Autor Wątek: Teoria dekompresji  (Przeczytany 22094 razy)

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Kwiecień 2011, 10:20:04 »
Cytat: "anarchista"
jednak nie prostacko jak w NOF.

Nie chcę tu nikogo bronić, ale jak masz coś do Pawła Poręby, to napisz mu wiadomość na pw, zadzwoń do niego, pogadaj. Forum klubowe, to nie miejsce do takich manifestacji.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

anarchista

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Kwiecień 2011, 13:55:49 »
Człowiek zajmuje się jakimś problemem, publikuje wiele, odpowiada na pytania.
Próbuje wyjaśnić strukturę działania.
Nie bierze danych z różnych kolum ZH-L16 dla helu i nie mówi o TMX.
Czy widzisz kontrast ?

pozdrawiam rc
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez anarchista »

anarchista

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Maj 2011, 21:42:43 »
Cytat: "murena"
tiaa... pisane przez Smoka vel demolanta vel $$ który został wyrzucony już ze wszystkich prawie forów i chroń nas Panie przed nim tutaj!
mam nadzieję że przez moją chęć dyskusji o deco nie pojawi się on tu ani żadne akcje w stylu sekty!!! niemniej jednak jest to osoba średnio wiarygodna, a o rzekomych problemach rzekomych kursantów to może sam Paweł jeśli chce, to opowie, choć pewnie to nie czas, ani miejsce. jeśli jednak ktoś ciekaw, to jest kilka informacji o co najmniej dwóch wypadkach kiedy Paweł ratował życie komuś lub sobie w różnych sytuacjach - raz prace podwodne, raz
Ogólnie gratuluję wpisania się w pomówienia i nie precyzyjne informacje. Zupełnie niedawno zostałem wywalony z forum DIW Wojciecha Filipa. Co ciekawe nie narozrabiałem tam ostatnio.

---- Wiadomość Oryginalna ----
Od: hdo@tlen.pl
Data: 16 maja 2011 13:56
Temat: Usunięcie konta na Witaj na prywatnym forum Dive Trek Group

> Witaj Smok,
>
> Dostajesz ten e-mail, ponieważ twoje konto zostało usunięte z Witaj na
prywatnym forum Dive Trek Group
> Dodatkowych informacji, możesz spróbować uzyskać u administratora.
>
> --
> Ekipa Dive Trek Group

Cytat: "murena"
poza tym właśnie - nieme pęcherzyki, są.. nieme, tzn. nie skutkują chorobą dekompresyjną, ale ok, powiedzmy że możemy testować obecność pęcherzyków po nurkowaniach wykonywanych wg. NOF.
czy wtedy metoda będzie "przetestowana"?
co znaczy przetestowanie metody?
na czymś musimy się opierać.. od teorii zaczynamy, staramy się stworzyć jak najlepszą, zrozumieć a potem trzeba praktykować.

wiesz, wiadomo że nie ma 100% gwarancji co do żadnej metody, ale jeśli są dobre podstawy teoretyczne i została metoda sprawdzona i jest wciąż weryfikowana. poza tym została stworzona przy wykorzystaniu CAŁEJ najnowszej wiedzy, to jasne że ma duże szanse bycia lepszą od starszych, nie wykorzystujących wszystkiego metod.
Metody postępowania są proste i znane robimy badania publikujemy wyniki badań w odpowiednio kwalifikowanym (przez KBN) czasopiśmie naukowym np PHR, po potwierdzeniu przez inne ośrodki badawcze wyników, możemy pisać zalecenia dekompresyjne.
NOF nie ma nawet recenzji, dowiedzenie się jak jest liczone ciśnienie przesycenia jest związane z zaliczeniem wiązanki obelg w wykonaniu Pawła Poręby.
To tyle o metodach i kulturze.

W ubiegłym roku profesor Romuald Olszański na konferencji naukowej PTMHiTN NurTech 2010 przypominał o polskim wkładzie badania fizjologicznej odpowiedzi organizmu (stres dekompresyjny) wyprzedzało to światowe badania o 20 lat. Nie jest to tak szybko jak potrzebują niektórzy.
W tym samym czasie gdy byłem na konferencji "Tomek Tatar" nurkował w bazie Andrzeja Sali. Paweł Poręba mógł przedstawić swoją metodę na konferencji był w tym czasie w Jastarni, tyle że wcześniej trzeba by recenzję zdobyć lub co gorsza poddać się krytyce osób z tytułami profesorskimi.

pozdrawiam rc
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez anarchista »

anarchista

  • Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Maj 2011, 23:34:42 »
Cytat: "Paweł Poręba"
Otóż - tworząc NOF założyłem,

http://www.rebreathers.pl/forum/download.php?id=32
Tworząc coś nowego warto być w zgodzie z utrwalonym stanem wiedzy.
W NOF.pdf dostępnym na stronie Pawła Poręby jest w tabelach na str. 14 70 min na 6m dekompresji tlenowej w drugiej tabeli 84 min na 6m, tabela str. 17 (słynna) czas 72 min na 12 m w tym przykładzie ppO2 wynosi 1,6 ata.

To spójrzmy do zaleceń NOAA jaki jest czas ekspozycji pod ciśnieniem 1,6 ata (0,16MPa).
Dodatkowo ile zaleca U.S. Navy ?
Jak widzimy "coś się przekroczyło" w kierunku ekspozycji wyjątkowych, służących ratowaniu życia a miała być rekreacja.

pozdrawiam rc
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez anarchista »

Offline majrobbi

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 679
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Maj 2011, 15:32:00 »
Witam,

Wątek uważam za wyczerpany (przynajmniej tymczasowo) ;)

Temat zamykam :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez majrobbi »
Robert M.
tel. 12-3982293
------------------------
Its a fact that the humans can\'t go without water for more than 3 days
<°))))>< - <°))))><