Autor Wątek: Zakrzówek - znowu jakaś uchwała  (Przeczytany 6759 razy)

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Kwiecień 2010, 23:40:11 »
zdaje się że akurat Kraken popierał dewelopera, a baza o której piszą to będzie rozbudowana dotychczasowa baza Krakena.
ja bym tam przedwcześnie o betonowaniu Zakrzówka nie krzyczał, pożyjemy zobaczymy. na razie jest tam syf i śmietnisko. mam nadzieję że ktoś tam dopilnuje żeby wszystkiego nie wybetonowali..
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Kwiecień 2010, 13:41:58 »
Terenów zielonych w Krakowie jest jak na lekarstwo. Takich jak Zakrzówek, jeszcze dzikich, nie wybetonowanych, ze świecą szukać. Nie każdemu odpowiadają wyasfaltowane alejki w parku lub wysypane szutrówki z chińskimi krawężnikami, metalowe poreczę, ładne ławeczki i stylowe latarnie... A tak zapewne skończy Zakrzówek.
Jest to najbliżej centrum miasta, jeszcze tak dziki zakątek, gdzie choć na chwilę można poczuć się jak na łonie natury. To że jest tam miejscami syf, to nie zasługa braku ławeczek, asfaltu i latarni. Miasto kompletnie nie dba o ten teren. NIE ROBI ABSOLULTNIE NIC! A jest jak dupa od srania, by wysyłać tam ekipy porządkowe, ustawić kosze i je regularnie opróżniać. Jeżeli jest niebezpiecznie, to mają tam chodzic patrole policji i straży miejskiej. Na to idą moje podatki!
Mając mieszkanie w Krakowie płącę za to podatek i mam prawo żadać nie tylko sklepów, przychodni zdrowia i komunikacji. Moim prawem mieszczucha jest także dostęp do terenów zielonych. A ostatnie perełki zamiast chronić, zamienia się na kolejne działki budowlane.

Zakrzówek nie musi podzielić losu stawu na Dąbiu, na brzegu którego wybudowano Plazę i  kolejny decatlon. Tak jakby nie było miejsca na obrzeżach miasta na takie ścierwa.

Może w Lasku Wolskim powstanie blokowisko z widokiem na Tatry. Dumnie wznosząc się nad buczyną karpacką, patrząc z góry na całe miasto. To będzie HIT! Developer w zamian za pozwolenie na budowę, zrobi asfaltowe alejki, chromowane ogrodzenia, by nie deptać podszytu. Powstanei kolejna Plaza, tym razem z widokiem na słonia w zoo i postawi komin w czerwone paski, który będzie widać z Koziego Wierchu. A który będziemy oglądać na wszystkich plakatach przedświątecznych, jak włazi do niego Mikołaj  :smt078
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline joaś

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Kwiecień 2010, 21:12:35 »
Błonia następne do golenia
Cieszcie się i radujcie. Niedługo Kraków będzie jednolity kolorystycznie. Szary :evil:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez joaś »
Jeżeli co drugi pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać

Offline maćq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Kwiecień 2010, 22:22:29 »
A według mnie i mojej wiedzy (może nie pełnej) na temat Zakrzówka sprawa wygląda tak:

Miasto miało mały udział w terenach zwanych dzikimi, natomiast większa część była prywatna od zawsze. Kraken ponieważ dogadał się z właścicielami i za to że zabezpieczał potencjalnie niebezpieczny teren (do czego prywatni właściciele byli zobowiązani) dzierżawił od nich teren pod bazę. Ponieważ prywatni właściciele sprzedali swoje udziały deweloperowi, może on tam zrobić co chce (musi zabezpieczy teren) bo miasto nie miało pomysłu/pieniędzy/itp. aby odkupić to od właścicieli i zrobić  tam coś o czym mówicie. Uważam więc, że jeśli deweloper nie chce osuszyć akwenu i postawić tam bloków, tylko zrobić coś dla ludzi, to nie należy mu przeszkadzać za bardzo. Jakby ktoś z Was był właścicielem terenów w środku miasta, to też raczej by nie myślał jak wszystkim zrobić dobrze, tylko o tym jak najkorzystniej sprzedać lub jak najwięcej zarobić na ziemi, którą posiada. Zakrzówek od zawsze był prywatny i prawo do decyzji należy do właścicieli (teraz do właściciela = dewelopera). Wszystkie inne pomysły z wywłaszczeniami włącznie skończyły się 1989r. Jedynym motywem niepozwalającym na budowę jakiejkolwiek infrastruktury jest park/otulina wokół parku narodowego, ale uwierzcie mi nie chcielibyście by właścicielami takich gruntów.

Konkluzja:
PRIMO: Rowerzysto /nurku (w tym ja) jak zrobią tam strefę chronioną to nie ma szans abyśmy tam weszli i ponurkowali/ jeździli
PRIMO ULTIMO: Czy jako właściciel prywatny liczyłbyś się z kimkolwiek, kto chce coś dla dobra ogółu, który i tak się na ciebie wypnie?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez maćq »

Offline panq

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 653
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: MA
(Bez tematu)
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Kwiecień 2010, 01:18:35 »
Zgadzam się.
Pozostaje poczekać, co z tego wyniknie. Niestety nie mamy na to wpływu.
Dla nas istotne jest, czy będzie można nadal nurkować i czy po powstaniu "profesjonalnej bazy" będzie większość (wszystkich) z nas na to stać.
Strata takiego akwenu w tak dogodnej lokalizacji będzie niepowetowana.
A miasto znowu obudziło się z ręką w nocniku (może celowo, dla opinii publicznej)?
Niestety ze starego i nowego ustroju przejęliśmy raczej najgorsze cechy i teraz dla wielu ludzi liczą się tylko pieniądze. Do rozwoju mentalności, a w zasadzie świadomości społeczno-obywatelskiej niektórych krajów zachodnich mamy jeszcze lata świetlne.
Jak z fortami. Gdy zostanie jeden, miasto obudzi się, że trzeba ratować, bo zabytek.
Z Zakrzówkiem - radni dzielnicy teraz podnoszą larum. A wcześniej nie zauważyli, że deweloper wykupuje działki od prywatnych właścicieli i miasta?

Zobaczymy. Mam nadzieję, że nam Zakrzówka nie zamkną w taki, czy inny sposób.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez panq »
Jeżeli coś jest głupie, ale działa - to nie jest głupie.
/ tel. 696 47 30 62

Offline miłosz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 870
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Kwiecień 2010, 09:01:56 »
Świetne wieści nadchodzą z Zakrzówka, w tym roku cena za wstęp wyniesie jedyne .....25zł

http://kraken.pl/index.php?p=118

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez miłosz »
Swim, Dive or Die!!!

Offline Iron

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 764
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M1
(Bez tematu)
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Kwiecień 2010, 10:21:43 »
uff, już myślałem, że w tym roku jak Kraken postwił pare dodatkowych wiat to będzie z 50zl  :evil:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Iron »
/Tomek
tel. 728401279

Offline FreeX

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
    • http://www.przemyslaw-wnek.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Kwiecień 2010, 11:37:02 »
Skoro gaz i prad drozeje, to czemu nie woda. ;) Swoja droga nie podoba mi sie nowa koncepcja zakrzowka i zasypywanie plycizny miedzy cyplem a wiatami. Moze okaze sie ze i te 34 metry zasypia bo dla warszawskich nurkow za gleboko bedzie ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez FreeX »
mob +48791866974

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Kwiecień 2010, 11:42:03 »
Cytat: "FreeX"
Swoja droga nie podoba mi sie nowa koncepcja zakrzowka i zasypywanie plycizny miedzy cyplem a wiatam

?? to będą dalej zasypywać? myślałem że tylko kawałek pod nowe wiaty..
Cytat: "FreeX"
Moze okaze sie ze i te 34 metry

hmm ja tam najwięcej 31 z groszami znalazłem, jest gdzieś 34?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline FreeX

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
    • http://www.przemyslaw-wnek.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Kwiecień 2010, 11:58:12 »
No jak bylem tam w styczniu, to juz przysypany byl nowy kawalek. Widocznie juz zasypali te 34 ;) na 31. :D Tak naprawde to palnolem tak prosto z pamieci z tymi 34 metrami :)
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez FreeX »
mob +48791866974