Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - kolucho

Strony: [1]
1
Forum ogólne / Pozyczenie pianek!?
« dnia: 23 Sierpień 2006, 21:24:26 »
Czesc jestem czlonkiem klubu i chcialbym pozyczyc na okres 8-10.09.2006 dwie pianki (rozmiar 54 i 52). Prawdopodobnie do tego czasu bede przebywal nad morzem i w zwiazku z tym czy bylaby mozliwosc aby moj kolega przyszedl z moja ksiazeczka i wypozyczyl oraz zwrocil owe pianki za mnie? Bardzo mi zalezy na takim rozwiazaniu gdyz koszt przejazdu w obie strony znad morza po same pianki nie jest maly a kolega by mi je przywiozl. Bardzo prosze o odpowiedz jesli ktos sie orientuje czy jest wogole mozliwosc pozyczenia (zarezerwowania) w/w pianek oraz odbioru i oddania ich w opisany przeze mnie sposob.
Pozdrawiam

2
Forum ogólne / Czy kursy i uzyskane uprawnienia sa zgodne z prawem?
« dnia: 12 Kwiecień 2006, 21:25:33 »
Ostatnio dowiedzialem sie ze kursy m in zeglarskie i motorowodne oraz przyznawane uprawnienia ktore maja miejsce po 31 listopada 2005 sa nielegalne :? A to za sprawa wygasniecia ustawy je regulujacej dostepnej tutaj. Po jej lekturze dochodzimy do wniosku ze ta sama ustawa dotyczy pletwonurkowania a dokladniej:

Art. 53c. 1. Uprawianie płetwonurkowania wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji potwierdzonych stosownym dokumentem oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
2. Dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje wydają krajowe i zagraniczne szkoleniowe organizacje nurkowe. Instruktorzy tych organizacji przeprowadzają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej szkolenia według systemu szkolenia danej organizacji, zatwierdzonego przez ministra właściwego do spraw kultury fizycznej i sportu. System szkolenia powinien uwzględniać stopnie wyszkolenia określone w odpowiednich Polskich Normach dotyczących płetwonurkowania.
3. Osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje do uprawiania płetwonurkowania potwierdzone dokumentem wydanym poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej mogą uprawiać płetwonurkowanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie posiadanych kwalifikacji.
4.Minister właściwy do spraw kultury fizycznej i sportu określi, w drodze rozporządzenia, zasady bezpieczeństwa przy uprawianiu płetwonurkowania, biorąc pod uwagę odpowiednie Polskie Normy dotyczące płetwonurkowania.".

5. Dotychczasowe przepisy wykonawcze w zakresie uprawiania płetwonurkowania, wydane na podstawie art. 53 ust. 2 ustawy wymienionej w art. 1, zachowują moc do dnia wejścia w życie nowych przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 53c ust. 4 ustawy wymienionej w art. 1, nie dłużej jednak niż przez okres 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy.

Ustawa została ogłoszona drukiem w dni 16 maja 2005 r. + 14 dni + 6 miesięcy = 30 listopada 2005

Od 1 grudnia 2005 wszystkie „Dotychczasowe przepisy wykonawcze w zakresie uprawiania pletwonurkowania, wydane na podstawie art. 53 ust. 2 ustawy wymienionej w art. 1” utraciły ważność. Nowe przepisy wykonawcze na ich miejsce nie zostały wydane. Czy wiec uprawnienia uzyskane na trwajacych kursach beda wazne :?:

Strony: [1]