Autor Wątek: Mazurskie nurkowanie w cieniu żagli  (Przeczytany 2456 razy)

Offline piroman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 304
    • Zobacz profil
Mazurskie nurkowanie w cieniu żagli
« dnia: 20 Marzec 2007, 21:38:03 »
Witajcie

Coś dla miłośników nurkowania, żeglowania i oczywiście biesiadowania w przybrzeżnych  mazurskich tawernach.

Z kilkoma moimi dobrymi starymi znajomymi wybieram się w drugiej połowie lipca na mazury (tydzień po obozie krabowym). Oni jadą tam w celu żeglowania ja w celu żeglowania i nurkowania. W związku z tym postanowiłem zorganizować tą wycieczkę tak żeby połączyć te dwie rzeczy.

Plan byłby taki że cały potrzebny sprzęt zabieramy na łajbę i nurkujemy kiedy nam się podoba. Butle nabijamy w przybrzeżnych bazach których myślę, że nie brakuje na mazurach. Będzie trzeba je tylko wcześniej namierzyć (właśnie jestem na tym etapie organizacyjnym). Może być problem żeby pomieścić się z całym sprzętem na łajbie dlatego myślę że trzeba będzie się pomieszać z tymi którzy nie nurkują. Tak żeby jedną łajbę nie okupowali wszyscy nurkujący. Wydaję mi się że na jednej łódce spokojnie dwa komplety sprzętu mogą być, rozmawiałem z moimi ziomkami przedstawiając im potencjalną uciążliwość z racji sprzętu, który jednak będzie zajmował miejsce i powiedzieli mi że nie będzie to dla nich problem, tak że spoko.

Za miesiąc chcemy rezerwować łódki zarezerwujemy tyle ile będzie potrzeba (w zależności od liczby chętnych). Oczywiście ograniczeniem będzie liczba osób posiadających patenty żeglarskie. Na dzień dzisiejszy są dwie osoby z patentami i dwie które powinny mieć je przed końcem czerwca. Czyli przy dobrych wiatrach cztery łajby można czarterować.

P.S.
Zastanawiam się czy wątek ten zapodałem w dobrej zakładce, bo to coś więcej niż jedno nurkowania ale czy to od razu wyprawa byłaby. W razie czego niech moderator to przeniesie.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez piroman »
Jasio po podpaleniu stodoły: „no tak podpalić to nie miał kto ale grzać się przyszli wszyscy” \"8)\".

Offline piroman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 304
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2007, 15:53:03 »
Witajcie po przerwie

Obecnie mamy 13 osób i dla nich są zarezerwowane dwie łajby. Są też dwie osoby, które zdecydowały się niedawno i dla nich nie ma łódki jakby znalazły się ktos jeszcze, to byśmy mogli wziąć trzecią łódkę. Czy jest jeszcze ktoś chętny? Dodam tylko, że nie trzeba umieć żeglować mamy wystarczającą ilość osób, które potrafią poprowadzić łódkę.

Znany jest już termin wyjazdu. Czarter zaczyna się 21 lipca (sobota) a kończy 4 sierpnia (sobota). Czyli, razem 14 dni z tym, że istnieje opcja 10 dniowa od 21 lipca do 31 lipca (jest grupa osób, które chcą być w Krakowie rano pierwszego sierpnia). Startujemy z Piękniej Góry koło Giżycka i kierujemy się na północ na jezioro Mamry. To taki wstępny plan.

pozdrawiam
Romek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez piroman »
Jasio po podpaleniu stodoły: „no tak podpalić to nie miał kto ale grzać się przyszli wszyscy” \"8)\".