Autor Wątek: Ciekawostka z TVN24  (Przeczytany 1539 razy)

Offline X

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
Ciekawostka z TVN24
« dnia: 01 Luty 2010, 22:43:52 »
Hej,

Nie wiem czy widzieliscie material TVN24 z jednego z hipermarketow. Nie pamietam dokladnie w jakim miescie, ale gdzies "zainstalowali" wielkie akwarium z rafą. Dziennikarz nurkuje z instruktorem by pokazac jak wyglada hipermarket z innej perspektywy..

Zaraz na poczatku materialu pokazane jest jak instruktor (przedstawiajacy sie z imienia i nazwiska ;>) tlumaczy "co i jak".. w sumie nic w tym dziwnego/zlego gdyby nie stwierdzenie -- "w tej butli jest nitrox 50" ;-)

I po co te kursy? Po co dyskusje na temat PN2 vs. Adv EANx ?:D

--

X
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez X »
once you go side.. you don\'t want to go back

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2010, 01:00:45 »
ja widzialem...

a kursy to moze po to, ze nie zawsze nurkujemy w plytkim basenie, w ktorym dno uniemozliwia zejscie na glebokosc, na ktorej mogloby nas potrzepac ze wzgledu na toksycznosc mozgowa tlenu... w takim basenie jak z tego materialu, to mogliby nawet na czystym O2 nurkowac i pewnie tez by im nic nie bylo...

ale faktem jest, ze w takiej sytuacji powinni gosciowi dac butle z powietrzem, albo... przynajmniej nie gadac o tym w TV! :)

[EDIT] znowu pokazuja; stoi toto gdzieś we Wrocławiu...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline X

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 149
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty 2010, 01:17:56 »
Cytat: "killer"

a kursy to moze po to, ze nie zawsze nurkujemy w plytkim basenie, w ktorym dno uniemozliwia zejscie na glebokosc, na ktorej mogloby nas potrzepac ze wzgledu na toksycznosc mozgowa tlenu... w takim basenie jak z tego materialu, to mogliby nawet na czystym O2 nurkowac i pewnie tez by im nic nie bylo...

Nie wiem czy się zrozumieliśmy, ja wcześniejszy post pisałem z przymrużeniem oka! ;))


Cytat: "killer"
ale faktem jest, ze w takiej sytuacji powinni gosciowi dac butle z powietrzem, albo... przynajmniej nie gadac o tym w TV! :)

Ot, właśnie o to mi chodziło.
#1 - nie powinni dawać nitroxu kolesiowi bez nitorksowych uprawnien (dla zasady)
#2 - nie powinni dawac nitroxu kolesiowi bez jakichkolwiek uprawnien (j.w)
#3 - "Pan Istruktor" nie zaszalał przed kamerami ;)
#4 - TVN24 puszcza materiały w eter bez zastanowienia


--

X
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez X »
once you go side.. you don\'t want to go back

Offline Tomek Tatar

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1478
    • Zobacz profil
    • http://nurkowanie.tomasz-tatar.pl/
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty 2010, 09:43:59 »
Cytat: "X"
Ot, właśnie o to mi chodziło.
#1 - nie powinni dawać nitroxu kolesiowi bez nitorksowych uprawnien (dla zasady)
#2 - nie powinni dawac nitroxu kolesiowi bez jakichkolwiek uprawnien (j.w)

Przecież nurkował z instruktorem.

Arkady Wrocławskie, koło dworca PKP, inwestycja naszego kolegi nurkowego, Leszka Czarneckiego. Z tego co pamiętam, akwarium rozciąga się na dwie kondygnacje - jedna jest ukwiałowo-błazenkowa, druga mantowo-rekinowa. Obok akwarium jest sklepik Ocean Pro.

Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Tomek Tatar »
Tomek Tatar

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Luty 2010, 10:24:57 »
Cytat: "killer"
a kursy to moze po to, ze nie zawsze nurkujemy w plytkim basenie, w ktorym dno uniemozliwia zejscie na glebokosc, na ktorej mogloby nas potrzepac ze wzgledu na toksycznosc mozgowa tlenu

no Killer to zabłysnąłeś  :lol:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline maciek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty 2010, 10:40:33 »
a co do przekonania że brak kursu nitroksowego i nurkowanie na EAN 50 zabija proponuje poczytać o federacji nurkowej FAR
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maciek »
pozdrawiam serdecznie

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty 2010, 13:27:23 »
Cytat: "Tomek Tatar"
Przecież nurkował z instruktorem.


ale nie miał nawet podstawowego przeszkolenia, a tym samym nie spełniał warunków dopuszczających do szkolenia w zakresie nurkowania na gorących nitroxach...
to nie jest tak, że z instruktorem to można od razu wszystko, bo przecież jest jakaś drabinka szkoleń, po której się trzeba w miarę po kolei wspinać...

z jednej strony to cala ta dyskusja to jest czepianie sie drobiazgow, bo w tych warunkach samo pp tlenu w EAN50 nie moglo mu zrobic krzywdy, a do tego mial asekuracje, ale z drugiej strony, hmm... :)

BTW. gosc nurkowal w masce pelnotwarzowej z intercomem; ciekawy gadzet, fajnie by bylo kiedys miec okazje do wyprobowania... :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe