Autor Wątek: Pierwsze nurkowanie zerówki na wodach otwartych :)  (Przeczytany 7237 razy)

Offline rzepa10

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
pytanko
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Maj 2008, 21:13:10 »
Ponieważ w ten weekend mam zajecia na uczelni a w niedziele gdy nura daje moja grupa mam egzamin to czy wystarczyło by abym na Zakrzówku pojawił się ok. godziny 11:30? czy załapię się na nurkowanie? wstępnie sprzęt z magazynu mógłby mi pobrac kolega z grupy.

Pozdrawiam
maciek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez rzepa10 »

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maj 2008, 22:36:18 »
Załapiesz się, a sprzęt na Zakrzówek jedzie z klubu w całości i dobieracie go na miejscu.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline rzepa10

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Maj 2008, 06:29:16 »
Super :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez rzepa10 »

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Maj 2008, 13:23:52 »
Cześć!
Cieszę się ogromnie, że nasza "zerówka", po mozolnych treningach basenowych, dała w końcu nura na Zakrzówku. Zimna woda czy podnoszące się osady z dna, nikomu nie były straszne i wszyscy z Was dzielnie dawali sobie radę w nowych, jakże nie basenowych warunkach. Choć głębokosci nie były wiele większe od "Wiśly", na której czujecie się jak ryby w wodzie :wink:
Niektórzy z Was zapewne widzieli okonie, ich ikrę w kształcie wstęg, zawieszoną na podwodnych przeszkodach. Dużego fiata...chyba najstarszy z zakrzówkowych wraków, stół do ćwiczeń, czy mieli okazję przeglądnąć się w lustrze i zobaczyć jak "dyndają" im octopusy i manometry  :wink:

Dziękuję kadrze instruktorskiej, sprzętowcom i pomocnikom za świetną loistykę na brzegu.

PS: mam nadzieję, ze już niebawem damy wspólnego nurka na obozie, w ciepłej wodzie nad potęznym lasem podwodnej roślinności
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline miłosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 870
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Maj 2008, 15:49:03 »
Ja również dziękuję bardzo wszystkich sprzętowcom i magazynierom obecnym przez weekend na Zakrzówku  :D  :D  :D . Gdyby nie Wy nie wyobrażam sobie ogarnięcią tego wszystkiego.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez miłosz »
Swim, Dive or Die!!!

Offline qube

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Maj 2008, 17:54:29 »
Cześć

Trochę późno, al zawsze!
Narobiłem trochę zdjęć podczas I nurkowania zerówki w 2008 r.

Podaje linka: http://picasaweb.google.pl/szczerbic/IN ... h2NCmmsyt4

Życzę przyjemnego oglądania

Kuba (Qube)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez qube »

Offline te_pe

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: nTMX
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Czerwiec 2008, 21:01:23 »
Cytat: "Sylwek"
... woda czy podnoszące się osady z dna...


w ostatnią sobotę miałem wymuszoną konieczność spędzenia prawie 20 minut na 6m, nad platformą....

widoczność była świetna - widziałem pakamerę, fiata , komputer, słupki na prawej krawędzi...

ale widziałem tylko przez chwilę.....

bo zaraz pojawiła się pierwsza wycieczka ... no i widoczność spadła o połowę....

zaraz potem druga, trzecia i czwarta...   i miejscami było z metr widoczności....


jakiś czas później wisiałem przy kursie Grzegorza - po zakończeniu ćwiczeń grupa ruszyła na wycieczkę... i machając zawzięcie kraulem dla rozgrzewki  (no, czasem rękoma też :-) ) wznosła za sobą ścianę mułu niczym na Mumii.....

i naszła mnie taka refleksja - czy można by już na początku szkolenia wspomnieć o trymie i żabce...

może będzie to coś, czym możecie sie pozytywnie wyróżnić wśród grona świeżo zwodowanych nurków tej i innych federacji?

łatwiej jest chyba nauczyć się czegoś od razu poprawnie, niż wykorzeniać złe nawyki....

PS.

Byłem świadkiem, jak przez takie nawyki instruktor M2 z kilkoma tysiącami nurkowań nie poradził sobie na kursie IANTD AdvNitrox.....
ćwiczenia wymagały posiadania umiejętności zachowania pływalności w toni bez poruszania płetwami ......
przyzwyczajenie machania płetwami, szczególnie w pozycji 'na konika' powoduje powstanie lekkiego ciągu do góry.... walczy się z tym lekkim przeważeniem... a tu zaprzestanie ruszania płetwami powoduje opadanie w toń..... a tam się czai rekin i DCSik....

PS.2
Wiem, że było to jedno z pierwszych nurkowań i nie można żądać rzeczy niemożliwych...
ale żeby choć wiedzieli, że można inaczej..... to się postarają, zdolni są....

___
 /omasz
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez te_pe »
Może wkrótce spotkamy się na Zakrzówku?

___
 /omasz

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Czerwiec 2008, 09:26:12 »
Cytat: "te_pe"
i naszła mnie taka refleksja - czy można by już na początku szkolenia wspomnieć o trymie i żabce...

może będzie to coś, czym możecie sie pozytywnie wyróżnić wśród grona świeżo zwodowanych nurków tej i innych federacji?

Można i trzeba. Nie tyle wspominać o trymie i żabce, bo wystarczy już na nurkowaniach basenowych wszystkie ćwiczenia wykonywać w zawiśnięciu w toni, a nie na kolanach na dnie. Tylko takie podejście muszą mieć obaj (oboje) instruktorzy basenowi, bo jak kursanci raz poznają urok klękania, to już przejdą na ciemną i zmąconą stronę mocy...

Właśnie po podejściu do pływalności i mącenia można poznać priorytety szkoły nurkowej - wysoka jakość czy wysoki wolumen sprzedaży.

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar