Autor Wątek:  (Przeczytany 13233 razy)

Offline kruczi

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Luty 2010, 23:14:01 »
Cytat: "gw"
Cytuj (zaznaczone)
Badania można zrobić biorąc skierowanie od lekarza rodzinnego, albo jeśli ktoś studiuje i jest z poza Krakowa, to w przychodni studenckiej takie badania też powinno dać się zrobić.
Niestety tak to nie wygląda. Poszedłem do Scanmedu do lekarza pierwszego kontaktu poprosić o skierowanie na EKG, to się dowiedziałem, że nie mogę dostać takiego skierowania jeżeli nie jestem na nic chory i że NFZ tego nie finansuje, więc muszę to zrobić na własną rękę. Część wymaganych badań na szczęście mam bo byłem chory kilka miesięcy temu i niektóre zrobiłem.


15 min. ~30 PLN
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez kruczi »
506 492 362

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Luty 2010, 14:32:15 »
wszystko zależy na jakiego lekarza się trafi, ja w scanmedzie nigdy nie miałem problemu z otrzymaniem skierowania na badania i EKG, nigdy nie zapłaciłem, jak widać miałem szczęście.
"zwykła" wada wzroku typu -2 nie wymaga raczej wizyty u okulisty, to chyba bardziej chodzi o jakieś problemy z ciśnieniem w oku czy odklejaniem siatkówki /pytanie do Mureny ;)/
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Luty 2010, 20:15:05 »
Po co Wy na te studia chodzicie? Kiedy się nauczycie kłamać? Panie doktorze, coś mnie kłuje za mostkiem, budzę się od tego w nocy, co mi jest? Pan doktor na to: oj nie wiem, ale dam Panu skierowanie na EKG, zobaczymy.  Proszę iść od razu zrobić i do mnie z wynikami. Już dzwonię, żeby pielegniarka przyjęła, bo gabinet już zamknięty, ale jeszcze tam siedzi.
Oczywiście z wynikami już do niego nie idziemy, bo nam zabierze.

Badanie krwi i OB. Panie doktorze, od pewnego czasu jakiś taki rozwalony jestem, mięśnie mnie bolą, taki jakby chory, a gorączki nie mam. Po schodach idę, to się ze mnie leje, zadyszkę łąpię. Z tygodnia na tydzień coraz gorzej.. Jeżeli doktor sam nie wpadnie że trzeba badania zrobić, to należy mu zasugerować  :wink:
 :wink:

Panie doktorze, coś mnie jebie w stawie jak nurkuję. Jaka jest diagnoza?  :smt003
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline joaś

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Luty 2010, 21:59:19 »
Na studiach uczą, że kłamać nie wolno :P

Jeszcze sposób na wyłudzenie skierowania do laryngologa: Pani doktor, coś mnie ucho boli (oczywiście, moja niedouczona doktórka chciała mi walnąć antybiotyk, więc trzeba było protestować, walnąć gadkę o nurkowaniu, że może to od tych zabójczych ciśnień na basenie, to wymiękła)

Generalnie trochę dużo zachodu z wypraszaniem tych skierowań, gdyby wizyta u laryngologa kosztowała mniej niż koszmarne 90zł w Scanmedzie, to bym nie żydziła, bo więcej nerwów straciłam przez te skierowania ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez joaś »
Jeżeli co drugi pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać

Offline Wodzinek

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Marzec 2010, 15:27:33 »
Przyjęcia grupowe do lekarza sportowego w magazynie kiedy będą, czy będą na dniach ( ponoć 4) ?  
a tak pyzatym gdzie jest teraz magazyn? :D
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Wodzinek »

Offline miłosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 870
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Marzec 2010, 22:01:15 »
Cytat: "Wodzinek"
Przyjęcia grupowe do lekarza sportowego w magazynie kiedy będą, czy będą na dniach ( ponoć 4) ?  
a tak pyzatym gdzie jest teraz magazyn? :D


Z tego powodu, że jesteśmy na przysłowiowych walizkach, wizytę lekarza w magazynie jesteśmy zmuszeni odwołać. W chwili obecnej polecam Wam umawianie się telefoniczne z lekarzami, podanymi u nas na stronie.
W chwili kiedy tylko będziemy posiadać lokal pozwalający na organizację spotkania z lekarzem, natychmiast Was o tym poinformujemy.

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za problem.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez miłosz »
Swim, Dive or Die!!!

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
(Bez tematu)
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Marzec 2010, 20:23:24 »
Cytat: "Bartolomeo"
"zwykła" wada wzroku typu -2 nie wymaga raczej wizyty u okulisty, to chyba bardziej chodzi o jakieś problemy z ciśnieniem w oku czy odklejaniem siatkówki /pytanie do Mureny ;)/


nie, przy kwalifikacji do nurkowania nie wymaga.
wymaga jedynie jeśli czujesz że zaczynasz widzieć gorzej lub.. lepiej i to jest niezależne od nurkowania. po prostu warto czasem odwiedzić okulistę jak się ma wadę wzroku ;)

ciśnienie śródgałkowe można zbadać czasem bezpłatnie przy zamawianiu okularów, a czasem nawet bez zamawiania.
w tym przypadku istotny na pewno jest okulista a jeśli chodzi o nurkowanie to mają znaczenie leki jakie bierzemy aby to ciśnienie obniżyć.

odklejanie siatkówki - również istotna jest przyczyna, wizyta u okulisty, bez względu na nurkowanie, to poważny problem, ale wbrew pozorom nie jest to bezwzględne przeciwwskazanie do nurkowania - zależy od konkretnego przypadku.

znaczenie mają też stany po operacji oczu - i tu też istotne jest czego operacja i jak wykonana (np. różnego rodzaju keratotomie stosowane przy krótkowzroczności).

co do samej wady -2 i nurkowania - można sobie specjalne szkła korekcyjne do maski kupić, ale to już zależy czy komuś to potrzebne czy nie.
swoją drogą jest jedna zaleta - bez maski osoba z taką wadą będzie widziała lepiej niż osoba bez maski i bez wady  :okk:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline wodzu

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.labaj.com.pl
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Marzec 2010, 08:51:04 »
Cytat: "murena"
swoją drogą jest jedna zaleta - bez maski osoba z taką wadą będzie widziała lepiej niż osoba bez maski i bez wady
Uwierzcie, rzadko będziecie korzystać z tej przewagi 8)  

Z doświadczenia, polecam zakupić szkła kontaktowe jednodniowe i zakładać w dzień nurkowy i/lub na baseny - ja kupuję opakowanie 90 szt. - wystarcza na długo.
W sezonie letnim często korzystam również z soczewek miesięcznych do noszenia w dzień i w nocy - bardzo wygodne na obozach i wyjazdach
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wodzu »
Paweł Łabaj
"Do everything slow. Slow is smooth, smooth is fast" - Steve Bogaerts

Offline murena

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1 CMAS, Normoxic Trimix IANTD
(Bez tematu)
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Marzec 2010, 17:00:34 »
Cytat: "wodzu"
Cytat: "murena"
swoją drogą jest jedna zaleta - bez maski osoba z taką wadą będzie widziała lepiej niż osoba bez maski i bez wady
Uwierzcie, rzadko będziecie korzystać z tej przewagi 8)  

no no.. zależy..
ostatnio jeden z szacownych instruktorów krabowych pływał przez sporą część nura bez maski :D ku mojemu lekkiemu zdziwieniu  :niemalekko2:

btw. o to właśnie chciałam zapytać osoby z jakąś wadą wzroku - nurkujecie w szkłach? jakich? co jeśli nie macie maski? zdarzyło się Wam zgubić szkło pod wodą?
jak "praktycznie" radzicie sobie i radziliście z tymi problemami?

to co się "mówi" i "wie" to jedno, co innego osobiste doświadczenie, dlatego pytam tych co szkła pod wodę zabierają.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez murena »
Ebi odoredomo kawa-o idezu

Offline gw

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Marzec 2010, 19:07:04 »
soczewki sferyczne i toryczne. nie zdarzyło się zgubić szkieł. bez maski oczy się męczą i pływa się źle generalnie, ale da się przeżyć.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez gw »