Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - niedzielna

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 23
21
Sprzęt / Odp: Nowa pianka [sucha czy półsucha]
« dnia: 23 Kwiecień 2014, 14:04:36 »

Nurkowanie na zatrzymanym w półsuchym? Nawet w zimie poluje się na ryby w mokrych piankach. Chodź widziałem w Egipcie kogoś nurkującego płytko w półsuchym przy temp. 26 st, gdy 99% nurków ma wtedy mokre z zakresie 3-5mm. Każdy inaczej odczuwa zimno, stąd czasem można spotkać kogoś trochę inaczej ubranego.

Są półsuche i "półsuche", wielu mokrym skafandrom tylko z dodatkowymi manszetami daje sie taki opis - ja mam taki. Tj. w internecie u sprzedawców jako półsuchy, ale suwak nie jest jak w suchym i nie ma szyjnej kryzy, mokra pianka z manszetami doszczelniającymi odnóża.

22
Sprzęt / Odp: Nowa pianka [sucha czy półsucha]
« dnia: 18 Kwiecień 2014, 10:42:10 »
Osobiście też mam piankę półsuchą (co może mało zauważalne, bo korzystałam z niej tylko w Egipcie i ewentualnym nurkowaniu na bezdechach w Polsce, np. przy kursie p2;) ale w takim celu kupiłam. Zeby się woda nie wlewała to musi być super dopasowana, bo mi się wlewa od szyi po karku:) Jak się juz raz wleje to zostaje na stałe. _<-Tułów nieco mniej dopasowany niż dół, dodatkowa pianka do serfingu Tribord pomaga albo kamizelka. Dlugo zalowałam, ze nie dokupiłam kaptura w komplecie, bo używam od suchego i to za pewne negatywnie wpływa na szczelność karku. Oryginalny kaptur do zestawu ma gumowy kolnierz, ktory "sklejalby" chyba sie z kolnierzem skafandra. Moj półsuchy to Camaro 5mm Seamless overall kupiony z 2giej ręki. 
Jesli nie suchy, to niech ta kryza szyjna będzie dobrze przylegala, pianka będzie dobrze dopasowana do figury, bo same manszety nie pomogą. Ta wygląda nie źle - zwłaszcza szyja:)

23
To rozumiem, że krabowe morsy w strojach kąpielowych -czy reszta może w skafandrach? : ))

24
Forum ogólne / Re: 50 wraków
« dnia: 30 Styczeń 2014, 14:41:11 »
Nie wątpię że zbierze sie 50-tka, a jak Kraby zaczną dodawać wraki z wypraw indywidualnych to bedzie 100-ka :) jakby co mogę dołożyć wlaśnie dwie sztuki z własnych wycieczek

25
Hajdpark / biebrzański szlak podwodny
« dnia: 02 Listopad 2013, 11:00:07 »
Przy okazji informacji o ciekawym skąd-inąd konkursie
http://http://www.zaadoptujrzeke.pl/pl/aktualnosci/@/1-wrzesnia-rusza-glosowanie-na-rzeke-roku-2013
dowiedziałam się, że jest w Polsce podwodny rzeczny szlak nurkowy na Biebrzy =D>

26
Hajdpark / wykład "Ekologia i bioróżnorodność Adriatyku" 16X
« dnia: 10 Październik 2013, 15:17:19 »
w środę, 16.10, godz. 11.00, sala konferencyjna Instytutu Zoologii, Wydział Biologii, Kampus UJ:
THE ADRIATIC SEA: ECOLOGY AND BIODIVERSITY (40') wygłosi – dr. Marko Miliša z Uniwersytetu w Zagrzebiu.

Lub dla bardziej jeszcze zainteresowanych;):
we wtorek, 15.10, godz. 11.00 (sala konferencyjna Instytutu Zoologii):
I część: ECOLOGY OF KARST ENVIRONMENT (35')
II część: LEAF LITTER PROCESSING IN WATER AND FUNCTIONAL ANALYSIS OF BENTHIC ASSEMBLAGES (30')

27
Hajdpark / Re: Tragedia na Zakrzówku
« dnia: 05 Sierpień 2013, 16:47:59 »
Po wypadku i po rzetelnym śledztwie powinna być podana przyczyna: ku przestrodze

28
Jakby kto miał jeszcze miejsca w aucie to poprosze o info: 889 595 141

29
Hajdpark / nowa trasa oluska-pomysł budowy
« dnia: 27 Czerwiec 2013, 10:53:06 »
nowa trasa olkuska: zamiast powiększyć obecna trasę (i ewentualnie umozliwic przesiedlenie w cichsze tym co maja domy zaraz przy niej;) nowa trasa, albo przez dolinki podkrakowskie albo przez otuline ojcowskiego parku:
http://http://www.wrogadroga.pl

30
Szkolenia / Re: Obóz szkoleniowy 2013
« dnia: 27 Czerwiec 2013, 10:45:00 »
Helol, tak się składa, że w czerwcu byłam równiez na urlopie nad jeziorem na Kaszubach. Parę świeżych niusów stamtąd:

1) w niedalekiej odległości od Waszego jeziora obozowego, ok 20km, jest jezioro Raduńskie, w którym ponoc tez się da nurkować, tzn. jest baza nurkowa, platformy, etc. http://www.modrok.pl/pl/nurkowanie

2) nad jeziorem Wielkie Brodno u podnóża Złotej góry (http://kartuzy.info/katalog,wpis,2953,P ... -Gora.html), jest nowa stanica żeglarska, w której bezpłatnie wypożyczają na 3h: kajaki, łodzie wiosłowe i rowerki. (czynne chyba do18). Sprzęt jest nowy - zobowiązali się do tego, w ramach uzyskania dofinansowania z UE na budowę przystani.

3) rezerwat jar Raduni - warto zajrzeć

4) w przypadku wycieczki nad morze polecam ptasi Raj obok ujścia Wisły śmiałej, jeśli ktoś lubi oglądać ptaki przez lornetkę;) lub samotne plaże (pojedynczy naturyści się tam zdarzają, ale nie o takich ptakach ten rezerwat) oraz restaurację zaraz przy parkingu do ptasiego rezerwatu. Na wyspę z rezerwatem prowadzi most, który obecnie jest w remoncie, więc jest bezpłatna przeprawa promem. Ze względu na kolejki może byc cięzko w godzinach kiedy miejscowi wracaja z pracy itp.

5) nie polecam wycieczek na mierzeję Wiślaną - Wisła wypluwa obecnie straszne muły podeszczowe. Morze jest tak brudne, że gdy wejdzie się do glębokości połowy łydki, nie widać już kostek;) tak było w czwartek tydzien temu w każdym bądź razie.

6) jezioro Jeziorak, również strasznie zamulony, kolor taki, jak z gdy z kranów z ciepłą wodą rdza wylewa;)

Na Kaszubach znacznie lepiej. Dobrej pogody na obozie, przy dobrej pogodzie to nawet zła wizura jest lepsza:)

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 23