Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Anka Sołtysik

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
41
Aktualności / Regulamin korzystania z Zakrzówka
« dnia: 29 Czerwiec 2017, 10:46:37 »
Drodzy Klubowicze. Dla przypomnienia zamieszczam regulamin Zakrzówka, który jak przypominam jesteście BEZWZGLĘDNIE zobowiązani przestrzegać. Opłaty za wstęp regulujecie bezzwłocznie po przybyciu na miejsce, bilet zachowujecie / władacie od razu za przednią szybę samochodu którym przyjechaliście. Regulamin pochodzi z oficjalnej strony Krakena.


Zasady korzystania z akwenu
 

Zasady korzystania z Zakrzówka:
Godziny otwarcia -
http://kraken.pl/index.php?dzial=firma

    Wejściówka na teren - 30 zł osoba (w tym opłata za samochód - możliwość wjazdu)
    Opłata dotyczy wszystkich osób powyżej 15 roku życia. Nie ma opłaty za nie nurkujące dzieci poniżej 15 roku życia. Jeżeli dziecko nurkuje należy za niego wnieść opłatę jak za każdą inną osobę. Osoby niepełnoletnie muszą na terenie bazy znajdować się stale pod opieką dorosłych. Prosimy szczególnie uważać na młodsze dzieci zarówno w pobliżu wody jak i nie pozwalać im się bawiać w pobliżu ścian kamieniołomu. Opiekunowie biorący dzieci na Zakrzówek robią to na własną odpowiedzialność.
    Instruktorzy oraz firmy nurkowe - bilety i opłaty według cennika za wszystkie osoby

Instruktor przyjeżdżający z kursantami płaci tylko za nich, łącznie z osobami towarzyszącymi; sam ma wstęp gratis.
Instruktor przyjeżdżający samemu, płaci połowę stawki czyli 15 zł

Jeżeli ktoś chce zostać na nocne nurkowanie, proszony jest o pozostawienie w bazie imiennej listy nurkujących osób (dla ochroniarzy gdyby przyjechali) i otrzymuje kod do bramy, pozwalający w nocy wyjechać z terenu bazy.
Kod trzeba uzyskać każdorazowo ponieważ jest tylko na daną noc.
Przypominamy, że nurkowie zostający na nurkowania nocne muszą posiadać własny tlen oraz apteczkę ponieważ wyposażenie bazowe nie jest dostępne po zamknięciu bazy.

W sezonie (Od maja do końca września) teren akwenu jest pilnowany przed dzikimi użytkownikami.

Przypominamy, że teren zalewu Zakrzówek jest terenem niebezpiecznym - zarówno na powierzchni (strome, osypujące się ściany, brak wytyczonych ścieżek), jak i pod wodą (zalane drzewa i inne obiekty często oplątane linkami). Wszystkie osoby decydujące się korzystać z bazy na Zakrzówku czynią to na własną odpowiedzialność. Informujemy wszystkich, że na głębokości od około 28 metrów do dna widoczność pod wodą gwałtownie maleje do około 30-50 centymetrów, a w wodzie wyczuwalny jest silny zapach siarkowodoru. Na terenie Zakrzówka obowiązuje zakaz kąpieli - do wody można wchodzić tylko w piankach i minimum sprzęcie ABC.

Prowadzenie na Zakrzówku
kursów na poziomie instruktorskim
wymaga pisemnej zgody
Centrum Nurkowego Kraken

42
Akcje klubowe / Hvar, Stari Grad 16-23.09
« dnia: 28 Czerwiec 2017, 18:02:29 »
Serdecznie zapraszamy na wrześniowy wyjazd do Chorwacji. W tym roku wybieramy się na Hvar do miejscowości Stari Grad.
Gościć nas będzie baza Nautica: http://www.nautica.pl/pl/menu-chorwacja-przeglad/chorwacja-nasze-bazy/nasza-baza-stari-grad

Nurkowanie:
pakiet 10 nurkowań,
nurkowania z łodzi
nurkowanie nocne
pod tym linkiem znajdziecie opisy nurkowisk: http://www.nautica.pl/pl/menu-chorwacja-przeglad/menu-chorwacja-miejsca-nurkowe/menu-chorwacja-miejsca-nurkowe-starigrad


Zakwaterowanie:
Bungalowy Helios. Domki mogą być przeznaczone dla 2 lub 3osób, w każdym jest sypialnia dwuosobowa, aneks kuchenny z łóżkiem, łazienka oraz tarasik z meblami ogrodowymi.
Położenie: tuż nad naszą bazą nurkową i miejską plażą, do morza 20 m., do najbliższej restauracji 100 m., do centrum miasteczka 10 min na piechotę nadbrzeżnym deptakiem.
Wyżywienie jest możliwe do wykupienia w hotelu Arkada (100 m od domków Helios w wersji HB - śniadania i obiadokolacje. Cena do ustalenia.

Dojazd:
Chcemy tak jak na zeszłoroczną wyprawę na Vis wynająć cały autokar - warukiem jest wystarczająca liczba chętnych.

Miejsce:
Stari Grad to malownicze miasteczko wyspiarskie w przepięknej Dalmacji. Nie samym nurkowaniem człowiek żyje, więc załączam przewodnik po mieście i jego atrakcjach: http://www.nautica.pl/images/stories/chorwacja_pliki_do_pobrania/STARI-GRAD_przewodnik_PL.pdf

ZAPISY
Zapisujecie się wypełniając ten formularz: https://goo.gl/forms/UKeXi2aC9FgXVxV22
Płatności dokonujecie w Klubie.
Opłatę za wypożyczenie sprzętu regulujecie w magazynie przed wyjazdem.

43
Akcje klubowe / Najazd Krabów na Koparki 08.07
« dnia: 23 Czerwiec 2017, 11:43:31 »
Drogie Kraby!

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji nurkowej na Koparkach w Jaworznie!

Plan akcji:
9:00 zbiórka na miejscu
-chłopaki z zarządu zbierać będą opłatę za wjazd według listy obecności i rozliczą się w biurze hurtowo - wejściówka 30 zł
-w planie dwa nurkowania - komórka i Gustaw
-obowiązkowy grill - ktoś może zabrać? Zorganizujcie też węgiel i smakołyki według uznania
- 17:00 zakończenie akcji

Sprzęt:
Pobieracie z Klubu w godzinach otwarcia magazynu, a zdajecie wyjątkowo na miejscu (normalnie po akcjach zabieracie go ze sobą, tym razem musi być w gotowy do odbioru przez osoby jadące do Chorwacji)

Dojazd:
Z Krakowa jest to około godziny drogi, adres: ul. Płetwonurków (Kamieniołomy Koparki)
Jaworzno

Zapisy:
Link do tabelki z listą obecności i dostępnymi miejscami do wspólnego przejazdu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wS89qEqDHnw08XwLjfGRXso-irID-V05bpRw-T7kJEU/edit?usp=sharing


Wspomnienie zeszłorocznego najazdu https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1127279704001776&type=3

Kilka zdjęć  podwodnych Ireny Stangierskiej https://www.facebook.com/pg/irena.stangierska.photography/photos/?tab=album&album_id=194132633610255044
Szkolenia / Nurkowanie zerówki na wodach otwartych 06.05.2017
« dnia: 26 Kwiecień 2017, 13:14:13 »
Pierwsze nurkowanie tegorocznej zerówki odbędzie się już 6 maja na Zakrzówku! Trzymamy kciuki za naszych dzielnych kursantów!

Na miejscu tradycyjnie grill, a w Gwarku od godziny 20:00 świętowanie w najlepszym krabowym wydaniu :) https://www.facebook.com/events/291650887929204/?fref=ts

*** Pomocnicy ***
Prosimy osoby chętne do pomocy w sobotę, w godzinach 8-16, o wpisywanie się do tabelki: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KjLNB97ryTrxuuqk_hTlmitNP9OTSnzw1OPAOY7P4F4/edit?usp=sharing
Wpisujcie swoje adresy mailowe abyśmy mogli się z Wami skontaktować - zapotrzebowanie na pomocników zależeć będzie od ostatecznej liczby uczestników.

*** Uczestnicy ***

!!!Jeżeli ktoś z Was nie otrzymał mailingu i nie ma dostępu do grupy Facebookowej proszę o wiadomość prywatną!!!

Pokrótce: zbiórka 8:45 przy bramie Zakrzówka (ul. Wyłom 1). Przynieście zaświadczenie lekarskie, 30zł na wejściówkę, ABC, ręcznik, strój kąpielowy oraz czapkę / opaskę chroniącą uszy i zatoki :) Pamiętajcie aby uregulować płatności za baseny!


45
Aktualności / Majówka - Klub nieczynny
« dnia: 26 Kwiecień 2017, 12:36:43 »
Informujemy, że w dniach 1-3 maja Klub będzie nieczynny. Czwartkowe baseny odbywają się bez zmian, a do siedziby zapraszamy w piątek. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku w długi weekend :)

46
Akcje klubowe / Demo Days Zakrzówek 13-14.05.2017
« dnia: 01 Marzec 2017, 20:57:14 »
Po raz kolejny będziemy uczestniczyć w Demo Days'ach na Zakrzówku. Serdecznie zapraszamy na stoisko Kraba, jak zwykle przewidujemy interesujące warsztaty i doborowe towarzystwo!

47
Akcje klubowe / Krabowa wyprawa na Murter 15-22.07
« dnia: 01 Marzec 2017, 20:52:02 »
Cześć! Chcemy zorganizować kolejny wyjazd, tym razem na chorwacką wyspę Murter. Do realizacji tego przedsięwzięcia koniecznych jest przynajmniej 15 uczestników :) Chętnych prosimy o wpisywanie się w tabelce: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_q9lucMMWhxeQCZLE7ymGCjUXwzotKsADYPUms6jqlA/edit?usp=sharing

Wyjazd w terminie 15.07-22.07
Pobyt apartamenty Skolić
Pakiet nurkowy: TN 10, nurkowanie nocne z łodzi
Dla KRABA cena 340 euro za nurkowanie i nocleg
Dojazd: autokar 400zł

Zważywszy na fakt, że jest to szczyt sezonu cena jest bardzo dobra - udało nam się wynegocjować stawkę o 70 euro niższą od ceny detalicznej! :)

Ten wyjazd jest świetną okazją dla osób chcących zrobić w ciepłych wodach kurs Płetwonurek Eksplorator :)
Link d wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/242531076209300/
Polecamy i zapraszamy!

48
Akcje klubowe / Pierwsze nurkowanie zerówki na wodach otwartych
« dnia: 07 Luty 2017, 15:29:45 »
Pierwsze nurkowanie tegorocznej zerówki odbędzie się już 6 maja na Zakrzówku! Trzymamy kciuki za naszych dzielnych kursantów a pomocnikom udostępnimy tabelkę do zapisów ze stosownym wyprzedzeniem.

Na miejscu tradycyjnie grill, a po powrocie do siedziby świętowanie w najlepszym krabowym wydaniu :)

49
Aktualności / Badania lekarskie - spotkania z lekarzami klubowymi
« dnia: 07 Luty 2017, 14:37:41 »
Drodzy kursanci,
z uwagi na Wasze bezpieczeństwo przed pierwszym nurkowaniem w sprzęcie powietrznym konieczne będzie przedstawienie pozytywnej opinii lekarza sportowego. Jak co roku będziemy organizowali spotkania z naszymi klubowymi lekarzami, na które konieczne będzie przyniesienie wyników następujących badań:
-z krwi: morfologia, glukoza, crp albo ob
-EKG
-RTG klatki piersiowej
-opinia laryngologa
W zależności od Waszego lekarza pierwszego kontaktu jest możliwość uzyskania skierowania i zrobienie wyników w ramach NFZ.
Pierwsze zanurzenie planujemy pod koniec marca, przewidujemy kilka spotkań z naszymi lekarzami w klubie w marcu, dlatego ważne jest, abyście zaczęli już to sobie organizować. Oczywiście można też umówić się na indywidualną wizytę, lista lekarzy klubowych na stronie: http://krab.agh.edu.pl/kadra-lekarze-klubowi
Zdobywamy kolejne nagrody za liczbę wyszkolonych kursantów ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie dbałość o bezpieczeństwo. Opinia wykwalifikowanego lekarza daje Wam i nam pewność, że nie macie żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do nurkowania. Jest ona niezbędna do rozpoczęcia właściwego szkolenia w Krabie i na tym polu utrzymujemy wyższe standardy niż przewiduje nasza federacja, ale nie zamierzamy rezygnować z tej dobrej praktyki :) Opinia lekarska ważna jest rok. Podczas kolejnych kursów wymagane będzie jedynie oświadczenie o dobrym stanie zdrowia, choć zalecamy również badania okresowe i odświeżanie opinii lekarza klubowego.

Badania powinny być jak najbardziej aktualne, dlatego za umowną granicę przyjmujemy początek roku. Będziemy na bieżąco informować o terminach planowanych spotkań z lekarzami.

50
Szkolenia / Morski obóz szkoleniowy Elba 2017
« dnia: 17 Styczeń 2017, 19:29:56 »
Obóz szkoleniowy to jedna z najstarszych tradycji AKP Krab AGH, którą kultywujemy nieustannie od ponad 50 lat.
W tym roku, po raz kolejny, zapraszamy Was do udziału morskim obozie szkoleniowym, który odbędzie się na włoskiej wyspie Elba.
Ciepła, przejrzysta woda, bogactwo morskiej fauny i flory - czego chcieć więcej? :)

Termin:
Obóz szkoleniowy odbędzie się w terminie 24.05 – 04.06.2017 (wyjazd z Krakowa 24.05 około godz. 18, powrót 4.06 po południu).
 
Miejsce:
Jedziemy na włoską wyspę Elba do miejscowości Nisporto. Bazować będziemy w gościnnym ośrodku Sole e Mare. Nurkować będziemy w Morzu Śródziemnym!!!

Szkolenie:
W czasie obozu planujemy szkolenia na:
- wszystkie stopnie główne, tj. P1, P2, P3,
- stopnie specjalistyczne: PNO, PNA, PE, PKB, PJ1.

Jeżeli jesteście zainteresowani innymi kursami zgłaszajcie to bezpośrednio do Szefa Szkolenia lub Prezesa Klubu.
Wysokość opłat za uczestnictwo w poszczególnych kursach znajdziecie w cenniku kursów, który dostępny jest w siedzibie Klubu.

Zakwaterowanie:
Mieszkać będziemy w murowanych domkach. Domki są 4 lub 5 osobowe, każdy z łazienką i w pełni wyposażoną kuchnią  (można samemu przygotować posiłki). Nocleg w namiotach również jest możliwy.
Jeżeli ktoś wybiera się rodzinnie i chce mieć domek na wyłączność to również jest taka możliwość – prosimy zgłaszać ten fakt zapisach a my skalkulujemy cenę.

Wyżywienie:
Na własną rękę. Na terenie campingu oraz na plaży znajdują się restauracje,  ponadto w domkach znajdują się w pełni wyposażone kuchnie. Camping sąsiaduje bezpośrednio ze sklepikiem spożywczym.

Dojazd:
Na miejsce obozu dotrzemy transportem autokarowym organizowanym przez Klub.

Ubezpieczenie:
W trakcie obozu każdy z kursantów zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia NNW obejmującego uprawianie sportów podwyższonego ryzyka. Rekomendujemy zakup kary „Planeta Młodych” lub „Planeta Młodych Plus”.

Posiadanie aktualnej polisy oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do rekreacyjnego uprawiania nurkowania będzie warunkiem przystąpienia do szkolenia!

Chrzest:
W czasie obozu odbędzie się najważniejsze, najprzyjemniejsze, najdłużej wspominane wydarzenie w życiu każdego prawdziwego Kraba – tradycyjny chrzest na płetwonurka :)

Rekreacja:
Do uczestnictwa w obozie zapraszamy również rekreację. Dołożymy wszelkich starań, abyście również i Wy mogli nurkować w trakcie obozu. Musicie jednak pamiętać, że priorytetem są szkolenia.
Jeżeli klubowe możliwości nie wystarczą, aby zapewnić Wam powietrze będzie możliwość skorzystać z pomocy pobliskiego centrum nurkowego.
Postaramy się zorganizować dla Was w atrakcyjnej cenie wypłynięcia do rezerwatu przy wyspie Scoglietto di Portoferraio oraz wyjazdy samochodem w inne miejsca nurkowe na wyspie. Wypożyczenie sprzętu, bicie butli, wypłynięcia i wyjazdy na nurkowania nie są wliczone w cenę obozu.

Cena:
- przejazd + nocleg w domku – 1100 zł
- przejazd + nocleg w namiocie – 1000 zł
- nocleg w domku (przejazd własny) – 120 euro
- nocleg w namiocie (przejazd własny) – 95 euro

Powyższe opłaty zawierają również koszty transportu sprzętu i pozostałe koszty organizacyjne, jednak wyliczone są wstępnie na podstawie cen zeszłorocznych. Ostateczny koszt zostanie potwierdzony po otrzymaniu ostatecznych ofert z ośrodka i od firmy transportowej.

Powyższe ceny nie zawierają kosztów uczestnictwa w kursach nurkowych.
Powyższe ceny obowiązują członków klubu z opłaconą składką na rok 2017 oraz ich rodziny. Dla kursantów P0 składka członkowska wliczona była w opłatę za baseny.

Zapisy:
Zapisy na kurs P1 przyjmujemy od poniedziałku, tj, 23.01.2015 w Klubie! Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zapisu, konieczna jest zaliczka w wysokości 200zł.
Informacja o zapisach na pozostałe kursy wkrótce.

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6