Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Ramin

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11
91
Aktualności /
« dnia: 24 Listopad 2009, 21:17:13 »
Cytat: "Tomek Tatar"
Czyli to jednak kluczowa zmiana klubu, a nie tylko formalno-prawna?
Może źle się wyraziłem, bo słowo "biznes" jest dość obszerne. Klub może prowadzić działalność gospodarczą tylko w celach pozyskania funduszy na realizację celów statutowych.

jackdiver- zgadzam się z Tobą co do formy przeprowadzonych zmian. Prawdopodobnie były one zbyt szybkie, a sama debata po głosowaniu była (w sensie prawnym) bezsensowna, bo decyzja już zapadła. Jednak nigdzie Zarząd nie przekroczył swoich uprawnień, bo kworum stanowiły osoby, które przyszły. Nigdzie nie ma formalnego wymogu zgłoszenia odpowiednio wcześniej chęci przeprowadzenia zmian w statucie- to jest tylko kwestia dobrego taktu i ewentualnie utartej tradycji (o ile taka jest).

92
Aktualności /
« dnia: 24 Listopad 2009, 00:10:13 »
Cytat: "majrobbi"
wiedzę z zakresu prowadzenia biznesu (a kiedyś klubu)... Dzięki ich doświadczeniu możemy uniknąć lub ograniczyć błędne decyzje.
Organizacja Pożytku Publicznego w swej nazwie jak i idei daleka jest od prowadzenia biznesu, dlatego ich doświadczenie z pewnością jest cenne, ale nie dla organizacji jaką stał się Krab.

Cytat: "majrobbi"
W interesie nas wszyskich jest uniknięcie sytuacji, w której garstka osób (w większości z niewielkim stażem w klubie) przegłosowuje decyzje istotne (wg mnie) dla działalności klubu.
Na tym polega system przedstawicielski, że pewne uprawnienia delegujemy grupie osób, której ufamy, że są na tyle kompetentne by sprawować powierzone im funkcje. Dlatego konieczność konsultacji takich decyzji z osobami nie będącymi w zarządzie podważa tą idee. Owszem, mogą to zrobić, ale nie muszą. A jednocześnie argument "w większości z niewielkim stażem w klubie" nie ma nic do rzeczy. "Młodzi" niejednokrotnie wnoszą więcej przez swoją świeżość, niż "stary beton", który popadł w marazm i jest niezdolny do wyznaczenia nowego kierunku.

Cytat: "jackdiver"
dowiedzieli się jak dużo to będzie wymagało tzw. papierkowości i biurokracji to dali spokój.
Może warto zasięgnąć opinii kogoś kto pracuje w takiej organizacji i spytać jak to wygląda od podszewki a nie ulegać urokom demokracji.

Jeżeli chcesz pozyskiwać jakieś granty z UE czy innych organizacji- tak, robota papierkowa jest wymagana i jest znacząca. Musisz przedstawiać plany, harmonogramy, kosztorysy, rozliczenia finansowe, pisać wnioski, odwołania. Jednak korzyści płynące od fundatorów (które średnio wynoszą od 40 do 70% kwoty potrzebnej do realizacji konkretnego przedsięwzięcia) rekompensują wymagany trud. Zwłaszcza, że obecnie bardzo popularna stała się forma tzw. społecznej odpowiedzialności, czyli dofinansowywania inicjatyw związanych z promocją kultury, sportu, ochrony środowiska (tutaj to mają nawet hopla) oraz działalności charytatywnej. Taką działalność prowadzi praktycznie każda większa korporacja transnarodowa działająca na rynku polskim (telekomunikacja, IBM, konsorcja paliwowe, banki), bo chcą budować pozytywny pijar. Jeżeli jednak nie chcesz pozyskiwać dotacji- to nic się nie zmienia poza tym, że możesz odprowadzać 1% podczas rozliczania z fiskusem.

93
Hajdpark /
« dnia: 04 Listopad 2009, 21:30:54 »
Sprawa z pewnością bardzo ważna dla nurków, ale mnie akurat bardziej fascynuje technika działania Krakena. Gdy pojawia się jakiś problem (śmieci, niekorzystna uchwała) to nagle ta organizacja odwołuje się do pięknej i szczytnej wartości jaką jest solidarność w tym wypadku nurkowa. Czytając ten tekst mam wrażenie, że następuje również "przeniesienie własności" w stosunku do Zakrzówka, który nagle stają się wspólny a nie Krakenowy. Gdy natomiast problem zostanie zażegnany, to znowu mamy Krakena, Kraba i 20zł za wjazd.

94
Szkolenia /
« dnia: 23 Lipiec 2009, 17:32:20 »
Ja byłbym chętny, ale zależnie od kosztu

95
Szkolenia /
« dnia: 22 Czerwiec 2009, 16:29:44 »
Jaka tam jest najbliższa stacja kolejowa? Gdy wyszukuje przez neta połączeń to w ogóle nie ma stacji Łagów. Czy po prostu lepiej jechać na Zieloną Górę a potem jakimś autobusem czy stopem dostać się dalej?

96
Szkolenia /
« dnia: 30 Kwiecień 2009, 04:44:15 »
Dobra powiem tak- jak ktoś miał większy styk z żeglarstwem (tzn, że nie robił tylko za balast albo ciągnął szota jak się mu powiedziało) to wyrobienie żeglarza jachtowego będzie tylko formalnością i można zrobić to gdziekolwiek, bo wymagania na ten stopień nie są szczególnie wygórowane. Bynajmniej nie chce dzielić żeglarzy ze względu na to gdzie kto zdawał patent. Po prostu miałem styk z dwoma żeglarzami którzy robili w Krakowie (robili=pływali) i zarówno jeden jak i drugi nie zwracali uwagi nie inne łodzie, mieli problemy ze stosowaniem zasad pierwszeństwa i nie potrafili czytać znaków.

97
Hajdpark /
« dnia: 29 Kwiecień 2009, 00:47:08 »
Matura z polskiego  :mrgreen:  :mrgreen:

98
Szkolenia /
« dnia: 28 Kwiecień 2009, 10:57:06 »
Cytat: "Tomek Tatar"
Co do innej pary kaloszy, to i tak nie poznasz na kursie wszystkich możliwych akwenów - kurs uczy pływania, a nie pływania po danym akwenie. Tak jak po kursie prawa jazdy nie powinna stanowić problemu przesiadka do innego samochodu

Jasne, technika pływania jest ta sama, lecz przez pływanie na większych jeziorach, gdzie są często silniejsze wiatry oraz jest bardziej tłocznie na pewno będziesz łatwiej się odnajdywał w innych sytuacjach. To jak jakbyś zdał prawko w jakiejś wsi- w dużym mieście też pojedziesz, ale będziesz miał z początku problemy z ogarnięciem wszystkiego. Tyle, że w przeciwieństwie do prawka, patentu nie będziesz używał tak często w związku z tym okres "z początku" może się wydłużyć

99
Szkolenia /
« dnia: 28 Kwiecień 2009, 00:46:55 »
Nie polecam robienia w Krk. Jak zrobisz patent to i tak nie będziesz pływał tutaj, ale na Mazurach, Solinie albo Żywieckim a to jest inna para kaloszy. Jedną z tańszych ofert zawsze dawał Polski Związek Żeglarski, ze względu na to, że uczyli (nie wiem jak jest teraz, może zakupili coś ciekawszego) na starych krypach. Ale po ich kursie podobno nawet można wannę zwodować i da radę :wink:

Co do kursu sternika motorowodnego- ile trwa kurs? To są jakieś weekendowe spotkania czy jak?

100
Hajdpark /
« dnia: 27 Kwiecień 2009, 01:08:05 »
The latest poll taken by the Government asked people who live in Ireland if they think Polish immigration is a serious problem:

    23% of respondents answered: Yes, it is a serious problem.
    77% of respondents answered: Absolutnie żaden. To nie jest poważna kwestia.Idą dwa koty przez pustynię, nagle jeden mówi do drugiego:
-Stary, nie ogarniam tej kuwety :mrgreen:

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11