Autor Wątek: Nurkowanie przy zaćmienu księżyca  (Przeczytany 3117 razy)

Offline piroman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 304
    • Zobacz profil
Nurkowanie przy zaćmienu księżyca
« dnia: 04 Luty 2007, 23:14:22 »
Jo,
Niedługo bo w noc z 3 na 4 marca będzie widoczne w Polsce całkowite zaćmienie księżyca. To nic wielkiego bo zaćmienia księżyca są dość często, ale to będzie przy wyjątkowo sprzyjających warunkach astronomicznych (księżyc będzie wysoko nad horyzontem). Oczywiście problemem może okazać się pogoda, bo jak chmury czy mgły zakryją niebo to marna pociecha z tych astronomicznych warunków. Dodatkowo początek marca, statystycznie rzecz biorąc, nie jest dobrym momentem na obserwacje astronomiczne, właśnie z powodów pogodowych. No ale może akurat w tym roku będzie inaczej :)

Do rzeczy, co ja proponuje. Ano wpadłem na pomysł żeby zorganizować nurkowanie nocne przy zaćmieniu księżyca. Oczywiście można dorzucić grillowanie, umiarkowane uzupełnianie płynów wszelkiej maści no i co kto tam jeszcze chce. Dodatkowym atutem jest to że ta noc jest pomiędzy sobotą i niedzielą więc wszyscy pracujący spokojnie mogliby odespać w niedzielę.

Więcej szczegółów na temat zaćmienia można znaleźć pod linkiem.
Zaćmienie zaczyna się po 21 wiec można by tak zrobić żeby do tego czasu już  wyjść z wody i popatrzeć, oczywiście jak kogoś coś takiego interesuje. Ja nie mam żadnego sprzętu astronomicznego ale mam zwykła lornetkę to już jest wystarczające żeby zobaczyć to i owo.

pozdr,
Romek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez piroman »
Jasio po podpaleniu stodoły: „no tak podpalić to nie miał kto ale grzać się przyszli wszyscy” \"8)\".

Offline Malysz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2007, 10:40:17 »
w razie czego zawsze mozna zrobic nura jak ksiezyc bedzie w nowiu, tez go nie bedzie widac :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Malysz »
\"Rzeczy poważne należy traktować lekko\"

Offline nataniel

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.lukaszklima.com
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty 2007, 23:15:57 »
Ja są chmury to pełni nie widać  :wink:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez nataniel »
Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?
Łukasz Klima
<a class=\"postlink\" href=\"http]

Offline piroman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 304
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2007, 17:26:35 »
Cytat: "Łukasz Ch."
no bo chyba na koparkach w nocy nie wolno?

Mi zdarzyło się nurkować w nocy na koparkach. Ze Sławkiem i Martą nurkowaliśmy jakoś we wrześniu ubiegłego roku i też wtedy była pełnia księżyca :) Skubany tak błyszczał, że z samego dna było go widać, przez chwile nawet myślałem że to jakiś nurek świeci mi w oczy :)

Ale tym razem proponuje nasz poczciwy Zakrzówek, bo blisko. Póki co to jesteśmy jedyni którzy chcą nurkować w tym terminie, chyba dlatego że powstała nam konkurencyjna impreza urodzinowa ;) Też nie mieli się kiedy urodzić  :mrgreen: Ale myślę że damy rade i na imprezę tez zawitamy.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez piroman »
Jasio po podpaleniu stodoły: „no tak podpalić to nie miał kto ale grzać się przyszli wszyscy” \"8)\".