Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Dan

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15
131
Jubileusz 50-lecia Klubu / Re: Logo na 50 - Lecie
« dnia: 23 Styczeń 2014, 08:40:02 »
Super byłoby gdyby można dogadać sprawę z KDP i poprosić o to żeby wszystkie licencje dla Krabowiczów -( plastiki) miały w 2014 roku symboliczne logo z okazji Jubileuszu. Moja propozycja "made in Paint (sory za jakość):Gdyby tak się dało rozważyłbym zgubienie swojego plastiku P3 żeby wyrobić nowy:P, albo przynajmniej zrobić jakiś sensowny kurs w tym roku. Pozdrawiam

132
Hajdpark / Re: Ale jaja cd.
« dnia: 22 Styczeń 2014, 23:38:53 »
Pozdro:D

133
Szkolenia / Re: WARSZTATY - RKO i obsługa AED - III EDYCJA
« dnia: 20 Styczeń 2014, 00:18:15 »
potwierdzam ;)

134
hehe, jako autor gorącego wątku "kto był z lewej a kto z prawej" pozostanę przy swojej "lewej wersji :D -niech pobudza wyobraźnie klubowiczów:D!!

135
Wizura po lewej rzeczywiscie byla super. Moze troche zimno , ale cale szczescie na drugim nurku udalo sie znalezc sposob na rozgrzanie - w sam raz na foto do artykulu "Jak duza byla brzoza" ;P. Co do rury to swietne miejsce zeby pocwiczyc przydatnosc konfiguracji hogartian: A: "nie mam powietrza" B:"masz i plyn za mna w rurze":) .

Chetnie wybiore sie na kolejne nurki w najblizszym tygodniu,akurat mam wolne a w piatek za tydzien juz ma sypac sniegiem. Jak cos to piszcie.
ps. jutro znow 1:20h przy sprezarce..
pozdro

136
jak narazie to temat jutrzejszego nurkowania na zakrzowku wisi pod znakiem zapytania.zero odzewu na smsy z prosba o wejscie. telefony albo poza zasiegiem albo nieodbieraja. hmm jakby to ujac ktos ma wakacje.
...
jak ktos zna sposob zeby sie zkontaktowac z krakenem to prosba o pomoc. ;)

137
Sprzęt / Re: Sprężarka Bauer Various - opinia?
« dnia: 06 Styczeń 2014, 23:31:26 »
Wracam z relacją z ponad 2h bicia - dwóch twinów 2x 12l. Zastosowałem się do po trosze instrukcji Jacka i zrzucałem średnio co 10-12 minut kondens z osuszacza i filtra. Jak i również zastosowałem kilka porad od poprzedniego właściciela: Po uruchomieniu sprężarki odczekałem około 5 minut żeby złapała temperaturę - zrzuciłem kondens, przed rozpoczęciem ładowania sprawdziłem ciśnienie w butli własnym automatem (45 bar), następnie dobiłem na wężu kompresora do 50 bar i odkręciłem powoli zawór w butli-żeby nie było cofki do filtra i nie doszło do przemieszania tego całego granulatu.Rozpoczęła się żmudna kontrola kondensu i ciśnienia, aż do pełnego nabicia gdy doszło do otwarcia zaworu bezpieczeństwa na filtrze. W między czasie dwa razy zatrzymałem sprężarkę żeby organoleptycznie sprawdzić smak powietrza automatem.- brak "aromatów'.
  Nabicie pierwszego twina od 45 Bar do 230 Bar zajęło mi około 1:15-1:20H - generalnie strasznie długo. Sprężarka bije swoje 60l/min tak jak podaje producent i nie chce być inaczej. Kończąc pracę polecono mi żeby po zakręceniu zaworu butli powoli spuścić ciśnienie do zera w kompresorze, pozwolić mu pochodzić jeszcze chwilę bez obciążeń i dopiero wyłączyć.
 Nabicie drugiego twina 2x12l po 30 minutowej przerwie na ochłodzenie, skończyło się na 200 barach. Mimo, że ciśnienie wyjściowe to 95bar. Sprężarka zaczęła się grzać bardzo gdy wskazówka była coraz bliżej do pozycji 200bar. Przerwałem nabijanie, między innymi pojawił się też problem ze szczelnością zaworu upustowego na wężu sprężarki- minimalna nieszczelność czy też brak możliwości dokręcenia go gdy ciśnienie wyniosło 200bar. Ta usterka pojawiła się przy kolejnej próbie nabicia tego samego twina po wcześniejszym odczekaniu na schłodzenie kompresora.- możliwe że przemroziłem zawór upustowy spuszczając ciśnienie i jakiś oring szlak trafił bo mimo powrotu do stałej temperatury otoczenia nie da się go szczelnie dokręcić.- serwis
Generalnie z moich obserwacji: przy spuszczaniu kondensu z osuszacza wraz z wodą wydostaje się dużo białej oleistej piany (zdjęcia, filmik),
podczas spuszczania kondensu z filtra w zasadzie tylko raz się zdarzyło, że poleciała mgła wody, tak to w śladowych ilościach dominował olej.

Kondens zrzucałem  średnio co 10-12 minut. Po odkręceniu na sam koniec górnej zakrętki filtra okazało się, że tak jak napisał Jacek powinienem to robić częściej ponieważ jak widać na zdjęciu wnętrze z filtrem są zawilgocone. (ciekawostka: producent na obudowie filtra niemieckim drukiem sugeruje zrzut kondensu co 20-25minut)
Wkładu filtra nie wymieniałem gdyż według sprzedawcy, dopiero co był założony.
Według tego co otrzymałem w instrukcjach słownych od poprzedniego właściciela: fabryczny wkład filtra jest przeznaczony na ok 2:30H pracy, gość mi mówił, że nie korzystał z nich tylko, sam przygotowywał taki wkład według "dobrej recepty" który pozwalał na 3:30H pracy kompresora. Podaje te informację gdyż na chwilę obecną wkład ma prawie 3H pracy i według mnie idzie do wymiany.

Moje pytanie: Czy kondens widoczny na zdjęciach który jest tak bardzo zaolejony to oznaka dużych braków szczelności pierścieni na tłokach?

Nadmienię, że poprzedni właściciel daje głowę na pień za to, że kompresor jest w pełni sprawny i nie było to w chwili gdy dostawał kasę, ale nawet dziś utwierdzał mnie w tym przekonaniu gdy do niego dzwoniłem.

Wiem, że przez internet nie da się "prze-serwisować", dlatego postaram się w środę podjechać do klubu może Panqu będziesz miał chwilę żeby rzucić okiem na mój nabytek.:)?

link do filmu: http://www.speedyshare.com/6ceJn/ZRZUT- ... R-FILM.3gp

138
Szkolenia / Re: WARSZTATY - RKO i obsługa AED - III EDYCJA
« dnia: 01 Styczeń 2014, 21:34:11 »
Witam, jeżeli warsztaty będą 14.01. od godziny 18:00 to chętnie przyjdę.
??
1. Paweł Wodziński
2. Arbuz
3. Filip Szczepaniak
4. Wojtek Walas
5. Anna Kozłowska
6. Daniel G.

139
Sprzęt / Re: Sprężarka Bauer Various - opinia?
« dnia: 30 Grudzień 2013, 23:23:44 »
Dzięki Jacku za fachową odpowiedź, do sprężarki dostałem od gościa prawie pełny pojemniki węgla aktywnego,sita-złoża molekularnego pod 4kg,3 kompletne wkłady-filtry, kilka filcowych wkładek, mam nawet filtr osobisty.W kompresorze jest mały filtr pyłowy. Generalnie gdy gość przy mnie nabijał twina od 50Bar do 230 to pamiętam to jak teraz tylko 3 razy spuścił kondens. Zrobię tak jak napisałeś ale nie wcześniej jak za kilka dni. Mniej więcej wiem o co chodzi z tym olejem w butli- przynajmniej organoleptycznie.
Kiedyś miałem taka "okazję" zrobić 4 Intra na czymś takim, później był problem z bólem głowy przez następną dobę nie mówiąc już o złapaniu oddechu- ciągła zadyszka. Dali mi jakieś proszki, pobolało i przeszło.
Dziękuję jeszcze raz za instrukcję. Wkrótce zdam relację jak mi idzie.
Pozdrawiam
Daniel :)

140
Sprzęt / Sprężarka Bauer Various - opinia?
« dnia: 29 Grudzień 2013, 20:33:54 »
Witam, chciałem zapytać czy ktoś miał kiedyś kontakt ze sprężarką Bauer various 2 b. Udało mi się nabyć taki kompresor w promocyjnej cenie i się zastanawiam czy go zostawić u siebie. Wizualnie jest w bardzo dobrym stanie, podobno ma max 80 -100 motogodzin przepracowanych. Zaobserwowałem, że kiedy spuszczam kondens to wraz z wodą czasami leci takie rzadkie mleczko( pewnie olej), natomiast komora filtra z węglem aktywnym i złożem na ściankach jest trochę tłusta. Na ile jest to normalne? Sprzęt bije do 230Bar, twina 2x12 to tak kolo 50-55- minut. Jak ktoś ma instrukcję lub pojęcie to będę bardzo wdzięczny. Foto z tabliczką znamionową na dole. Pozdro

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15