Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - gibil

Strony: [1]
1
Archeologia Podwodna / KURS na Archeologa podwodnego w CMM
« dnia: 06 Grudzień 2008, 19:16:04 »
Hej!

Czuje sie w obywatelskim obiwazku zareklamowac kurs Centralnego Muzeum Morskiego na Archeologa Podwodnego:

Warsztaty archeologii podwodnej - Morskie Dziedzictwo Bałtyku

Dział Badań Podwodnych Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza wszystkich zainteresowanych archeologią morską na I cykl warsztatów szkoleniowych zorganizowanych w ramach programu Morskie Dziedzictwo Bałtyku.

Zajęcia trwać będą trzy dni, na które składają się:
1 dzień – mała sala konferencyjna CMM na wyspie Ołowiance
10:00 - 11:00 Wprowadzenie do archeologii morskiej Bałtyku
11:00 - 12:00 Wybrane wraki Zatoki Gdańskiej
12:00 - 12:15 przerwa na kawę
12:15 - 13:00 Wprowadzenie do metod inwentaryzacji morskich obiektów zabytkowych
13:00 - 14:00 Podstawy prawne nurkowania na wrakach
14:00 - 14:15 przerwa na kawę
14:15 - 15:30 zwiedzanie muzeum na Ołowiance

2 i 3 dzień – zajęcia praktyczne - Zatoka Gdańska
Zajęcia odbywać się będą z pokładu łodzi motorowej NUREK HEL (informacje szczegółowe Waldemar Popowski 0604294009).
W trakcie ich trwania uczestnicy zapoznają się z charakterystycznymi elementami konstrukcyjnymi drewnianych wraków z XVII i XVIII wieku, a także nauczą się podstaw dokumentacji archeologicznej.

Całkowity koszt kursu wynosi 750 zł (150 zł zajęcia teoretyczne + 600 zł zajęcia w morzu).
Warunkiem udziału w zajęciach praktycznych jest posiadanie odpowiednich uprawnień pozwalających nurkować w morzu oraz zgłoszenie się minimum 8 kursantów.

Terminy szkoleń:
04-06.07.2008 (w przypadku złej pogody zajęcia w morzu w pierwszy dogodny weekend)
18-20.07.2008
08-10.08.2008

Potwierdzenie rezerwacji przyjmujemy do 7 dni przed konkretnym terminem.

Zapisy i szczegółowe informacje:
i.pomian@cmm.pl, tel.kom. 0609060772

2
Akcje klubowe / Topienie na Zakrzówku
« dnia: 06 Maj 2008, 21:34:42 »
Wstepnie jutro po południu (sroda) będziemy potrzebować pomocy przy przedsięwzięciu z tworzeniem nowego nurkowiska na Zakrzówku. Potrzebujemy kilka osób do przeniesienia drewna i do pracy pod wodą (tzn. kierowania nim zeby spadało w odpowiednie miejsce). Jeżeli jest ktos zainteresowany udziałęm w przedsięwzięciu to prosze o kontakt do mnie (512318138) lub Sławka (512351583)
Ania

3
Archeologia Podwodna / Strona internetowa
« dnia: 04 Maj 2008, 21:10:38 »
W związku z moim powrotem do Polski nasza działalność sie rozwija.

1. tworzymy podwodne nurkowisko na Pogorii
2. jedziemy na wykopaliska na podwodne
3. TWORZYMY STORNE INTERNETOWA (chętnych do pomocy - baaaaaardzo gorąco zapraszam, bo strona rodzi sie w bolach od października)
4. HIT - Georege Bass (jak ktoś nie zna nazwiska radzę zagooglać - ojciec archeologii podwodnej - szef Institute of Nautical Archaeology w Texasie) przyjeżdża na nasze zaproszenie do Krakowa i w związku z tym w październiku gorącoi zaproszę zraz jeszcze na jego wykład i połączony z nim bankiet na UJ

Pozdrawiam wiosennie
Ania

4
Aktualności / Wykład z Archeologii Podwodnej
« dnia: 12 Grudzień 2007, 20:25:39 »
SERDECZNIE ZAPRASZAM

13 GRUDNIA O 19:30 (CZWARTEK) SALA 11 COLLEGIUM MINUS (ul. Gołębia 11)

TRZECI WYKłAD Z SERII "KRAKOWSKIE SPOTKANIA Z ARCHEOLOGIA PODWODNA"

MGR MACIEJ CZECH

"WRAKI MORZA SRODZIEMNEGO"

oraz spotkanie organizacyjne dotyczące wspólnej z AKP Krab akcji topienia chaty na Zakrzówku

na spotkaniu odbędą się także wybory władz sekcji, porozmawiamy o planowanej konferencji podwodnej, systemach finansowania naszych projektów, stronie internetowej i objeździe naukowym do Gniezna i Gdańska

5
Archeologia Podwodna / Wigilia archeo
« dnia: 28 Listopad 2007, 14:41:23 »
Hej!
Zapraszam serdecznie na archeo wigilie - mam nadzieje, ze uda nam sie znów połączyć te dwa środowiska nurków i archeologów. Impreza będzie 18ego grudnia we wtorek u mnie. Mile widziane coś do jedzenia i duża ilość czerwonego wina, które będziemy dzielnie przerabiać na grzane (tu zalecam też gorące nastroje - będzie łatwiej) ;)) Zaproszonych i chętnych do przyjścia proszę o kontakt (512318138) w celu podania bliższych koordynatów.

6
Archeologia Podwodna / Archeo Podwodna - Dyskusje
« dnia: 18 Listopad 2007, 21:16:02 »
W poprzednim temacie wyszło dość poważnie więc tu trochę miejsca na luźniejsze dyskusje o waszych pomysłach dotyczących archeologii podwodnej
Ania

7
Archeologia Podwodna / !!! Sekcja Archeologii Podwodnej UJ !!!
« dnia: 18 Listopad 2007, 20:52:49 »
Kochani!

Dziękuję wszystkim tym, którzy zapisali się do Sekcji Archeologii Podwodnej UJ i którzy uczestniczyli w dwóch pierwszych spotkaniach, a także byli obecni na wykładzie Lubomira Petryszyna o wykopaliskach podwodnych na Krymie. Mam dobrą wiadomość - działamy dalej!

Dla tych, którzy nie wiedzieli o spotkaniu lub nie mogli nam towarzyszyć - na razie nic straconego - streszczę tu najważniejsze sprawy organizacyjne, a Lubomir na pewno chętnie pokaże jeszcze kiedyś zdjęcia.

Jeśli chodzi o sekcję to działa ona przy Kole Naukowym Studentów Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (KNSA UJ) z siedzibą na ul. Gołębiej 11 w Collegium Minus (drugi budynek po lewej idąc prosto od Starego Portu;))

Na 1 spotkaniu organizacyjnym ustaliliśmy cele nowootwartej Sekcji:

1. Założenie biblioteki archeologii podwodnej - artykuły, publikacje naukowe i popularnonaukowe dostępne dla wszystkich na miejscu w Bibliotece IA

2. Szkolenia - archeologów na nurków + wykłady teoretyczne i metodologiczne z archeologii dla nurków

3. Seria wykładów "Krakowskie spotkania z Archeologią Podwodną" (może ktoś ma bardziej chwytny tytuł??) - serię rozpoczął prof. Lubomir Petryszyn, zaproszeni są na razie (mgr Kazimierz Kotlewski - nurek M3 i archeolog, prof. Iwona Modrzewska-Pianetti z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Bartosz Kontny archeolog podwodny z Uniwersytetu Warszawskiego, prof Siergiej z Kijowa, dr Marcin Biborski konserwator sztuki z Krakowa z UJ, mgr Maciej Czech z IAUJ i jeszcze kilka osób z Muzeum Morskiego w Gdańsku i Katedry Archeologii Podwodnej w Toruniu - mam nadzieje, że zdążą przyjechać przed moim wyjazdem na wykopaliska do Egiptu, a jak nie, to że licznie i godnie ich przyjmiecie - co do profesorskich nazwisk pojawia się też koszt noclegu w hotelu i wyżywienia, który trzeba będzie jakoś rozwiązać <jak??>)

4. Organizacja wyjazdów naukowych - pierwszy planuję na wystawę  "Archeologia podwodna Skarby z jezior Wielkopolski i Brandenburgii" a także "Wielki Błękit
Wystawa fotografii podwodnej Darka Sepioło" w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie http://www.mppp.home.pl/czasowe.htm; drugi do Centralnego  Muzeum Morskiego w Gdańsku na wystawę "Archeologia morska i nurkowanie" http://www.cmm.pl/siedziba.php?main=wys ... pl_&aid=17

5. Organizacja wyjazdów nurkowych i ćwiczenia metodologii badań podwodnych

6. Strona internetowa na serwerze UJ - założenie i rozwój

7. Konkurs na najlepszą nazwę i logo Sekcji

Czekam na wszelkie sugestie, chęć wsparcia, włączenia się w działanie Sekcji itd.
Mój nr +48 512 318 138; mejl: annakotarba@wp.pl

Mam nadzieję, że już za 2 tygodnie uda się zorganizować następne spotkanie a na nim albo wykład kogoś z Warszawy - to zależy jak kto będzie stał z czasem, albo sprawozdanie z Wykopalisk Podwodnych w Risan (Czarnogóra) w 2006. Zajmiemy się też wyborami prezydium - to chyba trzeba zrobić, bo sama sobie z wszystkim nie poradzę i porozmawiamy o finansach :) - myślę, że jakieś 5zł składki członkowskiej na druk plakatów, ruszenie ze stroną i ewentualne wydatki jeżeli przyjechałby ktoś na wykład będzie potrzebne (no i tu znów pojawia się potrzeba zaistnienia funkcji skarbnika i sekretarza - a tak broniłam się przed biurokracją... ;/)

Serdecznie Pozdrawiam i zapraszam
Ania Kotarba

8
Akcje klubowe / Nurkowanie w weekend
« dnia: 09 Październik 2007, 11:47:55 »
Hej!
Jestem chętna do wzięcia udziału w nurkowaniu w najbliższy weekend na Zakrzówku. Ktoś chętny. Jak to się załatwiało wogóle, bo wróciłam po dwóch latach do Krakowa i już nie pamiętam. Może też za dwa tygodnie koparki w Jaworznie??

9
Forum ogólne / Archeologia podwodna
« dnia: 08 Październik 2007, 23:31:47 »
Witam wszystkich!
W związku z brakiem podobnych instytucji w naszym pięknym Krakowie postanowiłam założyć Sekcję Archeologii Podwodnej. Wyżej wymieniona wielce szacowna instytucja będzie się mieścić przy Kole Studentów Archeologii UJ. Z braku funduszy (podstawowy problem młodych naukowców... echh) zamierzam na początek zająć się popularyzacją tej dziedziny archeologii, w wielu kręgach nadal niedocenianej, w wielu traktowanej pobłażliwie (wyjazdy na nurkowania w tropiki i szukanie amforek), a tak przcież ważnej dla poznania całokztałtu życia naszych przodków. Początkowo myślę o zorganizowaniu slajdowisk, spotkań z naukowcami (w Toruniu znajduje się Zakład Archeologii podwodnej, działała też niezła grupa w Warszawie), projekcji flmów czy konferencji, a w przyszłości postarać się o udział Sekcji w jakiejś podwodnej misji (z doświadczenia mówię, że to jest najbardziej niesamowita droga uprawiania archeologii - Indiana Jones się nie umywa).

Wszystkich Krabowiczów chętnych pomóc, służyć radą, dołączyć, wspierać, cokolwiek ;) zapraszam do współpracy.

Do zobaczenia
Ania

kontakt: annakotarba@wp.pl, 512318138
z częścią pewno do zobaczenia w środę w Starym Porcie lub na najbliższych basenach

10
Forum ogólne / kurs na P1 w weekend majowy??
« dnia: 27 Marzec 2006, 22:33:58 »
Czy istnieje mozliwosc zrobienia kursu na P1 w weekend majowy? bardzo, bardzo by mi na tym zalezalo, bo mam juz nagrana prace w czerwcu jako nurek i musze jak najszybciej zrobic uprawnienia!!!
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Ania

Strony: [1]