Autor Wątek: Obóz szkoleniowy w Chorwacji  (Przeczytany 17167 razy)

Offline miłosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 870
    • Zobacz profil
Obóz szkoleniowy w Chorwacji
« dnia: 11 Styczeń 2009, 22:35:54 »
Witam, chciałem poddać pod głosowanie i debatę temat zorganizowania obozu za granicą.
Mam tu na myśli Chorwację (początek lipca). Chciałbym poznać Wasze zdanie i opinie na ten temat. Mamy możliwość zorganizowania obozu szkoleniowego na wszystkie stopnie, tzn. P1, P2 oraz P3. Oczywiście wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami (rzędu 400-500 zł). Jak wiemy jednak, mielibyście możliwość odbycia nurkowań szkoleniowych w wodach o nieporównywalnie lepszych warunkach (przejrzystość, temperatura, bogate życie pod wodą, rafy koralowe).

Czekam na opinie i Wasze zdanie

Pozdrawiam gorąco
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez miłosz »
Swim, Dive or Die!!!

Offline madzienka

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 141
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2009, 23:01:09 »
No dobrze, a to 500 zł to byłoby do samego kursu, tak?? Czyli np. P2 kosztowałaby ok 1100-1200 no i trzeba jeszcze oprócz tego liczyć dojazd, zakwaterowanie i wyżywienie, tak jak na normalnym kursie?
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2009, 23:03:14 wysłana przez madzienka »

Offline moris

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2009, 23:01:38 »
Witaj Panie Prezesie =D>

Z mojego punktu widzenia taki wyjazd jak najbardziej, zwłaszcza, że w tym roku muszę sie opływać po P2 i chętnie zrobię to na takim wyjeździe, a i rodzinkę chętnie zabrałbym =D>
Z punktu widzenia kursantów (zwłaszcza P1) uważam jednak, że szkolenie podstawowe lepiej jest zorganizować w warunkach trudniejszych, czyli u nas w kraju. :mrgreen: , ponieważ ewentualne później pływanie w naszych rodzimych "ciepłych " i "czystych" wodach może im sprawić pewne frustracje  :mrgreen:  ](*,)  :mrgreen:

Zdaję sobie sprawę, że może sie narażam chętnym na kurs w lepszych warunkach, ale wspominając swoje oba kursy robione w Łagowie  i Ińsku po czasie uważam, że nie żałuję tych trudniejszych warunków - w końcu mogliśmy zobaczyć jak jest na 20, 30 i 40 metrach w PL (czyli - zimno, ciemno)  pod okiem i opieką instruktorów. Lepsze to niż zderzenie sie z rzeczywistością bez nich. Nawet 20 metrów w Chorwacji i Polsce  to zupełnie różne nurkowania. Nurki późniejsze w Egipcie wydawały się bajecznie proste, gdy wszędzie dokoła widocznośc na 30 metrów, nie czuć tak głębokości i zimna (ciepła). Odwrotnie może nie być tak różowo
I jeszcze jedno - co wtedy z chrzstem????? jak nas odbiorą jako niecywilizowanych ludzi?? :mrgreen:  :twisted:
Podsumowując - rekreacyjnie i na P3 - rewelacja, niższe stopnie - tu mam wątpliwości
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez moris »

Offline miłosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 870
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2009, 23:13:38 »
Magda:
Jakby to powiedzieć ta kwota jest już sumaryczna, tzn. zrobiliśmy wyliczenie kosztów kursu tegorocznego w Ińsku, tj. ceny kursu, kosztów dojazdu, wyżywienia oraz zakwaterowania jakie musieliście ponieść. Następnie zrobiliśmy wstępny bilans organizacji takiego kursu w Chorwacji (licząc wszystkie koszty jak wyżej) i ta kwota jest różnicą(czysto wstępną).

Mietek:
Ten wyjazd byłby głównie obozem szkoleniowym,a nie wyjazdem klubowym. Oczywiście byłaby tam możliwość zrobienia nurkowań międzystopniowych, lecz początkiem czerwca planujemy główną wyprawę klubową, prawdpodobnie również Chorwacja, gdzie będziesz miał możliwość opływania się, a szykują się na prawdę ciekawe nurkowiska.... :wink:
Na razie nie zapeszam, szczegóły wkrótce.... :!:  :!:  :!:

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez miłosz »
Swim, Dive or Die!!!

Offline moris

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2009, 23:21:04 »
Rozumiem. Do tej pory obozy były jednak okazją do rozmów, spotkań rekreacji i kursantów - według mnie sporo wnosiły. Nie wiem, czy w przypadku dwóch obozów w Chorwacji na obozie kursowym będzie jeszcze taka atmosfera i taka ekipa. Początek czerwca dla mnie niestety nie brzmi zbyt korzystnie, choć nie kojarzę jak wygląda plan semestru letniego.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez moris »

Offline madzienka

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 141
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń 2009, 07:30:27 »
Dzieki Ci Miłoszu za to wyjasnienie  :wink:  toż to dla mnie rewelacja... ja się piszę..  :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez madzienka »

Offline iska

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 274
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Styczeń 2009, 09:09:08 »
Jako osoba kursowo-niezaineresowana (;)) muszę przyznać, że taki wyjazd to świetny  pomysł, o ile zgadzam się z Morisem co do kursu P1, że nie ma to jak nasze zimne i ciemne wody na dobry początek przygody nurkowej, o tyle reszta kursów brzmi doprawdy zachęcająco i moim zdaniem nie ma co się zastanawiać!!!500zł dopłaty to żaden koszt za taki wyjazd szkoleniowy!
(fakt, że na 40 m juz nie będzie klaustrofobicznie, mrocznie i jakże niesamowicie;)
Pozdrawiam i serdecznie polecam ewentualnym zaiteresowanym;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez iska »

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Styczeń 2009, 10:35:03 »
Cytat: "miłosz"
rafy koralowe
Trochę przesadziłeś... :D

Cytat: "moris"
i na P3 - rewelacja, niższe stopnie - tu mam wątpliwości

A ja myślę, że pod kątem szkoleniowym właśnie najprędzej P1 może się sobie szkolić w Chorwacji. A największe wątpliwości mam właśnie odnośnie P3, bo uzyskują uprawnienia do prowadzenia grup. Pytanie właśnie czy w każdych warunkach, czy tak jak w innych organizacjach powinien obowiązywać zapis "w takich samych lub lepszych warunkach jak na kursie"?

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Styczeń 2009, 10:48:13 »
zgadzam sie z Tomkiem, na P1 robi sie podstawy i pierwsze kroki w Wielki Blekit, wiec komfort psychiczny jest wazny, zeby kursanci czuli sie w miare pewnie i nie zrazili na wejsciu do calej idei przez to, ze jest zimno, nic nie widac, a po wyjsciu z wody leje deszcz i codziennie ubiera sie mokra pianke, ale na wyzsze stopnie trzeba dostac solidnie w d... zeby byc przygotowanym na trudniejsze warunki i niestandardowe scenariusze...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline moris

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Styczeń 2009, 12:38:30 »
Pewnie macie i rację, ale osobiście nie za bardzo chciałbym wchodzić w Polsce w parze do wody z osobą świeżo po kursie w ciepłych wodach - a przynajmniej chciałbym o tym wiedzieć.  Tu chyba jeszcze bardziej, Tomku, przydałby się zapis "w warunkach równych lub lepszych od tych na kursie" - zresztą taki zapis odnalazłem w materiałach z wykładów na P1 - prezentacja dostepna na stronie Kraba. Coprawda na kolejnym slajdzie jest wzmianka, że jeśli te warunki różnią się od kursowych to wymagane jest "omówienie" przez nurka lidera, ale .........

Oczywiście to moja opinia, chętnie na tako obóz i tak pojadę - w tym roku jako rekreacja
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez moris »