Autor Wątek: Ale jaja cd.  (Przeczytany 287799 razy)

Offline kruczi

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #660 dnia: 08 Listopad 2010, 23:52:53 »
Cytat: "ZAAN"
Cytat: "kruczi"
Cytat: "killer"
Nowa atrakcja do zobaczenia przy okazji obozu w Łagowie  :smt003

Kruczi ja rozumiem, że Ty antyklerykał jesteś, ale nie musisz się uzewnętrzniać z tym w każdym temacie  :smt003
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez kruczi »
506 492 362

Offline Cyborg

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #661 dnia: 09 Listopad 2010, 08:22:36 »
Cytat: "ZAAN"
Prywatna działka, prywatne pieniądze, co komu do tego.

Działka może i prywatna, ale okolica, z której TO widać już nie.
Wolnośc jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna drugiego.
Powinien działać jakiś Plan Zagospodarowania, Nadzór Architektoniczny, itp. Chyba, że przemycili To jako element "małej" architektury  :mrgreen:  
Puki co, świadczy to tylko o ogromnej pustce ludzi, którzy przyczynili się do postawienia tego czegoś. Ale z drugiej strony ciekawy przykład, jak duży pierwiastek pogaństwa wciąż funkcjonuje w świadomości ludzi.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Cyborg »
Quo non descendam?
„Jeżeli o 10tej rano pijesz rum to nie oznacza, że jesteś alkoholikiem, tylko piratem!” (Sentencja na ścianie w jednym z pubów w Kownie)

Offline ZAAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • BHP Niedzielscy
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #662 dnia: 09 Listopad 2010, 11:06:01 »
Cytat: "Cyborg"
Puki co, świadczy to tylko o ogromnej pustce ludzi, którzy przyczynili się do postawienia tego czegoś. Ale z drugiej strony ciekawy przykład, jak duży pierwiastek pogaństwa wciąż funkcjonuje w świadomości ludzi.


Tak, masz rację, czuję się ogromnie pusty. Tak, czuję w sobie ten pierwiastek pogaństwa, który zobrazował się w powstaniu tego pomnika. Pomnika ku czci Boga, który XX wieków temu umarł na krzyżu, co jest prawdą wiary dla każdego chrześcijanina. Przyznaję że przyczyniłem się do powstania tego pomnika, no i co? Z ciemnogrodu jestem czy jak? Zacofany ze mnie moher? No nijak do mnie nie pasuje, to pewnie wariat.

Na tym forum szanujemy swoje światopoglądy i uczucia religijne. Dlatego epatowanie antyklerykalizmem drażni niektórych (m.in. mnie), bo depta wartości części osób.  Nikt na forum nie wpycha społecznego nauczania Kościoła, więc tym samym proszę o powstrzymanie się od komentarzy drugą stronę. Szanujmy się. W klubie są różni ludzie o różnej wrażliwości. Możemy się śmiać z wielu rzeczy, ale są pewne strefy uderzać nie wypada, taką strefą jest m.in. religia.

Do qbeu i Arbuz:
"Obciach" ciekawi mnie dla kogo? Obciach, bo ktoś powie, że w Świebodzinie stoi najwyższy pomnik Chrystusa Króla na świecie? Nie rozumiem. Gdzie jest ten obciach? Z czego on ma wynikać?
"Takie badziewie"? Pewnie lepiej gdyby Jezus miał irokeza, był w szortach z jointem w gębie? Pytam, jak miałby wyglądać pomnik religijny, żeby nie był wg Was badziewiem?  :|
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez ZAAN »
Nuno Gomez zszedł na 320 metrów. Chuck Noris robił tam pierwszy przystanek dekompresyjny.

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #663 dnia: 09 Listopad 2010, 11:44:33 »
Panowie, forum jest jak najbardziej miejscem wymieniania wszelkich pogladów (pod warunkiem, że są w odpoweidnim temacie), ale obowiazuje szacunek dla innych dyskutanow i ich pogladow, wiec przekroczenie cienkiej czerwonej linii skończy się zmoderowaniem dyskusji... to tylko tak dla przypomnienia  :wink:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline Cyborg

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #664 dnia: 09 Listopad 2010, 12:10:23 »
Cytat: "ZAAN"
Tak, masz rację, czuję się ogromnie pusty. Tak, czuję w sobie ten pierwiastek pogaństwa, który zobrazował się w powstaniu tego pomnika.
Nie sądzę żebyś tak czuł. Uważam, że po prostu kpisz, a czujesz coś zupełnie innego.

Cytat: "ZAAN"
Na tym forum szanujemy swoje światopoglądy i uczucia religijne. Dlatego epatowanie antyklerykalizmem drażni niektórych (m.in. mnie), bo depta wartości części osób. Nikt na forum nie wpycha społecznego nauczania Kościoła, więc tym samym proszę o powstrzymanie się od komentarzy drugą stronę. Szanujmy się. W klubie są różni ludzie o różnej wrażliwości. Możemy się śmiać z wielu rzeczy, ale są pewne strefy uderzać nie wypada, taką strefą jest m.in. religia.

Ja nie śmieję się z tego pomnika. Jestem nim tylko trochę zażenowany.
Nie jestem też antyklerykałem i nie epatuję tym. Zapewniam Cię, że niezależnie, czy byłby to podobnego pokroju pomnik Jezusa Chrystusa, Szatana, czy "Wielkich Sukcesów Świeckiego Umysłu" (nalepiej z sierpem i młotem) moje odczucia były by podobne.

Natomiast to, co napisałeś o agitacji i wpychaniu pozostaje w jawnej sprzeczności z tym, co sam pisałeś przed ostatnimi wyborami. Pamiętasz?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Cyborg »
Quo non descendam?
„Jeżeli o 10tej rano pijesz rum to nie oznacza, że jesteś alkoholikiem, tylko piratem!” (Sentencja na ścianie w jednym z pubów w Kownie)

Offline Arbuz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
    • http://warmuz.eu
(Bez tematu)
« Odpowiedź #665 dnia: 09 Listopad 2010, 14:48:17 »
Cytat: "ZAAN"
"Takie badziewie"? Pewnie lepiej gdyby Jezus miał irokeza, był w szortach z jointem w gębie? Pytam, jak miałby wyglądać pomnik religijny, żeby nie był wg Was badziewiem?  :|


Hmm. Szorty to +20 do badziewności.
Bóg (czy inna siła, jak zwał tak zwał) pewnie by się bardziej cieszył gdyby w tym miejscu za te pieniądze powstało coś takiego jak dom dziecka, schronisko dla zwierząt, wyrzutnia patriotów, a nie coś bezużytecznego.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Arbuz »

Offline wodnik

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 273
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #666 dnia: 09 Listopad 2010, 15:40:44 »
Cytat: "Arbuz"
Bóg (czy inna siła, jak zwał tak zwał) pewnie by się bardziej cieszył gdyby w tym miejscu za te pieniądze powstało coś takiego jak dom dziecka, schronisko dla zwierząt, wyrzutnia patriotów, a nie coś bezużytecznego.


Przecież pomniki są po to aby ludzie się nimi cieszyli, a nie bogowie.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodnik »

Offline ZAAN

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • BHP Niedzielscy
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #667 dnia: 09 Listopad 2010, 15:53:39 »
Cytat: "Cyborg"
Nie sądzę żebyś tak czuł. Uważam, że po prostu kpisz, a czujesz coś zupełnie innego.
Tak, zakpiłem, używając Twoich słów. Nie czuję ani ogromnej pustki, ani nie czuję się poganinem.

Cytat: "Cyborg"
Nie jestem też antyklerykałem i nie epatuję tym.
Pisałem generalnie, nie uważam, że każdy kto się podpisał wcześniej nim jest (poza wyjątkiem :P ). Ty wyjaśniłeś mi swoje stanowisko, przyjmuję je do wiadomości, ok.
Możemy dyskutować na takie tematy tu i gdzie indziej o ile to ma merytoryczne podparcie, bo ciężko dyskutować z terminami "chory kraj", "badziewie", "straszny obciach", bez rozwinięcia dlaczego chory, dlaczego badziewie, dlaczego obciach. Używają takich argumentów możemy ciągnąć "dyskusję" na 10 podstron. Każdy napisze, "mi się podoba", "mi się nie podoba", "fajne", "git", "żenada". Wszystko to jest subiektywne. Z czymś takim nie ma niestety jak podjąć dyskusji.

Cytat: "Cyborg"
Natomiast to, co napisałeś o agitacji i wpychaniu pozostaje w jawnej sprzeczności z tym, co sam pisałeś przed ostatnimi wyborami. Pamiętasz?
Nie przypominam sobie, żebym epatował tym na forum. Zamieszczałem jakieś ulotki, pisałem głosuj na tego, nie głosuj na tego? Zamieściłem 1 neutralny post (myślę, że do niego się odnosisz) który kierował do innej strony, gdzie można było ewentualnie toczyć dyskusję. Celowo tak zrobiłem, szanując różne preferencje polityczne, żeby nie było potrzeby pisać na naszym forum. Jest znacząca różnica pomiędzy takim postem, a wrzucaniem takich treści bezpośrednio na forum.

Cytat: "Arbuz"
Bóg (czy inna siła, jak zwał tak zwał) pewnie by się bardziej cieszył gdyby w tym miejscu za te pieniądze powstało coś takiego jak dom dziecka, schronisko dla zwierząt, wyrzutnia patriotów, a nie coś bezużytecznego.
Gdybyśmy traktowali to tylko w kategoriach racjonalnych to tak. Tutaj jesteśmy jednak na gruncie wiary i te rzeczy dla wierzących nie są irracjonalne. Łatwo jest poddawać krytyce coś do czego nie przyłożyliśmy ręki. Każdy ma prawo wydawać zarobione pieniądze na to co chce. Jedni idą do kina, a mogliby dać na schronisko dla zwierząt, inni idą na imprezę, a mogliby dać na dom dziecka, inni dają na pomnik bo dla nich to ma sens. Zapewniam Cię jednak, że ci którzy dali na taki pomnik na dom dziecka też by dali i na schronisko jeżeli byłaby taka inicjatywa organizowana pod patronatem Kościoła.

Cytat: "killer"
Panowie, forum jest jak najbardziej miejscem wymieniania wszelkich pogladów (pod warunkiem, że są w odpoweidnim temacie), ale obowiazuje szacunek dla innych dyskutanow i ich pogladow, wiec przekroczenie cienkiej czerwonej linii skończy się zmoderowaniem dyskusji... to tylko tak dla przypomnienia  

Spokojnie. Wojny tu przecież nie zrobimy. Potrafimy przecież grzecznie dyskutować. Killer, widziałeś kiedyś wkurzonego ZAANa?  :wink:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez ZAAN »
Nuno Gomez zszedł na 320 metrów. Chuck Noris robił tam pierwszy przystanek dekompresyjny.

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #668 dnia: 09 Listopad 2010, 16:46:43 »
Cytat: "ZAAN"
Spokojnie. Wojny tu przecież nie zrobimy. Potrafimy przecież grzecznie dyskutować.
ja tylko tak w ramach profilaktyki; wiadomo, ze lepiej tak niz potem leczyc  :wink:

Cytat: "ZAAN"
widziałeś kiedyś wkurzonego ZAANa?

w rzeczy samej nie przypominam sobie  :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline qbeu

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #669 dnia: 09 Listopad 2010, 17:19:13 »
Obciach dlatego, że pomnik sam w sobie jest swoistym zaprzeczeniem wartości chrześcijańskich, złoty cielec. Myślę, że nikt kto prawdziwie wierzy nie będzie chciał mieć z tym cokolwiek wspólnego.

Co ciekawe, jakiś czas temu znajoma z Francji przesłała mi artykuł na temat budowy tego pomnika, dokładniej mówiąc felieton. Troszkę "żalowo" się poczułem.

To jest moje zdanie na temat tego pomnika i nie mam zamiaru nikogo urazić rozumiem, że można inaczej o tym myśleć.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez qbeu »