Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Dan

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15
121
Szkolenia / Re: WARSZTATY: bezpieczne sposoby wynurzania się
« dnia: 15 Luty 2014, 17:33:00 »
Cytat: "Arbuz"
Rozumiem, że można tu rozpocząć zapisy?

1. Arbuz
2. Marta Stupak
3. Daniel
4.
5.
6.

122
Szkolenia / Re: WARSZTATY pt. SIDEMOUNT DLA UBOGICH.
« dnia: 12 Luty 2014, 22:51:12 »
Jestem w stanie pożyczyć swoją uprząż wraz z workiem nawet myślę, że namówię kumpla który też ma taką uprząż, żeby się zaoferował i pożyczył na warsztaty.
Im więcej osób spróbuje (ja pierwszego szybkiego nurka zrobiłem w niedziele na koparkach) tym większe szanse na częstsze kursy, warsztaty i wspólne nurki pod tym kątem. Ledwo to liznąłem i powiem szczerze.. poczucie wolności pod wodą jest ogromne. POLECAM

123
Cytat: Wodzinek
Tylko dwie osoby?? nikt nie chce się nauczyć rozkręcać latarki .... :P ??

Termin po 16.02...
1. Paweł Wodziński
2. Karolina Loręcka
3. Daniel - jak najbardziej zwłaszcza, że dawno nie byłem w klubie:P

124
Napewno lepszy niz 20lat temu kiedy na stopniu Kosciuszko podczas zalewania sluzy przeprawowej wytwarzala sie taka ilosc piany ze niezadko zalewalo cale jednostki. Tak jak przy szybkim nalewaniu piwa do kufli. Generalnie zima woda jest czystsza. ;)

125
Forum ogólne / Re: Krab w TVN - nurkowanie podlodowe
« dnia: 06 Luty 2014, 18:43:29 »
Witam, ja sie wstepnie wczoraj z Foką ustawialem na nurka na koparkach na niedziele .Bede jechal z Krakowa moge zabrac jedna osobe ze sprzetem bo tyle mam miejsca.Ewetualnie jeszcze jedna bez sprzetu. Jak cos to tel 5.0.8.5.4.5.0.0.7. Pozdr

126
Szkolenia / Re: WARSZTATY pt. SIDEMOUNT DLA UBOGICH.
« dnia: 06 Luty 2014, 13:52:43 »
Jestem jak najbardziej za warsztatami jak i odbyciem kursu PKB. Od dwóch tygodni kompletuje zestaw do sidemountu (xdeep) i brakuje mi już tylko automatów i praktyki.
Poniżej zamieszczam clipy które warto obejrzeć w odpowiedniej kolejności.

Nr 1.
http://www.youtube.com/watch?v=noABMZdOXa0
Nr 2
http://www.youtube.com/watch?v=Ex3u5iYA ... 8yCbNf7UII
Nr 3
http://www.youtube.com/watch?v=WkYQKF3OURE

Pozdro :D

127
Hajdpark / kulig
« dnia: 05 Luty 2014, 12:28:06 »
Szkoda, że u nas nie ma śniegu....   :mrgreen:
http://foreveralone.wrzuta.pl/film/aFbv ... r-endboard

128
Sprzęt / Re: Sprężarka Bauer Various - opinia?
« dnia: 31 Styczeń 2014, 00:38:45 »
Witam, trochę mi zeszło z pociągnięciem dalej tematu... ale jestem.
 Otóż, wyciągnąłem filtr, wysypałem z niego wszystko tzn. sito i węgiel. Następnie wkład zasypałem według takiej kolejności jak był zasypany czyli..
na zamieszczony zdjęciu mamy obudowę filtra.  
Warto nadmienić, że wraz ze spręzarką dostałem dwa takie filtry fabrycznie zapakowane niestety data ważności zginęła wraz z rocznikiem 2007.
Przed zasypaniem wkładu który wyjąłem, rozbroiłem z ciekawości oryginał, żeby zobaczyć tak tam jest lub jak powinno to wyglądać.
Jak widać na załączony obrazku. Filtr wewnątrz składa się z dwóch komór w których znajduje się wymienny absorbent.
W oryginale wygląda to tak, że powietrze przechodząc przez filtr ( niebieskie strzałki) przepływa najpierw przez węgiel aktywny, a następnie trafia do mniejszej komory wypełnionej sitem.(odwrotnie niż na załączonym obrazku).
Gość który mi sprzedał kompresor twierdził, że sposób w jaki jest zasypany obecnie filtr pozwala na dłuższą pracę sprężarki o ok. 1h. Czyli więcej sita a mniej węgla. Nie mam wagi miligramowej i jedynie jestem w stanie stwierdzić na objętość, że według jego receptury proporcje sita do węgla to tak 2:1.

Biorąc to na logikę czy oznaczałoby to, że taki filtr zatrzyma więcej wilgoci natomiast jego sprawność co do filtracji węglowodorów i innych" spada o połowę?

Ps. pomieszanie wkładu moim zdaniem nie jest możliwe przy cofnięciu gazu z butli do kompresora. Według mnie jedynie może się poruszyć/przemieszać absorbent każdej komory z osobna, ale wolałbym tego nie sprawdzać.
Aha, gdy biłem butle na nowym filtrze, był suchy wietrzny dzień i podczas zrzucania kondensu ilość wody była bardzo niewielka, niestety olej dalej się pojawia- nie wiele go jest ale jest..
Pozdrawiam

129
Z takich "tańszych" udało mi się znaleźć coś takiego. Na pewno więcej kabla pociągnie niż openrov :wink: 1
,
http://www.gizmag.com/aquabotix-hydroview/20661/

http://www.youtube.com/watch?v=gMj6uvCcOFQ

pytanie czy widać cokolwiek na monitorze w bardzo słabym oświetleniu pod wodą, pozostaje kwestią zasadniczą...

Pozdrawiam

130
Jubileusz 50-lecia Klubu / Re: Logo na 50 - Lecie
« dnia: 26 Styczeń 2014, 13:49:48 »
Widzę, że niezłe poruszenie wywołałem moim pomysłem.
Szkoda zaprzepaścić taką okazję. Koszulka, kubek czy jakaś naszywka po kilku latach podda się próbie czasu, a taki "plastik" z symbolicznym logo Jubileuszu moim zdaniem ma największe szanse na długowieczność. Zbyt rzadko pojawiam się w klubie, żeby poczuwać się do wdrażania jakiś nowych pomysłów zwłaszcza, że jest tam kilkanaście mądrych głów od tego.

Ale mam kilka argumentów może się przydadzą:
Z tego co zauważyłem przeszukując sieć, tylna strona plastiku jest ujednolicona dla wszystkich krajów - standard CMAS.

Fronty natomiast się zmieniają wraz z różnymi organizacjami zrzeszającymi nurków w danym kraju. Czyli jest szansa, że projekt mógłby być rozpatrzony tylko i wyłącznie przez KDP - tak mi się wydaje.

Fakt 50 lat tradycji i zapewne tysięcy wyszkolonych nurków przemawia sam za siebie. Logo na licencji mogłoby być uhonorowaniem zasług klubu Krab dla Polskiej działalności podwodnej .

Patrząc na same daty: rok założenia KDP widoczny na każdym plastiku: 1959 -Rok założenia klubu Krab 1964- jest to niewątpliwie kawał historii.

Wracając do rzeczywistości.. legitymując się gdzieś takim plastikiem gdy instruktor z bazy na Końcu Świata wpatruje się w czarną cyfrę 50 umieszczoną między złotymi laurami, a jego wyraz twarzy nabiera większego skupienia, pojawiają się zmarszczki na czole, a po chwili dodaje: "So.. If you prefer you can dive on your own" -bezcenne!! oczywiście żartuje :mrgreen:

Uważam, że fajnie mieć taką pamiątkę, nawet za wyższą cenę certyfikatu.

Pozdrawiam Serdecznie

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15