Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - ZAAN

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 27
21
Hajdpark /
« dnia: 04 Marzec 2011, 13:17:30 »
Cytat: "kruczi"
Siedem cudów Gierka:

Siedem cudów Tuska:


 :smt003

22
Hajdpark /
« dnia: 22 Grudzień 2010, 22:22:46 »
Cytat: "wodzu"
Cytat: "ZAAN"
Cytat: "Palusia"
http://www.youtube.com/watch?v=AUljWMhPp_I
O matko, ta cała seria to niezły ubaw, a jednocześnie załamka.
Czemu załamka?

W programie pokazują tylko błędne, śmieszne odpowiedzi. A jaki jest ich udział we wszystkich odpowiedziach, którzy usłyszeli prowadzący?

Podejrzewam, że z materiału, który nakręcili można by równolegle zmontować program pt. "Nasza młodzież to geniusze"


Z treści strony i "manifestu" na maturatobzdura.tv (http://maturatobzdura.tv/manifest-mtb/), nie wynika, że to była mniejszość. Celem akcji jest zmiana podejścia do tematu matury, piszą w manifeście o "rewolucji" w systemie edukacji. Jeżeli byłoby tak jak piszesz, to po zestawieniu tego z ich manifestem i prezentowanym materiałem mielilbyśmy do czynienia z ogromną manipulacją.

23
Hajdpark /
« dnia: 20 Grudzień 2010, 23:18:19 »
Cytat: "Palusia"
http://www.youtube.com/watch?v=AUljWMhPp_I    :D


O matko, ta cała seria to niezły ubaw, a jednocześnie załamka.  ](*,)

24
Forum ogólne /
« dnia: 20 Grudzień 2010, 23:01:06 »
Heja, czy temat może posunął się do przodu?

25
Hajdpark /
« dnia: 10 Listopad 2010, 10:17:09 »
Nowe "jaja"

http://www.cbsnews.com/stories/2010/11/ ... 6716.shtml
(obejrzyjcie filmik na dole)

Ktoś Amerykonom strzela pod nosem i nikt nie wie (zapewne nie wie oficjalnie) o co chodzi.  :idea:

26
Hajdpark /
« dnia: 10 Listopad 2010, 00:50:25 »
Cytat: "nasuada"
Ogólnie nie mam nic przeciwko pomnikom, zwłaszcza pomnikom religijnym, jednak trzeba sobie zadać jedno zasadnicze pytanie: jaki był cel ludzi, którzy ów pomnik postawili? Jeżeli jest on aktem wiary, powstał na chwałę i cześć Chrystusa, to ok, oby tak dalej.

Śledzę temat od dłuższego czasu i mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że mamy tu do czynienia z aktem wiary, a nie atrakcją turystyczną.

27
Hajdpark /
« dnia: 09 Listopad 2010, 21:04:08 »
qbeu, dzięki za odpowiedź.

Cytat: "qbeu"
Obciach dlatego, że pomnik sam w sobie jest swoistym zaprzeczeniem wartości chrześcijańskich, złoty cielec. Myślę, że nikt kto prawdziwie wierzy nie będzie chciał mieć z tym cokolwiek wspólnego.
Idąc tym tropem należy pozbyć się wszystkich figur z kościołów oraz obrazów i ikon. Tyle, że chrześcijanie nie modlą się do pomnika, obrazu czy ikony. Nie oddają im czci bo to jest bałwochwalstwo o którym piszesz. Pomnik, figura, obraz bądź ikona ma służyć pobudzeniu do modlitwy, refleksji. Patrząc na swoje zdjęcia z przeszłości odtwarzasz w głowie sytuację w której było zrobione, wracają emocje i wspomnienia. W tym samym celu służą wymienione rzeczy, bo każda figura, obraz etc związana jest z jakąś historią z Pisma Świętego bądź Tradycji Kościoła (chociaż np. protestanci odrzucają Tradycję i bazują tylko na PŚ). Powtórzę raz jeszcze, chrześcijanie modlą się do Boga.  
Bałwochwalstwo o którym piszesz to np. wiara w magiczne działanie rzeczy, talizmany, amulety, kamienie, pierścienie, słonie z trąbami w górze, które mają przynosić szczęście, itd. To również wiara w zabobony, horoskopy. Lista jest długa. To tutaj wierzymy, że jakaś rzecz broni nas, zapewnia szczęście, odpędza złe duchy, przyciąga miłość, itd. Cały tzw ruch "New Age" opierający się na tajemniczych mocach, energiach opiera się na wymienionych rzeczach (polecam na YT szukać Jarmark Cudów, czy przejrzeć stronkę newage.info.pl).

Cytat: "Arbuz"
Szkoda, że sami nie potrafią ruszyć główką i podjąć decyzji

Jest Caritas. Tam dają na bieżąco :)

Jak ktoś ma ochotę podyskutować na takie tematy to zapraszam na Priv, żeby już nie wydłużać tego wątku tutaj. Śmiało, nie gryzę ;)
Pozdrawiam

28
Hajdpark /
« dnia: 09 Listopad 2010, 15:53:39 »
Cytat: "Cyborg"
Nie sądzę żebyś tak czuł. Uważam, że po prostu kpisz, a czujesz coś zupełnie innego.
Tak, zakpiłem, używając Twoich słów. Nie czuję ani ogromnej pustki, ani nie czuję się poganinem.

Cytat: "Cyborg"
Nie jestem też antyklerykałem i nie epatuję tym.
Pisałem generalnie, nie uważam, że każdy kto się podpisał wcześniej nim jest (poza wyjątkiem :P ). Ty wyjaśniłeś mi swoje stanowisko, przyjmuję je do wiadomości, ok.
Możemy dyskutować na takie tematy tu i gdzie indziej o ile to ma merytoryczne podparcie, bo ciężko dyskutować z terminami "chory kraj", "badziewie", "straszny obciach", bez rozwinięcia dlaczego chory, dlaczego badziewie, dlaczego obciach. Używają takich argumentów możemy ciągnąć "dyskusję" na 10 podstron. Każdy napisze, "mi się podoba", "mi się nie podoba", "fajne", "git", "żenada". Wszystko to jest subiektywne. Z czymś takim nie ma niestety jak podjąć dyskusji.

Cytat: "Cyborg"
Natomiast to, co napisałeś o agitacji i wpychaniu pozostaje w jawnej sprzeczności z tym, co sam pisałeś przed ostatnimi wyborami. Pamiętasz?
Nie przypominam sobie, żebym epatował tym na forum. Zamieszczałem jakieś ulotki, pisałem głosuj na tego, nie głosuj na tego? Zamieściłem 1 neutralny post (myślę, że do niego się odnosisz) który kierował do innej strony, gdzie można było ewentualnie toczyć dyskusję. Celowo tak zrobiłem, szanując różne preferencje polityczne, żeby nie było potrzeby pisać na naszym forum. Jest znacząca różnica pomiędzy takim postem, a wrzucaniem takich treści bezpośrednio na forum.

Cytat: "Arbuz"
Bóg (czy inna siła, jak zwał tak zwał) pewnie by się bardziej cieszył gdyby w tym miejscu za te pieniądze powstało coś takiego jak dom dziecka, schronisko dla zwierząt, wyrzutnia patriotów, a nie coś bezużytecznego.
Gdybyśmy traktowali to tylko w kategoriach racjonalnych to tak. Tutaj jesteśmy jednak na gruncie wiary i te rzeczy dla wierzących nie są irracjonalne. Łatwo jest poddawać krytyce coś do czego nie przyłożyliśmy ręki. Każdy ma prawo wydawać zarobione pieniądze na to co chce. Jedni idą do kina, a mogliby dać na schronisko dla zwierząt, inni idą na imprezę, a mogliby dać na dom dziecka, inni dają na pomnik bo dla nich to ma sens. Zapewniam Cię jednak, że ci którzy dali na taki pomnik na dom dziecka też by dali i na schronisko jeżeli byłaby taka inicjatywa organizowana pod patronatem Kościoła.

Cytat: "killer"
Panowie, forum jest jak najbardziej miejscem wymieniania wszelkich pogladów (pod warunkiem, że są w odpoweidnim temacie), ale obowiazuje szacunek dla innych dyskutanow i ich pogladow, wiec przekroczenie cienkiej czerwonej linii skończy się zmoderowaniem dyskusji... to tylko tak dla przypomnienia  

Spokojnie. Wojny tu przecież nie zrobimy. Potrafimy przecież grzecznie dyskutować. Killer, widziałeś kiedyś wkurzonego ZAANa?  :wink:

29
Hajdpark /
« dnia: 09 Listopad 2010, 11:27:55 »
Cytat: "ARTUR"
Wiedziałem, że podejmiesz temat
Się interesuję, się odzywam. :)

Cytat: "ARTUR"
Ryzyko jest ogromne. Kiedy okaże się, iż żywność GMO jest jednak szkodliwa (tzn. nie będzie się już dało tego ukrywać!) to będzie już za późno - powrót co tradycyjnych upraw w skrajnym przypadku może się okazać prawie nie możliwy (istnieje taka hipoteza).
Czytałem o tej hipotezie związanej z potencjalnymi problemami przywrócenia tradycyjnych upraw. Ma ona solidne podstawy.

Cytat: "ARTUR"
Rację co do organizmów GMO ma tylko firma je wytwarzająca oraz rządy kilku krajów współpracujących z tą firmą. A gdy odezwą się jacyś naukowcy udowadniający niekorzystny wpływ na zdrowie ludzi oraz na środowisko, natychmiast są szkalowani i nie daje się im dojść do głosu (z nielicznymi tylko wyjątkami, w niektórych krajach).
No i to jest wg mnie problem i realne zagrożenie. Duży zakrzykuje mniejszego. Duży realizuje swoje plany, za tym idzie przecież ogromna kasa (przykład szczepionki na świńską grypę, gdzie kraje pokupowały nawet po 2 dawki dla KAŻDEGO obywatela, to jest kilkaset milionów szczepionek!). "Mainstream" media nie kwestionują tematu, a niezależni naukowcy są jak pionki i żeby usłyszeć ich głos trzeba samemu szukać.
W ogóle to z tymi naukowcami to ciekawa sprawa. Jakiś czas temu natrafiłem na listę "List of dead scientists", teraz widzę że lista urosła o kolejne osoby - już prawie 100. Ciekawi ludzie odchodzą w nieciekawy sposób.

Cytat: "ARTUR"
Co do pszczół - słyszałem, że Grecja zakazała upraw GMO na swoim terytorium między innymi z ich powodu.

O tym akurat nie wiedziałem. Dzięki za trop.

30
Hajdpark /
« dnia: 09 Listopad 2010, 11:06:01 »
Cytat: "Cyborg"
Puki co, świadczy to tylko o ogromnej pustce ludzi, którzy przyczynili się do postawienia tego czegoś. Ale z drugiej strony ciekawy przykład, jak duży pierwiastek pogaństwa wciąż funkcjonuje w świadomości ludzi.


Tak, masz rację, czuję się ogromnie pusty. Tak, czuję w sobie ten pierwiastek pogaństwa, który zobrazował się w powstaniu tego pomnika. Pomnika ku czci Boga, który XX wieków temu umarł na krzyżu, co jest prawdą wiary dla każdego chrześcijanina. Przyznaję że przyczyniłem się do powstania tego pomnika, no i co? Z ciemnogrodu jestem czy jak? Zacofany ze mnie moher? No nijak do mnie nie pasuje, to pewnie wariat.

Na tym forum szanujemy swoje światopoglądy i uczucia religijne. Dlatego epatowanie antyklerykalizmem drażni niektórych (m.in. mnie), bo depta wartości części osób.  Nikt na forum nie wpycha społecznego nauczania Kościoła, więc tym samym proszę o powstrzymanie się od komentarzy drugą stronę. Szanujmy się. W klubie są różni ludzie o różnej wrażliwości. Możemy się śmiać z wielu rzeczy, ale są pewne strefy uderzać nie wypada, taką strefą jest m.in. religia.

Do qbeu i Arbuz:
"Obciach" ciekawi mnie dla kogo? Obciach, bo ktoś powie, że w Świebodzinie stoi najwyższy pomnik Chrystusa Króla na świecie? Nie rozumiem. Gdzie jest ten obciach? Z czego on ma wynikać?
"Takie badziewie"? Pewnie lepiej gdyby Jezus miał irokeza, był w szortach z jointem w gębie? Pytam, jak miałby wyglądać pomnik religijny, żeby nie był wg Was badziewiem?  :|

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 27