Autor Wątek: jarosław krzyżak  (Przeczytany 20064 razy)

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Styczeń 2007, 00:46:30 »
Cytat: "Supercaliber"
Przy takim porównaniu ta książka okazuje się nawet tania.
Cytat: "Nurczyca"
W obecnych czasach wiedza kosztuje,a ksiązka jest warta swojej ceny.

Każdy ma prawo do własnej oceny ile konkretny towar jest dla niego wart.

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline piroman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 304
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Styczeń 2007, 20:26:42 »
Ciekawa dyskusja się rozkręciła. Śledzę ją od początku. Po wypowiedziach naszych szanownych gości obiecałem sobie że nie będę komentował, bo pachnie mi to jakąś prowokacją lub brakiem dobrej woli do wyrażania konstruktywnych uwag. Zwłaszcza pisanie o grajdole w którym to niby siedzimy jest jawnym brakiem szacunku dla rozmówców a przez to i klubu z którym oni są związani. A że ja też się utożsamiam z tym klubem postanowiłem wyjaśnić jedną sprawę, która jest oczywista dla członka klubu ale może być mniej jasna dla postronnego czytelnika.

Cytat: "Supercaliber"
Książka jest bardzo dobra, ale nie dla początkujących "szambonurków" lub tych, dla których najważniejszą istotą nurkowania jest paradowanie w pełnym oporządzeniu po pomostach i centralnych miejscach centrów nurkowych lub ośrodków wczasowych (syndrom narciarza na Krupówkach w Zakopanem)
Odniosłem wrażenie, że nie wiesz do kogo piszesz. Jesteśmy klubem studenckim i większości nurkujemy w klubowym sprzęcie. Czyli w dość mocno eksploatowanych kamizelkach i powycieranych piankach, które są pieczołowicie cerowane przez naszego sprzętowca Małysza. Czyli gdyby nie nasi sprzętowcy i sprzęt klubowy to większość osób nie mogłaby w ogóle nurkować a co dopiero paradować w sprzęcie po centrach nurkowych :)

Poza tym dywagacje o cenie okazały się sensowne bo poznaliśmy zależność ceny w funkcji liczby zamówionych sztuk  :mrgreen: A wyrażanie swoich opinii na temat książki czy też inny jest jak najbardziej na miejscu, bo przecież forum między innymi po to jest.

Tak przy okazji.
Cytat: "Nurczyca"
Cytat: "tatar"
   
Każdy ma prawo do własnej oceny ile konkretny towar jest dla niego wart   
Interesujące twierdzenie.Ciekawe czy sam byłbyś zadowolony gdyby w Twoim sklepie klient sam wyceniał towar. :o

Chyba wystąpił tu lekki dysonans poznawczy ;) Mianowicie, ocenić ile dany towar jest dla kogoś wart, oznacza ni mniej ni więcej niż, zastanowić się ile jestem w stanie za to zapłacić. Takie podejście jest podstawą gospodarki kapitalistycznej. I to nie ma nic wspólnego z wycenianiem towaru.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez piroman »
Jasio po podpaleniu stodoły: „no tak podpalić to nie miał kto ale grzać się przyszli wszyscy” \"8)\".

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Styczeń 2007, 22:20:06 »
Cytat: "piroman"

Cytat: "Supercaliber"
Książka jest bardzo dobra, ale nie dla początkujących "szambonurków" (...)
Odniosłem wrażenie, że nie wiesz do kogo piszesz (...)


Myślę, że nie należy tej wypowiedzi traktować personalnie. Ja przynajmniej nie potraktowałem jej, jakby była adresowana do kogokolwiek z nas.

W tym wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że kopiowanie tej książki, zamiast jej kupowanie jest oczywiście naganne i zdaje się, że to właśnie chciały wyrazić wypowiadające się osoby. Pomijając fakt, że jest to nieetyczne, to nam nurkom powinno szczególnie zależeć, żeby tego typu książki sprzedawały się jak najlepiej. To oczywiste - jeżeli nie ma popytu, nie ma też podaży, a jeżeli to nie nurkowie mieliby takie książki kupowować, to kto?

Jeżeli natomiast chodzi o mertyoryczną zawartość książki, cóż nie znam takiego podręcznika, który byłby jednocześnie kompendium wiedzy specjalistycznej (wręcz technicznej), podanej w sposób zrozumiały dla laika (w dodatku humanisty :wink: ), a w dodatku przy tak niewielkim nakładzie (bo wątpie, żeby można było go porównywać do nakładu dowolnej części np. Harry'ego Potter'a) kosztowała niewiele  :roll: .

Nie miałem jeszcze okazji zagłębić się w lekturze nowego wydania Krzyżaka, ale też myślę, że realia naszego rynku księgarskiego są takie, że w najbliższym czasie na pewno nie ukaże się nic, co mogłoby z nim konkurować. I już na pewno nie będzie tańsze. W dodatku znam popularność i niewątpliwą renomę poprzedniego wydania. Dlatego tym, którzy są zainteresowani tą tematyką również doradzałbym jej kupno, ale nie jako "jedynej słusznej" pozycji, ale jako jednego z wielu źródeł wiedzy głębszej niż ta, przekazywana na kursie podstawowym. W końcu to właśnie korzystanie z wielu źródeł, a nie jednego kompleksowego (jak chciałyby niektóre organizacje) rozwija nas najbardziej efektywnie.

Oczywiście krytyka jest jak nabardziej wskazana, zresztą tak na prawdę jaka książka nie jest od niej wolna? Jak wspomniał Jacek - nie ma rzeczy doskonałych, a na pewno lepiej będzie dla nas i naszego nurkowania, jeżeli ją przeczytamy, niż jeżeli mielibyśmy jej nie ruszyć wcale.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

pawell

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Styczeń 2007, 00:16:20 »
jak widać temat się trochę rozrósł o wysublimowane gry i zabawy towarzyskie słowem pisanym  8-[  Wracając do sedna chciałem się zapytać czy klub bedzię zamawiał ksiązke, czy znajdzie się grupa która kupi kilka egzemplarzy za 96 czy 105zł, ja jestem chętny ...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez pawell »

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Styczeń 2007, 17:21:58 »
Ech...
Nasz nowy SuperKolega chyba jednak na zbyt dużo sobie pozwolił. Wyzywanie na dzień dobry ludzi, których się nawet na oczy nie widziało, od szambonurków i złodziei (ja to właśnie tak odebrałem) to chyba lekka przesada?
Myslę, że nawet moja skandaliczna wypowiedź, że aż sobie ją zacytuję:
Cytuj (zaznaczone)
Najtaniej by wyszlo gdyby dostac na 1 dzien 1 egzemplarz i zaniesci do Nawojki  :mrgreen:

Cię do tego nie upoważnia. Założe się że nawet nie wiesz o co chodzi z tą Nawojką, bo na pewno nie o skanowanie. Niestety tak czasem bywa, że na studencką kieszeń niektóre książki są za drogie, a tajemnicą poliszynela jest że gdyby wydawnictwo opuściło trochę cene to by więcej zarobiło. Przerabialiśmy to już z akcyzą na alkohol, ale niestety nauka poszła w las  #-o
Na marginesie,  zapewne Superkallibrze od zawsze miałeś oryginalnego Windowsa z pakietem Office, same oryginalne programy, wszystkie pliki mp3 kupiłeś przez internet a o kserze słyszałeś tylko w telewizji  :mrgreen: No chyba że od zawsze byłeś Linuxowcem.
Prawda niestety jest taka że każdy z nas kiedyś coś spiracił, więc z osądzaniem ludzi po jednej wypowiedzi radziłbym się na przyszłość wstrzymywać. Nie popieram piractwa, jak pewnie większość z nas, i z mojej wcześniejszej wypowiedzi wysnuć też tego nie można. Nie chce się tu też wdawać w dyskusję, czy jest kradzieżą odbicie na własny użytek książki na ksero, czy nie, ale prowokacyjnie - co byś powiedział gdybym codzień pożyczał oryginał od kolegi przepisywał sobie po jednym rozdziale? Czy to też byłaby kradzież?

Uff ale sie rozpisalem. Proponuje już nie kontynuować tej dyskusji i zebrać listę chętnych na kupno książki.
CU
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline mroowek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Styczeń 2007, 18:12:13 »
Cytat: "Bartolomeo"
Proponuje już nie kontynuować tej dyskusji i zebrać listę chętnych na kupno książki.

Zbieram, już mam kilkanaście. Liczę na 30 osób i cenę dwucyfrową  =D>
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez mroowek »

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Styczeń 2007, 20:05:59 »
Howgh!

Cytat: "mroowek"
Zbieram


Dopisz mnie do listy
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline nataniel

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.lukaszklima.com
(Bez tematu)
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Styczeń 2007, 21:58:48 »
Mam nadzieję, że ja się drugi raz wpisywać nie muszę  8)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez nataniel »
Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?
Łukasz Klima
<a class=\"postlink\" href=\"http]

Offline Korpała

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Styczeń 2007, 12:17:59 »
To ja też poproszę o wpis na listę. A jakby cena nie dość że dwucyfrowa to może żeby suma cyfr była jednocyfrowa :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Korpała »