Autor Wątek: Zdjęcie miesiąca  (Przeczytany 70379 razy)

jazz

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Styczeń 2006, 23:12:10 »
Zgodnie z powyższym, z 12-dniowym opóźnieniem, ogłaszam, że zdjęcie miesiąca grudnia to... exequo:

"Hvar - Konik Morski" (majrobbi)
"Zstępujący" (wodzu)

Autorom gratulujemy i prosimy o komentarz :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jazz »

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Styczeń 2006, 00:35:38 »
Cytat: "jazz"
Tak czy inaczej, trzeba wprowadzić zwłokę między zgłoszeniem zdjęcia a ogłoszeniem wyników. W przeciwnym wypadku nie damy szansy zdjęciom zgłoszonym na kilka dni przed ogłoszeniem wyników.
Wydawało mi się, że tak już jest - na zdjęcia zgłoszone w grudniu głosujemy do 7 stycznia, a więc na każde co najmniej 7 dni.

Cytat: "jazz"
Zróbmy tak: Wyniki ogłaszamy 1. każdego miesiąca a do rywalizacji uwzględniamy wszystkie zdjęcia zgłoszone do 5 tygodni wstecz. Ten dodatkowy tydzień to dla tych zdjęć, które zostały zgłoszone końcem miesiąca i siłą rzeczy mają mniejsze szanse na dobrą pozycję (przypominam, że o zwycięzcy decyduje również ilość oddanych głosów a nie tylko średnia). Zgodnie z nowym "systemem" takie zdjęcia będą miały szanse w przyszłym miesiącu.
Czyli zdjęcia zgłoszone w ostatnim tygodniu startują w dwóch edycjach? To jeszcze bardziej zmniejsza ich szanse, bo dzieli oddane na nie glosy.

Cytat: "jazz"
"Hvar - Konik Morski" (majrobbi)
"Zstępujący" (wodzu)

I tylko to chciałem wiedzieć. :D Zwycięzcom gratuluję!

Najlepsze pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline aga

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Styczeń 2006, 01:21:35 »
GRATULACJE   :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez aga »

Offline aga

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Styczeń 2006, 01:26:50 »
...chciałam tylko dodać, że post powyżej był moim pierwszym postem na tym forum i strasznie się stresowałam żeby dobrze wypadł  :wink:

dziekuję za uwagę i pozdrawiam  :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez aga »

Offline piroman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 304
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Styczeń 2006, 02:05:23 »
Cytat: "aga"
...chciałam tylko dodać, że post powyżej był moim pierwszym postem na tym forum i strasznie się stresowałam żeby dobrze wypadł  


No i udało się, post wypadł rewelacyjnie :).

Witam na forum i również pozdrawiam oraz przyłączam się do gratulacji =D> .
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez piroman »
Jasio po podpaleniu stodoły: „no tak podpalić to nie miał kto ale grzać się przyszli wszyscy” \"8)\".

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Styczeń 2006, 12:33:41 »
Cytat: "jazz"
zdjęcie miesiąca grudnia to... exequo:


hmmm, a co bedzie jesli 5 zdjec uzyska ta sama liczbe punktow? albo nawet wszystkie?
najlepszy powinien byc tylko jeden, dlatego proponuje aby nastepnym razem urzadzac w takich sytuacjach dogrywke pomiedzy liderami... jakas nagla smierc, albo cos w tym rodzaju; szczegoly mozna jeszcze obmyslic...

co nie umniejsza jednakze kunsztu autorow grudniowych zwyciezcow!! gratulacje!!   =D>
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Styczeń 2006, 14:47:21 »
Howgh!

Cytat: "jazz"
Autorom gratulujemy i prosimy o komentarz
Hurra, po raz pierwszy wygrałem w konkursie foto  :mrgreen:
Gratuluję również współzwycięzcy - ładny konik  =D>

Zdjęcie zrobione na Zakrzówku podczas jednego z nurkowań foto z Tomkiem.  
Aparat Canon Powershot A40 w obudowie Canon WP-DC200. Zdjęcie zrobione bez lampy w trybie "manualnym" (ten aparat nie ma pełnego manuala): przesłona = 6; czas = 1/300; czułość 200 albo 100.


Cytat: "killer"
jakas nagla smierc

nagła? !    [-X  


Moim zdaniem  trzeba  wkońcu opracować jakiś rozsądny regulamin. Ostatnia propozycje z 5 tygodniami chyba nie ma sensu w przypadku konkursu miesięcznego.

Proponuje coś takiego:
1. W konkursie na zdjęcie miesiąca X biorą udział zdjęcia nadesłane do 20. miesiąca X.

2. Głosować na zdjęcia można od 21. do końca miesiąca X.

3. Wyłanienie zwycięzcy:
    a) wygrywa zdjęcie z największą średnią oceną
    b) w przypadku gdy więcej niż jedno zdjęcie ma taką samą ocenę średnią, wygrywa zdjęcie, na które oddano więcej głosów
    c) w przypadku gdy jest więcej niż jedno zdjęcie z taką samą średnią oceną i z taką samą liczbą oddanych głosów, wygrywa zdjęcie nadesłane wcześniej*
    d) gdy w dalszym ciągu nie można wyłonić zwycięzkiego zdjęcia, następuje losowanie

4. Na początku miesiąca X+1:
    a) zwycięskie zdjęcie trafia na stronę główną jako zdjęcie miesiąca X
    b) w przypadku gdy było kilka zdjęć z taką samą średnią i taką samą liczbą oddanych głosów, zdjęcia, które nie wygrały trafiają na stronę główną (w mniejszym formacie) jako zdjęcia wyróżnione w miesiącu X

5. W styczniu Y+1 roku wybieramy spośród zdjęć miesiąca oraz zdjęć wyróżnionych w miesiącu zdjęcie roku Y**

* - tego nie jestem do końca pewny
** - chyba się zapędziłem  :D


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline wwwojtus

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 384
    • Zobacz profil
    • http://www.deepdiversteam.prv.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Styczeń 2006, 16:06:56 »
podoba mi sie ten pomysl, ma takie matematyczne zaciecie ;)

a mozna jakies statystyki glosowan udostepnic? ilosc glosow na zdjecie itp.?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wwwojtus »
\"Uważaj o co prosisz, bo możesz to dostać\"

jazz

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Styczeń 2006, 22:50:20 »
Wolnego waszmościowie!
To nie konkurs National Geographic. Nie wyskakujmy z armatą na muchę. Jak na razie zdjęć jest raptem kilka każdego miesiąca, a głosujących jak na receptę (ostatnio 11).

Cytat: "tatar"
Wydawało mi się, że tak już jest - na zdjęcia zgłoszone w grudniu głosujemy do 7 stycznia, a więc na każde co najmniej 7 dni.

Nie do końca. Tak było tylko w grudniu ale tylko dlatego, że było to zwykłe opóźnienie spowodowane brakiem sensownego sposobu wyłaniania zwycięzcy.

Cytat: "tatar"
Czyli zdjęcia zgłoszone w ostatnim tygodniu startują w dwóch edycjach? To jeszcze bardziej zmniejsza ich szanse, bo dzieli oddane na nie glosy.
Nie. Pod uwagę brana jest sumaryczna liczba głosów oddanych na zdjęcie (bez względu na to w którym miesiącu głos został oddany).

Cytat: "wodzu"
Proponuje coś takiego:
1. W konkursie na zdjęcie miesiąca X biorą udział zdjęcia nadesłane do 20. miesiąca X.

2. Głosować na zdjęcia można od 21. do końca miesiąca X.

Nie. Nie można zmuszać użytkownika do głosowania w danym terminie (i to tylko przez 10 dni).

Cytat: "wodzu"
3. Wyłanienie zwycięzcy:
a) wygrywa zdjęcie z największą średnią oceną
b) w przypadku gdy więcej niż jedno zdjęcie ma taką samą ocenę średnią, wygrywa zdjęcie, na które oddano więcej głosów
c) w przypadku gdy jest więcej niż jedno zdjęcie z taką samą średnią oceną i z taką samą liczbą oddanych głosów, wygrywa zdjęcie nadesłane wcześniej*
d) gdy w dalszym ciągu nie można wyłonić zwycięzkiego zdjęcia, następuje losowanie

Nie. Wyłanianie zwycięzcy na podstawie średniej w pierwszej kolejności jest bardzo złym pomysłem i zostało to już przedyskutowane kilkanaście postów wcześniej, podobnie jak sam proces wyłaniania zwycięzcy.

Cytat: "wwwojtus"
a mozna jakies statystyki glosowan udostepnic? ilosc glosow na zdjecie itp.?


Można, ale to może podziałać demobilizująco na nadsyłających zdjęcia :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jazz »

Offline piroman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 304
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Styczeń 2006, 01:01:08 »
Witam

Zastanawiam się czy nie lepiej by było pokazywać ocenę zdjęcia dopiero po zagłosowaniu na nie. Ustrzegło by to przed sugerowaniem się ocenami danymi przez innych. No i człowiek by widział na które zdjęcia już oddał głos.

pozdro
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez piroman »
Jasio po podpaleniu stodoły: „no tak podpalić to nie miał kto ale grzać się przyszli wszyscy” \"8)\".