Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Cyborg

Strony: 1 [2] 3 4 ... 32
11
Hej!
Podbijam temat. Nie tylko można głosować każdego dnia ale też TRZEBA, bo wygląda na to że wyniki z każdego dnia liczą się osobno. W tym rankingu liczą się tylko 2 osoby: Starmaś i jakaś biegaczka po górach - Mira Rai. Reszta ma poparcie w okolicy 0%. Starnaś momentami wysuwa się na prowadzenie, ale głownie ląduje na "zaszczytnym" ;-) 2gim miejscu. Tak więc realne szanse na zwycięstwo są.
Teraz pytanie po co. Jak znam Starnasia, to taki tytuł osobiście ma serdecznie i głęboko w ... Ale na pewno pomógł by mu w zdobywaniu kasy od sponsorów, której trzeba sporo na kolejne niesamowite eksploracje.

12
Hej
National Geographic, ten oryginalny, hamerykański, nie edycja polska nominował naszego Krzysztofa Starnawskiego do tytułu "Podróżnik roku 2016" w towarzystwie 10 innych podróżników z całego Świata.
http://turystyka.wp.pl/title,Krzysztof-Starnawski-Polak-nominowany-do-tytulu-Podroznika-Roku-2016,wid,18574433,wiadomosc.html
Żeby dostał ten tytuł trzeba na niego głosować do 16 grudnia na stronie: http://www.nationalgeographic.com/adventure/adventurers-of-the-year/
Podobno głosować można codziennie. Na razie jest na 2gim miejscu!
Uwaga - głosowanie nie działa na przeglądarce IE.

13
http://www.tvn24.pl/14-godzin-w-oceanie-ratownicy-odnalezli-dryfujacego-nurka,689923,s.html
"Płetwonurek z Australii był poszukiwany przez ponad 14 godzin przez służby ratunkowe po tym, jak nie wrócił do portu. Ratownicy twierdzą, że jego poszukiwanie przypominało szukanie igły w stogu siana. Wypatrzyli go ze śmigłowca niemal w ostatnich chwili przed powrotem do bazy."

14
Szkolenia / Odp: Zajęcia basenowe 2016/2017
« dnia: 05 Listopad 2016, 20:06:23 »
Darku nie pasuje Ci prowadzący?
No, jak by Ci to powiedzieć... :-P

A tak na serio, to te zajęcia kolidują z free, w których chciałem uczestniczyć.

15
Szkolenia / Odp: Zajęcia basenowe 2016/2017
« dnia: 03 Listopad 2016, 23:23:07 »
Hej, czy ktoś z grupy średnio zaawansowanej (stopniowej) poniedziałek-środa nie chce się zamienić na dodatkową grupę poniedziałek-czwartek o 19:15? To luksusowa grupa: zapisanych jest tylko 10 osób, z czego dzisiaj było raptem 6.

16
Łowiectwo podwodne / Odp: Ciekawa pozycja - Kusza z drewna
« dnia: 03 Listopad 2016, 23:01:14 »
Myślę, ze to kwestia tradycji i dobrego smaku. Polowanie z kuszą zaczęło się i przez wieki było kultywowane właśnie w takich przejrzystych, otwartych wodach. Drewno na początku było jedynym dostępnym materiałem no i obrobić go było można prymitywnymi metodami. Drewno też pięknie pracuje i ma swoją klasę.
W momencie gdy stał się to sport prawie powszechny rzuciły się duże firmy, które drewnem nie były zainteresowane ze względu na koszty obróbki i jego kapryśność - pozostały tylko małe manufaktury. Doszło też do rozszerzenia możliwych akwenów, na których się poluje - teraz poluje się w każdej większej kałuży z wodą o takiej-sobie przejrzystości. Przy mało przejrzystej wodzie trzeba stosować krótsze kusze - wszystko musi być bardziej upakowane i przydają się nowe materiały.
W ogóle przy krótszych kuszach lepiej sprawdzają się kusze pneumatyczne, które nie sposób zrobić z drewna. Przy dłuższych kuszach króluje naciąg gumowy, jak w tej drewnianej, chociaż są wyjątki - taki ukraiński Pelengas produkuje kusze pneumatyczne o długości ponad 1m do polowań w wodach otwartych.

17
Łowiectwo podwodne / Odp: Ciekawa pozycja - Kusza z drewna
« dnia: 28 Październik 2016, 16:01:50 »
Do polowań w wodzie otwartej, o dużej przejrzystości stosuje się prawie wyłącznie takie właśnie, drewniane kusze.

18
Łowiectwo podwodne / Odp: Ciekawa pozycja - Kusza z drewna
« dnia: 27 Październik 2016, 22:34:25 »
czy taki sprzęt ma rację bytu po za wystawą w warunkach łowieckich?
Ale co masz na myśli? Wymogi prawne spełnia.

19
Ja się piszę

Strony: 1 [2] 3 4 ... 32