Autor Wątek: sprzet dla poczatkujacego  (Przeczytany 18089 razy)

Offline seaman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Czerwiec 2009, 10:25:15 »
Ja bym jeszcze zwrócił uwagę na maskę. Zdecydowanie nie polecam takiej z przezroczystymi gumami dookoła. Tylko i wyłącznie czarne. Automaty miałem 2 firm - apeksa i poseidona i ten drugi jest lepszy, chociaż teraz nurkuję w ciepłych wodach a na apeksie tylko w Morzu Bałtyckim. Jeśli chodzi o piankę to radziłbym kupić z odczepianym kapturem lub pokombinować i oszczędzić: zwykle bardziej opłaca się kupić osobno piankę a osobno kaptur. Najlepsze są pianki Equesa.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez seaman »

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Czerwiec 2009, 10:30:31 »
Cytat: "seaman"
Zdecydowanie nie polecam takiej z przezroczystymi gumami dookoła. Tylko i wyłącznie czarne.

a dlaczego ?
Ja wprost przeciwnie, polecam przezroczysty silikon. Jasno w masce i więcej widać.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Czerwiec 2009, 11:51:05 »
Cytat: "seaman"
Ja bym jeszcze zwrócił uwagę na maskę. Zdecydowanie nie polecam takiej z przezroczystymi gumami dookoła. Tylko i wyłącznie czarne. Automaty miałem 2 firm - apeksa i poseidona i ten drugi jest lepszy, chociaż teraz nurkuję w ciepłych wodach a na apeksie tylko w Morzu Bałtyckim. Jeśli chodzi o piankę to radziłbym kupić z odczepianym kapturem lub pokombinować i oszczędzić: zwykle bardziej opłaca się kupić osobno piankę a osobno kaptur. Najlepsze są pianki Equesa.


Wooo matko  ](*,)  
1. O maskę już Bartek zapytał... też chętnie się dowiem co jest w przeźroczystym silikonie nie tak. Tylko i wyłącznie czarny, a jak mam szary, to się nadaje?
2. Jakie modele tych automatów miałeś? Na jakiej podstawie uważasz, że posejdon leje apeksa? Jakie nurkowania wykonujesz, że możesz takie rzeczy porównać?
(w profilu nic o sobie nie umieściłeś, więc nie wiem, czy wiedzę masz zasłyszaną, czy popartą własnym doświadczeniem). Jak miałeś okazję ponurkowac na 2-ch automatach... to cieniutko z możliwością osądzania co dobre i dlaczego  :wink:
3. Z pianką to już pojechałeś na maksa? Mógłbyś uzasadnić? ... sporo na tym forum już było o piankach...
Sorki, że tak na powitanie Cię na forum, zadaję takie pytania... ale sam sie prosisz zaczynając posta: "tylko i wyłącznie czarne", "najlepszy eques"... itd

pozdrawiam serdecznie, Sylwek
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline wegorz69

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Czerwiec 2009, 16:59:25 »
Cytat: "seaman"
Najlepsze są pianki Equesa.

A ja myślełem, że pianki robią dwie może trzy firmy na świecie, a Eques tylko szyje z nich skafandry  :lol:

A tak na poważnie zaczynam się znowu obawiać że wyniknie następna wojna Posejdon kontra Apex. Chyba, że jeszcze ostatnia nie ucichła. Z posejdonem jest podobnie jak z kultowym samochodem - wyszedł rewelacyjnie i jest dalej produkowany. natomiast nie można skazywać innych marek na "potępienie". Wchodzą coraz nowsze technologie, rozwiązania i są coraz lepsze. Czy lepsze od Posejdona? Proszę popatrzyć na chrakterystyki pracy automatów, ich niezawodność, możliwości konfiguracji, "przeznaczenie" i rozmieszczenie serwisów. ponurkujmy na kilku modelach i porozmawiajmy wtedy o automatach. Ja mam cykolna 5000 firmy Posejdon i Glacia i stwiedzam, że bardzo dobrze mi sie pływa na obydwu. jeden preferuje przy jednego rodzaju nurkowaniu, drugi przy innym. A dlaczego? Bo każdy inaczej reaguje w innych warunkach. Mimo że jestem zwolennikiem posejdonów nie odważę się na stwierdzenie, że ten automat jest najlepszy, albo bije na inne. No, chyba że R-190  :lol:
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez wegorz69 »
503 990 663 - to nie są moje wymiary

Offline armani

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 374
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Czerwiec 2009, 18:48:48 »
a ja tylko chcialem sie dowiedziec co kupic na poczatek :/
na razie kupilem bootki i rekawice scubatech. mam nadzieje ze beda mi dlugo sluzyc;) odnosnie pletw. identyczne jak Jet Fin Scubatech tylko jakiejs innej firmy i troszke starsze w dobrym stanie, przywiozlem z domu okazaly sie duzo za male:( wiec bede musial cos sobie sprawic:/
pasowaly by raczej na jakas damska lub mala meska stope. jak by ktos byl zainteresowany to moge przyniesc do magazynu i sobie ogladniecie
pianki, automaty i inne gadzety to jeszcze nie na moja kieszen. do czasu az zdecyduje o kupnie ww rzeczy pewnie sie jeszcze cos pozmienia ale mimo wszystko dzieki za info.

pozdrawiam
A.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez armani »
armani
508 068 055

Offline Sylwek

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1761
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: M2 Instruktor Freedivingu mobile 506 033 485
(Bez tematu)
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Czerwiec 2009, 12:25:49 »
Cytat: "wegorz69"
A tak na poważnie zaczynam się znowu obawiać że wyniknie następna wojna Posejdon kontra Apex. ... Z posejdonem jest podobnie jak z kultowym samochodem - wyszedł rewelacyjnie i jest dalej produkowany. natomiast nie można skazywać innych marek na "potępienie".


Jedna i druga firma robi automaty z "najwyższej półki". Gdybanie który lepszy, który gorszy, jest conajmniej niepoważne, biorąc pod uwagę nasze amatorskie nurkowania. Ja napewno nie dam się wciagnąć w tego typu dyskusje  :wink:  Chciałem tylko podkreślić wypowiedź "doradcy", że nurkował na 2-ch i ten drugi lepszy  :wink:  Dlatego na gorszym nurkuje w bałtyku, a na lepszym w ciepłych morzach...czy jakoś tak  :wink:  Zresztą seaman ma dar do doradzania, umieścił na forum 3 posty, wsztstkie w podobnym doradczym tonie, to be...a to super i już.
I pamiętajcie, maska z czarnym silikonem jest bardziej kozacka  =D>
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Sylwek »
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego 506 033 485
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu

Offline killer

  • Kadra
  • *****
  • Wiadomości: 1741
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: CMAS M2
(Bez tematu)
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Czerwiec 2009, 19:14:54 »
Cytat: "Sylwek"
maska z czarnym silikonem jest bardziej kozacka


chyba jak chcesz zagrac w sequel'u Zorro!!  :mrgreen:

a ja i tak twierdze, ze jak trzeba to na wszystkim sie da nurkowac, chocby na R190... no moze Kajman troche odstaje od reszty :), ale cale lata ludzie na tym nurkowali i tez dawali rade...
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez killer »
live 'n let diVe

Offline seaman

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
(Bez tematu)
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Czerwiec 2009, 18:57:12 »
Cytat: "Bartolomeo"
Ja wprost przeciwnie, polecam przezroczysty silikon. Jasno w masce i więcej widać.

Bo się oczy po bokach odbijają, mnie przynajmniej to niesamowicie wkurza. Ale jak kto woli, a przeważnie dany model maski jest w tych dwóch wariantach do wyboru - por: http://divezone.pl/cressi-maska-focus-p ... 99d2bcb362 czy http://divezone.pl/scubatech-maska-visi ... 99d2bcb362
No i tak jak mówię: jak kto woli
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez seaman »

Offline Arbuz

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
    • http://warmuz.eu
(Bez tematu)
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Czerwiec 2009, 22:25:56 »
Cytat: "seaman"
Bo się oczy po bokach odbijają...


co się robi?
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Arbuz »

Offline Bartolomeo

  • Zarejestrowani użytkownicy
  • *
  • Wiadomości: 1605
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Stopień nurkowy: P3, Adv Ean
(Bez tematu)
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Czerwiec 2009, 23:47:11 »
Cytat: "seaman"
Bo się oczy po bokach odbijają

taaa... to ludowa legenda przekazywana od pokoleń, jakoś mnie nie przekonała..
co kto lubi.
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 1970, 01:00:00 wysłana przez Bartolomeo »
Wszystkie Nurki mają Córki! (przynajmniej dwie ;))