Autor Wątek: Obóz szkoleniowy w Chorwacji  (Przeczytany 17245 razy)

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Styczeń 2009, 12:53:44 »
Cytat: "moris"
Oczywiście to moja opinia

Z mojej strony też takie luźne przemyślenia, a nie kategoryczne stwierdzenie. W sumie samo "dostanie w d..." też nikogo nie nauczy nurkować.

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Styczeń 2009, 13:47:23 »
Cytat: "Tomek Tatar"
W sumie samo "dostanie w d..."


jasne, ze nie, ale generalnie chyba latwiej przestawic sie z trudniejszych warunkow na latwiejsze (w duzym uproszczeniu, bo w Chorwacji jest cieplo i przejrzyscie, ale za to na przyklad zdarzaja sie prady, sieci, nurkowanie przy scianie gdzie "konca nie widac", a na naszych jeziorach wieksze glebokosci na kursie trzeba wyzebrac, bo niewiele jest akwenow nadajacych sie do szkolenia o glebokosci 50+ itd.), niz w druga strone... to jak z jezdzeniem samochodem, jak ktos sie nauczy jezdzic po sniegu z zaparowana szyba, to raczej sobie poradzi w sloneczne letnie popoludnie na rownym, czarnym asfalcie, a w druga strone niekoniecznie...

abstrahujac od kwestii czystko szkoleniowych, to obawiam sie, ze taki oboz na plazy w Chorwacji straci sporo ze swego uroku, bo nawet jak ludzie psiocza, ze leje i pianki ciagle mokre, to potem te obozy dobrze wspominaja... :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Styczeń 2009, 17:59:23 »
Powiem tak : moim skromnym zdanie warunki panujące na Zakrzówku w okresie letnim niewiele odbiegają od warunków w Chorwacji. Widoczność przy sprzyjających warunkach  podobna, różnica w  temperaturze wody zwłaszcza w zasięgu kursu P1  nie zbyt wielka. Jasne ze na obozie w Łagowie czy Insku widoczność była gorsza ale jak wszyscy wiemy nie ma takich elementów jak prądy (wszechobecne w Chorwacji) czy falowania które podczas mojego pierwszego wyjazdu po kursie P1 działało mocno stresująco.
Kurs P1 sam w sobie jest wystarczająco stresogenny i wcale nie uważam ze kursanci musza się stresować zerowa widocznością  i niska temperaturą biorąc pod uwagę szczelność klubowych pianek i gołe stopy w płetwach kaloszowych. Wydaje mi się ze celem kursu P1 jest opanowanie sprzętu oraz pływalności co w sprzyjającym otoczeniu może dąć o wiele lepsze efekty. Doświadczenia nabiorą po kursie pod czujnym okiem bardziej doświadczonych kolegów
Co  do kursu P2 to myślę ze gdybym go odbył na Chorwacji to moje teraźniejsze umiejętności nie odbiegały by w żadnym stopniu od tych uzyskanych w naszych wodach. Różnica prawdopodobnie polegała by na tym ze nie musiałbym używać latarki (poniżej 20 metrów) i ilość czasu przeznaczonego na wykonanie ćwiczeń byłaby  niewspółmiernie większa dzięki warunkom termicznym na 30 i 40 metrach.
Ogólnie jestem ZA i UWAŻAM ze osoby robiące kurs na Chorwacji NIE będą gorzej wyszkoleni niż Ci którzy ukończą go w Polsce.
Dodatkowym atutem takiego obozu będzie gwarantowana pogoda a przynajmniej temperatura co jak wiemy zwłaszcza po Łagowie 2007 oraz częściowo Ińsku 2008 jest dość ważnym elementem wpływającym na komfort szkolenia
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez PabloSz1970 »

PabloSz1970

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Styczeń 2009, 09:03:43 »
Czy ktos mi wytlumaczy dlaczego w klubie z conajmniej 200 czlonkami i przy prawie 400 wejsciach na temat udzial w ankiecie wzielo 11 osob
Miłosz nie po to wstawil tu ankiete zebyscie mogli sobie jedznie poczytac tylko po to zeby sie zorientowac jakie byloby zainteresowanie takim obozem i czy ma podejmowac zwiazany z tym trud organizacyjny )uwierzcie ze zorganizowanie takiego obozu wymaga naprawde wiele pracy i zaangazowania kilku osob
Wiec uprzejmie prosze kazdego odwiedzajacego ten temat o odrobine wysilku i wcisniecie guzika w ankiecie znajdujacego sie na górze  za TAK lub NIE i ewentualnie o wypowiedz

Apel do uczestnikow kursów P0 - drodzy Państwo to obóz w duzej mierze dla Was i jak widac macie w tej sprawie sporo do powiedzenia wiec zachecam do głosowania

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2009, 10:53:21 wysłana przez PabloSz1970 »

Offline martaz25

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 416
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Styczeń 2009, 10:18:53 »
Cytat: "PabloSz1970"
Czy ktos mi wytlumaczy dlaczego w klubie z conajmniej 200 czlonkami i przy prawie 400 wejsciach na temat udzial w ankiecie wzielo 11 osob

Zauważ, że ci członkowie i zarejestrowani to w większości osoby już po jakiś kursach i starzy wyjadacze :) a ta ankieta jest skierowana przede wszystkim do P0 bo to ich jest najwięcej na obozach. Mój głos będzie akurat mało znaczący,a nawet niewskazany. Zapraszam natomiast do głosowania wszystkie P0 i tych wszystkich, którzy zamierzają w tym roku wybrać się na obóz w celu zrobienia kursu czy jako rekreacja.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez martaz25 »

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Styczeń 2009, 10:30:42 »
Cytat: "martaz25"
Cytat: "PabloSz1970"
Czy ktos mi wytlumaczy dlaczego w klubie z conajmniej 200 czlonkami i przy prawie 400 wejsciach na temat udzial w ankiecie wzielo 11 osob
Zauważ, że ci członkowie i zarejestrowani to w większości osoby już po jakiś kursach i starzy wyjadacze :) a ta ankieta jest skierowana przede wszystkim do P0 bo to ich jest najwięcej na obozach.

No to jesteśmy trochę w kropce, bo większość "zerówkowiczów" nie wie jak jest na 20 m w Polsce i w Chorwacji. Nie wie jaki jest komfort cieplny po 30 minutach nurkowania pod termokliną... Na obecnym etapie najbardziej reprezentatywne będą głosy kandydatów na P2 i P3 (i to może ich zebrało się 11).

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline moris

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Styczeń 2009, 12:28:57 »
Kliknąłem TAK, mimo wcześniej zgłoszonych obiekcji zwłaszcza,  że w tym roku pojechałbym w celach czysto rekreacyjno - doszkalających.  :mrgreen:  Był to 13 głos, mam nadzieję, że nie pechowy... ](*,)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez moris »

Offline Agusia

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Styczeń 2009, 12:56:25 »
no... przeczekałam trzynastkę Mietka (nie to żebym była przesądna ;) ) i też kliknęłam na TAK, aczkolwiek w tym roku to nie wiem czy się wybierzemy z przyczyn..no powiedzmy.. obiektywnych.... :)
Ale na pewno, biorąc pod uwagę, że czeka mnie mam nadzieję zrobienie P2, wolałabym to robić w Chorwacji.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Agusia »
\"Nikogo nie można nazwać człowiekiem szczęśliwym przed śmiercią\"
SOLON

Offline gibil

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Styczeń 2009, 13:01:59 »
Ja również - zgadzam się z Agą
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez gibil »

Offline Arbuz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
    • http://warmuz.eu
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Styczeń 2009, 13:04:23 »
Cytat: "Agusia"
Ale na pewno, biorąc pod uwagę, że czeka mnie mam nadzieję zrobienie P2, wolałabym to robić w Chorwacji.


ja tez :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Arbuz »