Autor Wątek: kurs PJ1  (Przeczytany 22542 razy)

Offline Martin

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
    • http://www.nurkomania.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Październik 2009, 12:24:35 »
Ostatnio wykonałem kilka zdjęć w znanej krakowskiej jaskini :)





A tak na marginesie szukam 1-2 osób na warsztaty nurkowania jaskiniowego na Zakrzówku.
Prowadzący Majki albo Kurek - termin listopad (weekend) cena 500-600zł
Wymagany twinset - nurkowanie według konfiguracji „Hogarthian”
Zainteresowanych proszę o kontakt na priva

Martin kontakt

Więcej zdjęć na stronie nurkowanie nocne
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Martin »

Offline majrobbi

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 679
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Październik 2009, 22:07:50 »
Jako, że miałem kilka sygnałów w tej sprawie wyjaśniam co następuje:

Wiem, że stage jest źle skonfigurowany.

Został on zmontowany na szybko przed nurem, a było już ciemnawo ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez majrobbi »
Robert M.
tel. 12-3982293
------------------------
Its a fact that the humans can\'t go without water for more than 3 days
<°))))>< - <°))))><

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
(Bez tematu)
« Odpowiedź #72 dnia: 19 Październik 2009, 00:54:33 »
Cytat: "Martin"
A tak na marginesie szukam 1-2 osób na warsztaty nurkowania jaskiniowego na Zakrzówku.Prowadzący Majki albo Kurek - termin listopad (weekend) cena 500-600zł
Wymagany twinset - nurkowanie według konfiguracji „Hogarthian”


tiaaa.. właśnie... już rok temu wymagania sprawiły że nie pojawiłam się na warsztatach u Majkiego  :(
ledwo suchacza spłacam, więc twin pewno nieprędko będzie..

chyba że ktoś chce się pozbyć twina 2x12 lekkie butle w rozsądnej cenie?

a na kurs jaskiniowy by Starnaś chętna też jestem oczywiście, ale on w USA na razie i chyba przed grudniem do naszego kraju nie zawita  :|
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
(Bez tematu)
« Odpowiedź #73 dnia: 19 Październik 2009, 09:58:36 »
Witam
Zupełnie nie mogę zrozumieć skąd u Was taki owczy pęd do nurkowań jaskiniowych.
Czy tak naprawdę ktoś z Was zamierza potem te jaskinie penetrować ?
Czy to tylko taka chwilowa moda ?
Jaskinie, te prawdiwe z zalanymi korytarzami, przeciskami i syfonami wymagają wielkich umiejętności i ciągłego doskonalenia nie są  więc łatwym celem nurkowych wypraw.
Wiele miejsc nurkowych oferowanych w centrach nurkowych to jakieś tam kilku czy kilkunastometrowe szczeliny i mniejsze czy wiiększe grotki, w których nurkowanie nie wymaga jakiś specjalnych jaskiniowych umiejetności.
Zawsze jednak przydają sie takie umiejetności jak doskonała pływalność czy chociażby pływanie w płetwach do tyłu.
W wielu szczelinach wręcz nie nalezy stosować żadnych poręczówek bo cofając się można się w nie zaplatać !
Proponowałbym raczej angażować swoje wysiłki i zainteresowania w kierunku szkoleń wrakowych czy mieszankowych z zestawami butlowymi i butlami bocznymi
Któż z Was nie chciałby zanurkować bezpiecznie ( jak Sylwek ) na wraku bombowca B17 na Visie ?
Do tego raczej Was namawiam bo taki jest obecnie kierunek rozwoju bardziej ambitnych nurkowań- głębokie wraki.
I nie koniecznie na Bałtyku gdzie woda zimna i mało przejżysta, ale sporo głębokich wraków czy grot na głębokościach poniżej 40m znajdziecie w Adriatyku czy Morzu Czerwonym gdzie woda ciepła i przejżysta.
Aby te miejsca zacząć bezpiecznie penetrować trzeba zacząć się szkolić w tym kierunku  by potem na wyjazdach chwalić się raczej certyfikatami wrakowym czy advanced nitrox.
Pozdrawiam i życzę miłych i bezpiecznych nurkowań  :niemalekko2:
Jacek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jackdiver »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
(Bez tematu)
« Odpowiedź #74 dnia: 19 Październik 2009, 10:33:40 »
Cytat: "jackdiver"
Zupełnie nie mogę zrozumieć skąd u Was taki owczy pęd do nurkowań jaskiniowych.
Czy tak naprawdę ktoś z Was zamierza potem te jaskinie penetrować ?
Czy to tylko taka chwilowa moda ?

chyba muszę odpowiedzieć.. oczywiście tylko za siebie, a zapewne będzie to odp. niestandardowa. :wink:
otóż.. wcale nie wiem czy zamierzam penetrować jaskinie, może właśnie wcale NIE !
jakoś jaskinie zawsze mnie najbardziej przerażały ze wszystkich typów nurkowań overhead i wcale nie rozumiałam cytując za Andrew Georgitsisem co ludzie widzą w "tej kupie mokrych kamieni"  :smt003

niemniej jednak coś na temat takiego nurkowania chciałabym się dowiedzieć, może właśnie dlatego że w najbliższej przyszłości nie mam ambitnych planów jaskiniowych na cave'y, full cave itp. itd.
PJ1 daje jakiś taki ogląd, wstęp za w miarę przystępną cenę i jeszcze jeśli miałby ten kurs prowadzić Krzysiek Starnawski, którego widuję czasem w Jastarni a czasem w Zakopanem i owszem, sprawia wrażenie człowieka okrutnie zalatanego, ale chyba też bardzo w porządku :)
co nie znaczy że nie ma paru innych świetnych instruktorów, którzy mogliby poprowadzić taki kurs.. "rozglądałeś" się Sylwek?

co do kursu Adv.EAN czy też podobnych PN2 to... b chętnie ale narazie nie tylko umiejętności ale głównie brak sprzętu mnie od tego dzieli.
wiem jaki sprzęt potrzebny, ale trochę czasu minie nim go skompletuję i wolałabym dopiero wtedy zrobić takowy kurs, bo i tak nie wykorzystam na nurze butli stage, jeśli ich po prostu nie mam :(
sprzętu jaskiniowego też nie mam, ale nie mam też o nim pojęcia, więc myślę że takie PJ1 wniosło by wiele w moją "edukację nurkową" i pewno też wielu innych osób zainteresowanych tym kursem, którzy o jaskiniach słyszeli to i owo, ale na pewno nie za dużo.
może pozwoli to komuś złapać jaskiniowego bakcyla?
a może wręcz przeciwnie?

niemniej jednak Jacku - słuszna uwaga. myślę że zawsze nim zrobi się jakiś kurs, należy się zastanowić "po co?". // bardzo antykomercyjna uwaga :okk:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline ARTUR

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: Technical Cave Instructor / M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #75 dnia: 19 Październik 2009, 16:52:54 »
Cytat: "jackdiver"
Witam
Zupełnie nie mogę zrozumieć skąd u Was taki owczy pęd do nurkowań jaskiniowych.
Czy tak naprawdę ktoś z Was zamierza potem te jaskinie penetrować ?
Czy to tylko taka chwilowa moda ?


Siema!
A tam, sporo umiejetnosci wyniesionych z tego kursu o czym mowil juz Sylwek, przydaje sie w zyciu codzinnym (tzn. nurkowaniu  :lol:

Oczywiscie nie neguje Twoich propozycji kursowych i kierunku rozwoju w nurkowaniu! bo to jak najbardziej przydatne jest w praktyce.

Mnie ciagnie w kierunku nurkowania jaskiniowego od WIELU lat i nie ma w tym zadnej mody, wrecz za nia nie podazam.
Obecnie spora frajde sprawia mi taternictwo jaskiniowe, wiec wiem czym pachna jaskinie i wiem w co sie pcham.

Szczegolnie interesowal by mnie kurs w wersji francuskiej. I bez "trimixowdupixow"  :wink:  bo nie o glebokosci w jaskiniach mi obecnie chodzi.

Serdecznie pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez ARTUR »
nie sprzęt lecz chęć szczera czyni z ciebie divera

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
(Bez tematu)
« Odpowiedź #76 dnia: 20 Październik 2009, 10:04:38 »
Cytat: "ARTUR"
A tam, sporo umiejetnosci wyniesionych z tego kursu o czym mowil juz Sylwek, przydaje sie w zyciu codzinnym (tzn. nurkowaniu  :lol:
Chyba odwrotnie. Sporo umiejętności zdobytych w kursach nurkowych przydaje się w nurkowaniu jaskiniowym. Chociażby takie ćwiczenia jak: posługiwanie się poręczówką i kołowrotkiem w szkoleniu wrakowym czy podlodowym, puszczanie bojki ze szpulki, nurkowania nocne, doskonała pływalność w każdej konfiguracji sprzętowej, pływanie do tyłu w płetwach itp. itd.
Nie sądzę żeby osoba nie potrafiąca wcześniej wykonywać dobrze w/w umiejętności została nagle dobrym nurkiem jaskiniowym po dwudniowym kursie na Zakrzówku
Cytat: "ARTUR"
Mnie ciagnie w kierunku nurkowania jaskiniowego od WIELU lat i nie ma w tym zadnej mody, wrecz za nia nie podazam.
Obecnie spora frajde sprawia mi taternictwo jaskiniowe, wiec wiem czym pachna jaskinie i wiem w co sie pcham.

I to pochwalam. Tylko interesowanie się tymi dwoma dziedzinami sportu czy rekreacji może dać Ci oczekiwane rezultaty i zadowolenie
Pozdrawiam Jacek  8)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jackdiver »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl

Offline Cyborg

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Październik 2009, 21:50:53 »
No i wyszło, gdzie się Starnaś podziewał:
http://www.frogmen.pl/index.php?option= ... &Itemid=28
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Cyborg »
Quo non descendam?
„Jeżeli o 10tej rano pijesz rum to nie oznacza, że jesteś alkoholikiem, tylko piratem!” (Sentencja na ścianie w jednym z pubów w Kownie)

Offline Maver

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #78 dnia: 23 Październik 2009, 12:17:20 »
a mnie tak zastanawia jak oni są pod wodą bijąc te rekordy siedząc po te 10h czy iles tam h to oni cos tam jedzą?:) albo piją? czy oni tam jakies cewniki przypięte mają czy jak to jest?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Maver »

Offline Arbuz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
    • http://warmuz.eu
(Bez tematu)
« Odpowiedź #79 dnia: 23 Październik 2009, 12:32:13 »
Cytat: "Maver"
a mnie tak zastanawia jak oni są pod wodą bijąc te rekordy siedząc po te 10h czy iles tam h to oni cos tam jedzą?:) albo piją? czy oni tam jakies cewniki przypięte mają czy jak to jest?


obieg zamknięty  :P
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Arbuz »