zmienic?:)


P.S. Kompletenie nie rozumiem dlaczego moj wczesniejszy post zostal bez slowa usuniety, ale co tam.. ;)

--

X
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez X »
once you go side.. you don\'t want to go back

Offline Yavox

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Luty 2011, 19:47:03 »
Cytat: "ARTUR"
:!: Kursanci ze stopniami P1   a może i nawet tegoroczna zerówka ?! - przemówcie i Wy :)    :!:

Jak widzicie rozwój swojej kariery nurkowej ?
odnosząc się między innymi do spraw finansowych oraz systemu szkolenia proponowanego w innych organizacjach w porównaniu z KDP CMAS ...



Jako zeszłoroczne P1 (nie z Kraba, ale CMAS) podoba mi się tak, jak było. Nocne miałem już pod koniec P1, a biorąc pod uwagę, że sobie zostałem dłużej po kursie, to nawet kilka nocnych. To, co do tej pory było na P2 (które zamierzam zrobić na początku lipca) też mi bardzo pasuje - zarówno jeśli chodzi o zakres jak i czas trwania.

Dalej się widzę w sposób następujący: z CMASem podlodowe, wraki i jaskinie a następnie doskonalenie się w ramach indywidualnych warsztatów i dogadania się z ludźmi, którzy specjalizują się we wrakowym czy jaskiniowym, niezależnie od federacji i nie dbając o plastik. Wcześniej jakieś solidne warsztaty z podstaw typu trym, pływalność etc., bo póki co to po P1 jestem specjalistą w nieudolnym pływaniu do przodu pod wodą.


Edit: kto tam jest w tym "Top 10" klubów z tego spotkania, bo nigdzie nie mogę znaleźć?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Yavox »

Offline baldekon

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Luty 2011, 23:17:46 »
dla mnie tragedia, byłem zwizany z camas * i myslałem, że dobrze bo było fajnie. Teraz chyba podziękuję na rzecz innych organizacji. Mnie interesują tylko uprawnienia "turystyczne" czyli teraz P2 (Egipt, Chorwacja) i jak tak to w innej organizacji.
A szkoda, pozdro dla byłych CAMAS z Bydgoszczy  8)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez baldekon »