Autor Wątek: ANKIETA - Wybieramy stylizację imprezy karnawałowej  (Przeczytany 2830 razy)

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
Re:
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Styczeń 2012, 11:52:40 »
Cytat: "miłosz"
Trochę dziecinną to można nazwać, ale organizację tej ankiety,
Miłek, czasem zdarza Ci się powiedzieć coś sensownego ;)
Ja głosu w ankiecie też nie oddałem ale nie dzielmy teraz klubu na bojkotujących i nie bojkotujących. Kto chce przyjdzie kto nie chce nie przyjdzie, i tyle.
pozdrowienia
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
Re: ANKIETA - Wybieramy stylizację imprezy karnawałowej
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Styczeń 2012, 15:05:06 »
Uwaga, ponieważ dyskusja nie wydaje się prowadzić dokądkolwiek, krótkie podsumowanie, które powinno także stanowić jej zamknięcie!

Wyboru pozycji do ankiety dokonałem osobiście, nie konsultując się z nikim i w związku z tym wszelkie zastrzeżenia przyjmuję także osobiście!

Ogólnym kryterium doboru pozycji do ankiety była subiektywnie postrzegana popularność poszczególnych propozycji w poprzednim wątku, w którym były one zgłaszane. Uznałem, że nie ma sensu robienie ankiety, w której będzie kilkanaście opcji do wyboru, z których każda uzyska poparcie najwyżej kilku osób lub nawet tylko samego pomysłodawcy, bo w takiej sytuacji rozstrzygnięcie miałoby niewielką siłę ze statystycznego punktu widzenia. W większości demokratycznych wyborów aby móc w nich kandydować, trzeba uzyskać najpierw wstępne poparcie pewnej ilości osób, po to żeby nie doszło do sytuacji, w której każdy ma swojego kandydata, na którego głosuje, bo właśnie taka sytuacja stanowiłaby wypaczenie demokracji, która z definicji stanowi rządy WIĘKSZOSCI!! Z tego powodu w ankiecie znalazły się te propozycje, które w poprzednim wątku uzyskały popracie przynajmniej kilku zainteresowanych.

Zwycięska stylizacja wygrała zauważalną przewagą i tym samym - zgodnie z wolą większości - stała się obowiązującą! Wybór mało popularnej stylizacji, która wygrałaby pośród kilkunastu innych niewielką przewagą, mógłby doprowadzić do sytuacji, w której większość uczestników imprezy by się z nią nie utożsamiała i przyszła "po cywilnemu", a nie o to przecież chodzi w przebieranych imprezach.

Biorąc pod uwagę, że inną cechą demokracji jest wolność, nie ma przymusu przebierania się zgodnie ze zwycięską stylizacją. Jeśli komuś jest wyjątkowo z nią nie po drodze, to może nie przebierać się w ogóle, a jesli bardzo mu zależy na tym żeby wyrazić swoje "ja" przebierając się zgodnie z inną stylizacją, to także droga wolna. Na pewno nie zabronimy wstępu na imprezę nikomu przebranemu dajmy na to za kanapę, bądź Józka Traktorzystę (pod warunkiem, że nie przyniesie ze sobą wideł lub innego niebezpiecznego narzędzia  :P) - w końcu każdy ma swoje demony i mogą one przybierać przeróżne formy!  :mrgreen:

Istotą naszych spotkań klubowych była zawsze dobra zabawa, więc tym samym zapraszam wszystkich na sobotnią imprezę gdzie - mam nadzieję, że przy znacznej frekwencji, w większości przebranych Krabów - pokażemy po raz kolejny jak potrafimy się bawić ponad podziałami!  :wink:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
live 'n let diVe