Autor Wątek:  (Przeczytany 2887 razy)

Offline Turbik

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« dnia: 02 Sierpień 2011, 22:52:59 »
Jakiś czas temu szukałem w internecie jakiegoś podręcznika dot. Nitroxu. Znalazłem "Nitrox" Tomasza Strugalskiego - chyba najbardziej dostępny podręcznik w tym temacie. Na moje szczęście bardzo się w pracy nudziłem i znalazłem sobie recenzję: http://nurkowanie.nekton.com.pl/NitroxTS.php

A tu mały gratis: http://www.youtube.com/watch?v=QuHEOSoDVQM
Autor podręcznika buduje "System Bezpieczeństwa Bazy Nurkowej".
](*,)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Turbik »

Offline Iron

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 764
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2011, 09:48:35 »
"Nitrox" Tomasza Strugalskiego nie jest wcale złą książką jak dla kogoś, kto zaczyna swoją przygodę z nitroxem.

Tak szczerze, to ile zrozumiałeś z erraty Pawła? :P
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Iron »
/Tomek
tel. 728401279

Offline Cyborg

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2011, 09:59:12 »
Cytat: "Iron"
"Nitrox" Tomasza Strugalskiego nie jest wcale złą książką jak dla kogoś, kto zaczyna swoją przygodę z nitroxem.
Jest zła ksiażką!! Jaki jest sens zaczynać edukację od pozycji, która zawiera szereg ewidentnych błędów świadczących o tym, że jej autor nie bardzo wie o czym pisze??

Cytat: "Iron"
Tak szczerze, to ile zrozumiałeś z erraty Pawła? :P

Wystarczy, że zrozumiał, że ta ksiażka jest do d**
Gdyby doskonale rozumiał i potrafiłby rozważyć wszystkie kwestie tam poruszone nie musiałby szukać pierwszej książki o nitroksie!
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Cyborg »
Quo non descendam?
„Jeżeli o 10tej rano pijesz rum to nie oznacza, że jesteś alkoholikiem, tylko piratem!” (Sentencja na ścianie w jednym z pubów w Kownie)

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2011, 10:09:02 »
Cytat: "Iron"
"Nitrox" Tomasza Strugalskiego nie jest wcale złą książką jak dla kogoś, kto zaczyna swoją przygodę z nitroxem.


Potwierdzam że książka Strugala jako pierwsza w temacie jest wystarczająco dobra jak na poziom PN1.
Następnym podręcznikiem jest na PN2 książka Kota i Żabierka.
Dywagacje i uwagi kolegi PP wynikają głównie z zazdrości oraz z jakiegoś fanatycznego przeświadczenia o swojej nadprzeciętnej wiedzy w tym temacie.
Sam też napisał swoje Nurkowanie Techniczne z błędami ale do tego już zapomniał się sam przyznać ...
Tak że gorąco polecam na początek książkę T. Strugalskiego
Pozdrawiam z gorącego Hvaru  8)
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2011, 10:52:21 wysłana przez jackdiver »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl

Offline Yeald

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1, MNO, MNA, MPE, PN1, MSS, MZB, MPM
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień 2011, 10:48:37 »
Ja ma  książkę Strugalskiego. Wszystko co jest mi potrzebne do odświeżenia wiedzy z kursu PN1 w niej jest.

Gdybym miał wybór w momencie zakupu, to wolałbym książkę Kota.
Ale wyboru nie miałem, bo już sie jej nie da kupić. Nakład wyczerpanu, wydawnictwo zawiesiło swoją działalność...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Yeald »

Offline Cyborg

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpień 2011, 11:07:59 »
Cytat: "jackdiver"
Dywagacje i uwagi kolegi PP wynikają głównie z zazdrości oraz z jakiegoś fanatycznego przeświadczenia o swojej nadprzeciętnej wiedzy w tym temacie.
Sam też napisał swoje Nurkowanie Techniczne z błędami ale do tego już zapomniał się sam przyznać ...
Czyli przedstawione przez Pawła Porębę uwagi są bezzasadne, bo on sam napisał książkę, w której są błędy i zazdrości? OK.

BTW. Sam mam tą książkę i to w wersji 1.00, czyli maksymalnie błędnej i nie poprawionej. Chętnie dowiem się (serio) jakie tam popełniono błędy merytoryczne, bo to, ze są literówki i czasem pomylony podpis pod wykresem, to wiem.

A czego zazdroszczą p. Strugalskiemu dr Kot i „nasz” Tomek Tatar? Bo informacje przez nich przekazywane są sprzeczne z tym co jest napisane w książce Strugalskiego.

Cytat: "jackdiver"
Potwierdzam że książka Strugala jako pierwsza w temacie jest wystarczająco dobra jak na poziom PN1.
Następnym podręcznikiem jest na PN2 książka Kota i Żabierka.

Czyli proponujesz początkującemu, żeby najpierw uczył się z tej książki z błędami, a później, jak się rozwinie, z tej dobrej? W jakim celu? Żeby czuł, że jego wiedza się rozwija?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Cyborg »
Quo non descendam?
„Jeżeli o 10tej rano pijesz rum to nie oznacza, że jesteś alkoholikiem, tylko piratem!” (Sentencja na ścianie w jednym z pubów w Kownie)

Offline jackdiver

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 631
    • Zobacz profil
    • Moana-sub
  • Stopień nurkowy: Instruktor nurkowania
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpień 2011, 11:20:36 »
Cytat: "Cyborg"
Cytat: "jackdiver"
Dywagacje i uwagi kolegi PP wynikają głównie z zazdrości oraz z jakiegoś fanatycznego przeświadczenia o swojej nadprzeciętnej wiedzy w tym temacie.
Sam też napisał swoje Nurkowanie Techniczne z błędami ale do tego już zapomniał się sam przyznać ...
Czyli przedstawione przez Pawła Porębę uwagi są bezzasadne, bo on sam napisał książkę, w której są błędy i zazdrości? OK.

Dyskusja na temat książki PP już była i to nie tylko na naszym Forum
Jeśli ją przspałeś to trudno ale nie będziemy tutaj wracać do tego

Cytat: "Cyborg"
A czego zazdroszczą p. Strugarskiemu dr Kot i „nasz” Tomek Tatar? Bo informacje przez nich przekazywane są sprzeczne z tym co jest napisane w książce Strugarskiego.

Co jest sprzeczne ?
Proszę o konkrety merytoryczne a nie bujanie w obłokach.
Możliwe że Strugal wyrażał się trochę mało fachowo jak na tamte czasy ale żadnych poważniejszych błędów tam nie zauważyłem.
Jak Ja z Tomkiem prowadziliśmy pierwsze kursy nitroxowe w Krabie to bazowaliśmy na swoich materiałach.
W między czasie pokazała się książka Strugala i była przez nas polecana bo nic innego nie było.
W każdej książce znajdą się jakieś błędy ale bez przesady żeby ja dyskfalifikować.
A Ty jaką książkę byś polecił ?
Może podręcznik PADI który jest jeszcze gorszy od książki Strugala  a może od razu 100% nieomylnej wiedzy kolegi PP ?
Pozdrawiam Jacek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez jackdiver »
Jacek Zachara, instruktor nurkowania CMAS i SSI nurek full TMX, szkolenia, wyprawy nurkowe do Egiptu, Chorwacji i na Maltę , pełny serwis sprzętu nurkowego i produkcja analizatorów tlenowych tel 694727188 www.moana-sub.com.pl

Offline Turbik

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpień 2011, 12:50:48 »
@Iron,
@Cyborg:
Niewiele zrozumiałem z erraty Pawła P., ale przynajmniej wzbudziła we mnie wątpliwości. Zaraz po wykładach w klubie i ponownym przejrzeniu erraty sam widzę kilka rażących błędów  :shock:

@Yeald:
Wszystko co jest mi potrzebne do PN1 było wczoraj na wykładzie. Książki szukam żeby zaspokoić ciekawość i dowiedzieć się czegoś więcej. W takim wypadku książka dobra tylko do PN1 nie jest dobra dla mnie :P

@jackdiver:
Niektóre uwagi Pawła P. wydają się być napisane na siłę, ale przecież niezależnie od tego czy jest on dobrym fachowcem czy nie i niezależnie od jego książek - poleca tą samą książkę co Ty. Na wykładzie również polecono nam podręcznik Kota i Żabierka. Ja już nie mam wątpliwości 8)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Turbik »

Offline Iron

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 764
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpień 2011, 12:57:43 »
Cytat: "Cyborg"
Jest zła ksiażką!!
Podaj proszę książkę, która nie zawiera błędów i będzie przystępna dla początkującego nurka nitroxowego PN1, który potrzebuje dowiedzieć się absolutnych podstaw w tym temacie i temat zamykamy, stawiając krzyżyk na książce Pana Strugalskiego.

Cytat: "Cyborg"
Wystarczy, że zrozumiał, że ta ksiażka jest do d**

No właśnie to jest złe rozumowanie. Bo w zasadzie sugerujesz, że kolega nic z tego nie zrozumiał, ale Paweł w zasadzie ją skrytykował, więc jest bee. Co tak naprawdę było krytykowane i dlaczego to już nie ma znaczenia... Tak rozumując nigdy niczego się nie nauczymy.
Recenzja Pawła to też już jakby level wyżej i żeby zrozumieć zasadność błędów w tej książce, to trzeba przeanalizować kilka tego typu publikacji, poczytać kilka merytorycznych dyskusji na ten temat, czyli w skrócie zdobyć szerszą wiedzę w tym zakresie.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Iron »
/Tomek
tel. 728401279

Offline POSTER

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Sierpień 2011, 13:47:50 »
Ahoj !

@Cyborg, @jackdiver, @Iron:
Tak czytam Wasza dyskusje i nie moge sie oprzec wrazeniu, ze trup co go calkiem niedawno schowalismy w szafie znow z niej wylazi ...

A co do wiedzy z zakresu PN1 to osobiscie polecam strone Martina:
http://www.nurkomania.pl/nurkowanie_nitroksowe.htm

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez POSTER »