Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - panq

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8
21
Szkolenia / Warsztaty z konserwacji i podstawowych napraw sprzętu
« dnia: 09 Wrzesień 2013, 14:50:03 »
Cześć!
Mając w pamięci duże problemy wynikające z nieumiejętności naprawy prostych usterek sprzętu postanowiłem poprowadzić w klubie warsztaty z konserwacji i podstawowych napraw.

Celem przyświecającym warsztatom jest wpojenie Wam pewnych zasad użytkowania i konserwacji sprzętu oraz zademonstrowanie metod naprawy najczęstszych prostych usterek (głównie automatów oddechowych).
Porozmawiamy też na temat zawartości podręcznej sprzętowej "apteczki pierwszej pomocy", którą każdy nurek powinien zabierać ze sobą na nurkowania, co pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji (i zabłysnąć w towarzystwie wiedzą oraz obyciem z tematem :)).

Warsztaty rozpoczną się w klubie w ten czwartek (12.09) o godzinie 19.00. Potrwają ok. 2 godzin. Nic nie trzeba przynosić.

Ze względu na charakter warsztatów jestem zmuszony ograniczyć liczbę miejsc do 8 osób. W przypadku dużego zainteresowania mogę zorganizowac kolejną edycje.
Chętnych proszę o dopisywanie się do listy:
    1. Anna Kozłowska

23
Sprzęt / Pamięć do laptopa
« dnia: 16 Lipiec 2013, 16:53:36 »
Ma ktoś zbędną kość pamięci RAM do laptopa?
512 mb, szyna 333 mhz.

Potrzebuję do laptopa magazynowego.

Będę zobowiązany :)

Pozdrawiam!
Panq

24
Hajdpark / Komórka z USA
« dnia: 16 Lipiec 2013, 16:50:54 »
Potrzebuję kupić w Stanach telefon (w Polsce nie ma tego modelu). Macie może znajomego, który mógłby przy okazji przywieźć, albo może ktoś z klubowiczów wybiera się za ocean?

Będę zobowiązany :)


Pozdrawiam!
Panq

25
Archeologia Podwodna / Gnalic 2013
« dnia: 21 Czerwiec 2013, 20:38:56 »
Cześć!
Jak pewnie część z Was już słyszała, bierzemy (Ja i Artur Król) w tym roku udział w badaniach podwodnych wraku weneckiej galery handlowej u wybrzeży Chorwacji. Wrak zatonął w XVI wieku w pobliżu maleńkiej wysepki Gnalic wioząc zaopatrzenie do haremu sułtana (stary harem spłonął w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach :)).

Nasza baza znajduje się w miejscowości Biograd na Moru (na południe od Zadaru). Codziennie robimy po dwa nurkowania (do południa i po południu). Wrak leży na 25-28m - siedzimy tam od 20 do 28 minut, więc obowiązkowa jest dekompresja. Nurkujemy z niewielkiej łodzi, której kapitan, blisko 70-letni dziadek jest prawdziwym wilkiem morskim!  8)

Na pierwszy rzut oka wrak nie robił wrażenia. Ot - kilka desek na dnie. I mnóstwo ołowianych stożków.... Całe cholerne tony stożków, które trzeba usunąć ze stanowiska i podnieść z dna.... No dobra, może nie tony, ale setki kilogramów na pewno. Cały tydzień targaliśmy te nieszczęsne stożki. Reszta ekipy zakładała kratownicę - siatkę dzielącą stanowisko na sektory badawcze. Hiszpanie z Texas AM robili zdjęcia i pomiary do fotogrametrii.

Wczoraj w drodze do Zagrzebia na otwarcie wystawy o wraku odwiedziliśmy park narodowy Plitwickie Jezera. Wspaniałe widoki, krystalicznie czysta woda, kapitalne wodospady - gorąco polecam!

Dziś pierwszy dzień prawdziwych badań - pierwszy raz poszły w ruch eżektory - odsłaniamy fragmenty desek burty i pokładu wraz z ładunkiem. Wrak to prawdziwa bomba biologiczna - ładunek stanowiły ołowiane stożkowate sztabki oraz beczki z cynobrem (siarczek rtęci). Dziś dołączył do nas biolog mający zbadać zagrożenie dla środowiska.

Zapraszam do oglądania mojej galerii na fb:
http://https://www.facebook.com/Bartosz.Pankowski/media_set?set=a.4669389824189.1073741826.1576907902&type=3

Postaram się pisać na bieżąco, ale niestety w ciągu dnia mamy bardzo mało czasu. Prowadzący dbają o to, żebyśmy się nie nudzili :)

26
Hajdpark / CB ONWA - kto naprawi?
« dnia: 18 Maj 2013, 22:47:33 »
Naprawi mi ktoś CB ONWA? :)

27
Sprzęt / Dłubanie przy sprzęcie klubowym
« dnia: 05 Maj 2013, 16:19:07 »
Drodzy Klubowicze!

Jeżeli potrzebujecie zmodyfikować klubowe skrzydło lub automat, spytajcie mnie jak to zrobić. Nie róbcie tego "jak Wam się wydaje, że jest dobrze". Dzisiaj ujrzałem solidnie porysowaną kluczem płytę skrzydła numer 02 z podkładkami wpakowanymi między adaptery a skrzydło (!) zamiast między nakrętki a płytę.

Nie niszczcie tego, z czego oprócz Was korzystać będą jeszcze kolejne pokolenia klubowiczów, a w zrobienie czego My włożyliśmy naprawdę dużo pracy. To, że sprzęt nie jest Wasz, nie znaczy, że nie należy go szanować! To nie czasy PRL, gdy coś było wszystkich czyli niczyje. Sprzęt klubowy to nasze wspólne dobro, o które razem musimy dbać! Inaczej przestanie nam służyć!


P.S.
Więc jeśli zobaczę, że jakaś kanalia o zmyśle technicznym rozwielitki dłubie mi przy klubowym sprzęcie, up***dolę takiej ręce przy samej dupie. Jasne? :)


Serdecznie pozdrawiam!
Wasz ukochany magazynier

Panq

28
Sprzęt / Dętki rowerowe
« dnia: 08 Kwiecień 2013, 18:13:42 »
Potrzebuję kilku dętek rowerowych do uprzęży klubowych. Dętki oczywiście stare, nie nadające się do użycia w rowerze, wchodzące na taśmę 45 mm :)
Przyjmiemy chętnie.

Pozdrawiam!
Panq

29
Zapraszamy na odczyt!

Mateusz Popek (IA UMK w Toruniu):
WRAKI, BŁOTO I ŻADNEGO SKARBU...[/b]


środa, 3 kwietnia, godzina 19.30
Instytut Archeologii UJ, ul. Gołębia 11


Po odczycie oczywiście zagościmy w Porcie! :)

http://https://www.facebook.com/events/639315952761299/?ref=22


30
Sprzęt / Legalizacja butli
« dnia: 12 Marzec 2013, 13:07:09 »
W przyszłym tygodniu wszystkie klubowe butle jadą do legalizacji. W związku z tym będą niedostępne przez co najmniej tydzień.
O powrocie butli i dalszej możliwości wypożyczania poinformujemy.


P.S.
Jeśli ktoś ma jeszcze klubową butlę, proszę o natychmiastowy zwrot!Pozdrawiam!
Panq

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8