Autor Wątek: kurs PJ1  (Przeczytany 22488 razy)

Offline Cyborg

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Październik 2009, 13:07:33 »
Cytat: "Sylwek"
Przez ostatnie kilka miesięcy, nikt z Kraba nie wyraził nawet najmniejszego zainteresowania... Ty i Artek zapytaliście dopiero teraz.

A ileż razy można pisać w jednym wątku, ze się jest zainteresowanym?
Cały czas powtarzała się tylko informacja, że Starnaś jest nieuchwytny.

Ja w każdym razie nadal jestem zaintertesowany, ale ostateczna decyzja zależy od terminu kursu.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Cyborg »
Quo non descendam?
„Jeżeli o 10tej rano pijesz rum to nie oznacza, że jesteś alkoholikiem, tylko piratem!” (Sentencja na ścianie w jednym z pubów w Kownie)

Offline kruczi

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Październik 2009, 13:56:50 »
ja jestem chętny :)

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez kruczi »
506 492 362

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #52 dnia: 09 Październik 2009, 14:26:56 »
Cytat: "Sylwek"
Zainteresowane osoby kursem proszę o zgoszenie. Jeżeli będzie kilku chętnych, kurs zostanie zorganizowany w ustalonym terminie


Więc jaki to termin?
Bo jestem zainteresowany, ale nie jestem tak elastyczny czasowo jak studenci :P
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline Arbuz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
    • http://warmuz.eu
(Bez tematu)
« Odpowiedź #53 dnia: 09 Październik 2009, 15:39:28 »
Cytat: "kruczi"
ja jestem chętny :)

pozdrawiam

Cytuj (zaznaczone)
Warunki uczestnictwa w kursie:
ukończone 18 lat,
stopień Płetwonurka KDP/CMAS** (P2) lub równorzędne kwalifikacje innej organizacji.


Chęci to nie wszystko :P
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Arbuz »

Offline kruczi

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Październik 2009, 16:10:53 »
Cytat: "Arbuz"
Chęci to nie wszystko :P


spokojnie, wszystko jest na dobrej drodze
myślę że do końca października będę spełniał wszystkie wymogi :P

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez kruczi »
506 492 362

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #55 dnia: 09 Październik 2009, 16:41:18 »
halo, kurs jaskiniowy, posrod wszystkich specjalizacji dla "zwyklych smiertelnikow", jest jedna z najbardziej zaawansowanych, tak wiec robienie go troche na sile, ledwo spelniajac wymogi, ma ograniczony sens (choc oczywiscie nie jest zakazane i jezeli ktos ma ochote to ma prawo :))

wydaje mi sie, ze warto najpierw zdobyc odpowiednie doswiadczenie - a i sprzet odpowiedni by nie zawadzil :) - zeby w pelni skorzystac z zajec i dobrze opanowac wszystkie techniki bedace w programie... poza tym warto tez miec perspektywe pociagniecia tematu nurkowan jaskiniowych, bo jesli sie po kursie przynajmniej od czasu do czasu nie przecwiczy platania poreczowek itd., to i tak po pewnym czasie nabyte umiejetnosci pozostana tylko niewiele warta teoria...

moze nalezy popatrzec na cala impreze z tej perspektywy, zeby sie zmontowala jakas perspektywiczna ekipa, ktora bedzie mogla dalej sie rozwijac w tym kierunku...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #56 dnia: 09 Październik 2009, 20:57:12 »
Odpowiadając, min. kursantowi, który chciał zrobić SS1 w basenie i lecieć ze stopniami i kursami jeden za drugim, na pytanie dlaczego Staranaś, proponuję chociaż zapoznać się z tym: http://www.national-geographic.pl/artyk ... tarnawski/
Krzysiek dawniej był regularnym bywalcem naszego Klubu. Nie raz spał w magazynie obok gery na karimacie, robił wielkie sprzątania swojego sławnego busika mieszczącego sprzęt jaskiniowy własnej produkcji. To jego patenty są teraz w powszechnym użyciu jaskiniowym i noszą jego nazwę. Nie raz zabawiał dobrych kilka dni u nas i Bystrzaków. Przygotowywał się do maratonów górskich, kolejnych wypraw i eksploracji. Mieliśmy informacje z pierwszej ręki, gdy robił kolejne rekordy głębokości w jaskiniach. Przesiadywał w klubie do białego rana, a u Fabiana (naszego barmana) miał zawsze niezłą kreskę ;)
Ciężko go teraz złapać, czasy się zmieniają... Jego dokonania dobiegły już gdzie się dało. Nie wciskam Wam kursu u "jakiegoś tam" instruktora. Sam u niego ten kurs kiedyś robiłem. Naprawdę warto uzbroić się w cierpliwość. Może się uda. Dam znać niebawem co i jak.
pozdr.S
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline lukaszw28

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #57 dnia: 10 Październik 2009, 04:46:18 »
Ja i Artek zapytalismy teraz bo jak sie pazdziernik zaczal to zadnej wzmianki o kursie nie bylo , ilez mozna sie pytac o kurs ??
Majac jedynie informacje o niedostepnosci prowadzacego.

A z organizacja to jest poprostu masakra , moze by tak lepiej od razu :

Podac jeden konkretny termin kursu z miesiecznym wyprzedzeniem minimum, majac na uwadze wszystkich krabowiczow nie tylko tych obecnie studiujacych , a pracujacych w Polsce czy za granica.

Z drugiej strony za deklaracja kursanta powinny byc jakies konkretne posuniecia ,
kto chetny to zaliczka 50 % kasa na stol albo przelew na konto i wtedy mozna zrobic przykladowa liste,
najlepiej bezzwrotna zaliczka i konczy sie w ten sposob przedszkole a rozmawiamy o konkretach, chyba ze organizator znowu bedzie mydlil oczy dzieciom obiecujac sw.Mikolaja.

( nie dziwie sie ze WM1 nie doszedl do skutku jak sie ma tak posprzatane w głowie  ;
a moze co tygodniowa zmiana klimatu zaburza prawidlowe dokrwienie mózgu. )  ](*,)  ](*,)
 
 
Ps. Jak dla mnie SS1 i w basenie by sie dalo zrobic, przeprowadzajac te same cwiczenia na jego dnie co na platformie na zakrzowku i jest w tym jeszcze jakas wieksza filozofia ?!


Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez lukaszw28 »
Łukasz +353 858484820

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #58 dnia: 10 Październik 2009, 13:07:37 »
Cytat: "lukaszw28"
Z drugiej strony za deklaracja kursanta powinny byc jakies konkretne posuniecia ,
kto chetny to zaliczka 50 % kasa na stol albo przelew na konto i wtedy mozna zrobic przykladowa liste,

Od tej pory tak już jest. Nigdy wcześniej nie było problemu z takimi deklaracjami, problem pojawił się ostatnio. By nie zbaczać z tematu PJ1, zapraszam do dyskusji tutaj:
http://www.krab.agh.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=1928
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #59 dnia: 12 Październik 2009, 09:42:30 »
Hej,
Cytat: "killer"
zdobyc odpowiednie doswiadczenie - a i sprzet odpowiedni by nie zawadzil

Co do doświadczenia, to się zgadzam, ale podkreśliłbym, że chodzi mi o doświadczenie typu ogólne opływanie itp. a nie doświadczenie specjalistyczne. Ja np. na chwilę obecną robiłbym ten kurs w piance, bo o suchaczu muszę jeszcze świadomie pamiętać i przeszkadzał by mi.

A co do sprzętu.
Pamiętam poprzednią edycję tego kursu - podglądałem "wykład" o sprzęcie w sali kominkowej starej siedziby - sprzęt używany na tym kursie jest totalnie inny niż sprzęt, który teraz wykorzystujemy: butle w systemie side mount, "jackety/skrzydła" sklejone przez Starnawskiego z materaca (teraz chyba nazywają to Bat Wing), kołowroty z setkami metrów linki z gumami, ....
Nie sądzę, że trzeba mieć już jakiś sprzęt tego typu - uważam, że ten kurs ma pokazać jaki sprzęt jest używany w tego typu nurkowaniach i dopiero po takim kursie można świadomie kompletować żelastwo.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts